Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Hivatalos: A Toyota kiszáll a Forma-1-ből!  (Megtekintve 5015 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. November 05, 20:48
Válasz #28

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Szerintem jobb ha már most eljátszunk ezzel a gondolattal, mert láthatjátok mi folyik itt, és a világban is! Sajnos optimistának elég nehéz lenni, mikor a renault is kacsingat kifelé. És lehet hallani, hogy ha lejár  2012-es egyezmény akkor nem biztos a Ferrari maradása sem!

Sajnos ezek a problémák nem most kezdődtek...
Mennyivel jobb volt mikor nem a pénzről és a politikáról szólt az F1...
Milliók imádják az F1-et nem tehetik ezt a rajongókkal...meg nem csak velünk hanem a leendő F1-es bajnokokkal...


2009. November 05, 20:42
Válasz #27

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Szerintem jobb ha már most eljátszunk ezzel a gondolattal, mert láthatjátok mi folyik itt, és a világban is! Sajnos optimistának elég nehéz lenni, mikor a renault is kacsingat kifelé. És lehet hallani, hogy ha lejár  2012-es egyezmény akkor nem biztos a Ferrari maradása sem!

Igen, ezekben sajnos van valami!

2009. November 05, 20:38
Válasz #26

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Szerintem jobb ha már most eljátszunk ezzel a gondolattal, mert láthatjátok mi folyik itt, és a világban is! Sajnos optimistának elég nehéz lenni, mikor a renault is kacsingat kifelé. És lehet hallani, hogy ha lejár  2012-es egyezmény akkor nem biztos a Ferrari maradása sem!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. November 05, 20:27
Válasz #25

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Remélem,nem fog összeomlani az F1 mert azaz én összeomlásomat is jelentené...ha kiszállnak a gyártók nem lesz többé f1... :no_1:
Jajjj, ne is mondjátok, az maga lenne a katasztrófa számomra!
Belese akarok gondolni :crybaby:

2009. November 05, 20:24
Válasz #24

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Nagyon sajnálom őket, nagyon elszomorító. :crybaby: Én is azt kérdezem miért kellett ezt a lépést megtenni?! Ez borzasztó!Én biztos vagyok benne, hogy a többi gyártó csapat is majd szép lassan kihátrál az F1-ből. Na és akkor lehet azt mondani, búcsú Forma 1!  :cray_:

Remélem,nem fog összeomlani az F1 mert azaz én összeomlásomat is jelentené...ha kiszállnak a gyártók nem lesz többé f1... :no_1:


2009. November 05, 20:17
Válasz #23

Jack

  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 52
    • Profil megtekintése
Nagyon sajnálom őket, nagyon elszomorító. :crybaby: Én is azt kérdezem miért kellett ezt a lépést megtenni?! Ez borzasztó!Én biztos vagyok benne, hogy a többi gyártó csapat is majd szép lassan kihátrál az F1-ből. Na és akkor lehet azt mondani, búcsú Forma 1!  :cray_:

Nagyon remélem hogy nem így lesz....

2009. November 05, 20:12
Válasz #22

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Nagyon sajnálom őket, nagyon elszomorító. :crybaby: Én is azt kérdezem miért kellett ezt a lépést megtenni?! Ez borzasztó!Én biztos vagyok benne, hogy a többi gyártó csapat is majd szép lassan kihátrál az F1-ből. Na és akkor lehet azt mondani, búcsú Forma 1!  :cray_:


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. November 05, 18:27
Válasz #21

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum

A Ferrari úgy véli, hogy a Formula-1 helyzete, olyan, mintha Agatha Christie Tíz kicsi néger című regényének a paródiaváltozata lenne. Az olasz csapat az interneten adott hangot csalódottságának a Toyota kiszállása után.

"A Formula-1 folyamatosan veszíti el a fontos résztvevőit: az elmúlt tizenkét hónapban a Honda, a BMW, a Bridgestone is a Toyota is bejelentette a visszavonulását. Helyettük jön a Manor, a Lotus (amelynek csak a neve azonos Colin Chapman csapatával), az US F1 és a Campos Meta. Mondhatjuk, hogy ezzel kiegyenlítődik a dolog, mert van elég résztvevő. Majd meglátjuk, hogy közülük mennyien fognak felsorakozni a rajtrácsra, és mennyien lesznek az évad végén."

"A folyamatos távozások fő oka, a sport vezetői által indított hadjárat a gyártók ellen, és nem a Formula-1 gazdasági hatása. Christie regényében csak akkor találják meg a bűnöst, amikor mindenki más meghalt, egyik a másik után. Valóban meg akarjuk várni, hogy ez történjen a Formula-1-ben, vagy más zárófejezetet írnánk?"

Formula.hu

2009. November 05, 17:44
Válasz #20

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Am kivételesen eggyetértek a Ferrarival! :no_1:
Nem tudom miért, de tök feldühít ez az egész!

2009. November 05, 16:48
Válasz #19

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Toyota-visszavonulás: Nemzetközi sajtóvisszhang

Franciaország

La Tribune: "Viszlát Toyota! Többen is követhetik őket, kezdve a Renault-val."

Le Parisien: "A Toyota megy, a Renault várakozik. A Toyota a Formula-1 negyedik áldozata."

Libération: "A Toyota feladja a Formula-1-et. A Honda és a BMW távozása után a harmadik nagy gyártó is búcsút int."

L'Equipe: "A Toyota és a BMW elvétette a kijáratot. A Toyota és a BMW kalandja egy sikertelen év után véget ér."

Olaszország

La Stampa: "Dominóeffekt a Honda és a BMW távozása után. A menedzser könnyes szemmel mondott búcsút a Formula-1-nek."

Corriere della Sera: "Újabb könnyes búcsú. A Formula a Honda, a BMW és Bridgestone távozása után újabb fontos szereplőjét veszíti el."

La Repubblica: "A Formula-1 szétesik. Addio Formula Uno. A Renault csatlakozni akar, a Ferrari dühös."
: 2009. november 05. - 16:47:27
Corriere della Sera és a La Repubblica nagyon jól mondja.  :'(

2009. November 05, 14:41
Válasz #18

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Ferrari: Háború folyik a gyári csapatok ellen

A Ferrari álláspontja szerint korántsem a nehéz gazdasági helyzet a fő okozója annak, hogy egy éven belül immáron a harmadik gyári alakulat jelentette be kivonulását a Forma-1-ből. Az olaszok szerint az F-1-et menedzselő vezetők a felelősek.

A Honda, a BMW és a Toyota egyaránt a kemény gazdasági krízisre hivatkozva hozta meg döntését, mely szerint kiszállnak a Forma-1-ből, a Ferrari álláspontja szerint azonban máshol kell kutatni a valódi okok után.

Míg egyesek úgy tartják, hogy a három alakulat azért búcsúzott idejekorán, mert nem sikerült megvalósítaniuk előre megfogalmazott célkitűzéseiket, a Ferrari szerint egyszerűen az ellenük indított hajtóvadászat áldozatai lettek.

"A forma-1-es mezőny fokozatos fogyásának sokkal inkább köze van az F-1-es vezetők által a fő gyártók ellen indított háborúhoz, mint a gazdasági krízis eredményeihez" - áll a Ferrari közleményében.

A gyártók elpárolgására a Ferrari egy híres krimiben talált frappáns hasonlatot.

"Ez olyan mint Agatha Christe detektívregényének, a Tíz kicsi négernek a paródiája, melyet először 1939-ben adtak ki Angliában. Valójában viszont a helyzet sokkal komolyabb. A Forma-1 továbbra is veszíti el a fő játékosait: 12 hónap alatt a Honda, a BMW, a Bridgestone, most pedig a Toyota jelentette be távozását."

Bár négy új csapat és a Qadbak által felvásárolt BMW-utód érkezésével a mezőny létszáma még így is 26 fősre bővülhet, a Ferrari szerint egyáltalán nem mindegy, hogy milyen csapatok versengenek a királykategóriában.

"Cserébe tehát itt van a Manor, a Lotus (legalábbis nevében, mert ennek az inkarnációnak vajmi kevés köze van ahhoz a csapathoz, amit Colin Chapman, Jim Clark és Ayrton Senna neve fémjelez), a USF1 és a Campos Meta. Állíthatjuk azt, hogy a helyzet ugyanaz, hiszen ugyanannyian ülnek az asztalnál? Aligha. Ráadásul azt is ki kel várnunk, mennyi lesz közülük valóban a rajtrácson Bahreinben, és mennyi marad a 2010-es év végéig."

A Ferrarinál attól tartanak, hogy ennek a trendnek hasonló lesz a végkifejlete, mint Agatha Christie regényében.

"Christie művében a bűnös csupán akkor lepleződött le, amikor már az összes többi szereplő meghalt, egyik a másik után. Azt akarjuk, hogy velünk is ugyanez történjen, vagy a Forma-1 könyvében másfajta befejezésre vágyunk?" - tették fel a költői kérdést.

----------------------------------------------------------------------------
Na, lehet h a Ferrari még fején találja a szöget!
Hát ha így van, az  nagy gáz!
Politika ez az egész! :no_1: Elég undoríto volna!

2009. November 05, 05:12
Válasz #17

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Egy biztos, hogy nem a pénzről szól. Ne mondják nekem, hogy a Toyotat megviseli az a párszáz millió dollár. Egy ekkora cégnek ez nem jelenthet gondot, pláne most a költségvetési sapka bevezetését követően. Ráadásul vannak támogatók akik szponzorálálják őket. Van pontprémium, plussz mindenféle jutalékok az F1 jogok miatt. SZóval itt valami más áll a háttérben sztem.... :no_1:

2009. November 04, 19:55
Válasz #16

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Egy újabb tragégiája ez a sportnak! :no_1:
Ezt se akartam elhinni, egészen tegnapig!
Szegénykém sírva fakdt, Istenem :no_1:
: 2009. november 04. - 19:42:16
Az FIA vizsgálja a Toyota ügyét Mivel a Toyota aláírta a 2012 év végéig szóló Concorde Egyezményt, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) vizsgálatot indított a gyártó idő előtti kiszállása után.

Nem sokkal, hogy a Toyota bejelentette, az év végén elhagyja a királykategóriát, a FIA vizsgálatot indított.

A Toyota is azon csapatok között volt, akik aláírták a 2012 év végéig érvényben lévő új Concorde Egyezményt, mely szerint elkötelezettek a Forma-1 felé.

Ezzel a japán istálló mindent elfogadott, beleértve a költségvetés csökkentésére vonatkozó módozatokat is. Az FIA nem hagyta annyiban az ügyet, mivel szerinte a gyártó nem járt el szakszerűen az ügyben.

Az FIA a Bridgestone példáját hozta fel. A Formula-1 jelenlegi egyetlen, és hivatalos gumiszállítója szintén ezen a héten jelentette be, hogy kivonul a királykategóriából, de csak a 2010 év végén lejáró kontraktusa szerint – így a szövetségnek a Formula-1 kereskedelmi jogait birtokló Bernie Ecclestone-nak marad ideje arra, hogy új beszállítót keressen.

A BMW-Sauber jogutódja, a svájci Qadbak alapítvány által birtokolt csapat eredetileg automatikus felvételt nyert a 2010-es rajtrácsra a Toyota kiszállása után, és 13. istállóként csatlakozhat a száguldó cirkusz mezőnyéhez, de mivel a Toyota „húzása” nem volt sportszerű, ez még igencsak kérdéses.


Az FIA azonnali jogviszonyt tisztázást kér a gyártótól, mivel azok már korábban 2012-ig elkötelezték magukat.



A szövetség emellett hangsúlyozta, hogy a Toyota példája jól mutatja, milyen fontossággal is bír a költségek csökkentése a Forma-1-ben.



2009. November 04, 19:05
Válasz #15

Jack

  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 52
    • Profil megtekintése
Hát az ilyen előfordul..nem volt versenyképes az autó, de ők mindent megpróbáltak.   O0

2009. November 04, 18:38
Válasz #14

Alexxa15

  • ♥♫♥♪
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 912
    • Profil megtekintése
Hat ez bizony szomoru hir.En is nagyon sajnalom.Kar ertuk jo kis csapat voltak.Mar mindenki elmegy...


 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek