Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Bourdais-t hivatalosan is menesztette a Toro Rosso  (Megtekintve 4771 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Július 16, 10:55
Válasz #11

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
A Toro Rosso csapat vezetője, Franz Tost hivatalosan is bejelentette, hogy megválnak Sebastien Bourdais-tól, aki már a soron következő Magyar Nagydíjon sem ülhet autóba.

„Sebastian második évével kapcsolatban támasztott elvárásaink és az ő teljesítménye nem találkozott egymással, és ezért úgy döntöttünk, hogy leváltjuk őt a világbajnokság következő futamától, a Magyar Nagydíjtól kezdődően." - mondta Tost, aki azonban egyelőre nem jelentette be, hogy ki ülhet a francia versenyző helyére.

A legvalószínűbbnek a 19 éves Jaime Alquersuari tűnik, akit már többször is szóba hoztak a Toro Rossóval.

Sebastien Bourdais a tengerentúli sikersorozata után tavaly csatlakozott a Formula-1-es mezőnyhöz, ám teljesítménye jóval elmaradt csapattársától, Sebastian Vetteltől. Idén az újonc Sebastien Buemi lett Bourdais márkatársa, ám a 30 éves versenyző vele sem tudta felvenni komolyan a harcot, ezért a csapata úgy döntött, hogy másnak ad lehetőséget a bizonyításra.

Formula.hu
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 16, 13:22 írta Cole »
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2009. Július 15, 23:32
Válasz #10

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum


A Forma-1 sokszor csak politika és pénz, és nem színtiszta verseny..

Sokszor??? Állandóan a pénzről van szó.

2009. Július 15, 06:48
Válasz #9

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Nem tudom mi a probléma de biztos vagyok benne hogy ő ennél sokkal többet tud, a CART mezőnye sem gyengébb, ott is a határon mennek, öldöklő a küzdelem..

A Forma-1 sokszor csak politika és pénz, és nem színtiszta verseny..

Abban biztos vagyok hogy vezetéstechnikailaig Bourdais egy top versenyző, és rengeteget versenyzett már, és én nagyon sajnálom...

2009. Július 14, 22:15
Válasz #8

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Nem hinném hogy alapvetően Bourdais-al van a probléma..ű
Az autó nem versenyképes, és szerintem Buemi is nagyon el van tűnve a mezőnyben!

Idén Buemi folyton jobb, még sz*r kocsival is, de tavaly is emlékezhetünk, hogy Vettel álladóan verte.. Akkor még arra fogta, hogy a gumik meg ezek a szabályok nem kedveznek, majd 2009-ben stb... Nem azt mondom, hogy nincs tehetsége, mert van, csak valamiért a Forma1 nem az ő helye..

2009. Július 12, 17:28
Válasz #7

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
mi van a kis Piquet-el, aki egy középmezőny-ös vagy már jobb autóval, általában épphogy bejut a Q2-be?

Piquet-töl még az is jó ha egyáltalán nem az útolsó háromba van
{hogyha még mindig lennének "előkvalifikációk" sose indúlhatna futamon
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2009. Július 12, 17:25
Válasz #6

monsterF1

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 32
    • Profil megtekintése
Vettel tavaly igaz, hogy a Toro Rosso színeiben versenyzett (a szezon végefelé ráadásul egész jól), de ennyi. Most egy teljesen új konstrukcióval mennek. Ez pedig nulla és a Force Indiával vannak majd egy szinten.

2009. Július 12, 16:59
Válasz #5

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Sajnálnám, ha Bourdais-nak mennie kéne, szimpatikus srác. Viszont az se biztos, hogy jó döntés volt, hogy anno a tegerentúlról, ahol számtalan sikert ért el, tisztelték és szinte "istenként" bálványozták, egy futottak még kategóriás autóba ült át...

Bourdais egy remek pilóta :good:, nem beszélve arról, hogy a mezőnyben ő az egyetlen (ismereteim szerint), aki indult már a híres le mans-i versenyen és ráadásul nem is akármilyen eredménnyel.

Ezt a "futottak még" kategóriás autót honnan veszed? Tavaly Vettel ugyanazzal az autóval év végén rendszeres pontszerző volt, míg Bourdais jobb esetben el-elcsípett 1-2 pontot. Idén év elején megint számtalan esélye lett volna pontot szerezni, ehelyett megint csúnyán kikapott, igaz, most Buemi-től. Sztem jobb lesz, ha marad az Indynél és a Le Mans-i 24 órás futamoknál.

Kis Piquet meg no comment, őt kellett volna az első szezon után kirúgni a Renault-tól, nem Kovalainen-t.

2009. Július 12, 13:22
Válasz #4

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Komolyan mondom Bourdais-t akarják kirúgni, de kérdezem én mi van a kis Piquet-el, aki egy középmezőny-ös vagy már jobb autóval, általában épphogy bejut a Q2-be?

2009. Július 12, 13:19
Válasz #3

monsterF1

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 32
    • Profil megtekintése
Sajnálnám, ha Bourdais-nak mennie kéne, szimpatikus srác. Viszont az se biztos, hogy jó döntés volt, hogy anno a tegerentúlról, ahol számtalan sikert ért el, tisztelték és szinte "istenként" bálványozták, egy futottak még kategóriás autóba ült át...

Bourdais egy remek pilóta :good:, nem beszélve arról, hogy a mezőnyben ő az egyetlen (ismereteim szerint), aki indult már a híres le mans-i versenyen és ráadásul nem is akármilyen eredménnyel.

2009. Július 11, 07:48
Válasz #2

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Nem hinném hogy alapvetően Bourdais-al van a probléma..ű
Az autó nem versenyképes, és szerintem Buemi is nagyon el van tűnve a mezőnyben!

2009. Július 11, 07:46
Válasz #1

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu


Sébastien Bourdais nincs könnyű helyzetben. A Toro Rosso francia pilótájának egy a vezetési stílusához nem igazán passzoló négykerekűt kell kormányoznia hétről hétre, és emellett gyakran kell olyan hírekkel szembesülnie, hogy csapata hamarosan leváltja őt.

A napokban is felreppent egy ilyen pletyka, jelen esetben a Red Bull Racinghez és a Toro Rossóhoz tartalékpilótaként frissen kinevezett Jaime Alguersuarit nevezték meg lehetséges utódként.

Mindezt a francia szaklap, a Auto Hebdo közölte, amely Giorgio Pantanót és Bruno Sennát is a lehetséges jelöltek közt emlegeti, de egyértelműen a fiatal spanyolt, Alguersuarit tartja favoritnak.

A fiatal tehetség maga sem tagadta, hogy jövőre már versenyezni szerezne a Toro Rossónál, és a híresztelések hallatán sem gondolkodik másként: "Úgy vélem, sokkal reálisabb lépésnek tűnik az, ha jövőre leszek versenyző a Forma-1-ben. Rengeteg kilométerre és tapasztalatra van még szükségem, így az lenne a legjobb, ha egy alapos felkészülés után jövőre debütálhatnék az F1-ben. Persze ettől függetlenül még bármi megtörténhet"- nyilatkozta a Red Bull utánpótlás-nevelő programjának egyik legnagyobb reménysége.

Mindez persze érthető módon nagyon bosszantja Sébastien Bourdais-t: "Ezek a hírek már a tavalyi szezon közepe óta terjengnek. Most mit mondjak erre. A csapat részéről még egyszer sem hallottam olyat egy verseny előtt, hogy ez lesz az utolsó a számomra"- fakadt ki a 30 éves Bourdais az Autosport-nak.

"Szóval ez is csak egy újabb hír, nem foglalkozom vele. Megvan a feladatom, azt el kell végeznem, és csak erre koncentrálok. Azt nyilvánvalóan nem tudom kontrollálni, hogy egyesek mit beszélnek. Ez egy szerencsétlen helyzet, de nem tudok mit kezdeni ezzel."

"Szerződésem van a csapattal az összes versenyre, és ki is akarom tölteni ezt a szerződést. Csak annyit fűzhetek hozzá, hogy én ülök az autóban, és egyedül ez számít."

Ugyanakkor sokatmondó, hogy a Toro Rosso csapatfőnöke, Franz Tost nem cáfolta, hanem csak kommentár nélkül hagyta a hírt. "Nem kommentáljuk azokat a híreket, amik a médiában keletkeznek"- zárta rövidre a témát az osztrák szakember.

Mindenestre nem kizárt, hogy az idén eddig mindössze két pontot szerző, és újonc csapattársával, Sébastien Buemivel szemben gyakran alulmaradó francia a Magyar Nagydíjon már csak külső szemlélő lesz.

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek