Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Jacques Villeneuve - a kanadai világbajnok  (Megtekintve 67642 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Május 22, 18:32
Válasz #23

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum

2009. Május 22, 17:01
Válasz #22

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
JV kilátogatott a monacoi versenyhétvégére! O0


2009. Május 13, 17:38
Válasz #21

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Tudom hogy szinte teljesen esélytelen ez az egész visszatérés, de még is jól esik olvasni ezt a cikket. :)

Szerintem még a jelenlegi mezőnyben is megállná a helyét. Főleg az idegesít hogy Schumacher és Villeneuve otthon ülnek, ezalatt Nelson Piquet, Nakajima, és még jópáran ott versenyeznek az F1-ben...

2009. Május 13, 17:35
Válasz #20

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Jacques Villeneuve-nek nincsenek konkrét tervei, de a F1-es szereplés nem lenne ellenére.


„őszintén szólva az elmúlt pár szezonban egyáltalán nem gondolkoztam ezen.” – nyilatkozta Villeneuve a kanadai RueFontenac.com-nak, ám mostanra megváltozott az 1997-es világbajnok véleménye.

Az új technikai szabályok sokkal közelebb állnak a kanadai pilótához, mint az eddigiek, idén ugyanis sokkal több múlik a pilóták reflexein, mint az autón. Az, hogy újra slick gumikkal versenyeznek, és csökkent az aerodinamikai eszközök száma – ezeket Villeneuve korábban sokszor indítványozta – felkeltette Villeneuve figyelmét.

„Tény, hogy ezeket az autókat már sokkal izgalmasabb lehet vezetni – mondta – Láthatjuk, hogy a pilóták újra hibáznak. Nem igaz, hogy eddig azért nem hibáztak, mert olyan jók voltak, hanem mert az autók elektronikája folyamatosan korrigálta a vezetésüket.”

Jock Clear, aki a Williams és a BAR csapatoknál volt Villeneuve versenymérnöke, idén a BrawnGP-nél dolgozik, és folyamatosan tartja a kapcsolatot a kanadaival.
„Állandóan azt mondogatja nekem, hogy imádnám vezetni az idei autókat – folytatta Villneuve – Már az első teszek után elkezdte ezt mondogatni, és azóta sem hagyta abba.”

A második helyen álló Vettel kivételével mind a négy jelenleg a világbajnoki pontverseny élémezőnyében található pilóta – pontosabban Button, Barrichello és Trulli – Villeneuve generációjához tartozik.

„Most figyelhető meg igazán, hogy azok a pilóták, akik több tapasztalattal rendelkeznek és jobb az ítélőképességük, elfoglalták méltó helyüket, ugyanis ők sokkal jobban tudják kezelni ezeket az érzékeny gépeket.” – emelte ki az 1997-es világbajnok.

Ezek után elképzelhető, hogy három év kihagyás után visszatérne a Forma 1-be Villeneuve, aki már a Williams, a BAR, a Renault, a Sauber, illetve a BMW volánja mögött is versenyzett?
„Azt mindenképpen tisztázni szeretném, hogy jelenleg senkivel sem folytatok tárgyalásokat arról, hogy visszatérnék a Forma 1-be – jelentette ki – Csak Jock-kal beszélgettünk, és azt mondta, hogy tetszene nekem a mostani autó.”

A kanadai továbbra is fenntartja, hogy a NASCAR széria áll nála az első helyen, ám azt is hozzétette, hogy „nyitott vagyok a F1-es versenyzésre is, és ha ott előbb kapok lehetőséget, minta NASCAR-ból, annál jobb.”

Arra meglehetősen kevés esély van, hogy a jelenlegi csapatok közül bárki is foglalkoztatná azután, hogy ilyen sok időt töltött távol a királykategóriától, ám több új csapat is pedzegette, hogy beszállnának a Száguldó Cirkuszba.
Villeneuve azt is bevallotta, hogy foglalkozott már ezeken a lehetőségeken, főleg miután a USGPE projektről hallott. Az észak-karolinai bázisú ’össz-amerikai’ csapatba a montreal-i Villneuve-nek több esélye lehetne bekerülni, mint bármelyik másik amerikai pilótának.

„Sok jó amerikai pilóta van, mint például Marco Andretti, Graham Rahal vagy Danica Patrick, ám egyiküknek sincs Forma 1-es tapasztalata” –hangsúlyozta Villneuve.

Azzal, hogy szezon közben tilos tesztelni, Villeneuve nem lát esélyt arra, hogy ezek a pilóták tapasztalatot szerezzenek.

„A tapasztalat ismét értékes tényező lett, és Isten a tudója, nekem van elég. Nem vagyok amerikai, de én vagyok az egyetlen, Amerikához közeli pilóta, aki rendelkezik a kellő tapasztalattal.” – zárta nyilatkozatát a kanadai.

Az biztos, hogy Villeneuve nem mondana nemet a Forma 1-re. Már csak a jelentkezők hiányoznak.




2009. Május 01, 11:25
Válasz #19

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Vegyétek úgy hogy beiratkoztam, már alig várom az első leckét! ::-)

2009. Május 01, 11:21
Válasz #18

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Villeneuve autósiskolát nyitott Kanadában


A francia származású kanadai korábbi Formula-1-es versenyző, Jacques Villeneuve, hogy átadja a fiataloknak a tudását, és a versenyzés szenvedélyét, autóiskolát hozott létre Kanadában.

Jacques Villeneuve a ICAR-ral együttműködve Montrealban egy autós akadémiát, autósiskolát nyitott, ahol a fiatal tehetségek mellett a tapasztaltak is személyesen 1997 világbajnokától tanulhatnak majd.

A Villeneuve „suli” a ICAR versenypályáit fogja használni az oktatásra.

”Nagyon örülök, hogy egy ilyen autósiskolát, akadémiát hozhattam létre. Régi álmom vált valóra. Ez az iskola nagyszerű lehetőség a versenyzésre.„- mondta Jacques Villeneuve.


”A cél az, hogy átadjam a versenyzés iránti szenvedélyemet minden versenyautó rajongónak. Érkezzen az a világ bármely tájáról. Legyen ez kezdő, vagy tapasztalt szakember. „ – tette hozzá Villeneuve.


2008. December 15, 20:13
Válasz #17

Emyke

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 11
    • Profil megtekintése

2008. December 03, 16:21
Válasz #16

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Az 1997-es Forma-1-es világbajnok, Jacques Villeneuve részt vesz a Speedcar sorozat bevezető szezonjának utolsó két futamán, amelyek közül az első az április 4-6 között megrendezendő Forma-1-es Grand Prix egyik betétfutama lesz, a másodikra pedig egy héttel később Dubaiban kerül sor.

A Speedcar szériában számos egykori Forma-1-es sztár szerepel: Jean Alesi (jelenleg ő vezeti a bajnokságot), Johnny Herbert, Stefan Johansson, Ukyo Katayama, JJ Lehto, Gianni Morbidelli és Christian Danner, de Villeneuve lesz az első világbajnok, aki indul.

„A Speedcar sorozat nagyszerű eseménynek tűnik és úgy hallottam, hogy a résztvevők nagyon jól érzik magukat. Ez a bajnokság még gyerekcipőben jár és fel kell építeni, de szerintem remek ötlet. A Speedcar még több tapasztalatot fog nyújtani nekem ezekben a típusú autókban („stock car"), ami a jövőben hasznos lehet a NASCAR utcai pályáin. És persze arra is jó ürügy, hogy találkozzam az autósport rajongókkal." - mondta a kanadai versenyző, aki a Forma-1 után a NASCAR-ban szeretné folytatni, ám egyelőre nem talált szponzorokat ehhez.

„Büszkék vagyunk arra, hogy Jacques csatlakozott a Speedcar-családhoz." - mondta Benoit Lamonerie, a sorozat általános menedzsere - „ő az első Forma-1-es világbajnok és NASCAR-versenyző, aki leszerződik hozzánk és azt is izgalmas látni, hogy a Speedcar sorozat nemzetközi szintre emelkedik, hiszen jelenleg 12 ország versenyzői vesznek részt benne."


TESZTEREDMÉNYEK

1. Jacques Villeneuve 1:43.56
2. Christopher Zoechling 1:43.76
3. Mathias Lauda 1:43.83
4. Stefan Johansson 1:45.00
5. Massimo Cioci 1:45.07
6. Khalid Al Zarooni 1:46.07
7. Beppe Perazzini 1:47.07
8. Nigel Greensall 1:48.00
9. Eric Charles 1:49.28
























« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 21, 18:55 írta F1Andris »

2008. November 27, 20:40
Válasz #15

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 21, 18:59 írta F1Andris »

2008. November 19, 18:10
Válasz #14

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Tudom hogy sokan nem szerették, semmibe vették Villeneuve-öt, és az ő tudását, de számomra mindig is ő marad AZ IGAZI FORMA 1-ES VERSENYZő, mindent csak ösztönből, taktika nélkül, ha valaki ott volt előtte akkor megpróbálta megelőzni, emiatt néha bajba is került, máskor csodákat művelt a pályán, és többek között ezért ért el az autosport csúcsára.

Szóval itt van egy kis anyag Villeneuve-ről, akit érdekel nézze meg !


Villeneuve Forma-1-es pályafutása a korai évek hihetetlen sikerei és a későbbi évek halmozódó kudarcai miatt sokak által vitatott, ámde az igazán nagy szakértők szerint minden idők egyik legnagyobb versenyzőjét láthattuk az 1997-es világbajnok alakjában - csak egy rossz döntés okozta a sötét második éráját.

Élete első Formula-1-es versenyét Melbourne-ben pole pozícióból kezdhette és kis híján meg is nyerte, csak az utolsó körök motorproblémája vetette vissza a második helyre. Az évad során négy győzelmet szerzett és összesített második helyen fejezte be a bajnokságot csapattársa, Damon Hill mögött. Az év újonca.

Év végén a csapattól távozó Hillt a német Frentzen váltotta fel, Villeneuve első pilótává válhatott 1997-ben. A világbajnokságot szoros küzdelemben nyerte Michael Schumacherrel szemben, aki a jerezi Európa Nagydíjon egy vitatható manőverrel ütközött vele és kicsúszott. 1998-ban csapata gyengélkedése folytán csak kétszer állhatott dobogóra, Hockenheimben és a Hungaroringen.

Anyagi kérdésekbeli egyet nem értés miatt 1998 végén távozott Frank Williams csapatátol és barátjával és menedzserével, Craig Pollockkal új istállót alakított British American Racing néven. Első évükben sem neki, sem csapattársának, Ricardo Zontának nem sikerült pontot szerezniük. Az indulásnál sikeresebb évek következtek, két dobogós helyezés is összejött 2001-ben Barcelonában és Hockenheimben, ám az eredmények még így is várakozáson aluliak maradtak. A csapatfőnöki székbe 2002 végén elején érkező David Richards reformjai során az év végére ismét anyagi viták keveredtek Villeneuve és főnöke között. Villeneuve csapattól még az évad vége előtt távozott, mikor bejelentették, 2004-ben a Honda által protezsált Takuma Szatot szerződteték helyére.
 

Erre az évre más csapatnál sem akadt számára versenyzői ülés, így pihenőre kényszerült. Nyár végén egy héten belül leszerződött a Renault csapathoz az utolsó három nagydíjra és két éves szerződést kötött a Sauber-Petronas-szal. Ám a kihagyott időszak és a francia csapat autójának szokatlan felépítése miatt nem sikerült pontot szereznie, csalódást keltett mind az istállóban, mind a szurkolókban.

2005 első felében tovább folytatódott a botladozása, csapattársa, Felipe Massa is gyorsabbnak bizonyult. Miután szabad kezet kapott az autó beállításánal javult a helyzete, meggyőzőbb eredmények születtek. Közben a BMW felvásárolta a svájci gárdát, így kétessé vált a szerződés második évének letöltése, de végül mégis a BMW-Sauber színeiben állt az ausztrál rajtrácsra 2006 tavaszán. A 2006-s évben a versenyzés már nem sikerült nagyon fényesre, végül is egészségügyi problémákra hivatkozva a BMW a Magyar Nagydíj előtt felbontotta vele a szerződést, helyére Robert Kubica került.

Villeneuve Schumacher nyomában a 1997-es szezonzárón:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ixlyfr8BTTI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ixlyfr8BTTI</a>


Have fun :) :

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mrEBpPttaZE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mrEBpPttaZE</a>


JV - over the edge huhhhhhhhhhhhhhhhhhh

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=gYI7h7X-XxE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=gYI7h7X-XxE</a>



































 :1: :1: :1: O0 O0 :mml: :mml: :king: :king: :clap1: :clap1: :cheerful_h4h:
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 21, 19:02 írta F1Andris »

2007. Szeptember 24, 19:47
Válasz #13

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Szerintem a lényeg az hogy a tempója egész jó, mert 7. helyre kvalifikálta magát, csak a versenyben nem volt szerencséje. De nem féltem Villeneuve-öt oda fogja rakni magát, és újra eljut a csúcsra 1-2 éven belül. :thumbsup:

2007. Szeptember 24, 18:56
Válasz #12

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Akkor ez jó hír? Vagy mindenki jobbra számított?

2007. Szeptember 24, 14:47
Válasz #11

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Villeneuve remekül helytállt első NASCAR-os versenyén


Jacques Villeneuve a hétvégén Las Vegasban bemutatkozott a NASCAR sorozatban. A kanadai Forma-1-es világbajnok a közkedvelt sorozat egy alsóbb kategóriájában, a Craftsman Truck szériában esett át a tűzkeresztségen, 21. lett.

Az eredmény sokkal jobb is lehetett volna, ha Villeneuve a 48. körben nem ütközik össze Brian Scott-tal. Az eset miatt a kanadai pilóta körhátrányba került, amit már nem tudott ledolgozni a leintésig.

Villeneuve-nek persze nincs oka szégyenkezni, hiszen a versenyre a hetedik helyen kvalifikálta magát, ami egy újonctól igazán remek eredmény. A Bill Davis Racing pilótája a hétvégi teljesítményével közel került ahhoz, hogy akár már az idei évben bemutatkozhasson a csúcskategóriában, a Nextel sorozatban is. Erre a korábbi tervek szerint csak jövőre kerülne sor.

Nem csoda, ha maga Villeneuve is elégedetten nyilatkozott a futam után: "Jó tapasztalatszerzés volt, rengeteget tanultunk. A versenygép a futam első felében nagyon erős volt, ezt a köridők is igazolják. Eleinte volt egy kis alulkormányozottságom, de utána minden jobb lett."

"Jó kis lecke volt ez. Először is, mindenki nagyon agresszív, mindenki megcsúsztatja az autót, és jó látni, hogy ennek nincsenek komolyabb következményei. Las Vegasban célba értünk, és a bokszkiállásaink jól sikerültek"- tette még hozzá Villeneuve.

JV legközelebb október 6-án, a Talladega Speedway-en bizonyíthat 27-es rajtszámú versenyautójával. A kanadai számára az a futam még több reménnyel kecsegtet, hiszen ott néhány hete már tesztelt is. Számára azonban mégsem a jó helyezés lesz az elsődleges: "Az egy teljesen más pálya lesz, ott újabb dolgokat tanulhatok majd.

2007. Augusztus 29, 19:46
Válasz #10

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Reméljük nem fut össze Montoyával a pályán! :)  Kívánom, hogy Villeneuve sikereket érjen el a Nascarban!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Augusztus 28, 20:55
Válasz #9

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek