Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Jacques Villeneuve - a kanadai világbajnok  (Megtekintve 67515 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Október 01, 08:19
Válasz #158

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Persz, hogy előbb, mivel előtte Massa a 3. helyről esett ki műszaki hiba miatt, azaz nem rajta múlt a hamarabbi pontszerzés sőt, a dobogó.
A 12 pont egy ilyen autóval, nem kevés előny. :)

Replica....ez Villeneuve topik...nem Ferrari(Kimi&Massa) O0 :D

2009. Szeptember 30, 20:01
Válasz #157

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Persz


Örülök, hogy te is belátod. :D  ;D


Na, de ne offuljuk szét Andris témáját, mert kikapunk.

2009. Szeptember 30, 20:00
Válasz #156

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Bűnrossz autóval Kimi szerezte meg a ferrari első pontjait és dobogós helyezését. :) Szerintem ez többet ér, mint az a kis előny, amit Massa szerzett.
Persz, hogy előbb, mivel előtte Massa a 3. helyről esett ki műszaki hiba miatt, azaz nem rajta múlt a hamarabbi pontszerzés sőt, a dobogó.
A 12 pont egy ilyen autóval, nem kevés előny. :)

2009. Szeptember 30, 19:26
Válasz #155

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Persze, hogy nem, csak a bűnrossz autóval év elején 12 ponttal szerzett többet, mint Kimi :)


Bűnrossz autóval Kimi szerezte meg a ferrari első pontjait és dobogós helyezését. :) Szerintem ez többet ér, mint az a kis előny, amit Massa szerzett.

2009. Szeptember 30, 19:24
Válasz #154

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
ő se tudna többet tenni, mint Kimi és Fisco.
Persze, hogy nem, csak a bűnrossz autóval 12 ponttal szerzett többet az év első felében, mint Kimi :)
Massa híresen jó tesztelő, hiszen éveket tesztelt a Ferrarinál. Kimi meg híresen rossz tesztelő, ezt Coulthard is elismerte.

2009. Szeptember 30, 17:38
Válasz #153

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
ő se tudna többet tenni, mint Kimi és Fisco.

2009. Szeptember 30, 17:34
Válasz #152

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
A korábbi Formula-1-es versenyző, Jacques Villeneuve úgy véli, hogy a Ferrarinál hiányzik Felipe Massa, és ezért nem sikerült megfelelően beállítani az autókat Szingapúrban. Az elmúlt hétvégén Kimi Räikkönen és Giancarlo Fisichella is a tapadással küzdött, így nem tudtak a pontszerző helyekért harcolni.[/b]

"A Ferrarival kapcsolatban úgy érzem, hogy lassan kezdik hiányolni Felipe Massát, aki technikai irányvonalat mutatott a beállítási munkálatok során." - jelentette ki az 1997-es esztendő bajnoka.

"Örülök, hogy Fernando megmutatta, hogy segítség nélkül is jól boldogul ezen a pályán. Piquet tavaly a gyengeségéről adott tanúbizonyságot. Soha nem lett volna szabad a Formula-1-ben versenyeznie. Nem baj, hogy nem büntették meg, de tiszteletet ezek után nem várhat. Én is versenyeztem egy csapatban Alonsóval, de nem kértek meg, hogy segítsek neki."

Villeneuve a sajtóban megjelent cikkek alapján nem tudja eldönteni, hogy ki állít igazat, és kinek az ötlete volt a baleset. "Nem fogjuk megtudni, hogy mi is történt valójában. Olvastam, hogy Nelson Piquet javasolta a balesetet. Elsőre mindenki azt mondja, hogy meg vagy bolondulva, és elveti az ötletet. Aztán ha jobban belegondolunk, miért utasítana vissza egy csapat egy ilyen ajándékot? Sokat olvastam erről, de meglepne, ha valóban úgy történt volna, ahogy az a sajtóban volt."



A szingaprúri futam utáni BBC F1 magazinból:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=KJiuGMBR_Jo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=KJiuGMBR_Jo</a>

2009. Szeptember 28, 04:55
Válasz #151

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Igen Massa egy kicsivvel talán gyorsabb volt összességében. De azért figyelemreméltó volt JV teljesítménye, hisz az volt első Sauber-es szeonja, Massa meg mát régóta ott versenyzett.



Reports in the German press over the Singapore GP weekend indicate that 1997 Formula One world champion, Jacques Villeneuve will make his F1 return next season, more than likely with the USF1 team. While the French/Canadian wouldn’t be specific, he did admit that he will definitely be on the grid next season.

"Yes, it’s true, I will return to Formula One," he was quoted as saying by Bild.

With four new teams expected in 2010, Villeneuve could easily be on the verge of a deal for any of the eighth available seats, however, it is widely thought that the expected announcement, due in the coming weeks, will see the thirty eight year old firmly planted with Peter Windsor’s new team.  

That said however, the one thing the former driver didn’t really confirm was that he would actually be behind the wheel...



Ecclestone: Miért nem igazolod le Villeneuve-öt huh?
Windsor: Jól van na, enyém a capat, nem? Agrrrrr!!!

« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 29, 17:57 írta F1Andris »

2009. Szeptember 27, 23:19
Válasz #150

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
2005-ben egyébként az utolsó futamig fej-fej mellett haladt Massával, és Felipe az utolsó futamon tudta megverni a pontversenyben. (Ezt csak nagyon halkan mondom mert Replica mindjárt kioszt, persze az igazság akkor is ez.. :))


Massa főleg az időmérőkön volt a jobb, de azért a versenyen is egy fokkal. ;)

Időmérő

12-7 Massa

Verseny

4-3 Massa

2009. Szeptember 27, 18:32
Válasz #149

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Köszi az infót...kicsit homály volt ez nekem h miért is ment el év közben!
Kubica debütálásra nagyon emlékszem..mert akkor ott voltam a Ringen!

Én nem tartom kizártnak h jó versenyeket futna ezekkel az autókkal!
Csak 1 esélyt kellene adni neki, és lehet hsokan csak pislognának!
Azt mghiszem h örülnél ha visszatérne a cirkuszba...Én is örültem volna ilyen esetben, csakúgy mint a sok Schumis nem olyan régen!
már az nagyon jó érzés, hacsak a lehetősége adott, h talán ismét versenyez!
Emlékszem Mikanak is volt ilyen év..h rebesgették a visszatérését, de nem lett belőle semi!
Hátha Vill-nek sikerül!
Amúgy tényleg sokan ne szerették őt...ezt már én is észrevettem más klubbokban, fórumokban!Dehát nem is kell h mindenki szeresse!
 ;)

2009. Szeptember 27, 18:16
Válasz #148

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
2006-ben a szezon közepe fele a BMW fejlesztései nem igazán működtek, és Vill kétszer túlvállalta magát mert lassú volt a gép, és ütközött a BMW-vel. (Amúgy simán tudta Heidfeld tempóját).
Nem igazán szerették Villeneuve-öt a BMW-nél, ami még a Sauber-es időszakból maradt rá, hiszen ellent mert mondani Peter sauber-nek a beállításokat illetően. 2005-ben egyébként az utolsó futamig fej-fej mellett haladt Massával, és Felipe az utolsó futamon tudta megverni a pontversenyben. (Ezt csak nagyon halkan mondom mert Replica mindjárt kioszt, persze az igazság akkor is ez.. :))

Azért örülök neki, hogy van néhány ember ebben a fórumban aki leírja a dolgokat hitelesen. Tina jól összefoglaltad Villeneuve F1-es éveit. Voltak kiemelkedő és kevésbé sikeres évek, de ez egy technikai sport. Sokan csak a negatívumokat írják le, és arról említést sem nagyon akrnak tenni hogy az F1 történetének legsikeresebb versenyzőjével szemben lett világbajnok, nem is akármilyen küzdelemben.

Az a véleményem hogy sokan nagyot néznének, hogy JV mennyire versenyképes lenne ezekkel az új gépekkel.

Ha visszavonul a kedvenced attól még az F1 az F1 marad, és így is lehet élvezni a futamokat. Kicsit veszít a varázsából, de attól még a világ legjobb sportja marad. :)

Egyébként a fórum egyik nagy hiányosságának tartom, hogy nem igazán foglalkozunk régi, esetleg már visszavonult pilótákkal. Sőt a jelenlegiekkel sem nagyon.

Én pl próbálom Villeneuve topikját feldobni, és nyilvános fellépéseiről képeket/videókat beszúrni, páylafutását képekben összefoglalni, vagy ha valami történik vele akkor azt leírni, de nem sok user van jelenleg aki komolyabban kiállna kedvence mellett.

(Ezzel most nem magam akartam fényezni, hanem arra próbálok rámutatni, hogy mindenkinek rá kellene feküdni egy témára, és az aktualitásokat, érdekességeket megírni a kedvenc pilótákkal kapcsolatban.)

2009. Szeptember 27, 18:00
Válasz #147

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Az a helyzet, hogy én nem tudnék másnak szurkolni az F1-ben. Nézem a futamokat de nem tudom azt mondani hogy Alonso, Raikönnen, vagy Hamilton. Tudom hogy mindhárman jók, de Villeneuve az egyetlen aki le tudott nyűgözni azzal amit a pályán láttam tőle.
Nagyon különleges versenyzőnek tartom, és szeretek visszagondolni azokra az évekre amikor még versenyzett!  :)


Sztem mostmár én is igy leszek, ha egyszer visszavonul a kedvencem(amit remélek nem most fog bekövetkezni), akkor már nem fogok soha senkinek szukolni!Se pilótának se csapatnak!
De így nem veszíti el az értelmét kicsit a sport?Kicsit félek ettől...h majd nem fog így érdekelni!
Én Villeneuve-ek mindíg a lila haja fog beugrani, ha róla van szó!
Valamiért ez maradt meg olyan muris volt!
Persze pályfutása elején sok sikere volt...nem véletlenül vb!Azért elmondhatja h ő legyőzte Schumit is :)
A BAR nál meg már sok problémája akadt..de azért voltak szép helyezései is!
Tényleg miért is ment ő el év közben 2006 ban?Mert azt tom h Kubica váltotta a BMW-nél, de h miért már arra nem!

2009. Szeptember 27, 17:48
Válasz #146

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Az a helyzet, hogy én nem tudnék másnak szurkolni az F1-ben. Nézem a futamokat de nem tudom azt mondani hogy Alonso, Raikönnen, vagy Hamilton. Tudom hogy mindhárman jók, de Villeneuve az egyetlen aki le tudott nyűgözni azzal amit a pályán láttam tőle.
Nagyon különleges versenyzőnek tartom, és szeretek visszagondolni azokra az évekre amikor még versenyzett!  :)








« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 27, 17:56 írta F1Andris »

2009. Szeptember 27, 17:41
Válasz #145

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Persze! Nagyon örülnék, ha újra láthatnám Villebeuve-öt az F1-ben.
Szerintem megérdemelne még legalább 1 teljes szezont !

Sokkal jobb lenne mint Aguelsuari és a többi fiatal ebben biztos vagyok!
Feküdnének neki az új szabályok! Mindig is jól spórolt az üzemanyaggal és vigyázott a gumikra is. A mérnökök ódákat zengtek Vileneuve vezetési stílusáról, ami teljesen egyedi, és ha engedik dolgozni a beállításokkal is akkor nagyon vad dolgokra képes. Pat Symonds a Renault mérnöke mondta hogy a kipörgésgátló Alonso-hoz képest is minimálisan nyúlt bele Vill vezetésébe, a telemetria szerint.
A kipörgésgátlót, és bordázott gumikat mindig is rühelte mert szerinte ezzl megszűnt a vezetés élménye. Nem hiszem hogy visszatér, de azért nagyon drukkolok neki!

Az én hősőm mindig is JACQUES VILLENEUVE marad!



Nahát..jó látni, h van még aki így tud emlékezni, és örülni az egykori kedvencének...pedig sokaknak feledésbe merül a kedvenc ha ő visszavonul!
Kicsit é is így vok Mikaval...bár én is hibás voltam..mert én nem követtem őt tovább a DTM-be!Úgyhogy én se vok jobb! :-\

2009. Szeptember 27, 17:38
Válasz #144

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Persze! Nagyon örülnék, ha újra láthatnám Villebeuve-öt az F1-ben.
Szerintem megérdemelne még legalább 1 teljes szezont !

Sokkal jobb lenne mint Aguelsuari és a többi fiatal ebben biztos vagyok!
Feküdnének neki az új szabályok! Mindig is jól spórolt az üzemanyaggal és vigyázott a gumikra is. A mérnökök ódákat zengtek Vileneuve vezetési stílusáról, ami teljesen egyedi, és ha engedik dolgozni a beállításokkal is akkor nagyon vad dolgokra képes.
A legtöbb versenyzőnek a számítógépes szimuláció kidobja hogy hogyan állítsa be az autót, és ebbe bele is nyugszik. Villeneuve mindig is más volt, neki az sokkal fontosabbat jelentett hogy mit érez a pályán, mint holmi számítógép által kidobott hülyeség.Pat Symonds a Renault mérnöke mondta hogy a kipörgésgátló Alonso-hoz képest is minimálisan nyúlt bele Vill vezetésébe, a telemetria szerint.
A kipörgésgátlót, és bordázott gumikat mindig is rühelte mert szerinte ezzl megszűnt a vezetés élménye. Nem hiszem hogy visszatér, de azért nagyon drukkolok neki!

Az én hősőm mindig is JACQUES VILLENEUVE marad!


 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek