Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Jacques Villeneuve - a kanadai világbajnok  (Megtekintve 67531 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Június 21, 19:26
Válasz #38

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Hát azt elhiszem hogy hihetetlen élmény volt!! :)
Köszi, idén talán ha minden igaz megtehetem hogy kilátogassak a Hungaroringre, és akk ha nem is közelből, de távolból láthatom a pilótákat, meglátjuk, addig is maradnak a videók.. :)

2009. Június 21, 19:23
Válasz #37

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Hihetetlen élmény volt, és remélem egy szép napon te is találkozol kedvenceddel!  :)

2009. Június 21, 19:17
Válasz #36

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Hát Andris, megnéztem ezt a videót 10-szer, és nagyon irigylésre méltó dolog ez, biztos nagy élmény lehetett, nem is tudom milyen érzés lenne ha Kimivel vagy pl Shumival találkoznák..hmm ::-)

2009. Június 21, 18:56
Válasz #35

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Ezt a videót még 2003-ban készítettem amikor kint voltam a Ringen. Véletlenül összefutottam JV-vel is! ::-)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=eH0a1G5UL04" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=eH0a1G5UL04</a>

2009. Június 20, 19:32
Válasz #34

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
A Villeneuve és Montoya név helyreállíthatná az F1 tekintélyét...
Talán összejöhet nekik! Vérbeli ösztönből versenyző gladiátorok ők ketten, sajnos az ilyenekből van kevés manapság! :'(

ők ketten még az a generáció akiket nem mérnökök és menedzserek neveltek tudatosan a versenyzésre. Nem kitalált PR bábuk, őket a vezetés puszta élvezete juttata el a csúcsra! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 20, 19:36 írta F1Andris »

2009. Június 20, 18:30
Válasz #33

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Lehe, hogy Piquet helyére jön Villeneuve? Anno trulli helyére is ő jött, de nem sok sikerrel... Amúgy elég erős pletykák, hogy jövőre újra az F1-be köt ki, és Monacoban is ott volt... USF1 csapattal hozták szóba, de majd meglátjuk. Montoya lenne a csapattársa, akkor lenne izgis. :D

És nem értem, hogy miért volt a Ferrari boxban? ???

2009. Június 20, 17:22
Válasz #32

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Villeneuve teszi a dologát a boxban! :) Az időmérőn is ott vigyorgott a Ferrari pitben! :)  Honnan szerezte a vip belépőt?  ::-)


Itt éppen a kis Piquet telemetria adatait beszéli meg Brióssal! :D





2009. Június 19, 19:23
Válasz #31

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Bármit megadnék azért hogy újra láthassam versenyezni, teljesen mindegy hol, vagy milyen sorozatban.
Számomra ő egy nagy ember, és példakép, még ha sokan le is nézik! Sokaknak fáj 1997...
Persze nekik fogalmuk sincsen az autóversenyzésről, aki komolyabban foglalkozik a dologgal annak nyilvánvaló, hogy ez az ember egy csiszolatlan gyémánt...


Nekem a Villenuve féle vezetési stílust nézni egy hatalmas élmény! :yes:


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I6MTPrDJbYQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=I6MTPrDJbYQ</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=TKja5tnOwBs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TKja5tnOwBs</a>

« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 19, 19:43 írta F1Andris »

2009. Június 19, 19:20
Válasz #30

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
1997 világbajnoka több csapattal is tárgyalásban van, és szerinte jó eséllyel pályázik egy versenyzőülésre jövőre a Formula-1-ben.

Jacques Villeneuve legutóbb még 2006-ban a BMW-Sauber versenyzőjeként állhatott rajthoz a Forma-1 mezőnyében.

Azóta versenyzett a Speedcar sorozatban is, de mindeközben minden erejével azon volt, hogy visszatérjen a királykategóriába.

Most, hogy a gyári csapatok távoznak, és helyettük új csapatok állnak majd fel a rajtrácsra, megnyílt a kanadai előtt az út.

„Van tervem a jövőre nézve. Több csapattal is tárgyalásban állok. Az elsődleges cél a Forma-1 Jó esélyeim vannak..” – nyilatkozta Jacques Villeneuve.

A hírek szerint a Team USF1 csapatnál köthet ki Villeneuve jövőre a száguldó cirkuszban.


2009. Június 05, 10:00
Válasz #29

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Villeneuve: Nem mondtam le a visszatérésről!
1997 világbajnoka nem adja fel, és bármikor készen állna arra, hogy visszatérjen a száguldó cirkusuba.

Jacques Villeneuve legutóbb még 2006-ban állt rajthoz a Formula-1-ben. Akkor a BMW-Sauber színeiben tette mindezt a Német Nagydíjon. Távozása nem volt valami álomba illő.

A kanadai-francia egészségügyi problémákra hivatkozva azonnali hatállyal elhagyta a bajor istállót. Helyére a Magyar Nagydíjon a jelenlegi is a BMW-nél versenyző Robert Kubica érkezett.

Most, hogy jövőre a költségvetési sapkának köszönhetően több új csapat is csatlakozhat a száguldó cirkusz mezőnyéhez, Villeneuve szeme felcsillant, és szívesen visszatérne.

„Nem mondtam le a visszatérésről. Azért születtem, hogy versenyautókat vezessek. Ez egy örök kihívás a számomra.” – mondta Jacques Villeneuve.

„Ha most lenne egy csapatom, akkor nekem már csak egy versenyzőre lenne szükségem, mert az egyik autó biztosan az én elfoglaltságomat jelentené.” – így Villeneuve.

2009. Június 05, 00:01
Válasz #28

Marita

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 17
    • Profil megtekintése
Jacques Villeneuve- nagyon hiányzik a Forma 1-ből...
Azt olvastam valahol, hogy a NASCAR-hoz pályázik, de ott nem hallani róla semmit.
Én nagyon kedveltem, annak ellenére, hogy izgága volt kissé, de ha jó kocsit kapott volna és nem ilyen lenne a Forma 1 , amilyen, még többször is versenybe szállhatott volna VB-bajnoki címért...

2009. Május 25, 15:52
Válasz #27

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Végülis mindig is a Ferrarinál akart versenyezni, talán indítanak egy harmadik autót is! ::-)

2009. Május 24, 20:14
Válasz #26

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
hmm, és ezt miért pont a Ferrari-nál beszélték meg?  :2funny:


2009. Május 24, 19:50
Válasz #25

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Ecclestone: Szóval akkor visszatérsz?
Villeneuve: Hááát.... Egye fene!  :D


2009. Május 22, 19:13
Válasz #24

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Olvastam a cikket, és csak annyit tudok hozzáfűzni hogy sok F1-el foglalkozó oldal túloz a cikkekben, és nem él tükörfordítással, csak a szenzációra hajtanak...

Azért nagyon jó olvasni JV-ről, és az is tetszik hogy sokan hozzászóltak a cikkhez, ami mutatja hogy sokakat foglalkoztat Vileneuve, és fórumokban nagyon parázs viták zajlanak vele kapcsolatban.. ::-)




Néhány vélemény:

Egyetértek a cikkel. Nagy rajongója voltam az öregnek, és ha bármikor, bárhova visszatérne (aminek az esélye sajnos nulla) szurkolnék is neki. Az egyik legjobb pilóta volt a 90-es évek végén a mezőnyben, akárki akármit mond. Nagyrészt a cikkből is kederülő "megmondóember" természete miatt került mindehol lapátra, és azért mert nem kötött kompromisszumokat. De épp ezért lehetett szeretni, a sok színtelen figura között volt valaki, aki mert egyéniség lenni.

Go Jacques!




"abban az évben azzal a technikai fölénnyel SOKKAL nagyobb fölénnyel kellett volna nyernie"

és ezt a csapatfönököd mondta!!!! egszerűen egy közepesnél is rosszabb pilóta aki csak mázliból lett VB az is éppen hogy, köszönhetően egy igazi remek pilótának aki viszont a leggagyibb autóval is mindig VB küzdelemben volt.
a késöbbi F1-es bukdácsolása remek bizonyíték arra, hogy egyszerűen jokor jó helyen volt de SEMMI több.
az arca kb 5x akkora mindig mint a tudása.
F1 után is az eredmény=0! nem véletlen.




Lázas vagy ? Olyan emberre mondod, hogy közepesnél rosszabb pilóta, aki megnyerte az amerikai CART bajnokságot, az Indy 500-at és a Forma-1 világbajnoki címet. Ennyi mázlija nem lehet valakinak életében... Ha meg Frank Williams azt állítja nagyobb fölénnyel kellett volna nyernie, akkor mit szóljunk a csapattársára Frentzenre akinek ilyen technikával sem sikerült eredményesnek lenni, pedig korábban Schumachert agyba-főbe verte a gokart-bajnokságokon, és kettejük közül inkább Frentzen volt a német reménység.



Hmmm mennyi okos ember.
Fele el esem olvasta a cikket ....
Esőben valóban sosem ment neki, de ettől függetlenül amiket művelt, azok előtt le a kalappal ;)
Nem csinált nagy dolgokat??
2000 Montreal, 5-6 helyről előre jött a 3-ra és vagy 20 körön át tartotta a sokkal gyorsabb Barichellot .... ez semmiség??
Sokan nem láttátok 200 és 2001-t.
Dobogókon állt, rengetek 4-5-6. hely, még ha nem is fejezte be a futamot, akkor is végig küzdötte a versenyeket.
Visszatérése valóban nem bolt a legjobb, de akkor sem kell egy gyenge pilótának titulálni.
Button meg elverte húúúú Barichellót tavaly kivételével mindig elverte, nem is kicsit, tavaly meg Button kapott ki nem kicsit.
Villi a legellentmondásosabb pilóta, vagy nagyon szeretik vagy nagyon utálják.
Szókimondó, ami a szívén a száján és, hogy hiányolja az ilyen pilótákat az jogos .... minden pilóta, azt teszi amit mondanak .... szinte 0 önállóság.

Gooo Jacques!




Valami hihetetlen,hogy egyesek mennyire elvakultak! De nem értem,hogy van képük vaknak titulálni egy olyan embert aki 3 kategóriában világbajnok és egy akkor top istálló őt igazolta le nem pedig egy F1 tapasztalattal rendelkező "nagymenő" Williams Úr nem arról volt ismeretes,hogy gyengéket vitt a csapatába (Nekedzsima kivétel) Jó autóval lett világbajnok? Mondjatok már egyet az elmúlt 20 évből aki gyenge autóval lett világbajnok?




szánalmasak vagytok :)
Tarzan és Sanio ti igencsak vaktában lövöldöztök :DDD
ha sikerült volna nyernie LeMansban akkor az egyetlen pilóta lett volna aki mester négyest csinált. Sajna nem jött össze, de a mester hármas igen, ami nem soknak sikerült.
Érdekesség a 97es évből:
Patrick Head egy idióta ha azt mondja hogy fölénnyel kellett volna nyernie. Frentzen rá hallgatott az öregre és hmm hol is végzett, fele annyi pontot gyűjtöt mint csapattársa, aki kijátszotta a főmérnököt és átütötték a lengéscsillapító számát, mert patrick ragaszkodott az újhoz, de Villeneuve a régivel sokkal gyorsabb volt mint csapattársa. Az ő neve is szerepel azon a listán amit 97 jerezi időmérőn műveltek.
3 azonos kör....ezredre...nehéz elfelejteni
sokan azért utálják, mert MS 97-ben mutatta meg először nyíltan hogy csalni is képes a vb címért és ki akarta lökni a williamset, nem jött össze és még a pontjait is elvették, így járt :)
96ban iszonyú peches volt némely futamon, de így is megtudta szorongatni Damon Hill-t.

és amúgy igen nagy fölénnyel nyerte a 97es vb-t ugyanis a 2. helyen álló csapattársánál kétszer annyi pontot gyűjtött.
ms: 0 pont XD





ő akkor tudott gyors lenni ha az ő stílusáához alakították az autót szerintem a sok évi nyüglődéshez hozzátartozik hogy nem alkalmazkodott az autókhoz és a csapatok meg barom mód nem alakították hozzá az autókat.
Hihetetlen amit ő elért és a le mans-ban is 2. lett asszem szóval majdnem meg lett a varázslatos 4-es.
Aki kétségbe vonja képességeit az nem követi az f1-et olyan rég.
Hill-t is eléggé megszorongatta első évében (ezért nem is szerettem:):):))
De jó versenyző volt nagyon , remélem még fog versenyezni ha nem is f1-ben de máshol.





látszik, hogy nem néztél 1994-ben F1-et, akkor tudnád, hogy MS-nek csak Senna halála folytán volt egyátalán esélye a nyerésre.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy csak azért lett világbajnok, mert miután KIESETT, SZÁNDÉKOSAN TÖNKRETETTE HILL AUTÓJÁT.
Villeneuve-el kapcsolatban hazudsz.
1997-ben már bőven nem volt annyira erős a Williams, vagy ugy is mondhatnám a többiek fejlődtek, McLaren pl. 3 futamot is nyert, és ugyanennyit el is bukott az első helyről, emelett a Ferrari is erős volt, köszönhetően Byrne-ak aki az előző szezon végén érkezett, és évközbeni munkája beérett.
Zseni volt az ürge ez nem vitás, hisz még 1998-as autónak is 96-os volt az alapja, még is gyors volt.
Csapattársai CSICSKÁK voltak, semmit nem adtak meg nekik. MS autójával foglalkozott a szerelők 80%-a legalább,
arról nem is beszélve, hogy MS kisirta, hogy éjjel nappal az autón dolgoznak. Ezek mind undoritó dolgok. És ez is mutatja is mekkora patkány volt MS, pályán véghez vitt tettei mellett.



Villeneuve szerencsés?

Akkor sorolom:
1994 -Indy car, év újonca cím
1995 - Indy 500 győztes, Indy Car bajnok
1996 - Forma-1 összetett 2. helyezés
1997 - Forma-1 világbajnoki cím MS-el szemben
1998- 5. helyezés egy Mecachrome motoros Williams-el
1999 - BAR Supertec Spanyol Nagydíj MS-t tartotta kb 20 körön
keresztül egy hulladék vezethetetlen autóval a 3. helyen....
2000 - 7. összetett helyezés
Az ezt követő években többször dobogón állt nem versenyképes BAR
konstrukcióval.
Lemans-ban van egy 2. helyezése

Kérdezem én, béna, eredménytelen mákos versenyző?
Aki ezek után ezt mondja, annak fogalma sincsen az
autóversenyzésről...
Sejtem mi van a háttérben egyébként, sokaknak fáj az 1997-es F1
bajnoki cím, megértem...
...és itt jön hogy a legjobb autóval nyert, a majom is nyert
volna vele. Vajon mi volt JV csapattársával Frentzennel aki
egyébként Schumachert tanítgatta a korábbi években? Frentzennek
köze nem volt Vill tempójához!
...és hát 1996-ban Hill is csak nagy csatában lett bajnok
Villeneuve-el szemben...

Ezek után én egy picivel nagyobb tisztelettel beszélnék egy
világbajnokról.
És akkor itt jön Jenson Button aki karrierje során szinte alig
tudott eredményeket felmutatni, vajon miért? Mert nem volt olyan
technikája. JV-el ugyanez a helyzet a vb címét követően többet
nem ült versenyképes autóban, ennyi...
 
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 20, 17:16 írta F1Andris »

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek