Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Formula 1 Championship  (Megtekintve 36323 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Augusztus 23, 20:51
Válasz #15

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
A PS2-es verzió nem hozza azt a fizikai szinvonalat, amit a PS3-as, hiszen nem is tud olyan számításokat elvégezni. Ém ismerem, meg is van az F1 Challange és különböző modjai, és az rfactort is ismerem, ami fizikára nagyon jó, de autók, pályák kidolgozottságát nézve nincs ilyen reálíis, főleg a gumik zavarnak. És az MI sem olyan jó, mint a PS3-as játékban, e téren nagyon le vannak mardva, ami érthető is, hiszen nem mai játékok.
A youtube-os videok nem adják vissza a játék hangulatát, még grafikailag sem ugyanaz.

2009. Augusztus 23, 20:34
Válasz #14

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Biztosan, jó lehet ez a játék, de én nem igazán adok a grafikára.

Én elsősorban az Rfactort preferálom, ami nem egy hihetetlenül szép játék, de a fizikája (főleg a CTDP) egészen elképesztően reális. Minden amit tudok az F1-es autók működéséről, mozgásáról, viselkedéséről, az tökéletesen le van modellezve, és segítség nélkül nagyon nagy élvezet versenyezni vele, főleg egy komolyabb FF kormánnyal! A köridők is nagyon hasonlóak a valóság, és az RF között.

Én PS2-n játszottam ennek a game-nek talán az elődjével, ami szintén a 2006-os szezont dolgozza fel. El lehet vele szórakozni, és próbáltak egy kicsit rámenni a szimulációra, de sajnos még nagyon gyerekcipőben járnak...

Persze ha valaki inkább a látványra utazik, és jól akar szórakozni, akkor annak egyértelműen az F1 championship a legjobb választás! O0

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xJGB1jRtQDg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=xJGB1jRtQDg</a>


2009. Augusztus 23, 20:07
Válasz #13

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Mivel sokan csak képekről és youtube-os videokból ismerik a játékot, írok róla néhány sort, hogy mik a tapasztalataim.

Ez a játék csak PS3-on és PSP-n érhető el, utóbbin F1 06 a címe, és a grafikán kívül minden ugyanaz mint a nagytesó. Mindkét játék a 2006-os évadot dolgozza fel. (Cirka 200 órát öltem bele, úgyhogy eléggé képben vagyok.)
Grafikailag a játék ma már nem számít kiválónak, de még így is a legszebb forma-1 es játék a piacon! Persze a grafika nagyon jó, nincs semmi baj vele. Az esős versenyeken szó szerint úgy érezni,  mintha ott lenne az ember, annyira élethű. Ilyen szinten még egyetlen egy F1-es játék sem volt képes az esős versenyt szimulálni! A grafika fontos, de nem a legfontosabb, és különösen jó, hogy a játék tartalmilag is üt. Van benne quick race, world champinonship, grand prix weekend és career mod, és persze online ligákban is indulhatunk, de csak PS3-on, PSP-n nem elérhető. A karrier mód nagyon jó lett, először csak tesztpilóta lehesz és különböző teszteket kell elvégezni, ha sikeres vagy, akkor előbb-utóbb leszerződtetnek, persze csak kisebb csapatokhoz. 5 évadot kell teljesíteni, abszolút kezdő szintről indul a játék, pl először csak Super Aguri, Mf1 és Red Bull-mál van esélyed versenyezni, a nagyok még szóba sem állnak veled. ;D
Ha leszerződtél pilótának, az lesz a feladatot, hogy a csapattársad előtt végezz, legalábbis a kis csapatoknál. Ha ez megvan, akkor nem lesz gond. A versenyeken-és ez a játék legnagyobb erénye- esélyed nincs egy Super Agurival a győzelemre! Az autók között nagyon nagy különbségek vannak, pl a Ferrari, Renult és McLarenek fényévekkel jobban kezelhetők, gyorsabbak, mint az Agurik, ahogy az életben! Hozzáteszem, hogy mindez minimum normál fokozaton érvényes, de hardon a legprofibb. (Az easy lámáknak való, ott egy Agurival is nyerhet az ember, de annak nincs értelme.)
Ha a csapatok elvárásait teljesíted, akkor más csapatok is szerződést ajánlanak, ezt a menedzser emailen keresztül intézi. Először nagy csapatok nem fognak jelentkezni, csak a kisebbek, vagy középcsapatok. A nagy csapatok max tesztpilótai állást ajánlanak. Én csak a 4. évadban kaptam szerződést a Renaulttól.
A verseny nagyon komolyra sikeredett, köszönhetően a kimagasló MI-nek! Semelyik másik Forma 1-es játékban nincs ilyen mesterséges intelligencia, ezt bártran kijelenthetem!
Az időmérőn a több versenyző félrehúzódik ha gyors körön vagy. A rajtnál nem úgy jönnek el, mint az F1 Challengeben libasorban, hanem már rögtön helyezkednek, bevágnak a másik elé. Az ellenfelek nem úgy mennek mintha zsinóron húznák őket, hanem minden oldalról előznek, védekeznek, és sokszor hibáznak. A szélárnyék használható, sokszor csak úgy lehet előzni. Az autók beállítása is profi lett, szinte mindent állíthatunk, még kerékdőlés szöget is, és ha nincs jól belőve az autó, akkor szenvedünk.
A fizika nagyon jó lett, de ahhoz, hogy ezt élvezzük, ki kell kapcsolni a rásegítéseket.
A stability controlt, spin recoveryt, abs-t, launch controlt stb...
Így viszont tanuln kell az irányítást, különben többet leszünk a füvön mint a pályán.
Természetesen nem tökéletes a játék, vannak hibái is, méghozzá nagyon idegesítő hibák.
Az egyik, hogy iszonyat rossz büntetési rendszer van benne. Ennek az a lényege, ha levágsz egy sikánt, akkor időbüntetést ad, ilyenkor lelassul az autó és néhány másodpercig nem lehet gyorsítani. Ez azért baromság, mert egy véletlen kicsúszás miatti sikán átávágásra is büntet, ráadásul a legkisebb levágást is szigúan bünteti. Szerencsére WC módban kikapcsolható, csak a karrierben szivat. A másik gyökérség, hogy az olajfoltokon csak én csúszok meg, a többiek vígan átmennek rajta.  :D
Nem egy versenyt buktam így, amikor az előttem haladó nyomott egy kis olajat.
Ezeket a nyomiságokat leszámítva, magasan ez a legjobb Forma 1-es játék a piacon!




2009. Augusztus 01, 19:19
Válasz #12

adi11

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 43
    • Profil megtekintése
    • E-mail
hello!
Ez nekem is megvan ez a  játék  :)
Meg a 2007-hetes és Kimi Raikkonennel mentem és Világbajnok! :king: ;D :banan: :dance_: :clap1: :cool2: :7: :1:

2009. Július 15, 08:08
Válasz #11

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Grafikára egyértelműen az eddigi legszebb f1 game, de nem hiszem hogy reálisabb mint az Rfactor vagy LFS fizikája..

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7E0mGhOEwF8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7E0mGhOEwF8</a>

2009. Május 13, 15:18
Válasz #10

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
Nekem megvan a legjobb szimúlátor!!!
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2008. Szeptember 06, 23:03
Válasz #9

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Ez valami szimulációs játék? Mondjuk azt nem vágom, hogy ha ez nincs, akkor F1 sincs? Hogy érted?  ???

2008. Szeptember 06, 22:21
Válasz #8

speci

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1032
    • Profil megtekintése
köszönjük! bár ezt akkor sem értem? hogy jön ide? :)

2008. Szeptember 06, 20:34
Válasz #7

glacko

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Kuka F-1-esek!Ezt figyeljétek ha ez lenne még ti sehol nem lennétek!http://www.youtube.com/watch?v=nYhiJeRPgdw

2008. Augusztus 29, 21:50
Válasz #6

speci

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1032
    • Profil megtekintése
matemate89! kölcsön adnád...persze kell a gép is, mert nekem csak PS2 van. :)

2008. Augusztus 29, 12:24
Válasz #5

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
De kiprobálnám én is.  ;D Én csak a tévében láttam, és már akkor tudtam, hogy ez nagyon jó.

2008. Augusztus 29, 10:44
Válasz #4

matemate89

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
    • E-mail
hát..nekem meg van a játék..és h mondjam:D...***** johh..élethű mind a fizika..mind a grafika és + a next gen grafika full hd tévén... áhh eszméletlen...egy örök elmeny vele jaccani :clap1: :zizi: :good:

2007. Szeptember 01, 17:16
Válasz #3

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Én még nem probáltam, de képeken nagyon jól néz ki. :)

2007. Szeptember 01, 17:14
Válasz #2

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Tényleg, próbálta valaki ezt a játékot? Én kiváncsi lennék rá, grafikailag kifogástalan, de a youtube-on néztem pár videót róla, és nekem elég arcade jellegűnek tűnt. Van valakinek PS3-a?

« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 21, 18:22 írta F1Andris »

2007. Augusztus 16, 23:01
Válasz #1

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Ezt csak Playstation 3-on lehet játszani, valakinek megvan? Leírhatná mi a véleménye a játékról. :)

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek