Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Räikkönen Malajziában a szervó fejlesztésére koncentrál  (Megtekintve 906 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Március 22, 14:18
Válasz #1

ToreTTo

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 632
  • Tesztpilóta a McLaren-nél.
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren,Lotus,Sauber
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton,Jenson Button,Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönen Malajziában tovább folytatja az Ausztráliában megkezdett munkát, és a Lotus E20-es szervójának fejlesztésére koncentrál, mivel a finn pilóta továbbra sem elégedett azokkal a visszajelzésekkel, melyeket a pilótafülkében kap az autótól.

Az edzések során az Albert Parkban Räikkönen csak kevés időt tudott a pályán tölteni, mivel csapata azon dolgozott, hogy olyan kormányművet adjon versenyzője kezébe, mely megfelel a 2007-es világbajnok számára.

Végül a Lotus nem tudott megoldást találni a problémára, így az eredeti beállításokkal küldte pályára Räikkönent, így a finn a visszatérését követő első versenyhétvégén nem érezhette magát teljesen kényelmesen a cockpitben.

"Van néhány dolog, amit ki kell próbálnunk" - mesélte Räikkönen a sepangi paddockban összegyűlt riportereknek. "Csak idő kérdése, hogy minden megfelelően működjön."

"Több dologról is szó van. A helyzet nem olyan, mint amilyenhez a múltban hozzászoktam, és nem olyan tökéletes, mint amilyennek lennie kellene."

"A csapat keményen dolgozik, mióta tudunk a problémáról, de nem ez a legegyszerűbb dolog, amit meg lehet javítani. Van egy új dolog, amit kipróbálhatunk, és reméljük, az már jó lesz."

Egyúttal a finn azt is elárulta, összességében elégedett volt Lotus-ával, és az Ausztrál Nagydíjjal a háta mögött nem érzi azt, hogy a Formula-1-es autók teljesítménye olyan sok változott volna, mióta elhagyta a sportágat 2009 végén.

"Az érzés ugyanaz. A leszorítóerő többé-kevésbé ugyanaz, mint annak idején. Talán most egy kicsit több van belőle, de a kezelhetősége nagyon hasonló."

"Az autó jól teljesített a versenyen. Vannak területek, ahol szeretnél fejlődni, de a helyzet sosem lesz tökéletes. Mindig azt akarod, hogy valami jobb legyen."


"Ugyanakkor a gumik nagyon jók voltak. Azt hiszem több problémára számítottam velük kapcsolatban. Egyáltalán nem volt tapasztalatom róluk, szóval meglepődtem, hogy milyen jól ment minden. Az hiszem, a második szett gumival, akár a verseny végéig is elmehettünk volna."
Azért vagyok itt, hogy győzzek. Semmi örömet nem okoz az ötödik vagy a hatodik helyért való csatározás.
Lewis Hamilton


Nincsenek hozzászólások ebben a témában. Szeretnél Te az első lenni?
 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek