Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Hamilton már tudja, miért győzte le csapattársa  (Megtekintve 846 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Március 22, 14:10
Válasz #1

ToreTTo

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 632
  • Tesztpilóta a McLaren-nél.
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren,Lotus,Sauber
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton,Jenson Button,Kimi Räikkönen
Lewis Hamilton a McLaren malajziai futamelőzetesében elárulta, hogy a verseny után valóban nem értette, hogy csapattársa, Jenson Button honnan húzott elő ekkora fölényt a szezonnyitón, ezért a mérnökökkel kielemezte a verseny adatait és megtalálták a problémát.

Lewis Hamilton Ausztráliában nagy fölénnyel szerezte meg a rajtelsőséget, ám vezető pozícióját már a rajtnál elvesztette csapattársával szemben, ráadásul a biztonsági autós periódus előtt Button mögött már tíz másodperccel volt elmaradva, végül a kedvezőtlen ütemben történő második boxkiállás után még egy hellyel visszaesett, a Red Bull bajnoka, Sebastian Vettel mögé. A wokingiak fiatalabbik brit versenyzője szemmel láthatóan cseppet sem örült harmadik helyének, és nem tagadja, értetlenül állt a történtek előtt.

"A verseny után nehéz volt megértenem, hogy mi történt pontosan. Általánosságban elégedett voltam a kocsival egész hétvégén, de a versenyen Jensonhoz képest valami apróság hiányzott. Leültem a mérnökeimmel, és kielemeztük az összes adatot, és kiderült, hogy a rajtnál volt egy kis gond a kuplunggal: nem az én hibám volt, de most már megértettük, és tudjuk, hogy javíthatunk ezen a jövőben. A versenytempóm nagyjából azonos volt Jensonéval, ő azonban rendkívül gyorsan be tudta melegíteni az abroncsokat, és ezért tudott olyan gyorsan előnyre szert tenni a rajtnál, illetve az újraindításnál. Mindenképp ösztönöz és megnyugtat, hogy megértettük az Ausztráliában futott versenytempónkat, és ezért nagyon optimistán készülök Malajziára. Ráadásul az is segít, hogy mindössze öt napot kell várni arra, hogy újra autóba üljek ? így gyorsan túl lehet lépni az elmúlt versenyen."

Malajziában Lewis eddigi mindössze egyszer állhatott fel a dobogóra, még debütáló évében, 2007-ben, amikor csapattársa, Fernando Alonso mögött másodikként ért célba. Az első sepangi győzelem tehát még várat magára, de a brit bízik abban, hogy már nem sokáig.

"Soha nem arra gondolsz a hétvégén, hogy ott még nem nyertél, de nem titok, hogy minden pályán szeretnék futamot nyerni. Sepangban még nem sikerült, de futottam pár jó versenyt, és szeretnék hétvégén nyerni. Azt hiszem optimisták lehetünk, mert Sepang egy nagysebességű versenypálya, és a téli tesztek alatt jól mentünk a nagy sebességű részeken. A forróság miatt nagy kihívást jelent, de az autó hűtésével nincs problémánk, így emiatt nem hinném, hogy aggódnunk kellene" - fogalmazott Hamilton, és úgy véli, hogy ezen a versenyen több kihívóval kell számolniuk.

"Úgy vélem, a Mercedes AMG és a Red Bull is gyorsabb lesz az időmérőn és a versenyen is. Ami a Vodafone McLaren Mercedest illeti, őszintén szólva sokkal jobb üldözöttnek lenni, mint üldözőnek, és az elmúlt években az utóbbi volt jellemző. Az Ausztráliában elért eredményünk mindenkiben megduplázta az elszántságot. A fejlesztési verseny már elkezdődött, és nagy erőkkel azon vagyunk, hogy elől maradjunk."
Azért vagyok itt, hogy győzzek. Semmi örömet nem okoz az ötödik vagy a hatodik helyért való csatározás.
Lewis Hamilton


Nincsenek hozzászólások ebben a témában. Szeretnél Te az első lenni?
 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek