Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Massa: Alonso sem jobb a többi csapattársamnál  (Megtekintve 800 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Október 06, 17:03
Válasz #1

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Négy futammal a 2010-es Formula-1-es világbajnokság vége előtt még öt versenyzőnek van esélye a bajnoki cím megszerzésére: a Red Bull, valamint a McLaren duójának, továbbá a Ferrari színeiben induló Fernando Alonsónak. Néhány szakértő szerint a spanyol pilóta előnyben van a vetélytársaival szemben, ugyanis a csapata őrá fókuszálhat, és kollégája, Felipe Massa sem fog értékes pontokat rabolni tőle.

A brazil pilóta csalódott, hogy csak a vízhordó szerepe jutott neki, de elfogadja a helyzetet. "Amikor a Ferrari színeiben versenyzel, abból indulsz ki, hogy te magad fogod megszerezni a bajnoki címet." – jelentette ki a tizenegyszeres futamgyőztes a Sport Bildnek adott interjúban.

Az évad kezdetén Massa még szabadon versenyezhetett, majd Alonso egyre jobban meg tudott lépni, ezért a csapat eldöntötte, hogy a kétszeres bajnokra épít. "Fernando nagyon jó pilóta, ez nem is vitatható, de nem jobb, mint a korábbi csapattársaim. Idén én vagyok rosszabb, mint máskor voltam."

"Problémát okozott, hogy nem boldogultam a gumikkal. Az én vezetési stílusomhoz még a lágy gumik is túl kemények voltak. Biztos vagyok abban, hogy más pilóták is hasonló gondokkal küzdenek. Például Michael (Schumacher). Nem hiszem, hogy elfelejtett vezetni. Tudom, hogy az ő problémáit is hasonló téren kell keresni, mint az enyémet."

A 29 éves versenyző csalódott volt, hogy napra pontosan egy évvel a hungaroringi balesete után át kellett adnia a győzelmet Alonsónak a Hockenheimringen, ezért ha lehet, kerüli a témát. "Nem fogok erről beszélni. Csak annyit mondok: biztosak lehetnek abban, hogy borzasztóan csalódott voltam."

A Ferrari a "mindenki egyért" elvet követi, ezért Massa készen áll segíteni a spanyol versenyzőnek. "Ha Fernando mögött, és egyben a vetélytársai előtt érek célba, az természetesen kedvez Fernandónak. Pontosan erre fogok törekedni."

Massa azonban azt is leszögezte, hogy nem lesz mindig vízhordó: "Egész biztos, hogy nem leszek második Rubens Barrichello. Ha ezt a sorsot szánják nekem, akkor nem fogok a Ferrarinál versenyezni. Nem azért lépek pályára, hogy végül második lehessek."

A bajnoki tabella hatodik helyezettje rögvest cáfolta azokat a híreket is, miszerint az év végén el kell hagynia az olasz csapatot. "Azt hiszik, hogy foglalkozom ezekkel a hírekkel? Nem. Elég tapasztalt vagyok ahhoz, hogy higgadtan kezeljem az ilyen dolgokat."

http://www.motorsportal.hu/forma1/massa-alonso-sem-jobb-a-tobbi-csapattarsamnal-c36735.html


Nincsenek hozzászólások ebben a témában. Szeretnél Te az első lenni?
 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek