Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: HIVATALOS: Alonso aláírt a Ferrarihoz....  (Megtekintve 91473 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Október 01, 16:53
Válasz #274

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Alonso: Visszatérek a Renault-hoz? Nem lehetetlen!  :2funny:


Fernando Alonso szerint nem lehetetlen az, hogy egy szép nap visszatér régi sikerei színhelyére.

A spanyol versenyző 2001-ben a Minardi csapatnál kezdte F1-es pályafutását. Egy év renault-os tesztpilótai szerep után 2003-ban versenyzőülést kapott a franciáknál.

Fernando Alonso relatíve hamar felért a csúcsra. 2005-ben és 2006-ban is bajnok tudott lenni. 2007-ben a McLaren-Mercedes-hez szerződött, ami mint utólag kiderült, óriási hiba volt.

A csalódott Alonso 2008-ra visszatért a Renault-hoz, amit az idény végén ismét elhagy, ezúttal a Ferrari kedvéért.

Fernando másodszor is visszatér?

„Nem mondhatom, hogy lehetetlen, de mint már korábban is elmondtam, azt hiszem a Ferrari lesz az utolsó csapatom. A Ferrari több, mint egy csapat, és innen szeretném elhagyni a Forma-1-et.” – nyilatkozta Fernando Alonso.



2009. Október 01, 15:14
Válasz #273

nick

  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Hozzászólások: 586
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Cuki Kimi
  • Kedvenc pilótád: Kimi Raikkonen
Én nagyon boldog vagyok hogy Alonso Ferrari hoz ment.Szerintem Alonso az egyik legjobb pilóta mezőnyben.A ferrari remélem tudneki hozzá  méltó  kocsit adni.Ha Alonsot megbecsülik akkor sokra viheti a ferraiba.Ferrari egy jó csapat Alonso jó pilóta ez egy jó páros.
: 2009. október 01. - 14:54:31
Massa egészségén fog múlni, hogy mennyire lesz versenyképes. A sérülés előtti formájával semmi gond nem lenne, azzal Alonsonak is meggyűlne a baja. Valahogy úgy érzem, sokan túlértékelik Alonsot. A spanyol eddig csak akkor volt jó, amikor hurkák voltak a csapattársai és ő volt a kedvezményezett. Hamilton megverte. Trulli megverte, ha nekik sikerült, akkor Massának is ott az esély. Alonso kispikét és Fisicot tudta megeverni csapattársként, és egyszer Trullit, de tőle ki is kapott, így egál.
Massa mindegyiknél magasan jobb versenyző.
Hamilton Massát is elverte.Ja meg Kimi is elverte Massát, ráadásul Schumacher inasa volt.
Hamilton jobb, mint Alonso.Miért???Mert 2-dik lett 2007-ben ugyanannyi ponttal és nem 3-dik.Ráadásul úgy, hogy a csapat és Ron Denis őt segítette.Trulli tényleg jobb volt.Csak az a baj, hogy nem nyert világbajnokságot.Nagy Massa ferrari évek előtt is olyan jó volt???Ráadásul Kimitől sem volt jobb.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 01, 16:09 írta nick »
"Inkább minden nap 1 vodka, mint még 1 Forma-1 VB-cím!" Kimi Raikkonen
"Kimi alá inkább tank való mint F-1-es kocsi, mert azt nem tudja széthajtani." Mario Ilien
"...Kimi azonban egy kicsit lusta. Szeret bulizni és inni is." Alain Prost

2009. Október 01, 09:57
Válasz #272

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Az h Massa majdnem vb lett 1 pont híjján, ez olyan mintha én azt mondanám...h majdnem ötösöm lett a lottón csak 1 számot tévesztettem O0

Na, és ugye, hogy az is milyen jó? 4-es találatod lett (volna), ami több millió. :)


: 2009. október 01. - 09:48:31


És pontosan...Kimi ugyanúgy megérdemelt volna még 1 esélyt(Alapból szerződés kötötte), nameg azért a Ferkánál is megálhatna a nászmenet...ugyanis ő volt az aki idén tartotta nekik azt a Helyet a vb ben...amit meg se érdemeltek volna, nélküle!(mondjuk még nincs vége)
Kimi korrektul nyilatkozott, azon nem is lepődöm meg..na de Dominó sablont nyomatott, rá pár órára meg azt nyilatkozta, h nagyon Örülnek Alo érkezésének, legalább méltó helyére kerül a csapat...kb ez volt a lényege!
Na itt elszált nálam minden..na nehogy már még Kimi legyen a hibás,mert sz*r autóra futotta idén!Gusztustalan ez az ember..komolyan!
Persze az ő dirigálása alatt van mélyponton a Ferrari..ezt nagyon elfelejti...azt h tavaly megnyertél a konstruktőrit, a kép pilótának köszönheti, nem a minta munkályának gyümölcse!
áááááááááá össze se lehet hasonlítani Todttal ezt a sülthalat!
Most biztos azt hiszi..milyen frankón megmonta....hát szánalmas!
Nem kell ez a hattyú halála, hogy Kimi a jó fiú, míg a Ferrari a rossz. A finn is tehet a kialakult helyzetről, és nem kell úgy csinálni, mintha rajta nem múlott volna a dolog.
Egyszerűen a mai napig nem tudott beilleszkedni a csapatba, és ez egy olyan csapatnál, mint a Ferrari megocsjáthatatlan bűn. Emlékszünk, amikor a 2007-ben Barcelonában a kiesése után, rögtön otthagyta a csapatot és haza repült jéghokit nézni? Na, pl az ilyenek miatt sincs helye a Ferrarinál. Scumacher ezt sosem tette volna meg, de Massa sem. A másik nagy gond, amiről nem is olyan rég Coulthard is beszélt, hogy Kimi nem jó tesztelő, nem tud aktívan részt venni egy autó fejlesztésében-ez már a McLarennél is probléma volt, akkor David volt a fő tesztelő-ezrért tesztelt többet Massa, aki kiváló tesztelő. Fontos dolog, hogy Kimi nem tud olaszul, míg Massa ezt is megtanulta, így a csapattal is könnyebben kommunikál, és az olaszok ezt nagyon sokra értékelik.
Emellé jött még a tavalyi kudarc, amikor a legjobb autóban ülve nyújtott nagyon gyenge teljesítményt. Idén sem tudta tartani a Massa által diktált tempót, 12 ponttal maradt el tőle, ami az autót nézve, igen soknak bizonyult.
Tehát, ne csináljunk úgy, mintha semmi nem történt volna. Kiminek azért kell mennie, mert sok helyen hinyossággal küzdött, ami egy csapat lételeme.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 01, 13:53 írta Replica »

2009. Október 01, 09:33
Válasz #271

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Alonso: A Ferrari az utolsó csapatom! ::-) Mintha ezt már hallottunk volna más pilótától is.


A kétszeres spanyol világbajnok pályafutása végéig a Ferrari versenyzője akar lenni, az olaszoktól vonulna vissza.

Fernando Alonso nagy álma idén nyáron teljesült, aláírt a Ferrarihoz. A hivatalos bejelentésre azonban csak tegnap került sor.

Alonso eddigi pályafutása során versenyzett a Minardi, a Renault és a McLaren-Mercedes színeiben is a Forma-1-ben.


A spanyol a Ferraritól intene búcsút a királykategóriának.

Fernando Alonso: Fantasztikus érzés, mindig is erre vágytam, és most teljesült, aláírtam a Ferrarihoz. Gyerekkoromban mindig is erről álmodoztam, és sok kis srác tologatta velem együtt a piros autót a földön, miközben arra gondoltam, egyszer én is hozzájuk akarok tartozni.

F.A: Remélem, hogy a karrierem végéig a Ferrari versenyzője lehetek, miközben számos sikert érünk el közösen. Hiszem azt, hogy ez sikerülhet. Mindvégig hittem magamban, és világbajnoki címet szereztem.

F.A: Ami Michael Schumacher elért, az egy hatalmas rekord. Nem lesz könnyű, de ugyanezt meg akarom csinálni, és számos bajnokságot nyerni. De úgy gondolom, hogy ez nagyon nehéz lesz.

F.A: Azt hiszem a Ferrarinál nincs nagyobb, és jobb csapat. Hihetetlen történelemmel rendelkeznek. Pályafutásom legjobb istállója ez. Rendkívül boldog lennék, ha bajnokságot nyerhetnék a Ferrarival, különleges lenne, de addig nem tudom elmondani ezt, míg nem tapasztaltam meg ezt az érzést.

F.A: Mindent meg fogok tenni a siker érdekében, és 100%-ot fogok nyújtani. Ha kell, megszakadok a pályán.

F.A: Reményeim szerint ki tudom majd hozni az autóból a maximális teljesítményt, és ezen kívül részt tudok venni a csapat munkájában, hogy a lehető legjobb autót vigyük a pályára. Azt hiszem minden versenyző megpróbálja ezt, és néha sikerül is.

f1-live

2009. Október 01, 08:06
Válasz #270

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Az h Massa majdnem vb lett 1 pont híjján, ez olyan mintha én azt mondanám...h majdnem ötösöm lett a lottón csak 1 számot tévesztettem O0

És Freedomnak igaza van...a végeredmény számít..nem az h mi lett volna, ha....
Ezzel már tele van a padlás!

És pontosan...Kimi ugyanúgy megérdemelt volna még 1 esélyt(Alapból szerződés kötötte), nameg azért a Ferkánál is megálhatna a nászmenet...ugyanis ő volt az aki idén tartotta nekik azt a Helyet a vb ben...amit meg se érdemeltek volna, nélküle!(mondjuk még nincs vége)
Kimi korrektul nyilatkozott, azon nem is lepődöm meg..na de Dominó sablont nyomatott, rá pár órára meg azt nyilatkozta, h nagyon Örülnek Alo érkezésének, legalább méltó helyére kerül a csapat...kb ez volt a lényege!
Na itt elszált nálam minden..na nehogy már még Kimi legyen a hibás,mert sz*r autóra futotta idén!Gusztustalan ez az ember..komolyan!
Persze az ő dirigálása alatt van mélyponton a Ferrari..ezt nagyon elfelejti...azt h tavaly megnyertél a konstruktőrit, a kép pilótának köszönheti, nem a minta munkályának gyümölcse!
áááááááááá össze se lehet hasonlítani Todttal ezt a sülthalat!
Most biztos azt hiszi..milyen frankón megmonta....hát szánalmas!

2009. Október 01, 00:13
Válasz #269

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Ja és csak hallkan megjegyzem, hogy én örülök, hogy jön Alonso.  :blush:



Nem gondoltam volna, hogy örülni fogsz neki, de komolyan.. :D   :)

2009. Október 01, 00:05
Válasz #268

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Hát igen, szerintem sem. Már tippem is van, hogy ki jön a helyére, de értelmetlen lenne ennyire előre szaladni az időben.
Alonso rendesen be fog fűteni Massának, kiváncsian várom, hogy hogy bírja majd.

Massa egészségén fog múlni, hogy mennyire lesz versenyképes. A sérülés előtti formájával semmi gond nem lenne, azzal Alonsonak is meggyűlne a baja. Valahogy úgy érzem, sokan túlértékelik Alonsot. A spanyol eddig csak akkor volt jó, amikor hurkák voltak a csapattársai és ő volt a kedvezményezett. Hamilton megverte. Trulli megverte, ha nekik sikerült, akkor Massának is ott az esély. Alonso kispikét és Fisicot tudta megeverni csapattársként, és egyszer Trullit, de tőle ki is kapott, így egál.
Massa mindegyiknél magasan jobb versenyző.




: 2009. október 01. - 00:02:06

Na ezek azok a számok amik mindigis másodrendűek lesznek egy sokkal egyszerűbb adatnál:
VB címek száma!

Ebben a sportban ez a legfontosabb a többi csak kiegészítés.

Márpedig ott 1:0 Kimi javára, ergo matek alapján neki kellett volna maradnia.
Erősek Massa lapjai, de Kiminek adu ásza volt.

Massa személyisége egyszerűen jobban bejött a Ferrarinak, ezért ment Kimi. Ennyi.
: 2009. szeptember 30. - 23:56:29
Ja és csak hallkan megjegyzem, hogy én örülök, hogy jön Alonso.  :blush:

A körülmények persze szerencsétlenek és sajnálom Kimit.
A 2007-es vb cím minimum kétséges, a kémügy botrány miatt, amivel elkaszálták a McLareneket.
Massa minden másban Kimi fölé nőtt, és csak 1 ponton múlt, hogy nem lett bajnok.
A szerencsén/balszerencsén múlott, nem a tehetségén.
Nem csak a személyisége miatt marad, hanem a kiváló tesztelői képessége miatt is. Villeneuve is rávilgáított arra, hogy mit ér a csapat Massa nélkül.

2009. Szeptember 30, 23:59
Válasz #267

Freedom

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • GP2 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 320
    • Profil megtekintése
Nem akarlak megbántani, de Massa se fog sokáig a csapatnál maradni, mert nem fogja elviselni a másodhegedűs szerepet. :)

Hát igen, szerintem sem. Már tippem is van, hogy ki jön a helyére, de értelmetlen lenne ennyire előre szaladni az időben.
Alonso rendesen be fog fűteni Massának, kiváncsian várom, hogy hogy bírja majd.

2007-2009 Nürburgring

Pontok: 213-195 Massa
Győzelmek: 9-8 Massa
Pole pozíciók: 12-5 Massa
Időmérő: 25-19 Massa
Verseny: 21-19 Massa
Hat-Trick: 4-2 Massa
Na ezek azok a számok amik mindigis másodrendűek lesznek egy sokkal egyszerűbb adatnál:
VB címek száma!

Ebben a sportban ez a legfontosabb a többi csak kiegészítés.

Márpedig ott 1:0 Kimi javára, ergo matek alapján neki kellett volna maradnia.
Erősek Massa lapjai, de Kiminek adu ásza volt.

Massa személyisége egyszerűen jobban bejött a Ferrarinak, ezért ment Kimi. Ennyi.
: 2009. szeptember 30. - 23:56:29
Ja és csak hallkan megjegyzem, hogy én örülök, hogy jön Alonso.  :blush:

A körülmények persze szerencsétlenek és sajnálom Kimit.

A valaha élt legjobb Forma 1-es pilóta!

2009. Szeptember 30, 21:31
Válasz #266

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Most komolyan jöttök  itt a tc meg a leszorító erővel. Eszem megáll!
Meg Domika nyilatkozata, nem durva egy kicsit hogy a legelső mondata nagyon örülök, és utána jön neki a pr szöveg a nyáladzás, hogy így meg úgy Kimi. Azt a rohadt életbe.
Mennyire utálom Domit, meg Montzit.
Egyszerűen érthetetlen ez az egész.  :cray_:

Ja és azt hozzátenném hogy Kimi elég szépen nyilatkozott. És ezek nem pr szövegek, mert tényleg sajnálja hogy el kell hagynia. Mi is szomorúak vagyunk főleg hogy így kellett neki elmennie, nem ezt érdemelte!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 30, 21:56 írta Márti »


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Szeptember 30, 20:54
Válasz #265

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
OKé nincs beleszólása...de akkor is Jean Todt fia...lehet,hogy nincs igazam...de én erre gondoltam.
Arról,hogy kinek volt jobb a teljesítménye....inkább hagyjuk.
Ha ismernéd Massa pályafutását, akkor tudnéd, hogy nem Nicholas Todt miatt került a Ferrarihoz, mert amikor öreg Todt felfigyelt rá, a fia még sehol nem volt.

Hagyjuk is, mert elég egyértelmű. :)

2009. Szeptember 30, 20:24
Válasz #264

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Negatív. Nicholas Todtnak semmi szava a Ferrarinál. A Ferrari nem az a csapat, aki menedzserek miatt tartja meg a versenyzőit. Ilyen csapat nincs is.
Massa azért marad, mert jobb teljesítményt nyújtott, mint Kimi. Be tudott illeszkedni a csapatba, meg tudta értetni magát velük, és nem utolsó sorban, amit Villeneuve is mondott, kiváló autó tesztelő.

OKé nincs beleszólása...de akkor is Jean Todt fia...lehet,hogy nincs igazam...de én erre gondoltam.
Arról,hogy kinek volt jobb a teljesítménye....inkább hagyjuk.


2009. Szeptember 30, 20:21
Válasz #263

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Ez kár találgatni,hogy mért Kimit  küldték el...ennyi erővel Massa is mehetett volna.Lehet,hogy pár éven belül ő is megy a csapattól...amilyen mostanában a Ferrari kinézem belőlük.
Szerintem a Ferrarinak egyszerűen elege lett Kimiből...Massát már csak azért sem küldte el a Ferrari mert Nicolas Todt a menedzsere.
Negatív. Nicholas Todtnak semmi szava a Ferrarinál. A Ferrari nem az a csapat, aki menedzserek miatt tartja meg a versenyzőit. Ilyen csapat nincs is.
Massa azért marad, mert jobb teljesítményt nyújtott, mint Kimi. Be tudott illeszkedni a csapatba, meg tudta értetni magát velük, és nem utolsó sorban, amit Villeneuve is mondott, kiváló autó tesztelő.

2009. Szeptember 30, 20:19
Válasz #262

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Igen, tavaly nagyon sokat rontott, csúszkált, és esőben sem volt meggyőző, ami ugye főleg a TC hiányának köszönhető. Kiminek nem feküdt a segédszeköz mentes Ferrari.

2008. Esős Angol Nagydíj. Kimi 4. Massa meg utolsó, de úgy, hogy 5-6-szor megpördült Akkor kinek hiányzott esőben a TC?

Nem akarlak megbántani, de Massa se fog sokáig a csapatnál maradni, mert nem fogja elviselni a másodhegedűs szerepet. :)

2009. Szeptember 30, 20:14
Válasz #261

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Ez kár találgatni,hogy mért Kimit  küldték el...ennyi erővel Massa is mehetett volna.Lehet,hogy pár éven belül ő is megy a csapattól...amilyen mostanában a Ferrari kinézem belőlük.
Szerintem a Ferrarinak egyszerűen elege lett Kimiből...Massát már csak azért sem küldte el a Ferrari mert Nicolas Todt a menedzsere.


2009. Szeptember 30, 20:07
Válasz #260

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Mármint mi? Az, hogy Kimi küldték el, és nem Massát? Mert abban igazad van.
Massát? Mégis milyen alapon?  :)

2007-2009 Nürburgring

Pontok: 213-195 Massa
Győzelmek: 9-8 Massa
Pole pozíciók: 12-5 Massa
Időmérő: 25-19 Massa
Verseny: 21-19 Massa
Hat-Trick: 4-2 Massa

Szerintem elég egyértelmű a helyzet. :)
: 2009. szeptember 30. - 20:03:55
Én azt nem hiszem. 2008-ban se volt, de ő futotta a legtöbb gyors kört..
Tavaly a leggyorsabb köröket általában az 5.6.- helyeken futotta, amikor az élen haladók már javában spóroltak. Tavaly direkt erre ment rá, mert a bajnoki harcból kimaradt.

: 2009. szeptember 30. - 20:05:23
Aztán az is benne lehet a dologban hogy Kimi TC nélkül nem olyan erős. Nem fekszik a vezetési stílusának. 2007-ben még volt kipörgésgátló ha jól emkékszem. Persze ez csak egy elmélet...
Igen, tavaly nagyon sokat rontott, csúszkált, és esőben sem volt meggyőző, ami ugye főleg a TC hiányának köszönhető. Kiminek nem feküdt a segédszeköz mentes Ferrari.

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek