Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Hivatalos: Kimi Räikkönen aláírt a Citroenhez  (Megtekintve 202520 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Október 08, 00:33
Válasz #551

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Itt a motorelfüstölés van szó, hogy Newey kevesebb hűtést csinál a motoroknak, mint az átlag. Mclarennél se volt megbízható az autó, és lsd.: a Red Bull idén nem olyan megbízható, mint a Brawn, vagy a Mclaren. Hozzáteszem, hogy tavaly se voltak azok.

A gyári Renault-nál nincs elfüstölés, tehát igaz lehet a pletyka, hogy Newey csinál valamit rosszul, de csak azért, hogy a autó gyorsabb legyen.
A hűtés ugyanakkora, mint a többi csapatnál. A világverő Willamseket is ő tervezte, amik a legmegbízhatóbb autók közé tartoztak. Anno a mercedeseknél sem a kasztni volt a felelős az elfüstölések miatt, hanem a végletekig kihegyzett motorok. Emiatt Mika Hakkinen többször összekapott Denisszel. A Red Bullnál is ez lehet a helyzet, ők jobban kihegyezik, mint a Renault. Gyorsabbak lesznek, de romlik a megbízhatóság.

2009. Október 07, 23:19
Válasz #550

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Itt a motorelfüstölés van szó, hogy Newey kevesebb hűtést csinál a motoroknak, mint az átlag. Mclarennél se volt megbízható az autó, és lsd.: a Red Bull idén nem olyan megbízható, mint a Brawn, vagy a Mclaren. Hozzáteszem, hogy tavaly se voltak azok.

A gyári Renault-nál nincs elfüstölés, tehát igaz lehet a pletyka, hogy Newey csinál valamit rosszul, de csak azért, hogy a autó gyorsabb legyen.

2009. Október 07, 22:28
Válasz #549

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Dehogynem, érdekes miért fürtől el ennyit a renault motor a Newey által tervezett kaszniban? És miért is füstőlt el annyit a Mclarenben is a merci motor? Azért van benne valami, és ezt nem én találtam ki. Elismerem Newey, mert szerintem is jó tervező, meg minden.
De mondom Red bull rizikosabb, mint a Mclaren! Majd meglátjuk mi lesz!
Mondd már el nekem, hogy mi köze az kasztninak a motor elfüstöléséhez? Newey olyan kasztnit csinál, ami elfüstöli a motorokat? :D

2009. Október 07, 21:04
Válasz #548

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Dehogynem, érdekes miért fürtől el ennyit a renault motor a Newey által tervezett kaszniban? És miért is füstőlt el annyit a Mclarenben is a merci motor? Azért van benne valami, és ezt nem én találtam ki. Elismerem Newey, mert szerintem is jó tervező, meg minden.
De mondom Red bull rizikosabb, mint a Mclaren! Majd meglátjuk mi lesz!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Október 07, 20:49
Válasz #547

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Szerintem sem megy a Red bullhoz, köszönjük de elég volt Newey bácsi által tervezett autó nem kell mert fűstől
A kasztni füstöl? Newey a világ legjobb tervezője! Williams és McLaren vb autókat csinált. A motor elfüstölésért az Ilmor cég volt a felelős, Neweynak semmi köze hozzá.

2009. Október 07, 20:26
Válasz #546

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Szerintem sem megy a Red bullhoz, köszönjük de elég volt Newey bácsi által tervezett autó nem kell mert fűstől, szóval Kimi nehogy oda menjél, ráadásul lehet nem lesznek ütőképesek, azért a  Red bull rizikó faktoros! Bár ki tudja hogy mi lesz, láthatjuk hogy ez az év hozott meglepetéseket!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Október 07, 20:03
Válasz #545

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Oké,hogy Kimi menne a Red Bullhoz...de ahogy Repilca írta nem biztos,hogy a Red Bull jövőre is versenyképes lesz...lásd Mclaren,Ferrari.
Nem bírom felfogni...lehet én vagyok a hülye de mért húzzák már ennyire ezt a dolgot...


2009. Október 07, 17:04
Válasz #544

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Akkor per pillanat az volt a feladata,mivel neki esélye nem vol!
Emberségből megtette a hazai versenyén, nameg "csapatutasításra"-ami nincs, de mégis van!
És amit Kimi törlesztett is!
Ettől még Kimi vb marad..de Massa nemigen!
: 2009. október 07. - 11:56:16
Én el tudnám viselni Vettel csapttársaként!
Két zseniális pilótája lenne a Red Bullnak!:)
Az, hogy Kínában átadta a 2. helyét nem egyenlő egy hazai győzelem átadásával. ;)
: 2009. október 07. - 17:01:20

Két zseniális pilótája lenne a Red Bullnak!:)
A Red Bull nem biztos, hogy versenyképes csapat lesz jövőre, ráadásul nem tartozik a nagy csapatokhoz közé.

2009. Október 07, 14:09
Válasz #543

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Én el tudnám viselni Vettel csapttársaként!
Két zseniális pilótája lenne a Red Bullnak!:)
Kimi mondta, hogy nem megy kiscsapathoz. Mondjuk A Red Bullt is tehet egy szveséget, ha kirúgják Webbert, pedig jövőre szerződése van...

2009. Október 07, 12:22
Válasz #542

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Massa 3 és fél áévet ült jó autóban, míg Kimi 8 évet. Nem kis különbség. Ebből Kimi 1 vb cím, tehát Massának bőven van még ideje. Tavaly sem rajta múlott, csak 1 ponttal maradt le, Kimi megy 1 ponttal nyert. Ez csak szerencse kérdése volt, nem a tudás döntött.

Hát ha már itt tartumk (bár Én nem szeretem hangoztatni-mert kit érdekel?)
Akkor Kiminek van ám még 2 második helyezése is a Mclarennel!Akkor azt is érdemes megemlíteni nem?
Sőt 2003 ban 2 pontal marad csak alul Schumival szemben!Ergó ha nincs motorhibája Nürburgringen, akkor.......
2005 öt nem érdemes még ennyire sem boncolgatni, mert ott Alo elhúzott kicsit!

2009. Október 07, 12:02
Válasz #541

nick

  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Hozzászólások: 586
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Cuki Kimi
  • Kedvenc pilótád: Kimi Raikkonen
Massa 3 és fél áévet ült jó autóban, míg Kimi 8 évet. Nem kis különbség. Ebből Kimi 1 vb cím, tehát Massának bőven van még ideje. Tavaly sem rajta múlott, csak 1 ponttal maradt le, Kimi megy 1 ponttal nyert. Ez csak szerencse kérdése volt, nem a tudás döntött.
Massa legyőzte Kimit, hiszen összesítésben több győzelmet, polet és pontot szerzett.
: 2009. október 07. - 11:01:01
Massának is ott van a két konstruktőri vb :) Plussz, hogy bajnoki címhez segítette Raikkönent! :)
Szerintem a vesztesek szövege a győzelem meg polet mögé bújni.Ha Massa nem lesz világbajnok akkor nem ér vele semmit.Kimi sokkal többet ért el 3-év alatt mint Massa.Ha vissza emlékeznek erre 3-évre:Kimi a győztes világbajnok.Massa a vesztes.
"Inkább minden nap 1 vodka, mint még 1 Forma-1 VB-cím!" Kimi Raikkonen
"Kimi alá inkább tank való mint F-1-es kocsi, mert azt nem tudja széthajtani." Mario Ilien
"...Kimi azonban egy kicsit lusta. Szeret bulizni és inni is." Alain Prost

2009. Október 07, 11:58
Válasz #540

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Massának is ott van a két konstruktőri vb :) Plussz, hogy bajnoki címhez segítette Raikkönent! :)

Akkor per pillanat az volt a feladata,mivel neki esélye nem vol!
Emberségből megtette a hazai versenyén, nameg "csapatutasításra"-ami nincs, de mégis van!
És amit Kimi törlesztett is!
Ettől még Kimi vb marad..de Massa nemigen!
: 2009. október 07. - 11:56:16
Én el tudnám viselni Vettel csapttársaként!
Két zseniális pilótája lenne a Red Bullnak!:)

2009. Október 07, 11:35
Válasz #539

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Räikkönen jövőre Vettel csapattársa lehet a Red Bull-nál

A Ferrari finn világbajnokának menedzsere többek között a Red Bull-Racing istállóval is tárgyalásban áll a jövő évet illetően.

Ahogy az várható volt, Fernando Alonso Ferrariba való szerződése rendesen felborította a versenyzői piacot.

A legnagyobb szabadúszó jelenleg Kimi Räikkönen, aki továbbra sem rendelkezik érvényes kontraktussal a következő szezonra.

Kimi elmondta, csak akkor folytatja a Forma-1-ben, ha élcsapathoz szerződik, ami képes a világbajnoki győzelemre.

Újabban a német sajtó állítja, Räikkönen a Red Bull-nál folytathatja 2010-ben.

„Olyan csapattal is tárgyalásban állunk, akikkel előzetesen úgy kalkuláltunk, hogy nincs hely.” – mondta sejtelemesen Kimi Räikkönen menedzsere, Steve Robertson.

A „bikáknál” mindkét pilótának érvényes kontraktusa van a 2010-es idényre. A hírek szerint Mark Webber-nek kell mennie, ha Kimi valóban érkezik.

Az ausztrál a Toro Rosso csapathoz kerülhet, aki nem igazán tett jó benyomást azzal, hogy Flavio Briatorét, a tavaly Szingapúrban történtek miatt örökre eltiltott szakembert nyilvánosan méltatta.

Ezért korábban Fernando Alonso is „megrovást” kapott, ám a spanyolnak nem menedzsere Flavio.

Räikkönen a Red Bull-nál megközelítőleg 27 millió eurót tehetne zsebre. Ha ehhez hozzávesszük azt a 49 millió dollárt, amit a Ferraritól kapott, csak hogy egy évvel hamarabb távozzon, akkor…

f1-live.hu

2009. Október 07, 11:02
Válasz #538

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Kimi és Massa között van egy nagy különbség.Kimi a ferrarinak tudott világbajnoki címet nyerni.Massa erre még képtelen volt.Nincsen abból semmi ha valaki jó kocsival nyeri a címet.Hamilton is jó csapathoz került és tudót nyerni.
Massa 4-éve jó autóba ül és mindig nincs világbajnoki címe.Ráadásul akkor csak Schuamcher hozta fel szerinted a csapatot és nem Massa.Kiminek pedig igaza van jó csapat vagy semmi.Szerintem Hamilton és Alonso se menne kis csapat hoz.
: 2009. október 07. - 08:28:55
Massa nem győzte le Kimit.Világbajnoki címmel a párharcot megnyerte Kimi.Mibe tudta legyőzni:futás,kerékpározás,gyaloglás,lovaglás,virsli evés stb???VILÁGBAJNOKI címen kívül más nem számit.De benne vagyok legyőzheti Alonsot számításaid szerint.De Alonso nyerjen vagy 6drb világbajnoki címet a ferraival. :king:
Massa 3 és fél áévet ült jó autóban, míg Kimi 8 évet. Nem kis különbség. Ebből Kimi 1 vb cím, tehát Massának bőven van még ideje. Tavaly sem rajta múlott, csak 1 ponttal maradt le, Kimi megy 1 ponttal nyert. Ez csak szerencse kérdése volt, nem a tudás döntött.
Massa legyőzte Kimit, hiszen összesítésben több győzelmet, polet és pontot szerzett.
: 2009. október 07. - 11:01:01

Tehat ezen az alapon Kimi "legnagyobb elért eredménye-1 egyéni vb, és 2 Konstruktőrihez segítette a cspatát"
Míg Massaról jelen pillanatban ezt nem mondhatjuk el...közel volt hozzá, de nem sikerült!

Massának is ott van a két konstruktőri vb :) Plussz, hogy bajnoki címhez segítette Raikkönent! :)

2009. Október 07, 09:35
Válasz #537

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Kimi és Massa között van egy nagy különbség.Kimi a ferrarinak tudott világbajnoki címet nyerni.Massa erre még képtelen volt.Nincsen abból semmi ha valaki jó kocsival nyeri a címet.Hamilton is jó csapathoz került és tudót nyerni.
Massa 4-éve jó autóba ül és mindig nincs világbajnoki címe.Ráadásul akkor csak Schuamcher hozta fel szerinted a csapatot és nem Massa.Kiminek pedig igaza van jó csapat vagy semmi.Szerintem Hamilton és Alonso se menne kis csapat hoz.
: 2009. október 07. - 08:28:55
Massa nem győzte le Kimit.Világbajnoki címmel a párharcot megnyerte Kimi.Mibe tudta legyőzni:futás,kerékpározás,gyaloglás,lovaglás,virsli evés stb???VILÁGBAJNOKI címen kívül más nem számit.De benne vagyok legyőzheti Alonsot számításaid szerint.De Alonso nyerjen vagy 6drb világbajnoki címet a ferraival. :king:

Hát igen!Ezért is mondom Én, hogy a legnagyobb eredményeket kell nézni!Ez a mai világban már csak így megy!
(A mai világban ha megkérdezik töled, mi a legnagyobb iskolai végzetséged, pl azt feleled, érettségi!Hiába vagy már egy új intézménynek a tanítványa, míg azt be nem fejezed, s ugymond papírod nincs róla, addíg csak egy éretségid van)
Tehat ezen az alapon Kimi "legnagyobb elért eredménye-1 egyéni vb, és 2 Konstruktőrihez segítette a cspatát"
Míg Massaról jelen pillanatban ezt nem mondhatjuk el...közel volt hozzá, de nem sikerült!
Szal ez csak egy hasonlat, de ez akkorís így működik, mindíg az számít amit elértél, van róla paír, bizonyíték, elismerés!Az h 10 ként vagy 5 ként zársz egy vb-t az mind a sportólónak, mind a cspatnak ugymond lényegtelen!
ők mind toppversenyzők, tehár érthető h nem szeretnémek egy sereghajtó cspatban a mezőny végén kullogni!

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek