Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: F1 modellautók  (Megtekintve 19994 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Augusztus 04, 21:25
Válasz #6

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2009. Augusztus 04, 21:07
Válasz #5

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Ja meg még őket is el tudnám képzelni a polcomon, hmm de jó is lenne: ::-)
























2009. Augusztus 04, 20:56
Válasz #4

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Úgy néz ki néhány óra böngészés után végre ráakadtam egy jónak tűnő modellboltra, és találtam egy Williams Renault FW19-re is. Remélem összejön a dolog. Bár nem túl olcsó mulatság mert amit kinéztem kőkemény £50-ba kerül. ::-)



Ha rajtam kívűl másnak is elment volna az esze akkor itt a link: O0
http://www.f1marketplace.co.uk

2009. Augusztus 02, 14:59
Válasz #3

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Nekem személy szerint egy 1997-es Williams Renault-re fáj a fogam, csak az a baj, hogy nagyon nehéz az ilyen ritkaságokat fellelni a neten.



Esetleg tud valaki egy jókis modellboltot?
Ebay-en körülnéztem már, de nem szívesen hozatnék amerikából egy használt modellt, az mégsem olyan mint egy új.


2009. Augusztus 02, 14:54
Válasz #2

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Miért "Diecast"?

Sokan kérdezik, hogy mi a szép és jó a gyárilag készre szerelt modellek gyûjtésében? Nos, vitathatatlan, hogy a sok apró, nyers darabból összeállítandó makettek hibátlan megépítése, szakszerû kifestése, dekorálása hosszú idõre nyújt elfoglaltságot és szórakozást az aktív hobbik kedvelõinek. A makett befejezésekor érzett sikerélmény mással nem pótolható.

Igen ám, de a makett utóélete már nem ilyen rózsás. A por megtámadja a festést, a matricákat, minden kiálló kis része õrülten érzékeny a sérülésre, jobban kell rá vigyázni, mint a szemünk fényére. És ami a legfontosabb, amint összeállítottuk, értékét veszti. Ezzel szemben a diecast modellek masszív fémalapjuk, gyári fényezésük révén kevésbé sérülékenyek, a por is csak esztétikai károkat tud bennük okozni, de a lényeg: értéküket megõrzik, sõt, egy idõ után növekedni fog. Minél ritkább, egyedibb a darab, annál erõsebb lesz az áremelkedés és avégén aaz autómodellek gyûjtése hasonlóképpen mûködik, minta bélyeggyûjtés.

Noha a vérbeli gyûjtõk nem azért veszik meg kedvenceiket, mert kereskedni akarnak velük, sõt, általában a világ semmi kincséért sem válnának meg kedvenceiktõl, adódhat úgy, hogy mégis áruba kell bocsátani néhány darabot, vagy akár az egész gyûjteményt és ilyenkor cseppet sem mindegy, hogy a hajdani tetemes befektetés miképpen "térül meg".
  
A diecast kategória másik utolérhetetlen elõnye, hogy szinte áttekinthetetlenül gazdag a kínálat. Kis erõlködéssel is legalább száz gyártó cég nevét tudnánk felsorolni és ezek évente egyenként is több újdonságot dobnak piacra, a legaktívabb Minichamps egymaga legalább félszáz forma újdonsággal jelentkezik egyetlen évben.
  
De vigyázat! Akármennyire is termékeny a diecast kategória és szinte megszámlálhatatlanul sok modell jelenik vagy jelent meg a korábbi években, még nagyon sok jármûvet nem örökített meg ez az iparág az automobilizmus évszázados történelmébõl...

Miért "drága"?

A felnõtt gyûjtõknek szánt, aprólékos részletezettségû modellek NEM gyerekjátékok és ennek megfelelõen nem hatalmas szériákban piacra ömlesztett tömegáruk. A gyártáshoz szükséges fröccsöntõ szerszámok kifejlesztése óriási, modellenként százezer dolláros nagyságrendû pénzeket igényelnek. Ráadásul itt nincs megállás: a türelmetlen gyûjtõk azonnal újabb és újabb modelleket várnak, sõt követelnek, és soha sincs idõ egy-egy szerszámfejlesztés tetemes költségeinek megtérülésére. Ezért a modellautó gyártás - még ha javarészt már kizárólag Kínában is zajlik - rendkívül tõkeigényes ágazat.

A gyártó cégek egyéni kalkulációik szerint állapítanak meg saját maguknak
árkategóriákat. Tehát nem szabad két hasonló méretû és tömegû modellt két különbözõ gyártó cég kínálatából összehasonlítani. Feltétlenül figyelni kell a kidolgozásra, részletezettségre és egyéb minõségi feltételekre, mivel könnyen elõfordulhat, hogy két látszólag hasonló méretû modell között akár kétszeres árkülönbség is mutatkozhat.
 
A diecast modellautók többségének árait nem szabad a játékboltokban és bevásárlóközpontok pultjain kapható Bburago, Maisto, Solido márkájú modellek áraival összehasonlítani, mert ezek elsõsorban jó minõségû játékok és nem gyûjtõi objektumok...

diecast.lap.hu
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 02, 16:23 írta F1Andris »

2009. Augusztus 02, 14:53
Válasz #1

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Ti még nem gondolkoztatok azon, hogy beszerzitek kedvenc versenyzőtök modellautóját. Nagyon jól mutathat egy ilyen DIECAST modell a polcon! Szerintem a fanatikusoknak kötelező!







 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek