Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: A magyar F1-es közvetítés primitív hibái  (Megtekintve 26168 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. április 18, 18:43
Válasz #11

Forma1 Girl

  • Michael Schumacher
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 912
  • Kockás Zászló
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mercedes Gp Petronas
  • Kedvenc pilótád: Michael Schumacher, Kamui Kobayashi, Robert Kubica, Felipe Massa, Vitalij Petrov, Karun Chandhok
Hello
Sztem a legjobb párositás: Czolner Gyula+Szujó Zoltán
"Hogy jó győztes légy, még jobb vesztesnek kell lenned." Michael Schumacher
"Mindannyiunk célja legjobbnak lenni a legjobbak között." Michael Shumacher
"Vannak kellemesebb dolgok is, mint 120-szal fék nélkül egy gumifal felé száguldani." Michael Schumacher

2009. Július 04, 15:20
Válasz #10

Mihály Schumacher

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 29
    • Profil megtekintése
Jaj de hülye vagyok baszus! ÖSSZEKEVERTEM a szújó zolival :idiot2: :idiot2: :idiot2: :idiot2:

2009. Július 04, 15:16
Válasz #9

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Nem arra gondoltam hanem ő volt a szakomentátor
Egyáltalán nem volt jelen a Monaco Nagydíjon, mert akkor versenyeztek Németországban Palik Lászlóval együtt.

2009. Július 04, 10:10
Válasz #8

Mihály Schumacher

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 29
    • Profil megtekintése
Nem arra gondoltam hanem ő volt a szakomentátor

2009. Július 04, 00:32
Válasz #7

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
A monaco-i nagydííjon Wéber a helyszinröl közvettitett
Jó napot kivánok ez a 67.monacó-i nagydíj  :o :o ???
Hogy mi? Monacoi Nagydíjon nem is Wéber volt a kommentátor. Amúgy az RTL klub soha nem közvetített élőben a helyszínről.

A Magyar Nagydíjat leszámítva.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 04, 15:15 írta Cole »

2009. Július 03, 23:43
Válasz #6

Mihály Schumacher

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 29
    • Profil megtekintése
A monaco-i nagydííjon Wéber a helyszinröl közvettitett
Jó napot kivánok ez a 67.monacó-i nagydíj  :o :o ???

2009. Június 30, 11:57
Válasz #5

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Mondjam azt hogy nem hülyeség amit mondasz? ???
Palik mellé egy olyan karakterű ember kellene mint maga Palik, nem mint a nyuszi Gyula GP!

2009. Június 30, 07:58
Válasz #4

golf05

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 9
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Gyula GP legalább a földön jár, nem játsza az agyát, szerény és világ életében tudott köszönni, mivel mindig ő vezette fel az F1 közvetítéseket. Vissza lehet nézni, évekig a Palik csak a verseny startja előtt fél perccel szólalt meg és a nézőknek még annyit sem mondott, hogy mukk. Szerintem ez parasztság, na jó csak bunkóság volt. Azonban, hogy ne csak szídjam, idén már szokott köszönni! Gratula!
Amitől a falat kaparom, amikor versenyautókat verseny személygépjárműzi, ühhhüümmmmözik, hoppácskázik, jahhh és mindent és mindenkit "fikázik" és kárörvend.
De amikor ő esett ki a DAKAR-os kocsijával az aszfaltozott autópályán 100 km/h-ás sebességnél, akkor nagyon el volt kenődve!
Szóval csak egy picit csippancson vissza az arcából és normálisan közvetítsen, ne alázza meg a Czollnert se!

Ja, még annyi.... az F1-es autóvezetést hagyjuk, mert ha nem ő lenne a Hungaroring vezérigazgatója, akkor ... no comment!

Sajnos nem a tehetségek kerülnek olyan helyzetbe, hogy F1-es autót vezethessenek, hanem a befolyásos, vagy pénzes emberek, vagy azoknak a gyerekei. Lásd: Baumgartner Zsoltika.
A pénz meg volt, de ..... :boxed3-h4h:

2009. Június 29, 15:43
Válasz #3

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Azért az nem semmi mennyi minden elért az autosportban. Egész jó tereprali versenyző, Nürburgringi 24 órás versenyt teljesített, többször ült F1-es autóban. Bár nem tudom hogy ebből myennyit köszönhet a tehetségének.
Vannak idióta beszólásai az is biztos, de összességében ha meccs van a pályán akkor csinál hangulatot.
Gyula GP amikor felemeli a hangját akkor úgy elvékonyodik, hogy az már sikogatásnak minősül! ::-)

2009. Június 29, 07:56
Válasz #2

golf05

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 9
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Mit vársz a faragatlan bunkó Paliktól???? Aki évekig még köszönni, ill. köszönteni sem volt képes a nézőknek/ a nézőket. A megnyilvánulásaiból hallatszik, hogy egy sötét beképzelt majom. Továbbra is tartom azt a véleményemet, hogy az RTL Klub vezetősége is ilyen szinten lehet, ha engedik, hogy ez a stílus érvényesüljön. Az, hogy néhány embernek tetszik a stílsa nem jelenti azt, hogy jó is a kommentátorkodásban. Csak idézni tudom magam, hogy Uhrin Benedek előadása is néhány embernek tetszik a zenében, de attól az még egy rakás sz.r. A Palik valahogy odakerült a Hungaroring vezérigazgatói székébe és ennyi..., attól még egy faragatlan gyökér marad. (Megjegyzem azért tart itt Magyarország ahol tart, mert ilyen szakértők kerültek a vezetői pozicíókba!!!!)

2009. Június 24, 20:46
Válasz #1

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
A magyar kommentátorokat lehet szeretni, és lehet gyűlölni, de ettől függetlenül számos alapvető hibát vétenek.

A mostani cikk olvasása közben kicsit helyezzük háttérbe elfogulatságunkat, - felejtsük el a kommentátorok idegesítő zagyvaságait, vagy éppen az egekig magasztalt poénjait - és próbáljuk meg objektíven megközelíteni a magyar közvetítés pár alapvető hibáját.

Ki ne emlékezne arra, mikor a 2008-as évadzáró futamon Vettel leelőzte Lewis Hamiltont, és ezzel a brit bajnoki esélyei szertefoszlani látszottak. Vagy emlékezzünk csak vissza bármelyik előzésre, a TV-ben egyfolytában csak ezt hallottuk: "Vettel elment Lewis Hamiltonnak!" "Raikkönen elment Alonsonak". Nem, itt nem arról van szó, hogy a pilóták egymás szexuális vágyainak próbálnak eleget tenni. Itt csupán az előzés tényét próbálják meg hangsúlyozni Palikék.
De helyes ez így ebben a formában? Lehet részeshatározós esetet használni ilyen esetekben? Mert hiszen így is mondhatnánk: Vettel elment Lewis számára/részére? Hogy is van ez?
Ugyan tágabb értelemben valamely személy vagy dolog felé irányuló vagy azzal kapcsolatos cselekvést vagy történést is jelölhet a részes eset; precízebben a helyviszonyok közül a lazábban behatárolható irányt, de a használata ilyen formában mégis helytelen.
Ezekben az esetekben inkább a "mellett" helyhatározót célszerűbb alkalmazni: "Vettel elment Hamilton mellett"
Mindjárt szebben, és magyarosan hangzik. Vagy ha ez túl bonyolult lenne, akkor mondhatnák azt egyszerűen: "leelőzte". Szerintem, így is mindenki meg fogja érteni, miről van szó!

Másik alapvető hiba az egyes- és többes szám helytelen alkalmazásában rejlik. Czollner számtalan esetben elköveti ezt a hibát: "Elkoptak -XY jobb első kerekei".
Miért, hány kerekű az az autó, az isten szerelmére! Ez nem is inkább nyelvtani hiba, a probléma ebben az esetben egy berögzőgött félreértelmezésen alapszik. Ez egy konkrét példa arra, ha valaki rossz információt tanul meg, vagy rosszul memorizál. Gyulánk ezt a hibát állandóan elköveti. Talán egyszer megtanulja helyesen is végre!

Csupán két hibát ragadtam ki a kommentátorok repertoárjából, melyek nyelvtanilag is megalapozott hibák, és melyek személytől függetlenül is bántják a fület. Szándékosan kerültem Palikék óriási bakijait, elszólásait, téveszméit, melyek a közvetítés színvonalát tovább csorbítják.


 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek