Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Talmácsi Gábor - Motogp  (Megtekintve 22492 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Augusztus 18, 12:42
Válasz #22

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Sztem tuti hogy nem volt jó ötlet. Ugye volt a ciriburi, hogy miért nem kapta meg a második motort a 250-be. 2-3 héttel jött rá egy hír, miszerint az Aspar megy a MotoGP-be, Ducatival felszerelkezve. Hoppá. Lehet, hogy az Asparnál már erre gyűjtöttek, s ezért nem kapta meg Talmaz a 2. mocit? Csak gondolom az Asparosok sem akarták megmondani ezt neki, mert hamarabb kiszivárgott volna az infó... Aztán lehet, hogyha most ezt az évet végigküzdötte volna a 250-be, jövőre a MotoGP-be mehetett volna, Ducatival.

2009. Augusztus 16, 23:28
Válasz #21

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
De jövőre már teljesen más lesz a 250, nem is 250 lesz.. Jobb, hogy már nincs ott!

Talmának tényleg rosszul jött ki a lépés, de ez volt a legjobb döntés, hogy már idén elkezdte a MotoGP-t, mert elég nagy lett a mozgás a pilóta piacon, de reméljük, hogy jövőre jobb gépet kap, amivel már versenyezni is tud.


Szerintem már az is nagy dolog, hogy egyáltalán ott van,mert nem semmi, hogy ennyi idő alatt ilyen jól megy, mert lehetne rosszabb is...Persze jó lenne, ha csodákat csinálhatna, de sajnos ehhez idő kell és egy jó gép. :)

Talmának egyáltalán nem korai a MotoGP, sőt! Ha már tovább halasztotta volna, akkor azért nem kap szerződést, mert már "öreg". Inkább az a baj, hogy túl soká érkezett ide :D

2009. Augusztus 16, 20:27
Válasz #20

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Ne várd már el hogy egyből 5-6.ik helyen legyen!  :)

jövőre jobb lesz a  teljesítménye, idei év még csak ismerkedés a motorral!

2009. Augusztus 16, 20:13
Válasz #19

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
A versenyen sem jött a várt áttörés Talmától... Szép lassan mindenki megelőzte...

Lehet hogy nem volt mégsem olyan jó ötlet a Motogp? Egy kicsit korainak tartom a királykategóriát!

Csak úgy tesztelés nélkül ráülni egy amúgy is gyenge motorra...

Szerintem 1-2 évet lehúzhatott volna a 250-ben, szerintem 3 éven belül megkapta volna a legjobb motor, és 250-es világbajnok is lehettet volna...

2009. Augusztus 16, 11:21
Válasz #18

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Én türelmes vagyok Talmával kapcsolatban, és tudom mennyire nehéz a Motogp kategória tele világklasszis versenyzőkkel, de lassan most már nem ártana ha mondjuk 10-12. helyen hozná be a gépet. Brno-ban az utolsó rajthely nem túl bíztató...

Persze tisztában vagyok vele hogy nem versenyképes a motor, de valamit akkor is össze kellene hozni!

2009. Augusztus 09, 10:38
Válasz #17

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
De jó lett volna elmenni, de sajna dolgozok!

Remélem azért valaki ki tud menni a fórumozók közül!

2009. Augusztus 09, 10:02
Válasz #16

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Talma-napot tartanak a Hungaroringen

Augusztus 10-én, hétfőn ingyenes nyílt napon várja a rajongókat a MOL főtámogatottja, Talmácsi Gábor, így azoknak, akik éppen szabadságukat töltik, nem kell külföldre utazniuk ahhoz, hogy meghallják a MotoGP motor dübörgését. Talma 13 órától Honda RC212V versenymotorjával tizenöt kört tesz majd meg a mogyoródi Hungaroringen.


2009. Augusztus 04, 16:38
Válasz #15

adi11

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 43
    • Profil megtekintése
    • E-mail
hello !
Talma a Magyar legjobb ezt tudja mindenki
go Gábor go

2009. Július 06, 09:27
Válasz #14

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
HAJRÁ
TALMA
A Saschenring-en is
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2009. Július 02, 18:19
Válasz #13

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Én még mindig azt mondom, hogy nagyon nehéz dolga van Talmának, de bízom benne hogy egy szép napon Motogp futamgyőztes lesz!  :victory:
Egy szép napon MotoGp világbajnok lesz..  ^-^

2009. Július 02, 18:17
Válasz #12

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Én még mindig azt mondom, hogy nagyon nehéz dolga van Talmának, de bízom benne hogy egy szép napon Motogp futamgyőztes lesz!  :victory:

2009. Július 02, 14:13
Válasz #11

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Takahashi megy, Talmácsi marad egyedül a Scot Racingnél!

Azt gondolom, hogy valahol leeht sajnálni szegény japánt, de itt a statisztika volt a döntő, mert eddig se tudott nagy dolgot felmutatni a pályafutása alatt, de még is csak ő volt az egyetlen japán versenyző a Motogp-ben. Miközben a 250-es kategóriában japán versenyző vezeti a vb-t a és ugyan ez a csapat van ott is... Azért ez kicsit futa, de láttuk tavaly is, hogy a motor többre is képes, és remélem Talma is megfoja mutatni, és maradni fog jövőre is a Motogp-ben.

2009. Június 18, 12:59
Válasz #10

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Talmácsi sírt, űrhajózott, majd remekelt

A királykategóriához méltó helyen, a belvárosi New York palotában tartott sajtótájékoztatót ma délután Talmácsi Gábor és új csapata, a Scot Racing Team.

A legutóbbi sajtótájékoztató fagyos hangulatára már semmi sem emlékeztetett, Talmácsi saját bevallása szerint nem volt még soha ilyen boldog, mint most, hogy bemutatkozhatott a MotoGP királykategóriájában. Ez egyébként látszott rajta. A 2007-es év világbajnoka elmondta: menedzserével, Stefano Favaróval az utolsó pillanatig kételkedtek a szerződéskötés sikerében, hiszen a Moto GP történetében még sosem történt ilyen gyors ”átigazolás”.

- Elsírtam magam, amikor megtudtam, hogy a királykategóriában fogok versenyezni! – vallotta be Talma.

Favarro maratoni, 12 órás tárgyalás után szerzett meg minden engedélyt a Hondától és másfél órával a pénteki, első szabadedzés előtt vált egyértelművé, hogy Gábor motorra ülhet Barcelonában.

A nyugalom és profizmus mintaképét megtestesítő motoros előbb sírt egy kicsit, majd megebédelt és elindult a boxutcába. Negyedórája volt megismerkedni a mérnökökkel és tíz perce volt rá, hogy bensőségesebb viszonyba kerüljön új motorjával.

- Ezt követően felültem a gépre, és sikerült elindulnom, ami már önmagában is nagy teljesítmény, higgyék el. Miután kikapcsoltam a boxprogramot és kihajtottam a boxutcából, nem mertem gázt adni három-négy körön át, olyan erős és gyors volt a motor, mintha egy űrhajót vezetnék. Egy szörnyre ültem rá, de végül a barátommá vált...

A csapat és a versenyző is egyetértett abban, hogy utolsó helyen célba érni Barcelonában egy pillanatig sem lebecsülendő eredmény, hisz tesztelés és edzés nélkül vágott neki Talma a futamnak. Sőt, Gábor minden várakozást felülmúlt, hisz’ a 250-es kategóriából a királyba váltó versenyzők, első tesztjeiken általában hat-nyolc másodperccel vannak lemaradva a mezőnytől, míg Talmácsi ezt az időt rögtön öt másodpercre redukálta, a verseny végén két másodperc körüli időre is le tudta szorítani lemaradását.

Cirano Mularoni, a Scot Rracing Team tulajdonosa és Alberto Martinelli, a csapat sportigazgatója is bevallotta, nem hittek benne, hogy Talmácsi ilyen eredményt tud produkálni élete első királykategóriás futamán. A csapat szóvivői elmondták: igazán sajnálták, hogy 2006-ban nem tehettek hasonló bejelentést Gáborral kapcsolatban, hisz a 2007-es évadot Talma már másik csapatnál folytatta. Az akkori együttműködés előnye, hogy már nem kellett ismerkedésre pazarolni az időt, tisztában voltak vele, hogy Talmácsi tehetséges, profi és emellett példaértékű a hozzáállása. Nem lesz vele gond.

A szerződés egyelőre a 2009-es évadra, plusz egy évre szól. Az előző megállapodásnál legnagyobb problémát jelentő médiajogok fölött Favarro nagy örömére az új csapatnál semmiféle vita nem volt. Talmácsi azonban a Hondánál is csak egy motorral dolgozhat, lévén új csapatának összesen két motor áll rendelkezésére, és ez belátható időn belül nem is változik.

Talmácsi mindenesetre boldog és ez nekünk is bizakodásra adhat okot. A következő futamon már szeretne beleszólni a versenybe, de nem fogja siettetni a dolgokat, szeretne lépésről lépésre haladni a siker felé. Egy dologban azonban biztos: ha az élete mégiscsak úgy alakulna, hogy vissza kellene térnie a másik két kategória valamelyikébe, inkább abbahagyná a versenyzést, mert ez a kategória ”maga a motorozás”!

2009. Június 16, 12:56
Válasz #9

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Talmácsi 9 tizedre az exbajnok Haydentől


Talmácsi 9 tizedre az exbajnok Haydentől



2009. június 16., kedd 12:06 | Frissítve: 33 perce
Egyenletesen fejlődik Talmácsi Gábor pénteki Moto GP-bemutatkozása óta, a hétfői teszten megközelítette a 2006-os világbajnokot. Mérnökei dicsérik, ő örül.

Tovább gyorsult a hétfői, barcelonai Moto GP-teszten a hétvégi futam [1] után Talmácsi Gábor: még utolsó, de ideje egyre jobban közelít a többiekéhez.

A magyar hondás, aki péntek óta versenyez [2] a legmagasabb kategóriában, 15.-ként végzett, egy másodpercen belülre került a 2006-os világbajnok Nicky Haydenhez képest, aki 14. lett.

A ducatis 1:44.157-et futott, Talmácsi 1:45.056-ot, ami egyéni csúcsa a katalán pályán. Ráadásul az amerikai majdnem dupla annyi kört tett meg, 98-at, a magyar 53-at.

A 28 éves pilóta fejlődése eddig nagyon egyenletes, pénteken [3] 1:47.654-gyel nyitott, a szombati szabadedzésen [4] 1:46.844-et, az időmérőn [5] 1:45.833-at, a vasárnap reggeli bemelegítésen 1:45.374-et ment.




Hétfői teszteredmények

1. Dovizioso (Repsol-Honda) 1.42.230
2. Rossi (Fiat-Yamaha) 1.42.434
3. Lorenzo (Fiat-Yamaha) 1.42.446
4. Kallio (Pramac-Ducati) 1.42.637
5. Stoner (marlboro-Ducati) 1.42.763
6. Capirossi (Rizla-Suzuki) 1.43.188
7. De Puniet (LCR-Honda) 1.43.247
8. Vermeulen (Rizla-Suzuki) 1.43.299
9. De Angelis (SC-Honda) 1.43.360
10. Canepa (Pramac.Ducati) 1.43.391
11. Melandri (Hayate) 1.43.506
12. Elias (San carlo-Honda) 1.43.708
13. Gibernau (GE-Ducati) 1.43.819
14. Hayden (Marlb.-Ducati) 1.44.157
15. Talmácsi (Scot-Honda) 1.45.056

A futamon teli tankkal, majd fáradt gumikkal 1:45.652 lett a legjobbja, három másodpercen belül volt a leggyorsabb kört teljesítő Casey Stonerrel. Megtartotta ezt a különbséget a hétfői tesztnyertes, gyári hondás Andrea Doviziosóval is, aki 1:42.230-cal végzett.

”Boldog vagyok, fejlődtünk, ez most a legfontosabb. Már a beállításokat próbáltuk rám hangolni, kitaláltunk néhány változtatást, egyre jobban érzem a motort. Az asseni futamra is készültünk, a szerelők és a mérnökök dicsértek, ami jólesett, és motivál, hogy mielőbb utolérjem a mezőnyt” – nyilatkozta Talmácsi saját honlapján.

A következő, Holland Nagydíj jövő szombaton lesz, előtte csütörtökön és pénteken az edzéseken készülhet a világ egyik legjobb pályájára a Hondával a volt 125-ös bajnok.


sportgeza.hu

2009. Június 13, 17:28
Válasz #8

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Talma tényleg megérdemelte ezt a lehetőséget. El sem hiszem hogy kis hazánkból hova eljutott. Bekerült a motorversenyzés legelitebb kateóriájába. Ez több mint fantasztikus. Kelet európai versenyzőnek ez szinte lehetetlen feladat, hisz a MotoGP-ben minden a spanyolokról, és az olaszokról szól, lés a pénzről szól,  szóval elképesztő hogy Talma ott versenyzik a MotoGP-ben.

Emlékszem amikor Talma a 125-ben kezdett. Olyan fiatal volt, hogy volt rá eset hogy azon izgult a verseny mellett, hogy jöhet-e versenyezni az érettségi miatt...  Onnan ide eljutni egy szinte utánozhatatlan bravúr. Minden elismerésem Talmáé, és egész Magyarország nagyon büszke lehet rá! :king:

...és akármi is történik a királykategóriában, ő már akkor is egy 125cc-ös világbajnok, ezzel bekerült a Motogp sporttörténelmébe, ezt az eredményt már nem lehet elvenni tőle!


 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek