Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Kimi Räikkönen  (Megtekintve 295481 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. December 12, 18:07
Válasz #1120

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Räikkönen karácsonyi videójának valódi üzenete

Hanyag eleganciával, mondandóját különféle okokból több ízben is félbeszakítva köszöntötte a Lotus munkatársait Kimi Räikkönen, aki az FIA díjátadó gálája miatt nem lehetett jelen az enstone-i egylet évadzáró partiján. A videóüzenet tökéletesen sommázza, hogy a versenyképes autó mellett mit csinált még tökéletesen idén a fekete-arany különítmény.


Előbb a mobilja csörög, aztán a pizzafutár érkezik, majd a kutya borítja fel a kamerát, s csak több próbálkozás után tudja zavartalanul előadni rövidke mondandóját: Räikkönen egy ilyen, fergetegesen mókás videóval köszönt be a Lotus péntek este tartott évadzárójára, amelyen az FIA Isztambulban tartott gálaestje miatt nem tudott személyesen megjelenni. A megrendezett felvétel kétségkívül jól sült el, tökéletes záróakkordja a finn pilóta idei - nem mindig szándékosan gerjesztett - humorcunamijának, amelyet a legendás rádióüzenetek mellett az interlagosi szervizúton való ténfergés is gazdagított.

A karácsonyi videó kifogástalanul megmutatja azt is, hogy a Lotus mit csinált osztályon felül azon túl, hogy roppant versenyképes autót fabrikáltak az E20-as formájában. A kétévnyi ralizás után visszatérő 2007-es világbajnok hat dobogós helyezést produkált, Abu-Dzabiban egy győzelmet is összehozott, így minden előzetes várakozást felülmúlva bronzérmesként végzett, de ami a legfontosabb: nyoma sem volt annak az enerváltságnak, amit legutóbbi Forma-1-es szezonja során, 2009-ben a Ferrarinál látott a publikum.

Itt kerül képbe a Lotus-menedzsment zsenialitása: míg korábban a McLaren is, a Ferrari is megpróbálta a saját képére formálni, az általában hideg és merev vállalati arculathoz igazítani a szertelen, egészen egyedi mentalitású, bírálói szerint inkább tahó finnt, addig Gerard Lopez, a csapat többségi tulajdonjogát birtokló Genii Capital vezére, valamint a csapatfőnök, Eric Boullier kiváló érzékkel ismerték fel, hogy jobban járnak, ha hosszú pórázon tartják az északi klasszist, aki így nem tekinti tehernek az F1-et és sokkal többet tud kihozni magából, mintha egyfolytában arra kellene figyelnie, hogy mikor, hol és hogyan viselkedik, mikor és hogyan nyilvánul meg.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=oe73fex_E1Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=oe73fex_E1Q</a>

A menedzsment hozzáállása busásan kifizetődött: egyrészt Räikkönen szárnyalt (és olyan szinten túlteljesítette az előzetes várakozásokat, hogy az együttes főnökeinek a végén azon kellett morfondírozniuk, hogy miből fizetik ki neki a temérdek pontért járó prémiumot), másrészt a zseniális versenyzés mellett látott fura, elképesztő szituációk tömkelegének köszönhetően extra promóhoz jutottak. Több ízben is előfordult idén, hogy a jó teljesítmény és a móka különös elegyének köszönhetően Räikkönen ellopta a show-t: hiába nyert Vettel vagy Alonso, a finn húzásairól legalább annyit cikkeztek a lapok, legalább annyit csemegéztek a drukkerek.

Mint az ominózus karácsonyi videó jól összefoglalja, a Lotus a múltban savanyújóskának tartott versenyzőből megteremtette a modernkori F1 elsőszámú showmanjét, akiből akkor is komoly hasznuk származik, ha épp nem ér el világrengető eredményt. Ehhez semmi mást nem kellett tenniük, mint teret engedni a finn valós énjének, majd felvállalni és okosan, tudatosan kommunikálni azt, rácáfolva arra a több évtizedes tételre, hogy csak a vállalati arculathoz jól illeszkedő versenyzőknek van létjogosultsága a sportban.

Nem tudni pontosan, hogy mennyi szerepe van a Räikkönen-jelenségnek abban, hogy a Forma-1-től hosszú évtizedeken át tartózkodó Coca-Cola végül úgy döntött, hogy beszállnak és épp a Lotus partnereként teszik ezt, de gyaníthatóan sok. S valószínűsíthető az is, hogy a McLaren és a Ferrari vezérei az utóbbi időben többször a fejükhöz kaptak: ha a Lotus példáját követték volna annak idején és másként kezelték volna a finn ász jelenlétét, a folyamatos görcsölés helyett talán az üzleti lehetőségeket is jobban kihasználhatták volna.

Mészáros Sándor


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2012. április 18, 09:34
Válasz #1119

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Megmondom őszintén,  én nem hittem volna még év elején, hogy Kimi a Lotussal ilyen jól megy. Számomra ez nagyon nagy meglepetés, hogy ott van az élmezőnyben úgymond. Nagyon jó versenyt futott, és büszke voltam rá meg vagyok is. Tudjátok a fülembe csengenek azok a megjegyzések Kimiről, hogy nem tud autót fejleszteni, nem lesz gyors, ő egy középszerű pilóta, senkinek sem hiányzik az f1-ből, nem tud 120%-ot telejsíteni csak 100%-at(ez még mindig nálam kiveri a biztosítékot ez a megjegyzés), nem csapatjátékos, nem tudja motiválni az embereit,  nem beszél, stb...stb. És ezeken már csak nevetek. Én nem tartom magam elfogultnak, de az igaz hogy számomra mindig is ő lesz a legjobb, hiába ide számadat oda tény, nekem ő a legjobb.
Még egyszer gratula a Lotus csapatnak, és Kiminek a teljesítményéért.  :clap7:


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2012. április 09, 20:46
Válasz #1118

levi98

  • Fernando Alonso 5
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1545
  • Fernando Alonso 5
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Ferrari,Lotus Renault,Hispania Racing Team
  • Kedvenc pilótád: Fernando Alonso,Karun Chandhok, Robert Kubica, Heikki Kovalainen,Felipe Massa, Kamikaze Kamui Kobayashi :)
GO KIMI GO!!!!  :) ;)
Go Fernando!

2012. Március 09, 15:47
Válasz #1117

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Szia Márti :) Jó hogy újra itt vagy :) Bár én sem panaszkodhatom, hogy olyan rengeteg időt itt töltök... :P
Jövő hét végén újra a pályán a kedvencünk....ez mindennel felér :)

2012. Február 27, 19:59
Válasz #1116

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Sziasztok!

Azóta nem írtam a fórumba mióta Kimi elment  a száguldó cirkuszból. Hát igen jó rég volt. Én azóta nem néztem a forma 1-et! Nem bírtam, kerültem, mert a futamok láttán összeszorult a szívem, nem csak Kimi hiánya miatt.
De most visszatér, és láthatom őt megint,sajnos a ringre nem tudok kimenni esetleg pénteken, de ami biztos ha ide jön a szállodája előtt fogok dekkolni, ha kell éjjel nappal, éhen szomjan, tűzön vízen keresztül, minden követ megmozgatva, hogy lássam, és autogramot kérhessek tőle, és olyan jó lenne elmondani neki hogy számomra ő a legeslegjobb az f1-ben, és olyan jó lenne megölelni őt, és még egy közös fotó. Álom álom édes álom. De ha csak láthatom már elég. Nem hittem, volna hogy visszajön, és még most sem. nem számítok csodára hogy versenyeket nyer, és hogy harcolni fog az idei vb címért, meg hasonló dolgokra. Számomra az is bebizonyosodott hogy a F1 az igazi neki, és így már kicsit érthetőbb hogy miért akarta a sors hogy akkor anno visszavonuljon. Én azt remélem, hogy, így visszatér az a régi Kimi!! Én ebben nagyon bízom, és akkor nagy örömet fog okozni, bárhogyan is alakuljon ez a szezon!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2012. Február 03, 22:46
Válasz #1115

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Szia Kormi. Kimi 1+1 évet írt alá a Lotushoz. A Red Bull okosa Helmut Marko kijelentette, hogy Kimi már nem téma a Red Bull-nak, mert nem elég fiatal. Mondhatnád, hogy Webber is öreg, és ez igaz, csak ő már az elején ott volt, amikor fejlődött a csapat, és msot ezt viszonozzák neki, de év 2013-ra már 99%, hogy nem hagyják ott.

2012. Február 03, 20:24
Válasz #1114

Kormi

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Helló!
Ti mit gondoltok Kimi jövőre Red Bullban?
Lehet, hogy azért kapott 1 évre helyet pont a Renaultnál (Lotus) mert a Red Bull benyomta a WRCből?
Én örülnék neki és szerintem nem ördögtől való elgondolás egy évet versenyeztetni aztán ha belerázódott, beültetni Webber helyére!
Hatalmas marketing fogás és akár a pályán is megérheti nekik!

2011. December 25, 10:40
Válasz #1113

levi98

  • Fernando Alonso 5
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1545
  • Fernando Alonso 5
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Ferrari,Lotus Renault,Hispania Racing Team
  • Kedvenc pilótád: Fernando Alonso,Karun Chandhok, Robert Kubica, Heikki Kovalainen,Felipe Massa, Kamikaze Kamui Kobayashi :)
Go Fernando!

2011. December 11, 02:19
Válasz #1112

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Visszakerül a régi topic, amint mindenhol bejelentik a pilótákat. :)

2011. December 10, 12:41
Válasz #1111

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Igazából már itt a helye!  ;)

2011. December 10, 12:39
Válasz #1110

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Szerintem akár ki is lehetne venni a "Régi pilótákból" :D

2011. Október 17, 20:00
Válasz #1109

Sungirl

  • Kimi fanatic
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • GP2 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 445
  • Eccleston ükje
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Fernando Alonso, Sebastian Vettel
Boldog szülinapot Kiminek!  :)

2011. Október 17, 14:16
Válasz #1108

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Ma 32 éves Kimi Räikkönen!

A finn versenyző 2001 és 2009 között volt tagja a száguldó cirkusz mezőnyének. Kimi összesen 157 F1-es versenyhétvégén vett részt, és ebből 156 futamon állt rajthoz.

 Räikkönen 2007-ben a Ferrarival ért fel a csúcsra. Pályafutását a Sauber istállónál kezdte, majd a McLaren csapathoz szerződött.

 A "Jégembernek" becézett versenyző 18 győzelmet, 62 dobogós helyezést, 16 első rajtkockát, 35 versenyen futott leggyorsabb kört, és összesen 579 bajnoki pontot tudhat magáénak.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=swsGzstzUMQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=swsGzstzUMQ</a>

2011. Május 21, 10:31
Válasz #1107

Sungirl

  • Kimi fanatic
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • GP2 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 445
  • Eccleston ükje
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Fernando Alonso, Sebastian Vettel
Räikkönen nem zárja ki az F1-es visszatérést

A Forma-1 2007-es világbajnoka, Kimi Räikkönen továbbra sem zárta ki annak lehetőségét, hogy egy napon visszatér a száguldó cirkuszba, noha kijelentette, egyelőre nincsenek konkrét tervei a jövő évre.
 
Räikkönen a 2009-es idényt követően intett búcsút a királykategóriának azt követően, hogy három évet lehúzott a Ferrari alakulatánál, 2007-ben pedig világbajnok címet ünnepelhetett. A finn versenyző ralizásra adta a fejét, ám azóta többször is kapcsolatba hozták már más F1-es istállókkal, így a Red Bull Racinggel, nemrégiben pedig a Renault-val.

Räikkönen eddig a rali-világbajnokság mezőnyében bizonyított, ezen a hétvégén pedig első NASCAR-hétvégéjét is teljesíti a Truck Series sorozatban.

A 31 éves versenyző az Autosport című brit szaklapnak adott nyilatkozatában elmondta, egyelőre fogalma sincs arról, mennyi időt tölt majd el Amerikában.
 
?Nincsenek nagy terveim, nincs semmiféle tervem a jövő évre bármivel kapcsolatban, amit csinálok? ? mondta a Forma-1 korábbi világbajnoka.
 
?Meglátom, hogy alakul, mert nem voltak elvárásaim, amikor idejöttem [a NASCAR-ba]. Ez egy kicsit olyan, mint amikor elmentem ralizni. Ugyanaz a sztori, persze ez egy más sport és más versenyzés, mint Európában, de itt meglehetősen populáris.?
 
?Az volt a tervem az idei évre, hogy ralizok, szóval a NASCAR csak akkor jöhet szóba, ha időm engedi. Ha nagyot szívok itt, akkor talán nem lesz okom arra, hogy visszatérjek ide, tehát remélhetőleg jobban meg majd, mint ma. Még nem tudom. Egyik napról a másikra haladunk, és meglátjuk, hogy megy. Jöjjön, aminek jönnie kell.?
 
Räikkönen hozzátette, még nem zárta be teljesen maga mögött a Forma-1 kapuját.
 
?Rengeteg oka volt annak, hogy otthagytam az F1-et. Mindig mondtam, hogy nem tudom, hogy ez örökre szól-e, vagy sem, de valójában nem igazán hiányzott a Forma-1. Ki akartam próbálni más dolgokat is, és tökéletes lehetőségem adódott arra, hogy ralizzak, most pedig van időm arra, hogy megnézzem, milyen is a NASCAR.?
 
?Elégedett vagyok a dolgok jelen állásával, de valójában egyszer sem mondtam, hogy soha nem térek vissza a Forma-1-be. Lehet, hogy ez soha sem fog bekövetkezni, de lehet, hogy visszatérek, de ezt csak a jövő fogja megmondani.?
 
?Mint már említettem, nincs tervem a jövő évre. Valójában erre az évre se voltak terveim január előtt, tehát lehet, hogy csak későn derül ki, mit is csinálok majd pontosan.?

2011. Május 20, 19:51
Válasz #1106

levi98

  • Fernando Alonso 5
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1545
  • Fernando Alonso 5
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Ferrari,Lotus Renault,Hispania Racing Team
  • Kedvenc pilótád: Fernando Alonso,Karun Chandhok, Robert Kubica, Heikki Kovalainen,Felipe Massa, Kamikaze Kamui Kobayashi :)
red bul air race  xD xD
Go Fernando!

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek