Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Codemasters Game - F1 2010  (Megtekintve 61461 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Szeptember 05, 22:53
Válasz #66

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
A szimulátor elsősorban arra jó hogy fejleszd a reflexeidet, megtanulj fékezni, kigyorsítani, ellenkormányozni, tehát az autóversenyzés alapjaira, ezenkívűl a legfontosabb amire megtanít az a monotóniatűrés. Ez a legnehezebb része a versenyzésnek, hibátlanul versenyezni akár 70 körön keresztül.
A valóságban is általában egy edzésben levő versenyzőnek nem a fizikai része a legmegterhelőbb, hanem az hogy fejben idegileg bírják a gyűrődést például amikor üldözik egymást és koncentrálni kell másfél-két órán keresztül!
Ezt a nézőpont dolgot nem igazán értem, hiszen pl az RF-ben van cockpit nézet, az üléspozíció is állítható stb....

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=P1rGhxa7HyM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=P1rGhxa7HyM</a>
Baumgartner szerint a belső nézet nem azt adja vissza, amit a versenyző lát. Én elhiszem neki, hiszen csak ült már Forma 1-es autóban. :) ő ezzel magyarázta, hogy miért nem szimulátorozik.

Amit a monotoniatűrésről és a hosszú versenyről mondasz egytértek, de ahhoz nem kell vérbeli szimulátor. A PS3-af F1 CH-val lenyomtam egy teljes Hungaroringet, és nagyon megterhelő volt, főleg hogy mindig az íven tudjak versenyezni, hibátlanul. Teljes koncentrációt ígényel.

2009. Szeptember 05, 16:07
Válasz #65

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
A szimulátor elsősorban arra jó hogy fejleszd a reflexeidet, megtanulj fékezni, kigyorsítani, ellenkormányozni, tehát az autóversenyzés alapjaira, ezenkívűl a legfontosabb amire megtanít az a monotóniatűrés. Ez a legnehezebb része a versenyzésnek, hibátlanul versenyezni akár 70 körön keresztül.
A valóságban is általában egy edzésben levő versenyzőnek nem a fizikai része a legmegterhelőbb, hanem az hogy fejben idegileg bírják a gyűrődést például amikor üldözik egymást és koncentrálni kell másfél-két órán keresztül!
Ezt a nézőpont dolgot nem igazán értem, hiszen pl az RF-ben van cockpit nézet, az üléspozíció is állítható stb....

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=P1rGhxa7HyM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=P1rGhxa7HyM</a>

2009. Szeptember 05, 14:30
Válasz #64

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Wéber és Michelisz is GPL-ezett, sőt, mind a ketten mentek még a GTR Masters-be is.

http://www.gtr-masters.hu/driverdetails/Michelisz%20Norbert

Bár itt nem indult RACE 07 bajnokságba, viszont ha jól tudom, rendszeresen ezzel gyakorolt.

2009. Szeptember 05, 13:46
Válasz #63

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
10-15 éve még nem voltak fejlettek a szoftverek de ma már ez nem így van...

Ha jól emlékszem pont tavaly volt amkor Baumgartner azt mondta, hogy azért nem játszik szimulátorokkal, mert nem azt látja, amit az autóban, tehát ő is megerősítette Villeneuve véleményét, és ezek szerint a mai szimulátorok is megtévesztőek.
: 2009. szeptember 05. - 13:44:16
Ezt épp nem mondanám, hogy amivel mi játszunk, köszönő viszonyban sincs a valósággal. Tény és való, vannak pontatlanságok, de Michelisz Norbi se ott tartana most, ahol tart, ha nincs a RACE 07. :)
Wéber fedezte fel, de ő emeg Gp Legendezett, ezért vágja úgy a pályákat, hiszen a szimulátorok főleg azok megtanulására jók. Egyik mai szimulátor sem adja vissza azt, amit egy versenyautóban látsz, érzel, és ezt nem én mondom, hanem versenyzők.

2009. Szeptember 05, 13:20
Válasz #62

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Egy autós játék nem csak akkor jó, ha szimulátor. :) különben meg a legjobb szimulátor sincs sehol az igazi vezetéshez ;) A Codemasters meg azért tért át a szimulátorokról az ARCADE felé, mert arra volt igény, a szimulátorokat csak egy szűk réteg favorizálja.
A GRID és DIRT hiába ARCADE, nagyon élvezetes versenyeket lehet vele játszani. Ez a Forma 1 állítólag olyan lesz, ami a szimulátorosok és Arcade kedvelők igényeit is ki fogja elégíteni. Gondolom, olyan lesz, mint a Gran Turismo, annak is volt egy Arcade módja.

Ezt épp nem mondanám, hogy amivel mi játszunk, köszönő viszonyban sincs a valósággal. Tény és való, vannak pontatlanságok, de Michelisz Norbi se ott tartana most, ahol tart, ha nincs a RACE 07. :)

2009. Szeptember 05, 12:47
Válasz #61

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
10-15 éve még nem voltak fejlettek a szoftverek de ma már ez nem így van...

2009. Szeptember 05, 12:18
Válasz #60

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Hidd el nem állnak távol a valóságtól a mai szimulátorok! Nem véletlenül gyakorol rengeteg F1-es versenyző ezeken. Kubica még a kormányát is magával cipeli a szállodába! ::-)
Igen, azok a profi szimulátorok, amik a csapatoknak vannak köszönőviszonyban sincsenek azokkal, amelyekkel mi játszunk. Amikor Villeneuve 1996-ban a hungarornig pályát tanulta meg szimulátorral azt mondta, hogy pálya megtanulására kiváló, de az F1-es gép teljesen más, ráadásul nem ugyanazt látta, amit egy F1-es gép volánjából, azaz a belső nézet is csal.

2009. Szeptember 05, 12:01
Válasz #59

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Hidd el nem állnak távol a valóságtól a mai szimulátorok! Nem véletlenül gyakorol rengeteg F1-es versenyző ezeken. Kubica még a kormányát is magával cipeli a szállodába! ::-)

2009. Szeptember 05, 11:41
Válasz #58

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Igen, 2002-től garancia az arcade autós játékokra. :)
Egy autós játék nem csak akkor jó, ha szimulátor. :) különben meg a legjobb szimulátor sincs sehol az igazi vezetéshez ;) A Codemasters meg azért tért át a szimulátorokról az ARCADE felé, mert arra volt igény, a szimulátorokat csak egy szűk réteg favorizálja.
A GRID és DIRT hiába ARCADE, nagyon élvezetes versenyeket lehet vele játszani. Ez a Forma 1 állítólag olyan lesz, ami a szimulátorosok és Arcade kedvelők igényeit is ki fogja elégíteni. Gondolom, olyan lesz, mint a Gran Turismo, annak is volt egy Arcade módja.

2009. Szeptember 05, 11:36
Válasz #57

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Rossz biztos snem lesz, hiszen arra a Codemasters neve a garancia. Autós játékot még nem rontottak el. Xbox360-ra és PS3-ra csak kövőe jelenik meg, így nem sietnek. PSP-re és Wii-re jön idén, lehet, hogy ezért vannak csendben.

Igen, 2002-től garancia az arcade autós játékokra. :)

2009. Szeptember 05, 11:35
Válasz #56

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Rossz biztos snem lesz, hiszen arra a Codemasters neve a garancia. Autós játékot még nem rontottak el. Xbox360-ra és PS3-ra csak kövőe jelenik meg, így nem sietnek. PSP-re és Wii-re jön idén, lehet, hogy ezért vannak csendben.

2009. Szeptember 05, 07:58
Válasz #55

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Még mindig nem igazán jönnek a hírek az új game részleteiről.
2 lehetőség van: Annyira jó hogy nem mutatják meg idő előtt, nehogy más ötleteket nyúljon le, vagy annyira rossz hogy nem merik megmutatni!  ::-)

2009. Augusztus 28, 23:22
Válasz #54

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
A PSP verzió nem lesz szebb a Wiisnél, mivel a nintendo erősebb hardver. Viszotn PSP-re ez is komoly grafika.

2009. Augusztus 28, 20:56
Válasz #53

Daniinad2

  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 75
    • Profil megtekintése
PSP-ről én is beszámolhatok, mert megveszem PSP-re PC-re és PS2-re is mivel most láttam, hogy arra is kadják akkor amikor XBox 360-ra stb.-re. A videó úgy tudom Wii van. Remélem PSP-n szebb lesz.  ;D
Imádom a Codemastert!!! Azt hittem nem fogják kiadni PS2-re de mint azt pár sorral ezelőtt irttam mégis. Most olvastam kb. 20 perce. Nekem nincs PS3 ezért örülök ennek.
Azt viszont nem tudtam, hogy PC is minimum Grides lesz a grafikája. Ezt most olvastam Replica kommetnjébe. A Grid-nek bitang jó grafikája van. Ha annak a fele lenne akkor is gyönyörű lenne. ;D

2009. Augusztus 20, 17:51
Válasz #52

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Nem,nem, félreírtam, GRID-nek szép grafikája van.. ;)

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek