Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: A kémügy // A döntés  (Megtekintve 2706 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Szeptember 14, 13:07
Válasz #10

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Szerintem fair büntetés született! Nagy szerencséjük volt a pilótáknak! Ha az a Coughlan nem veszi át a dokumentumokat, akkor ez nem történt volna meg, és rögtön szólni kellett volna, hogy a Ferrainál áruló van! Ezt mind maguknak köszönhetik, ha nem lettek volna olyan kiváncsiak, akkor bezsebelhették volna mindkét Vb címet!  :uglystupid2:


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Szeptember 13, 20:40
Válasz #9

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Százmillió dollárba és a konstrüktőri pontokba került a kémügy


Százmillió dolláros büntetéssel, és a konstruktőri versenyben szerzett pontok elvételével sújtotta a Nemzetközi Autómobil Szövetség (FIA) tanácsa a McLaren-Mercedes csapatot Párizsban csütörtök este. A La Gazzetta dello Sport sportnapilap kürtölte először világá, hogy az ügyben hivatalos bejelentés született, 24 órája van Ron Dennis csapatának a fellebbezésre. A konstruktőri versenyben azonnali hatállyal lenullázzák a McLaren-csapat pontszámát, a pilótákat azonban nem szankcionálják, folytatódhat tehát a McLaren-Ferrari rivalizálás, immár a pályán. Amennyiben a BMW csapat nem szerez négy ponttal többet a Ferrarinál a soron következő Belga Nagydíjon, abban az esetben már a következő futam után az olasz istálló "ölébe pottyanhat" a csapatvilágbajnoki cím.

A pénzbüntetés az istálló éves költségvetésének több, mint egy harmadát emészti fel. A konstrüktőri versenyből teljesen kizárták az ezüstnyilakat, hiszen az is biztossá vált, hogy nem szerezhetnek további konstrüktőri pontokat.Ron Dennis csapatfőnök 20:15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón reagál a történtekre. Korábban olasz és spanyol lapok úgy értesültek, a Nemzetközi Autómobil Szövetség (FIA) kizárhatja a kémbotrányban gyanúsított McLaren-Mercedes csapatot a Formula-1 2007-es és 2008-as szezonjának küzdelmeiből. A meghallgatások kora este véget értek Párizsban, Lewis Hamiltont három órán át faggatták az FIA illetékesei. A tesztpilóta Pedro De La Rosát is több órán át vallatták a kémüggyel kapcsolatos információiról.Az autosport.com értesülései szerint a McLarent a vb pontverseny éllovasa, Lewis Hamilton, a tesztpilóta Pedro de la Rosa és a csapatfőnök Ron Dennis mellett Norbert Haug, a Mercedes motorsport-igazgatója, Jonathan Neale csapatmenedzser és Mansour Oijjeh résztulajdonos képviselte az FIA ülésén. Fernando Alonso azonban nem volt a résztvevők között. A Ferrari részéről Ross Brawn , a csapat korábbi technikai igazgatója mellett  Jean Todt vezérigazgató is jelen volt


2007. Szeptember 13, 17:27
Válasz #8

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
éppen most olvastam, hogy Alonso csak a versenyre koncentrál és egyeztet a versenymérnökénel Belgiumban! Én tuti azon agyalnék, hogy most mi lesz! Nem tudnák a versenyre koncentrálni! Lehet, hogy már tud valamit! akkor mégsem kizárás lesz! :-\


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Szeptember 13, 17:19
Válasz #7

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Igen, de mégis ők vezették azt a kocsit több száz körön keresztül! Remélem érted mit akarok ezzel!? én már beletörödtem, hogy ez az év eluszott a Ferrarinak, ezért nyerje meg Alonso! Ja meg olyan pletyka is járkál, hogy 6 futamról fogják őket eltiltan!
Nem lenne fair a pilótákkal szemben, ja meg miért pont Hamike ne kapjon büntit, és mi van Alonsoval! Nem hogy azt nyilatkozná, hogy a pilóták közül senki nem érdemelné meg! Még akkor is ha Alonso kicsit kö**ög volt a csapattal, de hát vele is!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Szeptember 13, 17:08
Válasz #6

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
De ha azt veszük, Alonso, és Hamilton sem érdemli meg. Egy warez kocsival nyertek. :-\

2007. Szeptember 13, 17:06
Válasz #5

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Én is így gondolom, hogy a pilótákat nem kéne így büntetni! és se örülnék olyan Vb címnek amit tudom, hogy nem én érdemlek meg! :no_1:
« Utoljára szerkesztve: 2007. Szeptember 13, 17:08 írta Márti »


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Szeptember 13, 17:03
Válasz #4

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Herbert: Lewis nem érdemel büntetést

Míg Belgiumban lázasan folynak az előkészületek a hétvégi futamra, Párizsban a kémbotrány újabb felvonása játszódik. Az új bizonyítékok (melyek egyes sajtóértesülések szerint E-mailekből és részletes telefonszámlákból állnak) felbukkanását követően a WMSC újratárgyalja a kémbotrány ügyét.

A korábbi Formula-1-es versenyző, Johnny Herbert bízik abban, hogy a versenyzőkre nem sújt le az FIA szigora. "A Formula-1-ben két bajnoki címet adnak: egyénit és konstruktőrit. Ha a versenyzők nem tettek semmi rosszat, akkor miért kellene őket megbüntetni? Ha a gyártó hibázott, akkor az ő pontjaikat elvehetik."


"Lewist semmiképpen nem szabad megbüntetni, ő nem tett semmi rosszat. Semmi köze az egészhez efelől semmi kétség. Borzalmas lenne számára egy büntetés, és óriási hiba is – ezzel romba döntenének egy fantasztikus sikersorozatot."

forrás: Formula.hu


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Szeptember 13, 16:59
Válasz #3

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Hát nemtudom, én utálom az egész Mclarent úgy ahogy van, de a pilótákat nem büntetném, mert nem tehetnek semmiről, és Kimi meg Massa sem lenne boldog egy olyan vb címmel amit nem a pályán nyertek meg. :rtfm:

2007. Szeptember 13, 16:52
Válasz #2

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Coughlan elnézést kért

A McLaren-Mercedes menesztett főtervezője, Mike Coughlan elismerte, hogy röviden belepillantott a 780 oldalas Ferrari dossziéba, ugyanakkor leszögezte, hogy nem használta fel az információkat az MP4-22-es konstrukcióhoz, ahogyan Jonathan Neale, és az a két mérnök sem (Patrick Lowe és Rob Taylor) akik mindössze két fényképet tekintettek meg.

Az autosport.com nyilvánosságra hozta Coughlan eskü alatt tett vallomásának részleteit. A szakember elmondta, hogy Stepney számára hatalmas csalódást jelentett, hogy a csapat Mario Almondot nevezte ki technikai igazgatónak és elkeseredésében fordult a konkurenciához.

"Stepney március 1-én vette fel velem a kapcsolatot, öt év után először. Felhívott, és közölte velem, hogy elégedetlen a pályafutásával. De március közepéig semmiféle technikai információt nem osztott meg velem." – jelentette ki a menesztett mérnök, aki elárulta, hogy elsőként olyan vázlatokat kapott, amelyek az F2007-es illegálisnak vélt elemeit tartalmazták.

Az információ elektronikus levél útján került a McLarenhez, amely a csapaton belül, majd az FIA felé is továbbításra került. Ennek következtében a Nemzetközi Automobil Szövetség módosított a szabályokon (a padlólemezeket szigorúbb tesztelésnek vetették alá).

Stepney és Coughlan április végén Barcelonában találkoztak, majd ezt követően a repülőtérre indultak, ahol Stepney átadta a 780 oldalt tartalmazó dossziét. Coughlan elmondta, hogy ugyan elfogadta a mappát, de nem tulajdonított neki nagy jelentőséget. Összesen legfeljebb két órát töltött az adatok tanulmányozásával.

"Nem metodikusan tekintettem bele az anyagba, és nem is néztem meg mindent. De nagyon sajnálom, hogy elfogadtam a dokumentumokat Stepneytől. Már tudom, hogy nem lett volna szabad ezt tennem. Szeretnék bocsánatot kérni a Ferraritól. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe hoztam a McLarent és a feleségemet. A McLaren-Mercedes nem használta fel az adatokat az autóhoz."

A WMSC a mai ülés során a tényeket és a folyamatokat elemzi, amelyekben Coughlan vallomása fontos szerepet játszhat. A Motorsport Világtanács csak abban az esetben szankcionálhat, ha bebizonyosodik, hogy a McLaren-Mercedes felhasználta az adatokat

 
forrás: formula.hu


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Szeptember 13, 15:56
Válasz #1

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Hamilton elhagyta a párizsi székházat

A legfrissebb hírek szerint Lewis Hamilton 12 óra 40 perckor elhagyta az FIA párizsi székházát. A helyszínen állomásozó újságírók azonban hiába próbálták faggatni a McLaren-Mercedes versenyzőjét - nem kommentálta az ülésen történteket.

A WMSC egy rövid ebédszünetet követően 14 órakor folytatja a megbeszélést, amelyen a Renault, a Williams, a Red Bull és a Spyker képviselői is jelen vannak.

A Marca értesülései szerint a versenyzőket sem kerüli el a büntetés. A lap (FIA-s forrásokra hivatkozva) úgy tudja hogy Fernando Alonso és Lewis Hamilton is mínusz húsz pontos büntetést kap, míg a McLaren 50 pontot veszít.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Szeptember 13, 15:59 írta Márti »


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek