Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Abu Dhabi 2009-11-01  (Megtekintve 26162 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. November 07, 23:25
Válasz #92

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Az a gond, hogy szép meg jó, hogy változtatják itt a kocsik aeroját a könnyebb előzés érdekében, meg állandóan új pályákra viszik az F1-et, de amíg az alap szabályrendszer nem teszi lehetővé a küzdést, az előzést a jobbnál jobb pozíciókért, addig minden hiába. Biztosra veszem, hogy Button és Barrichello is jobban küzdött volna a 10-6-4-3-2-1-es pontrendszernél, mint a mostaninál.

2009. November 07, 22:43
Válasz #91

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Még mindig jobb ez, mintha győzelmek döntenének.

2009. November 07, 22:41
Válasz #90

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Valóban...elrettentő a különbség! :o
Bele sem merek gondolni mi lenne egy éremrendszernél....egy hasoló szezonban főleg mint az idei! :zizi: :zizi:

2009. November 07, 22:40
Válasz #89

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
A helyzet nem változott volna sokat, a végeredmény ugyan az! De tény hogy kár volt ez az idei pontrendszeres újítás..

Amúgy köszi, már én is ki akartam számolni..:)

2009. November 07, 22:36
Válasz #88

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Kíváncsiságból kiszámoltam, hogy milyen lett volna a pontverseny végeredménye akkor, hogyha a régi, 6-os pontrendszert használják (10-6-4-3-2-1). Akkor a végeredmény a következő lett volna:

1. Button 74 pont
2. Vettel 69 pont
3. Barrichello 55,5 pont
4. Webber 54,5 pont

A valós, 2009-es végeredmény pedig:

1. Button 95 pont
2. Vettel 84 pont
3. Barrichello 77 pont
4. Webber 69,5 pont

Ebből jól kitűnik, hogy nem biztos, hogy jól járt az F1 a 8-as pontrendszer alkalmazásával (legalábbis idén biztos, mert a 6-os pontrendszerrel szorosabb lett volna az egész az utolsó futamra). :)

2009. November 03, 13:24
Válasz #87

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Hát számomra ez az égő hogy a saját pilótájukról ilyet írnak, mi az hogy Fisico Miszter Nulla Pont, kapják be. Miért nem azokról mondanak véleményt akik ezt okozták, ezt az égést? Itt aztán nem a pilóták tehetnek róla. Az olaszok annyira nagyra vannak magukkal, persze ők egy nagy család, aztán megy a köpködés a pilótákra. ők a szánalmasak! És ez tőlük nem az első, hogy a pilótákat szapulják. Ennyit az olaszokról is, gratulálok nekik, hogy ennyire nagyra vannak maguktól, hát erre büszkék lehetnek.  :clap7: Basszus ők nem látják, mi folyik ott??
Szerintem Domi valami maffia vezér fia lehet, hogy egy szót nem ejtenek róla, valamit tud ez a Domika de nagyon.


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. November 03, 12:37
Válasz #86

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Azért az olaszok valjuk meg, elég elégedetlenek!Mondjuk nem is csodálom!Elég nyögve nyelős volt ez az év a Maranellóiaknak!

2009. November 03, 12:26
Válasz #85

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
A Toyotás hölgyeményt mutatták közvetítés közben. Gondoltam, hátha van valakinek róla 1 képe. :D Vagy talált valahol a neten. :P

Ja Fernandáról. :D Hirtelen Fernandot olvastam.
: 2009. november 02. - 22:36:16


Abu Dhabi Nagydíj: Nemzetközi sajtóvisszhang

Anglia

Daily Telegraph: "Egy látványos verseny, egy látványos évad végén."

The Times: "Jenson Button élvezte a nászutas szerepét Abu Dhabiban. Ez egy kemény és káprázatos évad volt."

The Guardian: "Sebastian Vettel stílusosan búcsúzott, Jenson Button az utolsó métereking harcolt."

The Independent: "A Red Bull élvezte a reflektorfényt és stílusosan zárta az évet."

The Sun: "Vettel ellopta a reflektorfényt."

Daily Mirror: "Jenson izgalmassá tette az unalmas versenyt."

Daily Mail: "Sebastian Vettel megszerezte a győzelmet, Button megfűszerezte az Abu Dhabi versenyt."

Spanyolország

El País: "Sebastian Vettel a győzelmével felhívta magára a figyelmet. A német versenyző jövőre bele akar szólni a bajnoki csatába."

El Periódico: "Véget ért a káosz. Vettel győzelmével ért véget a borzalmas évad."

Marca: "Fernando Alonso új életet kezd. Véget értek a Renault-s évek. A Ferrarinál vissza akarja szerezni a címet."

Sport: "Fernando Alonso lezárta az évet, és csak a Ferrarira összpontosít."

Olaszország


La Repubblica: "A Ferrari számára véget ért a kínos felvonás."

Corriere della Sera: "A Ferrari nem fogadta el Hamilton ajándékát és a harmadik helyet sem tudta megszerezni."

La Stampa: "Fisichella, Miszter Nulla Pont. A Ferrari számára úgy végződött a bajnokság, ahogyan elkezdődött, egy égéssel."

Franciaország

Le Figaro: "Vettel szépen fejezte be az évet Abu Dhabiban."

Le Parisien: "A jövő Vettelé."

La Tribune: "A bámulatos Formula-1-es évad Vettel győzelmével ért véget."

L'Equipe: "Vettel sikerrel fejezte be a 2009-es évadot, amely során megmutathatta tehetségét."

FOrmula.hu

2009. November 02, 21:33
Válasz #84

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Mire gondolsz?

A Toyotás hölgyeményt mutatták közvetítés közben. Gondoltam, hátha van valakinek róla 1 képe. :D Vagy talált valahol a neten. :P

2009. November 02, 21:06
Válasz #83

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Merész terveket szövögetnek Abu-Dzabiban

A Forma-1 valamennyi szereplője elismerően nyilatkozott az Abu-Dzabi Nagydíj impozáns és ultramodern helyszínéről. A 2008-as világbajnok, Lewis Hamilton azonban a méltató szavak mellett azt is hozzátette, a hihetetlen mennyiségű pénz elköltése sem elegendő ahhoz, hogy pótolja a pálya karakterét és történelmét.


"Ez olyan valami, amit pénzzel nem lehet megvenni. Ha sok évig folyamatosan lesz itt futam, és helyi pilóta is indulni fog, talán akkor sikerülhet"- jelentette ki Hamilton, aki a pole pozícióból indulhatott Abu-Dzabiban, ám fékhiba miatt feladta a versenyt.

A legújabb hírek szerint a Yas Marina Circuit irányítói arra készülnek, hogy az Egyesült Arab Emírségek területén működő központtal Indy-, illetve MotoGP csapatot hoznak létre, valamint támogatni kívánják a helyi versenyzők karrierjét és versenyzési lehetőségekhez juttatnák őket.

"Az a szándékunk, hogy az Emírségekből származó pilótákat foglalkoztassunk MotoGP, illetve IndyCar csapatainknál, végső célként pedig a Forma-1-be kerülést szeretnénk elérni, amennyiben a költségvetésünk lehetővé teszi. Az erre a célra létrehozott alapban összegyűlő összeget a csapat infrastruktúrájának kiépítésére fogjuk használni"- mondta Lawrence Challenborn, a Network Grand Prix részéről.

Az illetékesek már több tévétársasággal is megkezdték a tárgyalásokat, hogy kiválasszák, amelyik sugározni fogja a helyi pilóták kiválasztásáról szóló műsort. "A győztes nyereménye a Forma-1-hez nagyon hasonló Indy Lights sorozatban való szereplés lehetősége lesz"- árulta el James Iverson, az International Racing Partners fejlesztési igazgatója.
_________________________________________________________

Úgylátszik ez lesz a jövő!Ahol pénz van, minden van!
És Hamilton hiába nyilatkozta amit: ez lesz, pénz pénz pénz! :4:
: 2009. november 02. - 19:06:44
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=EHwq5o5zMTg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=EHwq5o5zMTg</a>

Szegénykém, ezt jól benézte :)

2009. November 02, 05:39
Válasz #82

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Szerintem azért mondja, mert mindenki most akar fotózkodni Alo-val!  :D Az elmúlt években biztos nem volt rá idő! :)

2009. November 02, 00:04
Válasz #81

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Fernandáról nincs senkinek se képe? :D
Mire gondolsz?

2009. November 01, 21:17
Válasz #80

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Jaime Algersuari: Később váltógondok miatt kellett megállnom, mivel több fokozattal is gond volt. Csakhogy félreértés történt, és amikor a bokszba értem a Red Bull Racing szerelői álltak kint, ezért véletlenül náluk álltam meg, mivel az én csapatom nem számított arra, hogy kijövök. Visszamentem a pályára, a váltó pedig ott mondta fel a szolgálatot."

na ez egy jó magyarázat. de percekig a földön fetrengve röhögtem az incidens után

Ja, ezen én is szakadtam!
Nagyon benézte a srác!Szegény :)
De azért Bullos szerelők, h félreugrottak :)
Azért Gyula is benézte.... :D

2009. November 01, 21:14
Válasz #79

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
Jaime Algersuari: Később váltógondok miatt kellett megállnom, mivel több fokozattal is gond volt. Csakhogy félreértés történt, és amikor a bokszba értem a Red Bull Racing szerelői álltak kint, ezért véletlenül náluk álltam meg, mivel az én csapatom nem számított arra, hogy kijövök. Visszamentem a pályára, a váltó pedig ott mondta fel a szolgálatot."

na ez egy jó magyarázat. de percekig a földön fetrengve röhögtem az incidens után
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2009. November 01, 20:16
Válasz #78

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Jólvan, örülök h nem vagyok egyedül! ;)

Majd eldöntik a srácok, h szabad-e!
Aztán majd megbeszéljük a többi lényeges dolgot!
Én szeretek igy játszani! :)

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek