Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Brazília, Interlagos 2009-10-18  (Megtekintve 44373 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Október 21, 00:29
Válasz #122

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Na látszik, hogy csak a statisztikákat nézed, és a futamokat vagy nem láttad, vagy már nem emlékszel rá. :)


Nem akarlak megbántani, de Te is álladóan a statisztikával jöttél. :)

2009. Október 20, 23:59
Válasz #121

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Hűha... igen, Massa nagyon vezetett ám.. 1..akarom mondani EGY ponttal. Az nem zavar, hogy ez a Forma1-ben szinte semmi előnynek nem számít? Az nem zavar, hogy Kiminek is voltak kiesései 2007-ben, SZÁM SZERINT ugyanannyi mint Massanak? Vagyis Kimi semmivel nem volt előrébb mint Massa, a kiesések száma ugyanannyi MONZÁIG. Ugyanannyiszor nullázódtak le. Hát akkor mégis hogy lehet, hogy Kimi 16, akarom mondani 16 ponttal gyűjtött többet a végén? Csak nem úgy, hogy többször állt a dobogón??  :zizi: A 2007-es évben Kiminek meg hamarabb lett meg az első kiesése mint Massanak, arról nehogy már Kimi tegyen, hogy Massanak még ez sem volt elég, hogy ebből előnyt szerezzen. Látod ez a baj. Míg Kimi előnyt szerzett Massa kieséséből, addig Massa nem tudott Kimi kieséséből előnyt kovácsolni. Amin futamon Kimi kiesett, azt bár megnyerte a brazil, de az első két futamon egyáltalán nem tudott felállni a dobogóra. Talán azokon kellett volna felállni a dobogóra és nem hagyni, hogy a finn szerezzen egy első meg egy harmadik helyet és akkor talán odaérhetett volna a második helyre év végén.  ::-)

Na látszik, hogy csak a statisztikákat nézed, és a futamokat vagy nem láttad, vagy már nem emlékszel rá. :)
Ausztráliában azért nem állt a dobogóra, mert műszaki hiba miatt csak a mezőny végéről indult, és így lett 6. Silverstoneban a bokszutcból indulva lett 5. helyezett!
Kanadában kizárták, és ott is Kimi előtt volt! Hungaroringen a csapat elszúrta az időmérőjét, és így nehéz autóval szenvedte végig a futamot. Monzában a 3. helyről esett ki mászaki hiba miatt, ismét Kimi elöl! Kiminek összesen 2 műszaki hibája volt, semmi más! Tehát, Massát sokkal több probléma hátráltatta, mégis Monzáig Kimi előtt volt! Ez egyet jelent, hogy sokkal jobban teljesített!
A 16 pont a végére úgy lehetett, hogy Spa-tól már megvolt a csapatsorrend, azaz Massa már nem előzhette meg Kimit! :)



: 2009. október 20. - 23:50:30

Ezzel csak magadat nyugtatod. Mondjuk ez a csapatsorrend úgy istenigazából a brazil futamon látszott, remélem azért nem haragszol Kimire, hogy olyan éles szituban követelte magának a helyet. De ha még így is lett volna, mint ahogy írtam már..ugyanannyiszor nullázódtak le Monzáig. Ergó > Kiminek a többi versenyen több pontot sikerült gyűjtenie mint Massanak, valószínűleg ezért előzhette őt be és dönthettek Monza után mellette.

Persze, Fujiban azért vették ki Massát Kimi elöl, három körrel a futam vége előtt. :)
Monza után már megvolt a csapatsorrend, Montezemoloék már akkor megmondták, hogy Massának Kimit kell segítenie. Fent már leírtam, hogy tévedésben vagy, mert Massának sokkal több problémája volt, ráaádsul egész évben. Brazíliban Massa nélkül nem is tudott volna nyeri. :)
: 2009. október 20. - 23:53:36


Igen, ezt elnéztem. 2003-ra gondoltam. Ja, hogy neked még az is egy szerencsés év volt Kimi részéről. Én tartom gáz dolognak, ha egy 24 éves fiatalember Schumacherrel veszi fel a versenyt. Montoyanak több győzelme volt ugyan, de kevesebbszer állhatott fel a dobogóra, tehát teljesen megérdemelt volt Kimi második helye. Nem mondom, hogy nyernie kellett volna, de pl ha jól számolom akkor összesen többet állhatott fel a dobogóra, mint a nagy ász Michael Schumacher. Abban az évben csak ő tudott méltó ellenfele lenni a nagy bajnoknak, ez mindenképp elismerés. Ha akkor, abban az évben nincsen Schumi ő már bajnok lenne. SZERENCSÉD van, hogy akkor még versenyzett a német, különben most egy kétszeres VB győztesről beszélnénk. De mint mondtam, hülyeség a szerencséről diskurálni, amikor mindenki tudja nagyon jól, hogy Schumi akkor megérdemelten nyert és lett VB győztes. Massanak sikerült valaha is ennyire Schumacher közelébe kerülni a VB tabellán?  :wave: 2005-ben Kimi még meg is verte a németet az összetettben.  :good:
Megint tévedésben vagy, mert Montoya sokal jbb volt, mint Kimi, csak pechesebb is. Ha Montoyát nem nem büntetik meg az USA-ban, akkor nem Kimi megy a címért, hanem ő.
Schumival csak azért tudott versneyben lenni, mert a németnek sok problémája akadt az autóval. 2003 az nagyon nagy mázlis éve Kiminek, nem is érdemelte volna emg a címet.
2005-ben Schumi nem is volt verseneyben, ugyanis az autója nem volt rá alkalmas.

2009. Október 20, 22:46
Válasz #120

Chidori

  • ***
  • Információ Nem elérhető
  • Forma 3000 versenyző
  • Hozzászólások: 199
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Idézet
Szerencse, mert Monzáig Massa vezetett, és csak a műszaki hibás kiesése miatt került elé Kimi.

Hűha... igen, Massa nagyon vezetett ám.. 1..akarom mondani EGY ponttal. Az nem zavar, hogy ez a Forma1-ben szinte semmi előnynek nem számít? Az nem zavar, hogy Kiminek is voltak kiesései 2007-ben, SZÁM SZERINT ugyanannyi mint Massanak? Vagyis Kimi semmivel nem volt előrébb mint Massa, a kiesések száma ugyanannyi MONZÁIG. Ugyanannyiszor nullázódtak le. Hát akkor mégis hogy lehet, hogy Kimi 16, akarom mondani 16 ponttal gyűjtött többet a végén? Csak nem úgy, hogy többször állt a dobogón??  :zizi: A 2007-es évben Kiminek meg hamarabb lett meg az első kiesése mint Massanak, arról nehogy már Kimi tegyen, hogy Massanak még ez sem volt elég, hogy ebből előnyt szerezzen. Látod ez a baj. Míg Kimi előnyt szerzett Massa kieséséből, addig Massa nem tudott Kimi kieséséből előnyt kovácsolni. Amin futamon Kimi kiesett, azt bár megnyerte a brazil, de az első két futamon egyáltalán nem tudott felállni a dobogóra. Talán azokon kellett volna felállni a dobogóra és nem hagyni, hogy a finn szerezzen egy első meg egy harmadik helyet és akkor talán odaérhetett volna a második helyre év végén.  ::-)

Idézet
utána meg a Ferrari meghozta a csapatsorrendet, azért lett 16 pont a végére.

Ezzel csak magadat nyugtatod. Mondjuk ez a csapatsorrend úgy istenigazából a brazil futamon látszott, remélem azért nem haragszol Kimire, hogy olyan éles szituban követelte magának a helyet. De ha még így is lett volna, mint ahogy írtam már..ugyanannyiszor nullázódtak le Monzáig. Ergó > Kiminek a többi versenyen több pontot sikerült gyűjtenie mint Massanak, valószínűleg ezért előzhette őt be és dönthettek Monza után mellette.

Elképesztő, hogy egy VB negyedik helyezettből akarsz VB győztest csinálni. Massa nem csak Kimi mögött volt, hanem Alonso és Hamilton mögött is. Talán előbb az ő beelőzésükkel kellene kezdeni, aztán csesztetni a VB győztest.  heat

Idézet
te szerintem 2003-ra gondolsz, amikor 1 győzelemmel küzdött a vb címért. Na, az órási szerencse volt!

Igen, ezt elnéztem. 2003-ra gondoltam. Ja, hogy neked még az is egy szerencsés év volt Kimi részéről. Én tartom gáz dolognak, ha egy 24 éves fiatalember Schumacherrel veszi fel a versenyt. Montoyanak több győzelme volt ugyan, de kevesebbszer állhatott fel a dobogóra, tehát teljesen megérdemelt volt Kimi második helye. Nem mondom, hogy nyernie kellett volna, de pl ha jól számolom akkor összesen többet állhatott fel a dobogóra, mint a nagy ász Michael Schumacher. Abban az évben csak ő tudott méltó ellenfele lenni a nagy bajnoknak, ez mindenképp elismerés. Ha akkor, abban az évben nincsen Schumi ő már bajnok lenne. SZERENCSÉD van, hogy akkor még versenyzett a német, különben most egy kétszeres VB győztesről beszélnénk. De mint mondtam, hülyeség a szerencséről diskurálni, amikor mindenki tudja nagyon jól, hogy Schumi akkor megérdemelten nyert és lett VB győztes. Massanak sikerült valaha is ennyire Schumacher közelébe kerülni a VB tabellán?  :wave: 2005-ben Kimi még meg is verte a németet az összetettben.  :good:

2009. Október 20, 19:30
Válasz #119

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Mm. kivel szemben? 2007-ben Massanak 16 ponttal volt kevesebbje mint Kiminek, sokkal kevesebb futamgyőzelme és dobogós helyezése volt. Ez nem szerencse, ez a kettejük közti különbség 2007-ben. Hamiltont már mondhatod, Kiminek valóban szerencséje volt az utolsó futamon, de nem hiszem, hogy pont a csalással megvádolt Mclarent kell majd sajnálnom. Csak azt kapták amit megérdemeltek. Sőt. Ilyen szempontból én is megemlíthetném Kimi 2002-es évét, ahol két pont híján nem lett belőle VB győztes. Szóval Massaval szemben nem volt Kiminek semmilyen szerencséje 2007-ben, akkor ő volt a jobb, majd egy évvel később pedig Felipe.
Szerencse, mert Monzáig Massa vezetett, és csak a műszaki hibás kiesése miatt került elé Kimi. tehát, a szerecse döntött, utána meg a Ferrari meghozta a csapatsorrendet, azért lett 16 pont a végére. Tavaly Massa 22-t adott neki.
Kimit 2002-ben Coulthard is megverte, te szerintem 2003-ra gondolsz, amikor 1 győzelemmel küzdött a vb címért. Na, az órási szerencse volt!

2009. Október 20, 18:08
Válasz #118

Chidori

  • ***
  • Információ Nem elérhető
  • Forma 3000 versenyző
  • Hozzászólások: 199
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Idézet
Pont ezért nem lehet felhozni, hogy 2007-ben Kimi volt a jobb. Nem volt az, a szerencse döntött!

Mm. kivel szemben? 2007-ben Massanak 16 ponttal volt kevesebbje mint Kiminek, sokkal kevesebb futamgyőzelme és dobogós helyezése volt. Ez nem szerencse, ez a kettejük közti különbség 2007-ben. Hamiltont már mondhatod, Kiminek valóban szerencséje volt az utolsó futamon, de nem hiszem, hogy pont a csalással megvádolt Mclarent kell majd sajnálnom. Csak azt kapták amit megérdemeltek. Sőt. Ilyen szempontból én is megemlíthetném Kimi 2002-es évét, ahol két pont híján nem lett belőle VB győztes. Szóval Massaval szemben nem volt Kiminek semmilyen szerencséje 2007-ben, akkor ő volt a jobb, majd egy évvel később pedig Felipe.

2009. Október 19, 22:48
Válasz #117

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
A sportban nincsenek HA-k. Én is simán felhozhattam volna Kimi szerencsétlenségét a Mclarennel, amikor sorra állt meg alatta a kocsi. ő is lehetne már kb. kétszeres bajnok is, ha azok nincsenek. És volt amikor nagyon kevesen múlott. De mint mondtam, a sportban nincs olyan hogy HA. Ez van, ezt kell szeretni. Részemről lezártnak tekintem a témát.
Pont ezért nem lehet felhozni, hogy 2007-ben Kimi volt a jobb. Nem volt az, a szerencse döntött!

2009. Október 19, 21:56
Válasz #116

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
A sportban nincsenek HA-k. Én is simán felhozhattam volna Kimi szerencsétlenségét a Mclarennel, amikor sorra állt meg alatta a kocsi. ő is lehetne már kb. kétszeres bajnok is, ha azok nincsenek. És volt amikor nagyon kevesen múlott. De mint mondtam, a sportban nincs olyan hogy HA. Ez van, ezt kell szeretni. Részemről lezártnak tekintem a témát.

Így van, nincs ha! Ha Vettel 3. helyen beért volna Ausztráliába, ha Monacoba nem töri össze a kocsiját, ha Valenciába nem füstöl el, akkor valószínűleg Button-t még most nem úgy emlegetnénk, hogy "A Bajnok", hanem "Az egyik bajnokjelölt". De nincs ha, ezért Button nem "az egyik bajnokjelölt", hanem "A Bajnok".

2009. Október 19, 21:51
Válasz #115

Chidori

  • ***
  • Információ Nem elérhető
  • Forma 3000 versenyző
  • Hozzászólások: 199
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Idézet
Ha nincs a monzai műszaki hiba, akkor 2007-ben is Massa megy a vb címért!

A sportban nincsenek HA-k. Én is simán felhozhattam volna Kimi szerencsétlenségét a Mclarennel, amikor sorra állt meg alatta a kocsi. ő is lehetne már kb. kétszeres bajnok is, ha azok nincsenek. És volt amikor nagyon kevesen múlott. De mint mondtam, a sportban nincs olyan hogy HA. Ez van, ezt kell szeretni. Részemről lezártnak tekintem a témát.

2009. Október 19, 21:34
Válasz #114

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Replica ne haragudjál meg rám ezért, de ez már beteges! :no_1:
Nem tudsz elszakadni ettől a témátol?
Vagy ez csak engem kezd zavarni?
Nem tudom látod-e, de éppen egyik kimis sorstársaddal vitatkozom?! Én abbahagyom, amint ő is lezárta a témát.
: 2009. október 19. - 21:28:25

Szóval neked két harmadik hely is gyenge. Hát öregem, elfogultság magas foka.  :clap7: Legjobb autó? Massanak a feneke alatt 4 éve van ez a legjobb autó, de túrót sem tudott még felmutatni egy 2. helyt leszámítva. 2007-ben az általad legjobb autónak titulált Ferrarival az évet Massa mindössze három első hellyel zárta, amihez még akár nyugodtan odapakolhatod a tőle "elvett" (habár ez is erős, hisz ez volt akkor a dolga) Brazil nagydíjat is, akkor is kevesebb győzelme van. Ha a dobogós helyeket összeadjuk, akkor is alul marad Massa 2007-ben Kimitől. És Hamilton is Kimitől. Nem kérdés, hogy ki érdemelte meg azt a díjat. Ez legyen a legnagyobb örömöd, hogy Massa 2008-ban több pontot szerzett mint Kimi. Kár, hogy neki nem rá, hanem Hamiltonra kellett volna figyelnie.  :clap1:


Igen, az, mivel a legjobb autó volt alatta, és azzal 7 futam kellett az újabb győzelemhez. Massa 3 és fél évet húzott le a Ferrarival, és 2006-ban a Renault volt a legjobb autó. 2007-ben a műszaki hibák döntöttek csapaton belül, pl a monzai, ami miatt tudta Massát megelőzni az összetettben, tehát addig is Massa volt a jobb.
Ha nincs a monzai műszaki hiba, akkor 2007-ben is Massa megy a vb címért!

2009. Október 19, 20:57
Válasz #113

Chidori

  • ***
  • Információ Nem elérhető
  • Forma 3000 versenyző
  • Hozzászólások: 199
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Idézet
amit ezen a futamon művelt, hát elképesztő, amikor közelről mutatták hogy előz rosszul voltam, egyszerűen briliánsak voltak vasárnap a fiúk, végre előzések végre izgalom, végre nem volt unalom!

Mondjuk VB címet nem egy futamra adnak. :) Júniusban nyert utoljára versenyt. Az előzéseiről annyit, hogy kb 4-en estek ki előtte,, megelőzte Kobayashit és Grosjeant.. meg Nakajimat azt hiszem. Ejha. Persze jogos, ha Button nem, akkor ki érdemelte volna meg idén a bajnoki címet? Senki. Buttonnak volt egy bitang jó kocsija, ugyan nem kellett nagy tehetség ahhoz, hogy hozza a VB-t, de idén ő volt a legjobb. Nekem egyáltalán nem jöttek be ezek a szabályváltoztatások, megkavarta a Forma1-et... én már az első három futam után tudtam, hogy idén ki lesz a végső befutó, az autók közt nagy volt idén a differencia. Na de majd jövőre... gratulálok Buttonnak.

2009. Október 19, 20:21
Válasz #112

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Először is gratulálok Buttonak, megérdemelten nyerte meg, ennek így kellett történnie Szerintem Button jó pilóta nem tudom mi bajotok vele, amit ezen a futamon művelt, hát elképesztő, amikor közelről mutatták hogy előz rosszul voltam, egyszerűen briliánsak voltak vasárnap a fiúk, végre előzések végre izgalom, végre nem volt unalom! 16 futam elteltével ez volt az első izgalmas futam, és szerintem ezzel le is zárhatjuk!
Sajnáltam Rubenset de hát ez benne volt a pakliban, amúgy meg a közönség a végén nem volt szimpi, Akik dobogósok lettek csak a saját csapatuk tapsolta meg őket, olyan gyászhangulat volt, hát még ilyet sem tapasztaltam.
Volt számomra egy nagyon rossz pilllanat a futam közben, hát először is Kimi nagyot rajtolt, sajnos lekoccolta a szárnyát, és én úgy láttam mintha a hátsó bal kerék defektes lenne, bár ez nem biztos, még nem olvastam el a nyilatkozataikat. Ó és jött a boxutcai esett, hát szívinfarktus kerülgetett, nagyon megijedtem, hát Kimi szó szerint lángolt, nagyon nagy mázli volt hogy nem robbant be, még bele gondolni is dúrva, áá nem is beszélek róla mert kiráz a hideg. Egyáltalán nem is fordult meg a fejebe hogy Kovi tehet róla, meg nem is haragudtam rá, meg a mercire sem, ilyen előfordul sajnos, hibáztak, mert emberek ők is. Viszont a Brawnosokat nagyon jó fejek voltak, néztem is hogy ők veszik le Kováról a csővet,és rögtön vették le, nem bámultak mint a hülye gyerekek. És ezt mondtam én szingapúrba is tavaly, hogy akik utolsók voltak ott a boxnál, azt hiszem a force india? és ők mit csináltak nézték Massat, és nézték hogy futnak a ferkások onnan előlről. Még mindig felhúzom magam ezen, mert itt a példa ami vasárnap is volt, köszönet annak akik oda mentek Kovihoz és levették a csövet. Hát így is kell ezt, remélem a többi szerelő is tanult ebből, ha kell segíteni kell, tök mindegy milyen csapat kerül bajba!
Remélem Kiminek nem lett semmi komolyabb baja, nagyon sajnáltam, dobogón végezhetett volna ,erre meg elég meleg helyzetebe került. És így is 6.lett, gratulálok neki is szépen ment. Hozta a pontot a Ferrarinak.
Replica jó lenne ha már befejeznéd Kiminek a csesztetését, mert unalmas vagy, hogy nincs olyan téma amiben nem Kimit hozod fel és jössz itt hogy Kimi nem érdemelte meg a vb címet. Annyira szánalom amit már te csinálsz.

Trillinak elmentek otthonról, szerintem a jövő évi szerződés miatt ilyen, hát aggódhat rendesen mert ez az új japán gyerek bemutatkozott, rendesen.
Befejezem a kis regényemet, szép volt fiúk, végre izgalmas futamot hoztak össze!  O0


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Október 19, 20:08
Válasz #111

Annamari

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1222
    • Profil megtekintése
    • Autó
    • E-mail
Ez volt idén az eggyik legjobb futam!!!
Szerintem nagyon jó volt, habár Rubensnek szurkoltam (nameg Hamiltonnak) Button is jól vezetett és megérdemelten lett vb! O0
De azért meg kell hagyni Hamilton nagyon a 17.-heléyről a 3-on végezni nem semmi dolog!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAGYON JÓL MENT!  :clap1:
És amikor Trulli meg Sutil vitatkoztak -az kész volt:)...
Lehetne minden futam ilyen izgalmas! Nemcsak a kocsikban azokon kívül is folyt a harc... :cheerful_h4h:
*~!Hajrá Hamilton!~*      (/ http://annamariauto.eoldal.hu/)

2009. Október 19, 19:51
Válasz #110

Chidori

  • ***
  • Információ Nem elérhető
  • Forma 3000 versenyző
  • Hozzászólások: 199
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Idézet
Nem tudsz elszakadni ettől a témátol?

Nem, nyilván savanyú neki a szőlő. Nekem is az lenne, ha kedvenc pilótámat a világbajnoki címek számában még Button is megelőzné.  :banan:
: 2009. október 19. - 19:41:41
Idézet
Kimi 2007-ben az ausztráliai futam után gyengén szerepelt, egészen Magny-Coursig, és ez azért gáz, mert a legjobb autóban ült, mint tavaly!

Szóval neked két harmadik hely is gyenge. Hát öregem, elfogultság magas foka.  :clap7: Legjobb autó? Massanak a feneke alatt 4 éve van ez a legjobb autó, de túrót sem tudott még felmutatni egy 2. helyt leszámítva. 2007-ben az általad legjobb autónak titulált Ferrarival az évet Massa mindössze három első hellyel zárta, amihez még akár nyugodtan odapakolhatod a tőle "elvett" (habár ez is erős, hisz ez volt akkor a dolga) Brazil nagydíjat is, akkor is kevesebb győzelme van. Ha a dobogós helyeket összeadjuk, akkor is alul marad Massa 2007-ben Kimitől. És Hamilton is Kimitől. Nem kérdés, hogy ki érdemelte meg azt a díjat. Ez legyen a legnagyobb örömöd, hogy Massa 2008-ban több pontot szerzett mint Kimi. Kár, hogy neki nem rá, hanem Hamiltonra kellett volna figyelnie.  :clap1:

De tudod mit... 2007, 2008, sőt..2009 bajnoka is a te Feliped!  :king:

2009. Október 19, 19:30
Válasz #109

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Replica ne haragudjál meg rám ezért, de ez már beteges! :no_1:
Nem tudsz elszakadni ettől a témátol?
Vagy ez csak engem kezd zavarni?

2009. Október 19, 19:23
Válasz #108

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Hazudni talán nem kéne. 2007-ben Kiminek volt a legtöbb futamgyőzelme és igen... az első futamgyőzelme után, valóban csak a hetedik futamra sikerült újra győznie, de az idő alatt kétszer is állt a dobogó harmadik fokán. Akárhogy is nézzük... ez valahogy jobb mint a középmezőny. Abban az évben Raikkonennek összesen 5 olyan futama volt, ahol nem állhatott dobogóra, ebből kétszer kiesett. 12 futamon állhatott ott a dobogón, győzelmek számában megelőzte Hamiltont is. Azt még mindenképpen hozzátenném, hogy 2007-ben a harc a Ferrari, és a McLaren között ment. Idén szerinted ki vehette volna fel a versenyt a Brawn GP-vel? Senki. Ha abba a kocsiba beültetik Nick Heildfeldet, akkor ő is Világbajnok lesz. Ezzel nem Button érdemeit vonom le, mert valakinek csak el kellett vezetni azt a kocsit, de kétség sem férhet hozzá, hogy ez a VB cím nem összevethető a 2007-es Világbajnoki címmel. Idén Buttonnak van jelen állás szerint 6 futamgyőzelme (annyi amennyi Kiminek is 2007-ben), de emellett csak kétszer tudott a dobogón szerepelni, tehát a a futamgyőzelmeit leszámítva alig volt dobogó közelében. Én inkább ezt nevezném középmezőnyben való vonatozásnak. De a hiba nyilván bennem van. 2007-ben Kimi több pontot gyűjtött össze mint a 2009-es Világbajnok, vagy mint a 2008-as Világbajnok (Hamilton). Nincs értelme a vitának, ezek a tények.  :whistle:
Kevered a szezont a fazonnal. 2007-ben Hamlton is több pontot szerzett, mint tavaly, azaz sokkal kiegyenlítetteb volt a mezőny. Kimi egyéni teljesítménye csak a 3. helyre volt elég 2007-ben, de az is csak Massa monzai kiesése miatt! 6 győzelmet szerzet, amiből nyugodtan levonhatjuk a brazíliait, amit Massa adott át neki. Vagyis, akkor csapaotn belül is 5-4 lett volna a helyzet, ami nem mindegy. Szép, szép a 6 győzelemmel jönni, de önerőböl nem jött volna össze.
Az is tény, hogy Kimi a 2007-es 110 pontja után, tavaly csak 75-re volt képes, míg Hamilton a 109 pontja után 98-ra. Ezek is tények.
Kimi 2007-ben az ausztráliai futam után gyengén szerepelt, egészen Magny-Coursig, és ez azért gáz, mert a legjobb autóban ült, mint tavaly!
Leírtam, hogy miért nem bajnoki teljesítmény az, hogy egész évben az összetett 3.-4. helyén tanyázott. Ez minden, de nem bajnoki teljesítmény!

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek