Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Magyarország, Hungaroring 2009-07-26  (Megtekintve 36688 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Augusztus 17, 06:23
Válasz #129

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Hungaroring 2009

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HaBHEsud4PE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HaBHEsud4PE</a>

2009. Július 27, 20:28
Válasz #128

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Hiányzik az f1! Olyan fura volt, hogy ma nem megyek ki a ringre, és fel is ébredtem korán reggel, és szomorúan vettem tudomásul, vége van nem megyek. ilyenkor hétfőn mindig depressziós vagyok úgymond, mert hiányzik az a légkör, hogy felvehetem a Kimis sapit, mega  polót, és láthatom élőben, szóval ez nagyon hiányzik. Hát én ilyen érzékeny vagyok a nyaralás végén is sírhatnékom van, hogy már megint vége. Bárcsak más futamokra is ki tudnék menni, dehát ez csak álom marad örökre. Már most megkaptuk a jövő évi jegyárlistát, és nagyon drágultak. Úgye én elővételben vettem a silver 2-re a jegyet az volt 35ezer és most a jövő évi elővétel 54ezer. Most hogy majd 25 nagydíjat rendezik meg, most a goldos helyekre akciósan lehet a jegyeket megvásárolni, a legolcsóbb 42ezer. Ez nagyon szemétség, hát nem olyan biztos az hogy egész hétvégére kimegyek, mert már ez sok, még a 35 is sok volt. De ha Kimi marad akkor szerintem megyek, és valahogy összekaparom a pénzt rá! Október végéig van időm, mert eddig tart ez az akció!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Július 27, 16:20
Válasz #127

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Felvételek a Magyar Nagydíjról:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kDILImFVVPU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kDILImFVVPU</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JspyC_KMm5M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=JspyC_KMm5M</a>






2009. Július 27, 16:14
Válasz #126

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Hungaroringen nézők által készített felvételek:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=K6NQpwWfeiQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=K6NQpwWfeiQ</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=iPdJ1KMINgk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=iPdJ1KMINgk</a>


2009. Július 27, 13:14
Válasz #125

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
Massa balesete képekben

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3430ONBvnAI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=3430ONBvnAI</a>
Elküldve: Július 27, 2009, 12:45:47
Lewis Hamilton (1.):
"Elképesztő érzés ismét győzni, főleg ilyen hosszú problémás időszak után. Ez volt életem egyik legjobb futama - sosem adtam fel a reményt, és ami a legfontosabb, a csapat sem tette. Nagyon sokat dolgozott ezért az egész csapat és én is. Az autó egészen fantasztikus volt. Nem is vártam volna ilyen tempót tőle, de egyszerűen fantasztikus érzés volt vezetni. Folytatjuk a küzdelmet, hiszen látjuk, hogy érdemes. De az ünneplés mellett észben kell tartanunk, hogy egy pilóta a kórházban fekszik, és azt hiszem, mindenki nevében mondhatom, hogy sokat gondolunk rá. Felipe Massának gyors gyógyulást kívánok."

Kimi Räikkönen (2.):
"A mai eredményem az egész csapatnak fontos. Nagyon nehéz hétvége van mögöttünk, főleg azért, ami Felipe-vel történt. Elégedett vagyok a második hellyel, még akkor is ha mindig győzni szeretnék. Az ehhez hasonló pályákon mindig több esélyünk van a jó szereplésre, mint a gyors pályákon - és hogy őszinte legyek, ma még sokkal jobbak voltunk, mint amire számítottunk. Nagyon jól rajtoltam, egészen a negyedik helyig tudtam feljönni az első kanyar előtt, majd az első boxkiállás után még jobb pozícióba kerültem. Ekkor már szinte biztos volt, hogy a dobogóért küzdhetek. Megpróbáltam utolérni Lewist, de nagyon gyors volt. Ma egész jó volt az autó, de a győzelemhez kevés volt."

Mark Webber (3.):
"A pénteki teljesítményünk alapján arra számítottam, hogy egy kicsit gyorsabbak leszünk, bár azt már sejtettük, hogy a Ferrari és a McLaren közel lesz hozzánk. Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, messze nem volt akkora előnyünk, mint az elmúlt pár futamon, így mindent összevetve nagyon örülök ennek az eredménynek. Könnyebben felvehettem volna a harcot Kimi-vel ha más taktikát választunk. Ám inkább a pozitívumokra koncentrálok, és folytatjuk a harcot a világbajnoki címért. Remélem, tudjuk majd hozni ezt a teljesítményt a világbajnokság hátralevő futamain is. A Red Bull és a Renault büszke lehet, még mindig erősek vagyunk és ez egy jó nap volt."

Jenson Button (7.):
"A futam előtt úgy éreztem, hogy esélyem lehet egy jó eredményt elérni, de sajnos nagyon rosszul sikerült a futam. Sok üzemanyaggal rajtoltam, a startnál jó pozíciót kellett volna szereznem, hogy egy hosszabb első szakasz után átvegyem a vezetést. De az első gumik hamar elkoptak, így nem tudtam tartani a tempót az élen haladókkal. Nem igazán értjük, hogy mi a gond az autóval, hiszen pénteken egész jó tempót sikerült elérnünk. Az autó valahogy nem megy úgy, mint a korábbi futamokon. Még a valenciai futam előtt megpróbáljuk azonosítani és megoldani a problémát. Sajnos csak két pontot tudtam szerezni, ami elég kevés."

Rubens Barrichello (10.):
"Az a legrosszabb, hogy lett volna lehetőségem pontot szerezni. Volt egy koccanásom a második kanyar előtt, akkor csúsztam ki a pályáról. Innen mindig nehéz újra felgyorsulni, csak időnként sikerült jó tempót elérni, főleg az utolsó kiállás után, de akkor már késő volt. Nagyon nehéz hétvége volt, szeretném elfelejteni. Még sokat kell dolgoznunk azon, hogy megtaláljuk mi okozza a problémákat."

Jaime Alguersuari (15.):
"Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült célba érnem, bár fizikailag az utolsó öt kör nagyon nehéz volt. Alig tudtam tartani a tempót, de mindent összevetve elégedett vagyok. A 15. hely nem is olyan rossz, főleg hogy annyi volt a célom, hogy végigcsináljam a 70 kört és tartsam a tempót. Sokat tanultam ma, rájöttem, hogy a Forma 1-nek akadnak olyan részei, amik azt mondatják velem: 'a fenébe, ez kemény'."

Sebastian Vettel (kiesett, 17.):
"Koccantam az első kanyar előtt Kimi-vel, van ilyen. Ez tönkretette az egész futamomat, az első kiállás után a bal első felfüggesztés felmondta a szolgálatot, így fel kelett adnom a harcot. Tudtuk, hogy ezen a pályán szoros lesz a küzdelem - bár nekünk is van plusz gombunk a kormányon, csak annyi a különbség, hogy mi hiába nyomjuk meg, nem történik semmi. Az első kanyarba a szokásos három-négy helyett öt-hat autó ér be egymás mellett, meg kell szokni ezt. Még van hátra több futam ebből a szezonból, és még nincs vége a küzdelemnek, meglátjuk, mire vagyok képes."

Fernando Alonso (kiesett, 18.):
"Ma kihagytunk egy lehetőséget, nem sikerült dobogón végeznem. Jól rajtoltam, gyors volt az autó az első szakaszban, de a kiállás után nem jól rögzítették a jobb első gumimat. Amikor kiértem az boxutcából rázkódott az egész autó, olyan érzésem volt, mintha defektet kaptam volna, de pár körrel később a kerekem elrepült. Visszamentem a boxba, hogy megjavítsák, de addigra elromlott az autóm üzemanyag-ellátása is, így fel kellett adnom a futamot. Szégyen, hogy kihagytuk ezt a lehetőséget, de ilyen előfordul. Megpróbálom a dolgok jobbik oldalát nézni, az tény, hogy ezen a hétvégén versenyképes volt az autó. Várom a valenciai futamot, remélem, ott jobb eredményt érek el."
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2009. Július 26, 22:42
Válasz #124

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Hát nem volt valami izgalmas ez a futam, Alonso nagyot szívott ma. És még meg is büntették a csapatot. Remélem sikerül nekik fellebezni, mert nevetséges hogy pont a valencia nagydíjon nem indulhat, hát a spanyolok tuti kikelnek magukból, és szerintem lesz bojkot rendesen. Azt nem értem, hogy akkor a Brawn csapatot miért nem tiltják el egy futamtól? Ezt a szabályt le kéne fixálni rendese ,mert nem fairül büntetnek. És képzeljétek a sok Hami drukker újongásba tört ki (tisztelet a kivételnek), mikor Alo kereke leesett, ott röhögtek, hát nem értettem őket, mert ez egyáltalán nem volt vicces, hát ennyit arról, hogy két héten belül milyen súlyos balesetek történtek leszakadt kerék meg alkatrész miatt. Persze tudom az utálat elvakítja az embert, de pont most nem kellett volna újongani. bár a spanyol rajongók is újongtak volna ebben az esetben ha Hamivel történik. Csak olyan furán jött ki, legalábbis nekem, mikor Massa kórházban van egy ilyen szerencsétlen baleset miatt!
Kimi jól rajtolt, tetszett, csak mikor kiírták hogy vizsgálják őt, kicsit aggodtam. Hát szerencséje volt azért mert szerintem 3.lett volna ha a boxban nem hibáznak Webbernél, ja és még az is hogy Kimi olyan nehezen akart elindulni a második kiállása után a boxból, na akkor is mondom nem hiszem el, ordítottam is hogy indulj már el, aztán elindult. A lényeg örültem neki hogy végre elől van és nem hátul kullog a pontokért. Szúrkoltam is neki rendesen. Valami pozítívum is történt, és azért ennek örültem.
Hamilton jól ment ma, gratula neki. Hát a lengyelek nem tudtak nagyon szurkolni, csak nézték, néhányan a futam közben elmentek, sajnáltam őket, de végülis elszorakoztatták magukat, ezért nem hiszem hogy rosszul érezték magukat!
Aztán a végén még integetek is a pilóták, Kimi is, ami szerintem nagy dolog. Nico is integetett, ő benne is pozítívan csalódtam mert a rajongókkal elég rendes, és be kell ismernem hogy Hami szerintem a legrendesebb a rajongókkal, mert letekerte az ablakot hogy integthessen mikor jött reggel, mert sötétített üveges volt, és a pilóta parádén is a rajongóival nagyon jó fej volt így mutatott rájuk, hogy igen látlak és integetett nekik. szerintem ő az a típus aki ezt élvezi és azért ennyire közvetlen.
Én nem vagyok megelégedve a közvetítéssel, mert például a parádén amiket nyilatkoznak a pilóták, nem fordítják le, utána van 1 óra és ezalatt simán elmodhatnák, hogy miket mondtak. ja és amióta kijárok, most hanggal közvetítették az interjút a három pilótával, és nagyjából a lényeget lefordították nekünk, mondtam is hogy ez előbb nem jutott az eszükbe. És a végén amit Kimi mondott az nem fordították le, én úgy hallottam hogy angolul mondja és nem finnül, Massaról mondhatott valamit mert azt hallottam hogy a nevét mondja. Szóval gratula a közvetítéshez.Itt vannak nálunk és nem kapunk elég infót szerintem.
Amúgy én se élveztem annyira a futamot mint ahogyan szoktam, mert Massa balesete miatt nem volt annyira felhőtlen, ki se akartam menni, mert tegnap nagyon elszomorított ami Masssaval történt.
Végre keresztül mehettem a versenypályán, mert úgye megnyitják a ceremóniára, csak tavaly már nem engedtek be, mikor be akartam menni, most bemehettünk, így legalább nem volt tömegnyomor kifelé menet, ez egy jó ötlet volt. Megálltam a 7. rajtkockánál, ahol Kimi 2 órája raatolt el, olyan fura érzés volt, hogy ott állt, és a Kimi szurkolók fényképezgettek a hetedik rajtkockánál elég szorgalmasan!
Sajnos megint véget ért, mindig olyan hamar eltelik, és ez annyira lehangolja az embert hogy vége van, nem látod többet a pilótákat élőben csak tévében, és várhatsz megint egy évet, hogy újból f1 lázban égjél. Remélem még f1 lázban éghetek jövőre és kint szurkolhatok Kiminek, majd szeptemberben kiderül!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 26, 22:49 írta Márti »


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Július 26, 21:29
Válasz #123

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Bár még csak holnap lesz a szülinapom...de azért köszönöm hogy felköszöntöttetek. :)
És remélem Felipe tényleg felépül...az is szép ajándék lenne :cray_:  :)


2009. Július 26, 21:12
Válasz #122

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
Massa eredményei magyar nagydíjakon
     Időmérő/Futam
2002,Sauber 7/7
0 Pont
2004,Sauber 20/Kiesett
0 Pont
2005,Sauber 14/14
0 Pont
2006,Ferrari 2/7
2 Pont
2007,Ferrari 14/13
0 Pont
2008,Ferrari 3/17
0 Pont
2009,Ferrari 10/Nem indúlt


Massa+Hungaroring=7 Futam/2 Pont
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2009. Július 26, 21:02
Válasz #121

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Boldog szülinapot Pepee!


Ez a hétvége összességéb nagyon rosszul sült el...
Annyira sajnálom Massat és ezt az egész dolgot, hogy még a versenyt sem tudtam élvezni, mindig eszembe jutott Massa...
Nagyon bízom benne hogy felépül! :'(

2009. Július 26, 20:50
Válasz #120

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
Kimondhatatlanul boldog vagyok!!!!!!!!!!!!!!!  ;D Soha nem kaptam még ilyen szép ajándékot a szülinapomra... :cray_: Lewis első lett a Magyar nagydíjon...ennél kívánni se lehetne jobbat... :)Nagyot rajtolt...és hihetetlen tempóba vitte végig az egész futamot... :)Olyan szép volt látni,hogy megint Mclaren és Ferrari volt az élen... :cray_:
Kimi második helye is nagy örömet okozott...bár Massán ez nem sokat segített.
Alonsot sajnálom mert ő is jól ment...kár,hogy volt az a hiba a kiállásnál.
Ha nem lett volna az a kis lökdösődése Vettelnek a rajtnál...jó helyen fejezhette volna be a futamot.Webber harmadik helye nem volt meglepő...de az mai a boxba történt kicsit érdekes volt.
Nem tudom mi történt a Brawnokkal...lehet hogy tényleg fogyik a pénzük...nem bánom,hogy nem csak róluk szól minden.
A MClaren és a Ferrari igazán megérdemelte már,hogy ismét az élen legyen...csak az a baj,hogy nem az év eleje van...
Happy Birthday by Pepee HAPPY BIRTHDAY TOO YOU
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2009. Július 26, 20:48
Válasz #119

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Kimondhatatlanul boldog vagyok!!!!!!!!!!!!!!!  ;D Soha nem kaptam még ilyen szép ajándékot a szülinapomra... :cray_: Lewis első lett a Magyar nagydíjon...ennél kívánni se lehetne jobbat... :)Nagyot rajtolt...és hihetetlen tempóba vitte végig az egész futamot... :)Olyan szép volt látni,hogy megint Mclaren és Ferrari volt az élen... :cray_:
Kimi második helye is nagy örömet okozott...bár Massán ez nem sokat segített.
Alonsot sajnálom mert ő is jól ment...kár,hogy volt az a hiba a kiállásnál.
Ha nem lett volna az a kis lökdösődése Vettelnek a rajtnál...jó helyen fejezhette volna be a futamot.Webber harmadik helye nem volt meglepő...de az mai a boxba történt kicsit érdekes volt.
Nem tudom mi történt a Brawnokkal...lehet hogy tényleg fogyik a pénzük...nem bánom,hogy nem csak róluk szól minden.
A MClaren és a Ferrari igazán megérdemelte már,hogy ismét az élen legyen...csak az a baj,hogy nem az év eleje van...


2009. Július 26, 19:32
Válasz #118

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 26, 21:59 írta Ivancia »
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2009. Július 26, 18:06
Válasz #117

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Hamilton nagyot rajtolt és nagyon megérdemelte a győzelmet. A Mclaren negyot lépett előre!

Vettelt és Alonsot sajnálom, mindketten dobogón kellett volna hogy végezzenek..

Amúgy az utóbbi versenyeken nagyon megfogták a Brawn-t, szóval még nem 100% Button vb címe. Persze könnyebb lenne megverni ha a Red Bull Vettelt támogatná maximálisan.

2009. Július 26, 17:49
Válasz #116

fish

  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 53
    • Profil megtekintése
Ha Webbernek nem rontják el az 1. boxkiállását és nem esik vissza Kimi mögé, akkor Mark 2. is lehetet volna.Mert a 2. boxkiállásnál Mark pár körel tovább maradt kint a könnyű autoval, mint Raikkonen.Ebben a párkörben Webber ügye szinte üres tankal ment, míg Kimi már teletankal ment és ezmiat Webber kisseb előnyel jött volna visza Raikkonen elé a 2. boxkiállás után.Na de ha az 1. boxkiállás után Kimi a könyeb autóval meg is előzte volna a páján Markot, aki már nehezebb autoval ment,akkor is elkelet volna telnie pár körnek míg megelőzi.Ezmiat Kimi akkormár nembiztos hogy kitudot volna akora előnyt autózni, hogy Webber elé jöjön visza az 2. boxkiállás után, mert ügye Webber továb maradt kint a könyű autoval.Na de nem baj ez is jó, hogy Mark 3. let és Raikkönen 2. helyének is örülök. 

2009. Július 26, 16:40
Válasz #115

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Szépen mentek ma a dobogósok, de Kimit emelem ki, mert majdnem oda lett a 2. hely, ha boxban nem tud elindulni.

A Renault csapatot nem értem.. 2006-ban is az 1 helyről esett ki a hiba miatt, de most ha nem is 1, de 3. simán lehetett volna. Sajnálom, de talán még lesznek újítások a 4hét alatt, és hazai pályán megint lehet villantani. Nem tanulnak a hibáikból, és az már durva volt, hogy briós haza felé ment.

Ja, amúgy tényleg nem volt izgis a verseny, de ezt már megszoktam ebben az évben.

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek