Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Spanyolország, Barcelona 2009-05-10  (Megtekintve 17272 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Május 11, 13:46
Válasz #55

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Spanyol Nagydíj: Nemzetközi sajtóvisszhang

Anglia

The Sun: "Jenson, a spanyol uralkodó."

The Mirror: "Jenson Button folytatta a sikeres szereplését, és egy szuper stratégiával megszerezte a negyedik győzelmét."

Daily Mail: "Jenson Button lehet a következő brit versenyző, aki Damon Hill 1996-os szereplése óta először tud három versenyt megnyerni sorozatban."

Daily Telegraph: "Jenson újabb versenye egy újabb győzelmet hoz, ami talán kicsit unalmas is."

Times: "Ki tudja megállítani Jenson Buttont? A csapattárs bosszúsága árán szerzett győzelem után könnyen megnyerheti a bajnoki címet."

The Guradian: "Jenson Button új stratégiával nyert."

The Independent: "Button győzelme miatt Barrichello dühös."

Olaszország

La Gazzetta dello Sport: "A Ferrari újabb csalódást okozott, Massa pedig lemond a bajnoki címről. A Brawn csapat utolérhetetlen. Alonso bajnoki meccset vívott."

Tuttosport: "Massa tankja kiürült."

Corriere dello Sport: "Massa csak a hatodik - viszlát bajnoki cím."

Corriere della Sera: "A Ferrarit hibák és technikai meghibásodások hátráltatják. A bajnokság neve Formula Brawn."

La Repubblica: "A Brawn remekel, a Ferrari újabb kudarcot szenved. Massa benzin nélkül csak a hatodik."

Liberta: "Újabb Brawn siker, de legalább a Ferrari is visszatért."

Spanyolország

El Pais: "A Brawn minden csatát megnyert. Habár minden csapat fejlesztette az autóját, Button és Barrichello nyert."

El Mundo: "Button fizetését a felére csökkentették, de így is négy versenyt tudott már nyerni."

Sport: "A kívülálló Jenson Button a legnagyobb esélyes a bajnoki címre."

Diario AS: "Fernando Alonso megörvendeztette a 92.000 rajongót és a hazai közönsége előtt az ötödik helyet tudta megszerezni, mert Massa autójából kifogyott a benzin."

Franciaország

L'Équipe: "Itt van az új Schumacher! Jenson Button az ötből négy futamot megnyert. Fölénye Michael Schumacherre emlékeztet, különösen a csapattársát, Rubens Barrichellót, aki azt feltételezte, hogy a Brawn előnyben részesíti az angol versenyzőt."

Le Figaro: "A versenypályák réme Jenson Button, aki megmutatta, hogy egy jó autóval a legjobbak között szerepelhet."

Formula.hu



Nagy-Britannia

The Sun
"Jenson uralkodott Spanyolországban, és tovább száguld a világbajnoki cím felé."

The Guardian
"A briliáns Button győzött Barcelonában. A brit a bokszstratégia megváltoztatásából profitált."

The Times
"Button ellenállhatatlan. Ki tudja megállítani őt? Öt futamból négyet megnyert, és lassan már behozatatlan előnyre tesz szert összetettben."



Daily Telegraph
"Button nyert Barcelonában. Újabb verseny, újabb győzelem. Lassan már kezd unalmas lenni."

Daily Mail
"Jenson Button a briliáns spanyolországi győzelmével jó úton jár afelé, hogy mesterhármast érjen el: Damon Hill után ő lehet az első brit, aki három egymást követő futamot megnyer a Forma-1-ben."


Olaszország

Gazzetta dello Sport
"A Ferrari csalódott, Massa kapitulált és már lemondott a bajnoki címről. Game over. Ugyanazon a napon, amikor Massa megszerezte idei első pontjait, a fehér zászlót is meglengette, feladta a harcot. A Ferrari rengeteget dolgozott, de a Brawn előnye egyszerűen túl nagy."

Corriere dello Sport
"Massa beletörődött és lemondott a vb-címről. Bosszantó, ha egy új játékszer nagyon korán tönkremegy. A Ferrari mocsárban ragadt, és kiutat keres, de a hétvégén Michael Schumacher jelenléte sem segített. A Ferrari annyira sóvárog a győzelem után, mint korábban még soha."

Tuttosport
"A vb-címnek lőttek. Massa küzdött, de a végén bele kellett törődnie a sorsába. A Ferrarinál régóta mindig van valami probléma. Jobban tennék, ha elzarándokolnának Lourdes-ba, már csak a csodában bízhatnak."

Corriere della sera
"Massa bajnoki álmai szertefoszlottak, de van ok a bizakodásra, mivel az autó ütőképes, még ha nem is tökéletes, és a jövő talán ismét szép lehet."


Ausztria

Österreich
"A Terminator Button győzelmi mámorban úszik, a Ferrari csak kínlódik."

Kronen Zeitung
"A negyedik csapás! Button padlógázzal száguld a világbajnoki cím felé."

Kurier
"Európában is a Brawn dominál."


Spanyolország


Marca
"Brawn elvette a győzelmet Barrichellótól és Buttonnak adta. Alonso sosem adja fel."

AS
"Button már negyedszer győzött, mert a Brawn megfékezte Barrichellót. Alonso nagy versenyt futott, ötödik lett egy váratlan finálé után."

F1hirek.hu
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 11, 16:23 írta Cole »

2009. Május 11, 13:31
Válasz #54

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum

2009. Május 11, 10:00
Válasz #53

gery555

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 19
    • Profil megtekintése
    • gTutorial
    • E-mail
Szegény Hamilton alig tudta kikerülni.
:knuppel2:
legalább ne tudta volna kikerülni

2009. Május 10, 22:44
Válasz #52

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Szegény Hamilton alig tudta kikerülni.

2009. Május 10, 22:33
Válasz #51

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
A Spanyol GP rajtbalesetének brutális képei




:-\

2009. Május 10, 19:27
Válasz #50

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Ferrari gratulálok :clap7:  megcsináltátok megint :idiot2:
Buttonnak gratulálok ismét a győzelméhez, de amit műveltek ők is ma Barichello-val az gusztustalan,innen is látszik hogy Buttonra építenek, és őt támogatják!!
Vettelt sajnálom, megint nem sikerült neki a futam győzelem, pedig minden esélye meg lett volna rá!!
Alonsónak is gratula, szép teljesítmény a Renault-tól a 5.hely!!
Piquet hozta a formáját, a nagy 0-át!! :-\

2009. Május 10, 19:18
Válasz #49

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
A Ferrari versenytaktikája egyszerűen katasztrófa.Ilyet régen nem lehetett látni.Az hogy Massának kevés benzint tankoltak,egyszerűen vicc.Lehet hogy javult a  Ferrari de még mindig megbízhatatlanok.
A Mclaren meg jól el volt magának.Lewis körözgetett de semmi érdekeset nem csinált.
A Brawn GP. viszont jól elrontotta Barichello versenyét.Nem tudom hogy mért csinálják ezt.De mindenesetre nem szép tőlük.


2009. Május 10, 18:37
Válasz #48

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Ez a futam katasztrófálisan szánalamsan alakult a Ferrari részéről! Mikor Kimi autója leállt hát nevettem, mikor Massaval közölték hogy nincs elég Üzemanyag akkor már röhögtem!! Azt aláírom és látható ,hogy fejlődtek versenytempóilag de csapatilag még mindig egy nagy nullák! nagy gondok vannak ott a fejekben, vayg nem tudom mit csinálnak, még Schumi sem tud rajtuk segíti. És tényleg nem hoz szerencsét ha ott van! Mert Kimi kiesett, Massanak nem tankoltak eleget, és nem tudták neki megmondani hogy mit csináljon, hát mondom nem gondoltam hogy a szombati nap után még szánalmasabbak tudnak lenni. Ha valaki ezt elmesélte volna nem hittem volna neki, hogy ezt a Ferari megcsinálja! Ekkora lúzereket , hát simán ki kellett volna hozni Massat tankolni, és meg lett volna az 5. hely, vagy már akkor elengedni Vettelt mikor észlelték a bakit, de nem elmondták Massanak ő meg nyomta tovább. Tiszta bohócot csinálnak a pilótákból!,meg persze magukból is!

Hát uncsi volt a futam, és nagyon érik Button vb címe, a többiek csak álmukban lehtenek ebben az évben világbajnokok!







"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Május 10, 17:39
Válasz #47

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Szerintem uncsi volt a futam, bár a Renault versenytempója láthatóan javúlt, és megtudta tartani a 6. helyet, de ahogyan kiszúrtak szegény Rubenssel az nem tetszett, és nagyon szimpatikus volt Button-tól, hogy lelkisimeretfurdalása volt, mert tudta, hogy ez az ő versenye lehetett volna, de iitt már eldőlni látszik, hogy kit támogatnak a csapatnál. Mondjuk tényleg rossz látni, hogy folton ők vannak az élen, de azt se lenne jó látni, ha ferrari lenne folyton az élen, de még sok verseny van hátra Monacoban bármi történhet, de ha ott is Brawn és Red Bull uralom lesz, akkor eldőltnek látszik a küzdelem. :) Webbernek azért gratulálok, de ő is megérdemelne minimum egy futamgyőzelmet.

2009. Május 10, 17:15
Válasz #46

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Katasztrófa, már lassan Brawn fóbiám lesz bakker... :-\

2009. Május 10, 16:20
Válasz #45

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Vélemény a mai futamról?

Spanyol Nagydíj, verseny:
 1.  Button        Brawn GP-Mercedes     (B)  1h37:19.202
 2.  Barrichello   Brawn GP-Mercedes     (B)  +    13.056
 3.  Webber        Red Bull-Renault      (B)  +    13.924
 4.  Vettel        Red Bull-Renault      (B)  +    18.941
 5.  Alonso        Renault               (B)  +    43.166
 6.  Massa         Ferrari               (B)  +    50.827
 7.  Heidfeld      BMW Sauber            (B)  +    52.312
 8.  Rosberg       Williams-Toyota       (B)  +  1:05.211
 9.  Hamilton      McLaren-Mercedes      (B)  +     1 kör
10.  Glock         Toyota                (B)  +     1 kör
11.  Kubica        BMW Sauber            (B)  +     1 kör
12.  Piquet        Renault               (B)  +     1 kör
13.  Nakajima      Williams-Toyota       (B)  +     1 kör
14.  Fisichella    Force India-Mercedes  (B)  +     1 kör

Leggyorsabb kör: Barrichello, 1:22.762

Kiesők:

Raikkonen     Ferrari               (B)    18
Kovalainen    McLaren-Mercedes      (B)    8
Trulli        Toyota                (B)    1
Buemi         Toro Rosso-Ferrari    (B)    1
Bourdais      Toro Rosso-Ferrari    (B)    1
Sutil         Force India-Mercedes  (B)    1

2009. Május 10, 07:25
Válasz #44

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Szerintem a Mclaren nem érne semmit az 1 kiállással sem. A Q2-ben kiderült, hogy nem versenyképes az autó, és ezen nem segít semmiféle taktika.
A Ferrariról annyit, hogy elég versenyképesnek tűnnek a B autók, és ha még egy kicsit fejlesztenek akkor még a vb cím sem elérhetetlen. Raikönnenek most nem jött össze a dolog sajna.... :-\

2009. Május 09, 19:41
Válasz #43

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Nem értem mit taktikázik a Mclaren.Lewis 683kg-mal a mezőny legnehezebbje.Szerintem egy kiállása akarják megcsinálni a futamot.Remélem be jön nekik.
Amit a Ferrari művel az szánalmas.Ezt már egyszer eljátszották Felipével is.


2009. Május 09, 19:38
Válasz #42

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Jajj Márti, ezt nem hiszem el, lehet még ennél rosszabb?? :-\ :crybaby:
Reméljük úgy lesz ahogy mondod, szerezhetne Kimi pontot!!

2009. Május 09, 19:25
Válasz #41

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Én azt hittem a ferka már nem lehet ennél szánalmasabb! Hát de! Gratula megint az elcseszett az hittem bentmarad taktikának, és még Schumi is ott volt. Mondom a hibákból nem tanulnak! De legalább mutattak fejlődést az autó téren. De nem meglepő a Brawn elsősége és Vettel második helye sem. Rubens hát szerintem megint be fog kattani és megy mint az állat!
És szerintem Kimi fog szerezni pontot, nem úgy mint Czollner szerint. meg lesz az! Kimi mestere a feljöveteleknek! remélem kinyomja a szemét ennek a ferkának és mint régen aláz mindenkit! Bárcsak így lenne!  :)


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek