Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Hungaroring  (Megtekintve 81426 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Július 18, 18:38
Válasz #163

DannyBug

  • F1 Bug Team
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 662
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Lotus, Sauber
  • Kedvenc pilótád: Kimi Raikkönen, Robert Kubica, Kamui Kobayashi,
Én lehet kimegyek bár nem a kedvencem a futball de végülis egész közel van mert csak 204-es buszra fől szállok aztán kész :D


2011. Július 14, 13:06
Válasz #162

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Vettel, Alonso, Massa és Michelisz a Szusza Ferenc stadionban focizik

A július 31-én sorra kerülő Formula 1 ENI Magyar Nagydíj alkalmával ismét pályára lép Magyarországon az F1-es versenyzők focicsapata, a Nationali Piloti. Az ellenfél a magyar All Star válogatott lesz.

A labdarúgó-mérkőzés időpontja: 2011. július 27., szerda, 20 óra
Színhely: Szusza Ferenc Stadion (Budapest, IV. Megyeri út 13.)

A Nationali Piloti csapatkapitánya Sebastian Vettel. Mellette pályára lép Fernando Alonso és Felipe Massa is. Az F1-es védelmet Mészöly Géza erősíti majd. Helyet kap a csapatban két magyar autóversenyző, Michelisz Norbert és Kiss Norbert is.

Az All Star gárdát politikusok, színészek, újságírók és sportolók alkotják. Pályára lép Kövér László, Szijjártó Péter, Bánki Erik, Eperjes Károly, Rudolf Péter, Nagy Ervin, Sebestyén Balázs, Erdei Zsolt, Kovács Kokó István, Balogh Gábor, Dragóner Attila, Lipcsei Péter és Vincze Ottó. Az All Star szövetségi kapitánya Dunai Antal.


A mérkőzést Kassai Viktor vezeti.

A résztvevők 20 darab, a hírességek által dedikált focilabdával lepik meg a közönséget.

Az előmeccsen az UTE öregfiúk csapata a magyar öregfiúk-válogatott ellen mérkőzik.

Az eseményt a Duna TV élőben közvetíti.

A jegyek egységesen 1000 forintba kerülnek, a bevételt jótékony célra fordítják.

http://www.motorsportal.hu/hungaroring/vettel-alonso-massa-es-michelisz-a-szusza-ferenc-stadionban-focizik-c41355.html


Ki megy ki? :)

2011. Március 20, 19:33
Válasz #161

levi98

  • Fernando Alonso 5
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1545
  • Fernando Alonso 5
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Ferrari,Lotus Renault,Hispania Racing Team
  • Kedvenc pilótád: Fernando Alonso,Karun Chandhok, Robert Kubica, Heikki Kovalainen,Felipe Massa, Kamikaze Kamui Kobayashi :)
érthető
Go Fernando!

2011. Március 14, 16:55
Válasz #160

DannyBug

  • F1 Bug Team
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 662
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Lotus, Sauber
  • Kedvenc pilótád: Kimi Raikkönen, Robert Kubica, Kamui Kobayashi,
Én tavaly voltam először de szeretnék idén is kijutni szerintem akár ki akármit mond élőben is jó lehet nem tudod úgy követni mint Tv-ben de az élmény az nagyon nagy :) és ugyanugy van kivetítő! jó mondjuk én a célegyenesben ültem de szerintem minden hol jól látni szóval szerintem jó bár a jegyárak nem a legjobbak  :no_1: :-\ :mad1:


2011. Március 14, 11:07
Válasz #159

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
én még 1x se voltam pedig én is  szeretném nagyon  :no_1:
Én sem, még a pályát sem láttam élőbe... :-\
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2011. Március 14, 10:39
Válasz #158

levi98

  • Fernando Alonso 5
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1545
  • Fernando Alonso 5
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Ferrari,Lotus Renault,Hispania Racing Team
  • Kedvenc pilótád: Fernando Alonso,Karun Chandhok, Robert Kubica, Heikki Kovalainen,Felipe Massa, Kamikaze Kamui Kobayashi :)
én még 1x se voltam pedig én is  szeretném nagyon  :no_1:
Go Fernando!

2011. Március 13, 17:54
Válasz #157

Sungirl

  • Kimi fanatic
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • GP2 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 445
  • Eccleston ükje
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Fernando Alonso, Sebastian Vettel
Én össz-vissz 3x voltam a Hungaroringen. 2006, 2007 és 2009-ben, (2008-ban az Európain voltam). Azokat is végigbőgtem, minden évben igérgetve, hogy na jó, most jobb lesz, ne arra gondoljak hogy mennyire rossz lesz ha vége, és várhatok egy évet, hanem arra hogy ott vagyok, és lesem élőből. Dehát ez volt 2009-ben is. 2010-ben meg meg sem próbáltam. Gondolom értitek miért. Talán egyszer ha majd újra annyira élvezem mint régen akkor elmegyek. Még most, hétvégéken is szoktam járni a Hungaroring közelében, távolról látni a pályát...
Kész szerencse hogy van Mogyoródon ismerősöm  :) Na de akkor maradok a témánál. Szerintem idén sem megyek ki, de ki tudja... Igazából amikor ott vagyok, teljesen mást érzek, mint amikor a tv-ből nézem, de gondolom mindenki :) Akkor nem az számított ki van ott, hanem már elég volt ha láttam mondjuk Rosberget is  :)
És úgy is csak azt érném el vele most, hogy nagyon fog fájni az egész, ha kimegyek, ha látom hogy valaki hiányzik a pályáról... Inkább csak álmodom tovább az egészről.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 13, 18:03 írta Sungirl »

2010. Október 21, 18:48
Válasz #156

jericho

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 18
    • Profil megtekintése
Hello mindenkinek! Levi vagyok en is kint voltam az idei Magyar Nagydijon es ugy dontottem ideje hogy irjak en is egy elmenybeszamolot. :) Hat nem is tudom mivel kezdjem, talan azzal,hogy en Erdelybol jottem, egy Kolozsvar melloli kis varosbol,Banffyhunyadrol a nagydijra anyammal egyutt aki szinten nagy F1 fan. Mi a boxlatogatas elott,szerdan erkeztunk Pestre es egy par ora pihenes utan el is indultunk megvenni a jegyeket.Mivel  Red Bull jegy mar elfogyott Danubiust vettem magamnak es egy Silver 7 pentekit anyamnak.Hat eljott a csutortok is es mi mar 1orakor kint voltunk Mogyorodon a palyan.Elmentunk a fokapuhoz ahol mar egyre tobb rajongo gyulekezett.Nemsokara csak lattuk,hogy erkezik Schumi,Nico es Weber.ezutan elindultunk a 8as kapuhoz,hogy az elsok kozt jussunk be a palyara,hat mikor megnyilt a kapu,mindenki elkezdett rohanni,anyam le is maradt tolem,o csak a sor kozepere ert az autogramm osztashoz,mig en az elsok kozt voltam,mellesleg egy orat vartunk ugyanis 5kor keztek csak egy par mclarenes elozott meg de mikor lattak hogy a ket Ferraris pilota jon elol udvariasan felrealltak es azt mondtak''mehetnek a ferrarisok'',es mivel en Vettelnek szurkolok mint pilota,de a ferrarinak  mint csapat hat en is elindultam.kb 5odikkent kaptam autogrammot,alairtak a polomat mindketten es meg kulon is kaptam alairast.Gondoltam megvarom Vettelt de az orok elkezdtek kifele terelgetni,mondvan mas is sorra kell keruljon.hat mar megijedtem hogy a Vettel sapkam nem lesz alairva de felhivtam anyamat telon,akit nagy nehezen megtalalva a hatalmas tomegben atadtam neki a sapit,s mondtam h ''addig ne gyere el amig Vettel ki nem jon es ala nem irja,en addig megyek a Ferrari box ele,ott megtalalsz.''hat odajutottam a Ferrarihoz,ahol sikerult az elso sorba kerulnom a nagy tomeg ellenere is. Kb egy fel ora mulva jott anyam is s kerdeztem izgatottan''na alairta Vettel??''es IGENNN megvolt,alairta s anyam azt mondta ez nem minden,mert meg szerzett egy parat.hat mint utolag kiderult jo par volt ugyanis elszamolva a kovetkezo autogrammokat szereztuk be:ugye Vetteltol a sapin,Alonso es Massatol a polon es kulon,valamint Schumi,Rosberg,Liuzi,Sutil,Algersuari,Buemi,Kubica, Petrov es Kobajasi. tehat osszesen 12ot sikerult beszerezni,ami szerintem szep eredmeny. Meg keszitettunk egy csomo kepet a boxban es a palyan,valamint megismerkedtem ket nagyon jofej rajongoval Beaval es Csabival,tehat autogrammon kivul meg baratokat is szereztem, es igy telt el a csutortoki nap. Penteken kicsit elhuzodott az ido a Pesti varoslatogatassal es csak a masodik szabadedzesre jutottunk ki de igy is nagyon jo hir volt hogy Vettel nyerte mindkettot.Szombaton csak az idomerore jutottam ki busszal az Arpadhidtol es egy olasz csavoval dumaltunk angolul(mivel en se tudok olaszul,o se magyarul csak ez a  lehetoseg volt, de a fulsuketito motorhangok igy is karpotoltak. ;D Vettel vitte a palmat az idomeron is ami nagyon szuper volt O0 O0 O0! Vasarnap a pilotaparaderol lemaradtam,de a  futamot vegigizgultuk.kar hogy Sebi csak harmadik lett de az elmeny nagyon jo volt.Csabi kicsit letort volt mert o mclarenes es Hamilton kiesett es Button is alig szerzett pontot. A  futam utan Pest fele vettuk az iranyt Hev-vel, ahol megemlitem,hogy alig fertunk fel ugyanis nagyon sokan voltunk. De mindent osszevetve nagyon szuper hetvege volt,sok elmennyel es ket jo barattal gazdagodtam, tehat jovore mindenkepp megyek!remelem minel tobben leszunk!!! :1:Hajra Vettel! :mml:,Hajra Ferrari! :mml:

2010. Augusztus 17, 09:59
Válasz #155

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Olvastam Tina az élménybeszámolódat.  Végre megtudtam hogyan is sikerült Buttontól autógrammot kérni, szóval ez tényleg nagy szerencse volt, "csak elmentünk a váci utcára sétálni" mi?? :D Tök jó! Bezzeg tavaly nem jött velem szembe pilóta semelyik utcán. Na jó, azért én is mázlista vagyok mert láthattam őket élőben közelről, Kimit is egy csomószor láthattam, másnak még ez sem adatik meg. Én meg itt siránkozok ,hogy tavaly nem mentem ki a szálloda elé, hogy kapjak az én imádót kedvencemtől dedikálást, aki csak nekem adja és én azt olyan relikviaként mutogatnám mindenkinek, meg persze kint lenne  a szobámban, ó egy közös képért is mit adnák, de jó lenne, na az is a falamon lenne jó látható helyen. Amúgy most már tudom hol van a kempinsky hotel, mert bevallom fingom sem volt ismerős volt a hotel neve, de hogy hol van. Most már tudom. Annyira jó hogy Petra tudott a kedvencétől kapni dedikálást, amúgy azért is szóltam nektek,hogy menjetek a főbejárathoz, mert ott biztos hogy látjátok őket, elég közelről, és ugye vasárnap nem mennek olyan korán be a ringre. És gondoltam hátha Petrának tud adni, mert tudom milyen nagy élmény ez, tavaly is jó fej volt Lewis, mert akkor is lehúzta az ablakot és adott a rajongóinak dedikálást. Ebből a szempontból Lewis jó fej és ő sokkal nyíltabb a rajongóival mint bárki más az f1-es pilóták közül, bár még Rubens is jó fej a rajongóival, persze nem azt mondom hogy a többiek nem az, csak látványosan feltűnő a különbség. De ezt csak úgy megjegyeztem. Én nem haragszok a kis drágámra :D, hogy ő nem volt ilyen a rajongóival, én elfogadtam őt ilyennek, amit mások nem tudtak, erről ennyit.
 
Én már nem mentem csütörtökön a boxutcai látogatásra mert én is tavaly úgy jártam mint Tináék, pedig én ott voltam egy órával korábban és benne volt a pakliban hogy sorra kerülhetek, de az biztos hogy Kimitől nem kaptam volna akkor sem, ez nyugtat, de amúgy én ezt tavaly leírtam azt hiszem ide, hogy hogyan zajlott le, sajnos elfejettem mondani hogy olvasd el Tina, nem is jutott az eszembe, talán szerencsésebbek lettetek volna, bár honnan tudhattuk, hogy ugyan így oldják meg mint tavaly, mert amit tavaly is műveltek, hát...azok a szervezők, szidtam őket hogy így átcseszni a  népet , főleg aki tök korán ott dekkolt a tűző napon és erre meg beszívja, mert nem mondanak semmit hol lesz a dedikálás. amúgy én 2006 óta tavalyig mentem ki a boxutcai látogatásra, végül is volt szerencsém látni például tök közelről Buttont, én is olyan közel voltam hozzá mint Tináék, csak nem adott dedikálást, Rubenset is láttam, na akitől kaptam az a Liuzzi, ő rendes srác, az is úgy volt az egyik évben lemaradtam róla mert ott voltam hogy majdnem ad de mennie kellett aztán a rákövetkező évben sikerült, és én megköszöntem neki és rám nézett és elmosolyodott, hát mondom de kis rendi vagy.

A pénteken a szokásos időben mentem kia  ringre tök korán, aztán ráeszméltem, miért is? Ott voltam a bejáratnál mikor jönnek a pilóták és vártam őket, de már nem úgy mint az elmúlt években. A pénteki nap nehéz volt nekem, húú én nem hittem volna hogy ennyire felzaklat az hogy Kimi nincsen, akkor megint tudatosult bennem hogy haho Márti nincsen itt, hiába várom nem jön, nem fogom látni, ennyi volt vége. És akkor elsírtam magam, mert én nagy Kimi drukker vagyok, én fura vagyok ezt beismerem, tavaly nagyon csalódtam az f1-ben és bennem eltört valami, hogy is mondjam valamit elvesztettem, tavaly tudomásul vettem hogy nincs Kimi, az f1 már nem a nagy szerelmem,de amikor elkezdődött a szezon kicsit meginogtam, mert megint elkezdett fájni, és előjönni hogy nincsen a kedvenc, stb, aztán megint valahogyan palástolni tudtam, és azt hittem nem fog már fájni, de eljött a péntek, kint voltam, ahogyan lekezelték a jegyem és belépetem a kapun, elsírtam magam, mert elkezdett megint fájni a kicsi szívem, és annyira rossz volt hogy azt el sem tudom mondani, persze más is közbe játszódott de főleg ez az egész f1. Én annyira imádtam az f1-et alig vártam a ringet, egyszerűen ahogy vége lett már számoltam hány nap van még hátra hogy megint itt legyenek a ringen, hogy újból láthassam őket, a kedvencemet.Ezt már sokszor elmondtam, nem is akarom magam ennyiszer ismételni, ezért abba is hagyom a nyavajgást, csak így kezdődött a pénteki napom.
aztán amikro vége lett a második szabadedzésnak akkor ránéztem a telefonomra volt egy sms , amit Tina írt hogy össze kéne futni, én meg éppen akarok neki vissza írni mikor mellettem elmennek, és visszafordulok, hogy de ismerős az a lány, ránézek a kezére, akkor úgye  asapi, fekete haj, mondom ez tuti a Tina, aztán ahogy írta Tina megismerkedtünk. Ebben az a fura, vagy hogy mondják ezt hogy pont ott voltam ahol ők is, azért ott megtalálni egymást, hát az elég nehéz, erre meg elmennek mellettem. Mindenki nagyon jó fej volt, erre is számítottam, mivel itt a fórumon is szimpik voltatok meg jó fejek, pedig személyesen csak akkor taliztunk. Sajnos nem tudtunk többször, az volt a gond hogy ti állójegyesek voltatok én meg tribünös, és ott kell lenni időben mind a két helyen hogy ne száz emberen keresztül üljek be  a helyemre, ti meg jó helyet találjatok, és onnan elmozdulni meg nem nagyon lehet. meg az baj nem mentem korán ki mint ahogy szoktam, szombaton is csak az időmérőre mentem ki, vasárnap meg a parádé kezdetére. Hát korábban kellett volna kimennem, bocsánat. Emlékszel Tina még mondtam is, nagy kár hogy nem tavaly ismertelek meg,vagy még előbb, mert akkor nem veszek tribünös jegyet, vagy ha veszek is, és ha jó állóhelyet találtunk volna akkor veletek szurkolok, főleg hogy te is Nagy Kimi rajongó vagy, még be is futottam volna veled a pályára. :) És még amit elfelejtettem, egy közös fotó veletek. Hát ezt is elbénáztam, mindegy majd valamikor, csak összefutunk.

Azért jó volt kint  aringen, meg az hogy végre élőben láthattam ahogyan elrajtoltak, meg a parádézást is jobban láttam, egyszóval jó volt a gold2 tribünön ülni, és ha tavaly ülök ott az még királyabb lett volna mert a 7.rajtkockával szemben ültem, és tudjuk ki rajtolt onnan tavaly! ;) és arra a megállapításra jutottam, hogy minden egyes tribünön más az élmény, értitek, ott azt látom ott nem, akkor pont arra integetett stb. Szívem csücske a silver2 tribün tavalyról, mert a kedvencem integettet nekem mikor vége volt a futamnak(tudom nem nekem, csak olyan jó azt hinni :D)
meg a gold2, amúgy a bronz tribünről sincs rossz véleményem, csak messzebb van a központtól. Én mindig oda kérem a jegyet ahol kivetítő van, és akkor így még jobb a dolgod.
Képet lehet hogy rakok fel én is, megnézem hogyan sikerültek, főleg a parádéról készítettem meg a rajtnál.
A himnuszról még annyit hogy nagyon szépen elénekelték, nem volt hamis, legalábbis én szerintem nem volt az és ezidáig amióta én kint vagyok ez volt a legszínvonalasabb. le a kalappal előttük Szép volt! :clap7:

Hát ennyi volt részemről, azért nagyon szerencsések vagyunk mi magyarok, hogy a kis Hazánkba ellátogat az f1-es cirkusz. Mert ez hatalmas élmény annak aki egyszer is kimehet, nem lehet elmondani szavakkal milyen ott kint, mert nincs rá szó. IMÁDLAK HUNGARORING! I LOVE HUNGARORING!


De komolyan csak a Váci utca volt a cél :D Nekem mégannyira lövésem sincs Pesten, mi hol van! Csak gondoltam már rákérdezek Sógornőmtől, h van-e itt valami "panzió" féle :D És hát volt, én meg pofátlan voltam, és lehúztam papírral az ott áldogáló csajokat! Láttam a leányzó arcán h nem igazán tetszett neki, h kértem tőle, de nem nagyon hatott meg! Biztos csak nem akart bunkó lenni :) De viszont a mellettünk álló 2 lány, nagyon aranyos volt, mesélték nekünk a hétvégén szerzett élményeiket, tök közvetlenek voltak (utólag már rájöttem, h tőlük kellett volna papírt kérni :) ) Mesélték hogyan kaptak aláírást Börnitől , meg többek között Alonso feleségétől :) Hát azok után, ahogy rádöbbentem mekkora élmény fél m-re állni egy pilótától (végül is akárki legyen is az), mert azért csak a szágúldó cirkusz szerelmesei vagyunk, felejtehetetlen! És akár 23 vagyok, akár nem az én lábam is remegett, és én is mint ahogy említettem, végigbőgtem a pénteket (mert hiányzott a legnagyobb :)) Még gondolkodtam is utánna, h na Márti biztos jó hülyének nézett, h ott eltört a mécses :)  De azután a kocsiba, ahogy beszélgettünk, és montad h neked is mennyire rossz, a hiánya, meg hogy te is megkönnyezted, akkor megnyugodtam, h nem csak belölem vált ki ilyeneket! Igazából pénteken egyfolytában azt kérdezgettem magamtól, "hogy mi a fenét keresel itt?" És az első könny akkor csordult végig az arcomon, mikor a "piros autót megláttam", el nem tudom mondani, kb mintha a szívem hasadt volna ketté!Nagyon szeretem a Ringet, mert csodálatos élményekkel lettem gazdagabb az évek során általa, de most per pill nem tudom, h megyek-e jövőre! Azért h ennyire fájdítsam a szívemet, bár lehet h jövőre már könnyebb lenne! Nem tudom, az az igazság h idén sem számítottam erre, h így reagálok, azt hittem elkönyveletem magamban h Kimi a WRC-ben a kedvencem már, Vettel pedig a F1-ben! Kiabáltam én Seb-nek a dijátadáson vasárnap, de összesen 2 szer mondtam ki a nevét, míg Kiminek annó 100-szor! És voltak örömkönnyek is, de az csak azért volt mert ott lehettem, az ünneplő tömegben!Nem Vettel miatt....
Hát van időm aludni rá, hogy mi legyen....elég lassan szokott eltelni ez az 1 év, szóval ráérek gondolkodni! :) Ha megyek , akkor már a csütörtökkel is tisztában vagyok, mit hogy kell :) Nem tudom, hogy le tudok-e mondani erről!
Igen, amúgy nekem is megfordult a fejemben h közös fotót nem csináltunk 3-an, kár érte így utólag, mert előre egyikünk sem lát a jövőbe, 1 év mulva mi lesz :) De bízzunk benne, h fogunk még ott kint találkozni :) Akár többen is a fórumról... Mert élmény volt :)
Holnap megyek és eltüntetem a Ring utolsó nyomait is, a körmömet  :'(
: 2010. augusztus 17. - 09:46:28
Én is megígértem egy élménybeszámolót a Ringről, most végre volt időm megírni.  :D
Szóval..  :D én még elsőnek voltam a Ringen és életem egyik legnagyobb élménye volt. Sosem gondoltam volna, hogy ennyire élvezni fogom. Imádom a Foram 1-et,de nem hittem,hogy élőben ennyivel másabb lesz.
Az év elején még nem is tűnt úgy,hogy tudok menni,de szerencsére sikerült. És ebben Tina is nagyon sokat segített és ezt nagyon köszönöm neki még egyszer!  :D
Nem is nagyon hittem el,hogy megyek a ringre,sőt még most sem nagyon tudom felfogni,hogy voltam. Azt az érzést nem lehet leírni,mikor csak mértekre volt tőlem a Mclaren boxa. És láthattam azokat az embereket, akik mindent megtesznek a csapatért.
Az egyetlen csalódás a számomra az autogramosztás volt. Ott aszalódtunk a napon kb. másfél órát és egy darab aláírást sem kaptunk. De legalább összebarátkoztunk más rajongókkal is. :D Az elején még ők mondogatták,hogy kapok aláírást. Aztán már ők is lemondtak róla.
A pénteki napon már alig vártam, hogy kimenjünk a pályára,és halhassam, ahogy a motorok hangját. Bevallom,hogy mikor megláttam az első Mclaren-t ahogy kigördül a pályára,elsírtam magam. El nem tudom mondani mekkora élmény volt,mikor Lewis 300-zal elhúzott előttem. Szívem szerint kiabáltam volna neki, hogy „te vagy a legjobb”,meg ilyenek,de tudtam úgy se hallja. :D Próbáltam lefotózni a kocsikat, de valahogy nekem nem sikerült.  :D Tina bezzeg szinte mindegyiket lefotózta.  :D Sajna a szabadedzés nem úgy alakult, ahogy vártam. Pont itt a Hungaroringen nem tudott jól szerepelni a Mclaren. De  én bíztam a legjobbakban. Szerencsétlenségemre, és Tina nagy örömére Vettel egész hétvégén nagyon jól ment.
Pénteken kicsit le voltam törve, amiatt,hogy nem kaptam senkitől autogramot. És már nem is bíztam benne,hogy bárkivel is találkozok.
Szombaton nagyon mérges voltam az időmérő miatt. Jenson csak a 11. lett Lewis pedig az 5.
Örülhettem,hogy Lewis egyáltalán behozta az autót az 5. helyre. Akárhányszor elment előttem a 2 Mclarenes srác, mindig megkönnyeztem őket egy kicsi. Lehet,hogy ez hülyén hangzik,de annyira jó volt őket a pályán látni őket. Szombaton rengeteget mászkáltunk,volt is izomlázam rendesen,na meg jó pár hólyag a lábamon. Mivel nem tudtam magammal vinni a Lewis-os zászlómat,ezért péntek esete gyártottam magamnak egy „Lewis The Best”-es pólót és abba rohangáltam egész szombaton. Az is olyan nagy élmény volt nekem,hogy rengeteg Mclaren szurkolót láttam. Talán most mi Mclarenes-ek voltunk többségben. Bár a milliónyi Kubica rajongót nehéz volt elnyomni.  :D Na és akkor jött az ominózus Váci utcai séta,amit megint csak Tinának köszönhetek részben.  :D Még szerencse,hogy ott volt közel a kempynski.  :D Csak arra lettünk figyelmesek,hogy egy csapat lány ott áll a szálloda előtt.
Gondoltuk itt valamelyik pilóta lehet,mert másképp nem állnának itt. :D Megkérdeztük ott a lányokat,hogy ki vannak ott,mondták,hogy Kubica, Petrov,Barichello stb. Na akkor úgy döntöttünk Tinával,hogy várunk egy kicsit hátha jön valaki. Gyorsan kértünk papírt,mert nem volt nálunk semmi. Nem gondoltunk mi arra,hogy pilótákra fogunk várni. :D Nem sok idő telt el,egyszer csak egy csaj megszólalt,hogy ott a Button. Na, akkor elkezdtem szaladni.  :D Pasi után még nem futottam, de Jenson után igen.  :D Mire odaértem már ment befele az ajtón. Gondoltam magamba na most se kapok aláírást. Erre egy kissrác odanyomta neki a sapkáját. Mondta neki srác,hogy  „Jenson please” Jenson meg tök rendes volt mert mondta,h persze aláírom.Na abba a percbe én is oda nyomtam elé a papírom.  :D Szerencsére sikerült lefotóznom,de sajna nem lett annyira jó a fotó mert nagy volt a tömeg. De nem baj, így is kaptam aláírást Button-től.  :D Miután megkaptam azt se tudtam kit hívjak fel,hogy elmeséljem. Nagyon boldog vagyok,hogy pont tőle tudtam aláírást szerezni.  :D


Na aztán jött a vasárnap. Ez a vasárnapi nap életem legemlékezetesebb napja. Találkozhattam Lewis Hamiltonnal,a kedvencemmel. Ahogy odaértünk a ringre,Tinával roham léptekkel az 5-ös kaputól egészen a főbejáratig gyalogoltunk. Már minden bajom volt,de rohantam azért  :D Mikor odaértünk nem sokan voltak ott.Mondták,hogy Button meg Massa már bent vannak. Álldogáltunk egy kis ideig amikor megszólalt egy kis srác,hogy jön Lewis. Azt se tudtam mit vegyek elő,hogy aláírassam. Nagy nehezen előszedtem az egyik poszter magazinom,de nem tudtam Lewis-nál kinyitni,mert akkor már ott volt. Oda nyomtam elé,még szerencse,hogy rajta volt. Igaz Schumi feje mellé kaptam az aláírást, de nem baj. Annyira aranyos volt,hogy azt nem lehet elmondani. Mikor megköszöntem neki, mosolygott és mondta,hogy szívesen(persze angolul). Mikor elhajtott az autóval, elkezdtem sírni. Nem tudom leírni azt az érzést,amit akkor éreztem. Szerencsére Tina le tudta fotózni Lewist.Ja és Petrov integetett nekem. Ott csápoltam neki és visszaintegetett.  :D

Ami a futamot illeti,hát azt inkább elfejteném.:( Mikor elrajtoltak, már akkor sejtettem,hogy nincs valami rendben Lewis-szal. Petrov sajna lerajtolta,de szerencsére Lewis a következő körbe visszaelőzte. Reménykedtem,hátha tudja tartani a Ferrarikat,de láttam erre nem sok esély van. Mikor Lewis kiment a boxba és még két kör múlva sem láttam a pályán,na akkor rögtön tudtam,hogy kiesett. Felhívtam anyukámat,hogy  mi történ. Hát persze, hogy kiesett. Olyan rossz volt, hogy már csak Jensonért szurkolhattam. Na jó ami azt illeti ő se ment vmi jól. Tinával elindultunk a kapuhoz,ahol beengedtek minket a pályához. Egy újabb jó kis túra volt.  :D Ott álltunk még egy kis időt a kapu előtt,míg beengedtek minket. Na akkor volt szaladás a dobogóhoz.  :D Sajna egyetlen olyan pilóta sem állt ott a dobogón,akit én szeretnék. Nagy szerencsémre láthattam Eddie Jordant-t,Coulthardot,meg Hornert.
Visszafele összegyűjtöttem egy halom gumit. :D Amit már szét is osztogattam a rokonságba.  :D
Nagyon hiányzik a Hungaroring.Nem is gondoltam,hogy ennyire rossz lesz otthagyni a száguldó cirkuszt. Na de nem baj majd jövőre is megyek,és hát ha Lewis szerencsésebb lesz. És talán egy közös fotó is összejön vele. :)


Hallod, így félprofilból, milyen zilált ez a Button :D  :2funny:
Olyan de ja vu-m volt mikor olvastam a beszámolód :)
Mintha magamat láttam volna 15 évesen, én is hogy ríttam amikor megláttam leges legelőször a McLarent :) És ki ült benne? KIMI  :cupidhit:
Apukám azóta is emlegeti, mert földbe gyökerezett a lábam, és nem hallottam semmit, kizártam a külvilágot, csak azt a csodát figyeltem a pályán :) Apukám hiába szólított többször a nevemen, elvarázsolt amit láttam, és nem hallottam semmit. Arra lettem csak figyelmes h valaki rángatja a nadrágom szárát.... "Ne sírj, már te buta" :) Mondta Apa, de tudta h csak örömkönnyek :) Nos azóta minden évben volt ilyen, de a 7.ik év (a mostani) más volt....

2010. Augusztus 17, 00:53
Válasz #154

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Én is megígértem egy élménybeszámolót a Ringről, most végre volt időm megírni.  :D
Szóval..  :D én még elsőnek voltam a Ringen és életem egyik legnagyobb élménye volt. Sosem gondoltam volna, hogy ennyire élvezni fogom. Imádom a Foram 1-et,de nem hittem,hogy élőben ennyivel másabb lesz.
Az év elején még nem is tűnt úgy,hogy tudok menni,de szerencsére sikerült. És ebben Tina is nagyon sokat segített és ezt nagyon köszönöm neki még egyszer!  :D
Nem is nagyon hittem el,hogy megyek a ringre,sőt még most sem nagyon tudom felfogni,hogy voltam. Azt az érzést nem lehet leírni,mikor csak mértekre volt tőlem a Mclaren boxa. És láthattam azokat az embereket, akik mindent megtesznek a csapatért.
Az egyetlen csalódás a számomra az autogramosztás volt. Ott aszalódtunk a napon kb. másfél órát és egy darab aláírást sem kaptunk. De legalább összebarátkoztunk más rajongókkal is. :D Az elején még ők mondogatták,hogy kapok aláírást. Aztán már ők is lemondtak róla.
A pénteki napon már alig vártam, hogy kimenjünk a pályára,és halhassam, ahogy a motorok hangját. Bevallom,hogy mikor megláttam az első Mclaren-t ahogy kigördül a pályára,elsírtam magam. El nem tudom mondani mekkora élmény volt,mikor Lewis 300-zal elhúzott előttem. Szívem szerint kiabáltam volna neki, hogy „te vagy a legjobb”,meg ilyenek,de tudtam úgy se hallja. :D Próbáltam lefotózni a kocsikat, de valahogy nekem nem sikerült.  :D Tina bezzeg szinte mindegyiket lefotózta.  :D Sajna a szabadedzés nem úgy alakult, ahogy vártam. Pont itt a Hungaroringen nem tudott jól szerepelni a Mclaren. De  én bíztam a legjobbakban. Szerencsétlenségemre, és Tina nagy örömére Vettel egész hétvégén nagyon jól ment.
Pénteken kicsit le voltam törve, amiatt,hogy nem kaptam senkitől autogramot. És már nem is bíztam benne,hogy bárkivel is találkozok.
Szombaton nagyon mérges voltam az időmérő miatt. Jenson csak a 11. lett Lewis pedig az 5.
Örülhettem,hogy Lewis egyáltalán behozta az autót az 5. helyre. Akárhányszor elment előttem a 2 Mclarenes srác, mindig megkönnyeztem őket egy kicsi. Lehet,hogy ez hülyén hangzik,de annyira jó volt őket a pályán látni őket. Szombaton rengeteget mászkáltunk,volt is izomlázam rendesen,na meg jó pár hólyag a lábamon. Mivel nem tudtam magammal vinni a Lewis-os zászlómat,ezért péntek esete gyártottam magamnak egy „Lewis The Best”-es pólót és abba rohangáltam egész szombaton. Az is olyan nagy élmény volt nekem,hogy rengeteg Mclaren szurkolót láttam. Talán most mi Mclarenes-ek voltunk többségben. Bár a milliónyi Kubica rajongót nehéz volt elnyomni.  :D Na és akkor jött az ominózus Váci utcai séta,amit megint csak Tinának köszönhetek részben.  :D Még szerencse,hogy ott volt közel a kempynski.  :D Csak arra lettünk figyelmesek,hogy egy csapat lány ott áll a szálloda előtt.
Gondoltuk itt valamelyik pilóta lehet,mert másképp nem állnának itt. :D Megkérdeztük ott a lányokat,hogy ki vannak ott,mondták,hogy Kubica, Petrov,Barichello stb. Na akkor úgy döntöttünk Tinával,hogy várunk egy kicsit hátha jön valaki. Gyorsan kértünk papírt,mert nem volt nálunk semmi. Nem gondoltunk mi arra,hogy pilótákra fogunk várni. :D Nem sok idő telt el,egyszer csak egy csaj megszólalt,hogy ott a Button. Na, akkor elkezdtem szaladni.  :D Pasi után még nem futottam, de Jenson után igen.  :D Mire odaértem már ment befele az ajtón. Gondoltam magamba na most se kapok aláírást. Erre egy kissrác odanyomta neki a sapkáját. Mondta neki srác,hogy  „Jenson please” Jenson meg tök rendes volt mert mondta,h persze aláírom.Na abba a percbe én is oda nyomtam elé a papírom.  :D Szerencsére sikerült lefotóznom,de sajna nem lett annyira jó a fotó mert nagy volt a tömeg. De nem baj, így is kaptam aláírást Button-től.  :D Miután megkaptam azt se tudtam kit hívjak fel,hogy elmeséljem. Nagyon boldog vagyok,hogy pont tőle tudtam aláírást szerezni.  :D


Na aztán jött a vasárnap. Ez a vasárnapi nap életem legemlékezetesebb napja. Találkozhattam Lewis Hamiltonnal,a kedvencemmel. Ahogy odaértünk a ringre,Tinával roham léptekkel az 5-ös kaputól egészen a főbejáratig gyalogoltunk. Már minden bajom volt,de rohantam azért  :D Mikor odaértünk nem sokan voltak ott.Mondták,hogy Button meg Massa már bent vannak. Álldogáltunk egy kis ideig amikor megszólalt egy kis srác,hogy jön Lewis. Azt se tudtam mit vegyek elő,hogy aláírassam. Nagy nehezen előszedtem az egyik poszter magazinom,de nem tudtam Lewis-nál kinyitni,mert akkor már ott volt. Oda nyomtam elé,még szerencse,hogy rajta volt. Igaz Schumi feje mellé kaptam az aláírást, de nem baj. Annyira aranyos volt,hogy azt nem lehet elmondani. Mikor megköszöntem neki, mosolygott és mondta,hogy szívesen(persze angolul). Mikor elhajtott az autóval, elkezdtem sírni. Nem tudom leírni azt az érzést,amit akkor éreztem. Szerencsére Tina le tudta fotózni Lewist.Ja és Petrov integetett nekem. Ott csápoltam neki és visszaintegetett.  :D

Ami a futamot illeti,hát azt inkább elfejteném.:( Mikor elrajtoltak, már akkor sejtettem,hogy nincs valami rendben Lewis-szal. Petrov sajna lerajtolta,de szerencsére Lewis a következő körbe visszaelőzte. Reménykedtem,hátha tudja tartani a Ferrarikat,de láttam erre nem sok esély van. Mikor Lewis kiment a boxba és még két kör múlva sem láttam a pályán,na akkor rögtön tudtam,hogy kiesett. Felhívtam anyukámat,hogy  mi történ. Hát persze, hogy kiesett. Olyan rossz volt, hogy már csak Jensonért szurkolhattam. Na jó ami azt illeti ő se ment vmi jól. Tinával elindultunk a kapuhoz,ahol beengedtek minket a pályához. Egy újabb jó kis túra volt.  :D Ott álltunk még egy kis időt a kapu előtt,míg beengedtek minket. Na akkor volt szaladás a dobogóhoz.  :D Sajna egyetlen olyan pilóta sem állt ott a dobogón,akit én szeretnék. Nagy szerencsémre láthattam Eddie Jordant-t,Coulthardot,meg Hornert.
Visszafele összegyűjtöttem egy halom gumit. :D Amit már szét is osztogattam a rokonságba.  :D
Nagyon hiányzik a Hungaroring.Nem is gondoltam,hogy ennyire rossz lesz otthagyni a száguldó cirkuszt. Na de nem baj majd jövőre is megyek,és hát ha Lewis szerencsésebb lesz. És talán egy közös fotó is összejön vele. :)


2010. Augusztus 16, 22:03
Válasz #153

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Olvastam Tina az élménybeszámolódat.  Végre megtudtam hogyan is sikerült Buttontól autógrammot kérni, szóval ez tényleg nagy szerencse volt, "csak elmentünk a váci utcára sétálni" mi?? :D Tök jó! Bezzeg tavaly nem jött velem szembe pilóta semelyik utcán. Na jó, azért én is mázlista vagyok mert láthattam őket élőben közelről, Kimit is egy csomószor láthattam, másnak még ez sem adatik meg. Én meg itt siránkozok ,hogy tavaly nem mentem ki a szálloda elé, hogy kapjak az én imádót kedvencemtől dedikálást, aki csak nekem adja és én azt olyan relikviaként mutogatnám mindenkinek, meg persze kint lenne  a szobámban, ó egy közös képért is mit adnák, de jó lenne, na az is a falamon lenne jó látható helyen. Amúgy most már tudom hol van a kempinsky hotel, mert bevallom fingom sem volt ismerős volt a hotel neve, de hogy hol van. Most már tudom. Annyira jó hogy Petra tudott a kedvencétől kapni dedikálást, amúgy azért is szóltam nektek,hogy menjetek a főbejárathoz, mert ott biztos hogy látjátok őket, elég közelről, és ugye vasárnap nem mennek olyan korán be a ringre. És gondoltam hátha Petrának tud adni, mert tudom milyen nagy élmény ez, tavaly is jó fej volt Lewis, mert akkor is lehúzta az ablakot és adott a rajongóinak dedikálást. Ebből a szempontból Lewis jó fej és ő sokkal nyíltabb a rajongóival mint bárki más az f1-es pilóták közül, bár még Rubens is jó fej a rajongóival, persze nem azt mondom hogy a többiek nem az, csak látványosan feltűnő a különbség. De ezt csak úgy megjegyeztem. Én nem haragszok a kis drágámra :D, hogy ő nem volt ilyen a rajongóival, én elfogadtam őt ilyennek, amit mások nem tudtak, erről ennyit.
 
Én már nem mentem csütörtökön a boxutcai látogatásra mert én is tavaly úgy jártam mint Tináék, pedig én ott voltam egy órával korábban és benne volt a pakliban hogy sorra kerülhetek, de az biztos hogy Kimitől nem kaptam volna akkor sem, ez nyugtat, de amúgy én ezt tavaly leírtam azt hiszem ide, hogy hogyan zajlott le, sajnos elfejettem mondani hogy olvasd el Tina, nem is jutott az eszembe, talán szerencsésebbek lettetek volna, bár honnan tudhattuk, hogy ugyan így oldják meg mint tavaly, mert amit tavaly is műveltek, hát...azok a szervezők, szidtam őket hogy így átcseszni a  népet , főleg aki tök korán ott dekkolt a tűző napon és erre meg beszívja, mert nem mondanak semmit hol lesz a dedikálás. amúgy én 2006 óta tavalyig mentem ki a boxutcai látogatásra, végül is volt szerencsém látni például tök közelről Buttont, én is olyan közel voltam hozzá mint Tináék, csak nem adott dedikálást, Rubenset is láttam, na akitől kaptam az a Liuzzi, ő rendes srác, az is úgy volt az egyik évben lemaradtam róla mert ott voltam hogy majdnem ad de mennie kellett aztán a rákövetkező évben sikerült, és én megköszöntem neki és rám nézett és elmosolyodott, hát mondom de kis rendi vagy.

A pénteken a szokásos időben mentem kia  ringre tök korán, aztán ráeszméltem, miért is? Ott voltam a bejáratnál mikor jönnek a pilóták és vártam őket, de már nem úgy mint az elmúlt években. A pénteki nap nehéz volt nekem, húú én nem hittem volna hogy ennyire felzaklat az hogy Kimi nincsen, akkor megint tudatosult bennem hogy haho Márti nincsen itt, hiába várom nem jön, nem fogom látni, ennyi volt vége. És akkor elsírtam magam, mert én nagy Kimi drukker vagyok, én fura vagyok ezt beismerem, tavaly nagyon csalódtam az f1-ben és bennem eltört valami, hogy is mondjam valamit elvesztettem, tavaly tudomásul vettem hogy nincs Kimi, az f1 már nem a nagy szerelmem,de amikor elkezdődött a szezon kicsit meginogtam, mert megint elkezdett fájni, és előjönni hogy nincsen a kedvenc, stb, aztán megint valahogyan palástolni tudtam, és azt hittem nem fog már fájni, de eljött a péntek, kint voltam, ahogyan lekezelték a jegyem és belépetem a kapun, elsírtam magam, mert elkezdett megint fájni a kicsi szívem, és annyira rossz volt hogy azt el sem tudom mondani, persze más is közbe játszódott de főleg ez az egész f1. Én annyira imádtam az f1-et alig vártam a ringet, egyszerűen ahogy vége lett már számoltam hány nap van még hátra hogy megint itt legyenek a ringen, hogy újból láthassam őket, a kedvencemet.Ezt már sokszor elmondtam, nem is akarom magam ennyiszer ismételni, ezért abba is hagyom a nyavajgást, csak így kezdődött a pénteki napom.
aztán amikro vége lett a második szabadedzésnak akkor ránéztem a telefonomra volt egy sms , amit Tina írt hogy össze kéne futni, én meg éppen akarok neki vissza írni mikor mellettem elmennek, és visszafordulok, hogy de ismerős az a lány, ránézek a kezére, akkor úgye  asapi, fekete haj, mondom ez tuti a Tina, aztán ahogy írta Tina megismerkedtünk. Ebben az a fura, vagy hogy mondják ezt hogy pont ott voltam ahol ők is, azért ott megtalálni egymást, hát az elég nehéz, erre meg elmennek mellettem. Mindenki nagyon jó fej volt, erre is számítottam, mivel itt a fórumon is szimpik voltatok meg jó fejek, pedig személyesen csak akkor taliztunk. Sajnos nem tudtunk többször, az volt a gond hogy ti állójegyesek voltatok én meg tribünös, és ott kell lenni időben mind a két helyen hogy ne száz emberen keresztül üljek be  a helyemre, ti meg jó helyet találjatok, és onnan elmozdulni meg nem nagyon lehet. meg az baj nem mentem korán ki mint ahogy szoktam, szombaton is csak az időmérőre mentem ki, vasárnap meg a parádé kezdetére. Hát korábban kellett volna kimennem, bocsánat. Emlékszel Tina még mondtam is, nagy kár hogy nem tavaly ismertelek meg,vagy még előbb, mert akkor nem veszek tribünös jegyet, vagy ha veszek is, és ha jó állóhelyet találtunk volna akkor veletek szurkolok, főleg hogy te is Nagy Kimi rajongó vagy, még be is futottam volna veled a pályára. :) És még amit elfelejtettem, egy közös fotó veletek. Hát ezt is elbénáztam, mindegy majd valamikor, csak összefutunk.

Azért jó volt kint  aringen, meg az hogy végre élőben láthattam ahogyan elrajtoltak, meg a parádézást is jobban láttam, egyszóval jó volt a gold2 tribünön ülni, és ha tavaly ülök ott az még királyabb lett volna mert a 7.rajtkockával szemben ültem, és tudjuk ki rajtolt onnan tavaly! ;) és arra a megállapításra jutottam, hogy minden egyes tribünön más az élmény, értitek, ott azt látom ott nem, akkor pont arra integetett stb. Szívem csücske a silver2 tribün tavalyról, mert a kedvencem integettet nekem mikor vége volt a futamnak(tudom nem nekem, csak olyan jó azt hinni :D)
meg a gold2, amúgy a bronz tribünről sincs rossz véleményem, csak messzebb van a központtól. Én mindig oda kérem a jegyet ahol kivetítő van, és akkor így még jobb a dolgod.
Képet lehet hogy rakok fel én is, megnézem hogyan sikerültek, főleg a parádéról készítettem meg a rajtnál.
A himnuszról még annyit hogy nagyon szépen elénekelték, nem volt hamis, legalábbis én szerintem nem volt az és ezidáig amióta én kint vagyok ez volt a legszínvonalasabb. le a kalappal előttük Szép volt! :clap7:

Hát ennyi volt részemről, azért nagyon szerencsések vagyunk mi magyarok, hogy a kis Hazánkba ellátogat az f1-es cirkusz. Mert ez hatalmas élmény annak aki egyszer is kimehet, nem lehet elmondani szavakkal milyen ott kint, mert nincs rá szó. IMÁDLAK HUNGARORING! I LOVE HUNGARORING!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 16, 22:17 írta Márti »


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2010. Augusztus 16, 12:09
Válasz #152

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Üdv a fórumon selecao!  :)

Köszönjük ezt a hosszú élménybeszámolót, biztos nagyon jó élmény lehetett. Főleg azért, mert a kedvenced nyert.  :)

2010. Augusztus 16, 07:01
Válasz #151

selecao

  • Musicals
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 2
  • Hungaroring mindörökké!
    • Profil megtekintése
    • musicalzon
Sziasztok! 25. magyar nagydíjon jártam, az egész hétvégén. Mind három napról írtam egy-egy beszámolót

25. magyar nagydíj első napja, Július 30. péntek

2005-ben már voltam kinn F1-es versenyen egyszer már. És azelőtt, azóta is voltam már kinn különféle versenyeken de F1-en azóta nem.
Idén elhatároztam, hogy újból elnézek a futamra, és szerencsém is volt, ha azt vesszük, hisz az idei a 25. magyar nagydíj. Ezért idén csak 10ezer forint a klub álló bérlet egész hétvégére, amibe a csütörtöki boxutca látogatás is bele tartozik. Én idén úgy döntöttem, hogy erre nem megyek el.
Így a mai volt az első napom a Hungaroringen. Későn keltem, nem sokkal 11 előtt, és csak délután fél kettőre jutottam ki a Ringre.De az ottani élmény mindenért kárpótolt.
A benzingőz, a motorok hangja, az atmoszféra egyszerűen leírhatatlan.
Ezt ugyanis át kell élni. Hisz egyes emberek azt mondják, hogy formula-1, és formulaautós kategóriák, az úgy mond tv sport, vagyis a tv-ben élvezhető szerintük csak. Pedig ez a tézis nem állja meg a helyét.
Az egészet ahhoz tudnám hasonlítani, hogy f1-en lenni, olyan mint színházban lenni, egy fantasztikus élmény, amit nem ad vissza egy felvétel.
Ha nem jössz ki akkor sosem tapasztalod meg ezt a különleges érzést.

De akkor most megosztanék pár személyes élményt.
Hungaroringen mondhatni szokványos pénteki nap volt rajongói szempontból, hiszen kevesebben voltak, mint mondjuk a hétvége hátralevő részében szoktak lenni. Bár meg kell mondjam, ennek ellenére jó volt látni, hogy az üres helyek ellenére, azért lelátókon szép számmal ültek ennek ellenére.

Ráadásul elég sokféle náció képviselője jelent meg kis hazánkban. Láttam finn drukkereket finn zászlóval is, /az egyikük meg is szólított erről később írok egy picit részletesebben/, sok legyen zászlót, egy nagy orosz zászló, angol és német zászlókat is. Halottam a magyar mellett angol,német, finn és szláv nyelven beszélni az embereket. Ezt azért nagyon jó látni. Hogy sok félé nemzetből való ember ellátogathatott a Hungaroringre, ez jó érzéssel tölt el.

A késői kelés miatt siettem ki a Ringre, miután felkeltem és összepakoltam, és már mentem is Árpád hídra a buszhoz, amit útba igazítás után meg is találtam. Buszon végig álltam, de nem volt nagy probléma, mert szerencsére nem zsúfolásig voltunk tömve. Ami után megérkeztünk elővettem a finn zászlómat, és hátamra terítettem, és így vágtam neki a hosszabb útnak, ami Templom tértől.
Amikor kiértem a Hungaroringre éppen nem volt semmi esemény. A második f1-es szabadedzésig volt még hátra fél óra. Így a speaker hangját is lehetett hallani, aki bemondta, az első szabadedzés eredményét, amit örömmel konstatáltam, mivel nem tudtam róla, ugyanis a szabadedzés akkor véget amikor már uton volt a Ring felé.

Aztán 2 órakor felbőgtek a motorok, zene volt füleimnek, majd meg jelent az első autók. A Virgin-ek pl. nagyon hamar kijöttek, de többi csapat is folyamatosan jött ki a pályára.
Előkaptam a fényképező gépemet, majd csináltam pár képet. Ekkor a pálya a végén volt, a pálya 14,15, 16-ös környékén. Később feljebb mentem, és Silver 2-es tribün mellett álltam egy darabig.
2005-ben ha jól emlékszek a RedBull tribün volt a helyén, ahova be is engedtek, mivel voltak ilyen ingyenes pénteki RedBull jegyek, és én is kaptam akkor.
De térjünk vissza a jelenbe.
A Silver2-höz azért mentem olyan közel, mert ott volt a kivetítő, szerettem volna látni az eseményeket is, közelebbről, és hogy mi az állás. De még így is távol voltam.
Viszont kitaláltam vmit, még pedig azt hogy lefotózom a kivetítőt, és fényképről vissza nézem az eredményeket, ez végül is bevált, hisz megfelelő képet csinált a gépem, ahhoz hogy lássam a pillanatnyi állást. Ez a módszer annyira bevált, hogy később is ezt használtam fel távcső helyett. És így a végső sorrenddel is tisztában voltam. Később kisebb kategóriáknál is ezt a módszert használtam. De ott már leginkább csak a végső sorrendre fókuszáltam.
Silver2 után még az f1-es edzés feljebb mentem, közelebb az utolsó kanyarhoz. Innen sok mindent láttam, nagyon jó hely volt, 2005-ben is hasonló helyen voltam a pénteki nap folyamán.

Ami után véget ért az f1-es edzés, elindultam felfelé és a tribünök mögött haladtam végig, míg elértem a Super Gold mögé, ahol különféle ajándékboltok voltak, ahol minden beszerezhető a f1 sapkáktól egészen a dudáig. De a pályán kívül olyan árust is láttam műanyag vuvuzelát "kínált".
Amúgy a versenyhelyszínnek ezen része nem nyerte el tetszésemet, 2005-ben sokkal jobb volt, akkor több f1-es autó ki volt állítva ezen a részen pl. Most meg csak az említett boltok voltak ott.
Kíváncsiságból körbenéztem hogy milyen cuccokat árulnak és mennyiért, hát komoly árak voltak meg kell hagyni. Ezután elindultam a célegyenes vége felé. Majd olyan 200 méterrel előtte letáboroztam.
És a GP2-es ill. GP3-as időmérőt innen néztem meg.
Nem volt semmi látvány ez sem. Azért választottam a pályának ezen pontját, mert kisebb kategóriákban jobban odateszik maguk a versenyzők, több a kicsúszás pl. az első kanyarban.
Ahol volt is kicsúszás, és emiatt sárga zászló, a GP3-as edzés végén.
De voltak előzések is ezen a részen, amelyek a pálya ezen pontján eléggé látványosak.
Bár 15-ös kanyarban is láttam egy előzést a f1-esek között, de ott az egyik újoncot előzték meg, igaz nagyon szépen.
Amikorra ideértem a célegyenes végére, sokan kifelé indultak már, ennek az is az oka, hisz az f1-es edzés véget ért már. A kisebb kategóriákra kevesebben maradnak. Épp tegnap néztem hockenheimi GP3-as versenyt, ott alig lézengtek a lelátón. Ez azért valahol szomorú szerintem.
Mivel azért ezekben kategóriákban tényleg láthatunk csatározásokat, ezekben a kategóriákban előjönnek azok a dolgok, ami miatt sokan szeretjük az autósportot, és ezen belül a formulaautókat.

Sokan vonultak lefelé, többen meg szólítottak. Az első ilyen eset egy picit számomra is meglepő.
Egy férfi szólított le, hogy csináljak róla egy képet. A képet meg is csináltam a kezében egy macedón!! zászlót tartott. Majd leszólított egy épp arra járó rajongót, hogy fotózzon le minket kettőnket. A kép el készült, a macedón ember boldog volt, megköszönte és tovább ment.
Nézem tovább az edzést, csinálok pár képet. Majd odajön hozzám vki. És elkezd beszélni.
Látszódott rajta, hogy már némi alkoholos befolyáltság alatt van. Mondjuk a nyelvet egyből megismertem. Finnül beszélt hozzám, én először nem tudtam megszólalni, aztán mondtam neki, hogy nem vagyok finn, csak finn drukker. Megértette, majd megkérdezte, hogy kinek drukkolok, én mondtam, hogy most Heikkinek. őrült neki, és megjegyezte, hogy az idei szezonja nem az igazi. Majd pólómra reagálva azt mondta, hogy a Kimi a legjobb, majd oda hajolt hozzám, és azt mondta, hogy Mika a legjobb, és ezután ő is tovább ment.
Telt múlt idő az idő. Közeledtünk a nap végéhez. Én utolsó akkordként csinálni akartam magamról egy képet, de senkit nem akartam leszólítani, mivel nem tudtam milyen nációhoz tartozik, meg amúgy sem az a típus vagyok. Csináltam is pár képet több kevesebb sikerrel, majd odajött hozzám egy idősebb férfi, aki először németül szólt hozzám, én nem tudtam neki válaszolni, mivel nem beszélek németül, de ismerem, hogy milyen a nyelv, csak hát nem értem meg.
ő kapcsolt és angolra várt, és megkérdezi, hogy csináljon-e egy képet, én válaszoltam neki, hogy igen.
Megcsinálta a képet, én megköszöntem neki. És tovább ment.
Ekkor már tényleg nem volt sok a napból.
Ugyanis a GP3-as edzés vége után elindultam a Templom tér felé.
Azt remélvén, hogy a holnapi nap ennél is jobb lesz, és egy kiváló edzéssel gazdagunk.

25. magyar nagydíj második napja, Július 31. szombat

Az első naphoz hasonlóan megint siettem, most is később értem ki a ringre, mint ahogy szerettem volna.

Negyed 1-re értem ki a Hungaroringre, épp akkor ami semmi sem zajlott a pályán. De nem sokra rá felbőgtek a motorok, és elkezdődött a

Porsche Szuperkupa kvalifikációja. Erről a sorozatról annyit kell, hogy mindenki ugyanolyan Porsche-vel megy benne, és régóta a f1-es sorozat betétfutama, maga a sorozat amúgy 1993-ban kezdődött, és rögtön az első évében egy igen neves pilóta versenyzett a sorozatban, még Mika Häkkinen, aki mesterhármassal nyert a Hungaroringen még ebben az évben. Majd nem sokra rá, már Senna mellett ült a McLarenben. De ennyit a múltról.

Porsche-sek rendben lezajlott, öröm volt nézni és hallgatni ezeket a versenyautókat. De ennek sorozatnak magyar vonatkozása is volt, ugyanis már megszokott módon idén is volt egy pilóta aki beugróként kapott lehetőséget ebben sorozatban. Ez a fiatalember, nem más mint Walter Csaba volt az idén, akiért szoríthattunk, és én drukkoltam is neki. Az időmérőn tisztes helytállással a 12. helyet szerezte meg.

És akkor most kitérnék magára az élményeimre is, ahogy beértem a Ringre, nem mentem messzire, hanem a pálya utolsó felében a kerítések mögött néztem az eseményeket, bár közben váltogattam a helyeimet, egy picit lentebb mentem és onnan néztem az edzést, majd vissza. Fantasztikus élmény volt, pedig nem volt közel a pályához, de még is mindent láttam.

Az eredményeket meg fényképeimből tudtam meg, mert fotózgattam kivetítőt serényen, ugyan attól nagyon messze voltam, távcső hiányában, csak ez jutott eszembe, és ez be is vált.

Porsche-sek után elcsöndesedett a Hungaroring, mindenki leereszthetett, pihenhetett egy kicsit, majd készülhetett az időmérőre.

Én is pihentem egy kicsit, lecseréltem hosszabb nadrágomat rövidre, mert időközben elég meleg lett.

Én meg nem akkor megsülni teljesen, és a WSR-es tapasztalataimból kiindulva, a Ringre vittem magam napozó krémet is, és kenegettem magam serényen, mert WSR szombati napján, annyira leégtem, hogy vasárnap már nem tudta elmenni.

Az időmérő előtt meg ettem pár szendvicset, majd vártam, hogy felbőgjenek végre a motorok.

És ez csak-csak nem akart eljönni, várakozással töltött háromnegyed óra egy örökkévalóságnak tűnt már-már.

 
De aztán kettőt ütött az óra, és motorok elkezdtek dorombolni. És jöttek ki a csapatok folyamatosan, először csak a kisebb csapatok mint a Virgin, de hamarosan megérkezett a többi is. Meg kell mondjam, a távolság ellenére sem semmi élmény volt.

És jól választottam meg a helyszínt, mert előttem volt kivetítő, láttam a hosszú hátsó egyenes jó részét, majd a pálya utolsó kanyarjait, és a célegyenes elejét is. Egy időmérőre nincs is ennél jobb, hisz a pálya utolsó része technikás, így az ember jobban szemügyre veheti az autókat, bár a f1-es autók gyorsasága még ezen a részen is kijött. Emellett azt is láttam, amikor egy-egy versenyző visszalassult, eldobta a mért körét, hogy a következő jobb legyen.

Az időkből az látszódott, hogy a pilóták az időmérő edzés első felében a második körben ment mindenki komoly kört, az első körök nem voltak jók, ami a tapadási gondok miatt is volt, hisz pénteki esti eső, elmosta az addig felrakott gumi réteget, másfelől a mezőny jó része keményebb gumival ment az első etapban, ami tartósabb ugyan, de később melegszik fel.

De az időmérő edzés, még is beindult, és jöttek a jobbnál jobb idők. A Q2-ben már 20 alá mentek a RedBullosok, de az egész időmérő alatt látszódott, hogy a többiek nem vehetik fel velük a versenyt.

Q2-ban nagy kedvencem Webber nyert, aminek nagyon örültem, és szorítottam, hogy a Q3-ban is nyerjen, de ez nem jött össze neki sajnos, míg Vettel szenzációs V8-as pályacsúccsal nyerte az edzést.

Sajnos az időt nem tudtam leolvasni, csak a helyezéseket, így amikor hazaértem, akkor láttam Vettel mit autózott le a kalappal előtte.

Ahogy véget ér az időmérő edzés útra keltem, na nem ám hazafelé, csak célegyenes vége felé baktattam el.

Ugyanis a F1-es időmérő után GP2-es, GP3-as főversenyek következtek. Amelynek megtekintésére a célegyenes vége legalkalmasabb, mivel itt várhatóak előzések a verseny folyamán, és rajt végkifejletét is jól figyelemmel lehet kisérni. A GP2-es verseny nagyon nehezen indult bele kétszer is visszalőttek, majd 3. indulásból történt egy nagyobb baleset.

/Később láttam visszasétálni az egyik versenyzőt, Rodolfo Gonzalez-t egészen pontosan, erről  egy képet is csináltam./

Harmadszorra már azonban a versenybíróság safety caros rajtot rendelt el. A káosz után a tabellán élen álló Maldonado találta magát az élen, és ebből a helyezésből nem is engedett a futam végéig, így hát elsőként haladt át a célvonalon.

A futam maga azért tartogatott még izgalmakat, a hátsóbb régiókban nagy csaták voltak, az egyik ilyen csata után megint beküldtek az SC-t.  Amely megint összehozta a mezőnyt.Érdekesség, hogy a biztonsági autót vezető Bernd Mayländer maga is nyert a Hungaroringen még 2000-ben Porsche Szuperkupa futamon, és a leggyorsabb kört is ő futotta.

Az SC után Maldonado elhúzott, de a 2. helyért ádáz csata alakult ki Vietrois és Perez között, oda vissza előzgették egymást, gyönyörű volt nézni amit csinálnak.

/Itt megjegyezném csináltam pár rövid videót, még szombati nap folyamán GP2-es, és GP3-as versenyeken is.

Amiken láthatóak szép csaták is./

Perez végülis nem bírt Vietrois-al, aki 2. lett a verseny végén. Christian amúgy nagyon jó hétvégét zárt a Hungaroringen, mert vasárnap is második lett, ezzel ő lett Hungaroringi hétvége legjobbja is az egyben. De erről majd írni fogok a vasárnapi beszámolómban.

A verseny után megérkeztek a versenyzők, majd indultak is az eredmény hirdetésre, hisz a halasztások miatt csúszott a program.

Jó volt hallgatni először a himnuszt a Hungaroringen, amely jelenesetben a Venezuelai himnusz volt, ugyanis Pastor onnan származik.

 
Nem sokat kellett várni ezután a GP3-as versenyre. Amelynél azon gondolkoztam, hogy nem futok e ki az időből, vagyis el érem majd a Pestre menő buszt. De ebből nem volt gondom végig, és végig ott maradtam. Megnéztem a GP3-as versenyt, amely sokkal simábban zajlott mint a GP2-as, ezt arra értem, hogy itt nem kellett visszalőni a rajtot, és az SC sem jött be.

Viszont szép verseny volt, ahol voltak előzések is gazdagon, a fiatalok nem kímélték egymást. Hisz GP3 egy GP2 előtti kategória, itt szinte mindenki 20 év alatti versenyző, akikben ég a tettvágy a bizonyítástól, és mivel az autók is egyformák, így itt nagyban a versenyzői tudás dönt. Szimpatikus kategóriához volt szerencsém a Hungaroringen.

A versenyt a pole-ból induló Nico Müller nyerte amúgy, mellé Gutierrez és a monacoi Coletti állt fel.

 Mint olvasható esemény dús nap volt magam mögött, amiben minden benne volt, amiért vki szereti a motorsportot, sajnos Bianchi nem úszta meg balesetét következmények nélkül, a szezon hátralevő részében már nem tud rajthoz állni sajnos, pedig brilliáns tehetség a srác. De már csak két forduló van hátra, vagy is 4 verseny Spaban és Monzában, a GP2-ben és GP3-ban is.

A bajnokságért kiélezett csata már nem várható, hisz GP3-ban Gutierrez 30 ponttal vezet, amely előnyét ha megtartja, már ő bajnok. Mivel a hátralevő futamokon 40 pontot lehet összesen szerezni 2 pont jár a pole-ért, 1 leggyorsabb körét, 10 a fő verseny győzelméért, és 6 sprint verseny győzelméért. Ez összesen 20 pont 1 hétvégén, két hétvégén 40 pont. És Gutierrez teljesítményét elnézve szinte lehetetlen hogy elbukja a címet, mindössze két versenyhétvégén nem nyert Barcelonában és Hungaroringen, a többi helyszínen, mindig begyűjtött egy győzelmet, Barcelonában két 3.helyet, míg a Hungaroringen egy 2. helyet és még egy pontszerző helyezést.

Maldonado szintén nagy előnnyel vezet, az ő teljesítménye idén nagy meggyőző, bár nem indult tökéletesen szezonja, de utána elkezdte hozni 10 illetve 11 pontokat, eddigi 14 forduló alatt csak 3* nullázott.

Megérdemelten vezeti a tabellát, most pihenhet, és felkészülhet az utolsó harcra, ahol nagy meglepetés ha elvesztené a címet, bár a GP2-ben még 6 verseny van hátra, vagyis még 60 pont szerezhető, de 26 pontos előny, és mutatott teljesítmény alapján szinte biztos, hogy a cím elkelt.

De a GP2 és GP3 azért szép kategória, mert itt versenyzés van a javáért, ha 11.helyért akkor azért.

25. Magyar Nagydíj 3. nap - Verseny

Elérkezett a verseny napja. Elhatároztam, hogy korábban fekszem le, és rögtön az első 7:30-as busszal kimegyek a Ringre, és akkor biztos lesz egy jó helyem fenn a dombon.

Ezt sikerült is megvalósítani, de amikor kiértem Ringre, már láttam, hogy sokan vannak kinn, szinte alig volt már hely. De azért felmásztam a dombra, és végül is találtam egy helyet ami elég jó volt, bár néha semmit sem láttam, amikor előttem felállt mindenki, de ezt leszámítva élvezhető volt, fontos, hogy a célegyenes elején volt, látható távolságban a dobogótól.

De nem csak a hely miatt siettem ki, az előző két nap lemaradtam, most szerettem volna látni Formula BMW-seket.
Ez sikerült a versenyük végére értem ki. Ekkor még megálltam a pálya utolsó részén korlátok mögött, és innen néztem végig azt a pár kört ami volt. Ez is nagy élmény volt, előzést is láttam.
Ami után véget ért, akkor indultam fel a dombra, a célegyenes fölé.

Mellékelek pár képet amiből látszik a távolság:







Itt kb lecövekeltem egy helyre, bár némileg haladtam előre, de nem sokat.
Volt ott egy talapzat amire ráálltam, és úgy néztem a versenyeket.

A Formula BMW-sek után volt szünet, majd már GP2-sek készülődtek versenyre, amely a tegnapi nappal ellentétben annyi káoszt nem hozott, bár a szombati győztes Pastor Maldonadot kizárták.
De amúgy elég sima verseny volt, Ricci nyert, aki jól használta ki, hogy a pole-ból indulhatott.

A GP3-sok versenyén is a első rajtkockából rajtoló Alexander Rossi nyert, az első kör azért így is tartott izgalmakat, és volt akik már akkor feladták kényszerűségből a versenyzést. bár a pontversenyben élen álló Gutierrez vesztett pár pontot, még így bajnoknak tekinthető annyi előnye maradt.
Bár ezt a múltkor kielemeztem így nem térnek ki rá megint.

GP3-sok után már egyre közeledett, már-már megfogható távolságba a F1-es rajt.

De addig még maradt egy verseny, még pedig a Porsche Szuperkupa versenye, ahol Walter Csabáért igazolhatunk, és jól tettük mivel pontot szerzett 12. helyről 12. helyen ért célba /ebben szériában az első 15 kapott pontot/
Ezen a versenyen rögtön a 4-es kanyarba érve egy nagy baleset született.
Ami felborzolta a kedélyeket, de szerencsére nagy baj nem történt, és a verseny is ment tovább.
Az előző két év bajnoka, Jeroen Bleekemolen az időmérőn nem szerepelt jól, ahogy a szezonjára is elmondható ez. De a versenyen végül 4. lett. Emellett még megemlíteném Patrick Huisman 7. helyét, ő nyert ugyanis 2005-ben a Hungaroringen /mesterhármassal/, amire tisztán emlékszek, mivel kinn voltam, és ez a verseny megmaradt az emlékezetében ugyanis ekkor Palik indult magyar színekben és pontot is szerzett ha jól emlékszek, de a dobogó és holland himnusz is emlék, és a Huisman név.

Összefoglaló jó kis verseny volt ez a Porsche Szuperkupa futam. Jó volt látni megint a stuttgarti gépcsodákat.

Ezután kis szünet után kezdődött a f1-es felvezető műsor, mivel mással, mint a pilóta parádéval.
Mint ismeretes Magyarországon egy platós kocsin viszik végig a versenyzőket, amely nagyon lassan halad a pályán, így mindenki közel kerülhet hozzájuk. Az őszintét megmondva, én ebből nem sokat láttam, egy részt mert távol voltam, más részt mert ekkor mindenki felállt és állva is maradt amíg véget nem ért a parádé, mondjuk nem csak a pályából, a kivetítőből sem láttam szinte semmit. De fantasztikus élmény, szóltak dudák, ment az ordítás. Minden meg volt aminek meg kell lennie egy f1-es futamon is. Itt megjegyezném is vuvuzelát is árultak, amit többnyire németek vettek meg, bár én nem találkoztam vuvuzelás emberkékkel, csak láttam hogy árulják, és olvastam a neten, hogy náluk volt népszerű eme "hangszer".
Bár itt megemlíteném, hogy amikor a WSR-en voltam kinn az idén, akkor volt Vuvuzela is, tribünön az előttem levő srác fújta meg időnként.

Pilótaparádé után már csak az f1-es autókra vártunk, majd egy idő után megindultak a pitgirl-ek a grid felé, és szépen sorba álltak. Nem sokkal ezután már felbőgtek a motorok, és elkezdtek készülődni a versenyzők a rajtrácsra induláshoz. Ez sem semmi élmény amúgy, főleg hogy ekkora már elég meleg volt, ugyanis vasárnap melegebb, volt mint szombaton, a nap is intenzívebben tűzött, így megint elővettem a napozó krémemet.
De visszatérve. Ez egy fantasztikus élmény, ilyenkor már mindenki feszülten várakozik, a csapatok, a versenyzők, és nézők egyaránt, és mi nézzük elmondunk egy imát kedvencünkért, és várjuk a rajtot.
Ahogy közeledünk a rajthoz egyre kevesebb piros lámpa, és amikor már csak egy marad, akkor elindul az SC, vagyis már csak 5 percig van a rajtig. Legalábbis az óra szerint, mert a helyszínen az öt perc sokkal többnek tűnik. Az idő lassabban telik, és csak akkor eszmél fel az ember, amikor felcsendülnek a himnuszok, ami lezárja az egész hétvégét.

De a versennyel kapcsolatos benyomásaimat megosztanám. Láthattátok képeken hol voltam is kb. mit láttam, úgy gondoltam versenyre ez a jó hely, és nem tévedtem sokat, pár nem ártott volna 1-1,5 órával hamarabb érkeznem, mint ez már elmondtam. És mivel pénteki nap folyamán megjött a pénzem, amit szombat este vettem kézbe, ezért vittem magammal pénzt, mert mindenképpen akartam valami szuvenírt venni a Hungaroringen.
Még pedig leginkább egy konkrét dolgot akartam venni, és tisztesség áron, 2500ft-ért meg is kaptam:


Ez a kép mindent elmondott helyettem.  :D  Na de folytatva. Láttam a rajt elejét, ahogy Alonso lerajtolja Webbert, de a végét az esetnek a tömeg miatt nem láttam, így csak itthon tudtam meg, hogy majdnem Vettelt is majdnem faképnél hagyta. Hungaroringen a poros ívről rajtolni, az nem egy leányálom, ha jól emlékszek Massa nagyon panaszkodott a futam után erre. Bár Häkkinen a régi pályán ugyanonnan ahonnan most Massa indult az első helyre ugrott a rajt után, nem mindennapi bravúr, irigylem is akik élőben láthatták.
Na de visszatérve a versenyre, finn zászlóval a hátamon, lengettem az aussie zászlómat amikor Webber beért az egyenesbe, amikor bejött az SC, akkor kész kavar volt, nem értettem pontosan mi történt, aztán mondták előttem, hogy Webber nem jött ki, majd egyszer csak látom a kivetítőn, hogy Vettel jön be a boxba, akkor már tudtam, hogy megbüntették, hisz most már tévesen nem jön be senki a boxba, ráadásul nincs tankolás, és a gumi pár körrel alatt nem fogy el.
Szóval amiután láttam, hogy megbüntették Vettelt, figyeltem hova jött vissza, Alonso mögé és Massa elé.
És ekkor Webber még kinn volt, és elkezdte autózni a leggyorsabb köröket, folyamatosan szakadt el a mezőnytől. És figyeltem 1 óráig volt kinn a lágy keverékkel kb., ami remek helyzetfelismerő képességének köszönhető, mely szerint Alonso mögött nem nyomta tövig, egyrészt tudta, hogy Alonso gyilkolja a gumikat, másrészt azt is tudta, hogy Alonsonak azért tempót kellett autózni, így ő nem kímélhette gumikat.
Szóval Mark Alonso mögött autózott, jócskán elmaradva attól a tempótól amit ő valójában tud. És amikor az SC miatt szinte mindenki a boxba ment, Webber helyesen döntve kinn maradt.
És a többit már tudjuk. Döbbenetes volt látni, hogy teljesült az álmom, az hogy kimegyek a Ringre, és Webber nyer. Aki már 2003-ban is brillírozott is az időmérőn, amikor is 3. helyről indult, majd tartotta Kimit a verseny első fázisában.
Szóval el kell mondjam nagy élmény volt maga a verseny. És ahogy 2005-ben, itt is imádkoztam, hogy bírja ki a gép. És kibírta, és megcsinálta. "He did it" Valami hasonló írás volt Nico Rosberg GP2-es bajnoki pólóján.
Még pár élményt megoszanék, a verseny második felében bár láttam a kivetítőt nem néztem sokszor, ugyanis úgy voltam vele, inkább a pályát nézem, hát ha látok vmi érdekeset. És jól döntöttem, pl. láttam, hogy Webber utol éri a középmezőnyt, és kezdi a lekörözéseket, különösen akkor kezdtem elfigyelni, amikor beért Schumacher mögé, figyeltem is pálya hátsó részét, hátha ott történik meg a lekörözés, és láss csodát, ott történt, még a
13-as kanyar előtt, ami a pálya utolsó előtti kanyarja. Ez csak még nagyobbá tette boldogságomat, és vmi eszeveszettül elkezdtem rázni az ausztrál zászlómat. Számomra ez volt nagy legnagyobb jelenete.
De a legboldogabb akkor voltam, amikor Mark elsőként beért a célba, és amikor elkezdték ünnepelni, majd láttam a dobogón is, bár távol volt, de így is láttam a felugrását is, na meg a pezsgőzést, fantasztikus élmény volt.
Leírhatatlan, ott kell lenni és át kell érezni, csak azt sajnálom, hogy én nem állt ott a pályán a dobogó közelében, akkor még szebb lett volna a napon. De így is jó volt.
Már megint egy számomra kedves magyar nagydíj. Amúgy van egy érdekes statisztikám, amióta f1-et nézek /1994 közepe/ azóta a jubileumi magyar nagydíjakon csak a kedvenceim nyertek.
10. Damon Hill
15. Mikä Hakkinen / a már említett 2000-es verseny/
20. Kimi Räikkonen /élőben/
25. Mark Webber /élőben/

Ezért is boldog voltam, hogy ez a sorozat nem szakadt meg. És remélem, hogy 2015-ben sem fog, a 30. magyar nagydíjon.

Zárásnak mellékelnék pár képet. Mit is láttam én a díjkiosztásból, bár a képek azért közelítve vannak, és az egyik képről kivágtam dobogót magát.





« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 16, 19:00 írta selecao »

2010. Augusztus 04, 17:24
Válasz #150

Forma1 Girl

  • Michael Schumacher
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 912
  • Kockás Zászló
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mercedes Gp Petronas
  • Kedvenc pilótád: Michael Schumacher, Kamui Kobayashi, Robert Kubica, Felipe Massa, Vitalij Petrov, Karun Chandhok
Végigolvastam! Biztos nagy élmény volt!  :) Nagyon jók a képek is! Milyen sokan voltak a versenyben a technológiával kiállításon! Aok a képek is nagyonnagyon jók lettek!
"Hogy jó győztes légy, még jobb vesztesnek kell lenned." Michael Schumacher
"Mindannyiunk célja legjobbnak lenni a legjobbak között." Michael Shumacher
"Vannak kellemesebb dolgok is, mint 120-szal fék nélkül egy gumifal felé száguldani." Michael Schumacher

2010. Augusztus 04, 17:15
Válasz #149

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Tina, Cole Köszi

Nekem nem kell köszönni, Cole-nak köszönd, ő hozta helyre az elcseszett munkámat :D

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek