Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Ayrton Senna  (Megtekintve 20196 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Május 13, 16:16
Válasz #13

fish

  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 53
    • Profil megtekintése
Oké majd szolok, ha majd megtudom, hogy hol lehet majd beszerezni.Na de ha te előbb be tudod szerezni akkor te is szólj légyszi.

2009. Május 04, 09:18
Válasz #12

bagoly701

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 544
    • Profil megtekintése
Szólj légyszi, ha sikerült. Nekem is kell.

2009. Május 03, 11:47
Válasz #11

fish

  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 53
    • Profil megtekintése
A Senna halálárol egyszer már elkezdtek filmet csinálni csak az nem készült el.Remélem ez az életét feldolgozo film elfog készülni és akkor ezt nekem meg kell szereznem.

2008. április 30, 08:39
Válasz #10

bagoly701

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 544
    • Profil megtekintése
Épp most a napokban találtam egy képet róla, ahol a fiatal Barichellóval van együtt. És az utóbbi még versenyez, furcsa érzés.

2009. április 28, 22:15
Válasz #9

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Dokumentumfilm készül Ayrton Senna-ról

Dokumentumfilm készül a legendás brazil versenyzőről, Ayrton Senna-ról.

A háromszoros brazil világbajnok, Ayrton Senna a mai napig óriási népszerűségnek örvend. Talán nincs olyan ember a világon, aki ne ismerné a nevét.

Sokak szerint a Forma-1 történetének legjobb pilótája volt.

Senna álomba is beillő karrierje, és egyben élete, 1994-ben a San Marinoi Nagydíjon ért véget. A hivatalos jelentések szerint Bolognában a kórházban vesztette életét.

15 évvel a halála után dokumentumfilmet készítenek róla. A középpontban természetesen a Formula-1-es karrierje (1984-1994) lesz ez. Ezt fogja főként feldolgozni a film.


A Senna család minden támogatást megadott a filmhez, aminek a forgatása májusban kezdődik.

2009. Március 01, 15:44
Válasz #8

fish

  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 53
    • Profil megtekintése
Senna már az életében nagy legenda let.10 év alat ő vezete legtöbször a futanokat 77×,ő nyerte a legtöbb rajt célgyözelmeket 29 és ő szerezte a lagtöbb rajtelsőséget 65.Csak nekisikerült egy pályán 7 rajtelsőséget szerzni és csak neki sikerült 24× egymásután az 1. sorból indulnia.Annakelenére, hogy a 10 év alat csak 4× volt vb esélyes csapatnál és ebböl 2 évig a legnagyobb elenfele volt a csapattársa még annakelenére 41×nyert.Ha Senna tuléli a balesetet akkor azt elnézvel, hogy hogy halmozta a rajtelsőségeket talán 100-nál is töb pole positiont szerzet vona!Meg még ki tudja, hogy menyi győzelmet és vb címet szerzet volna amivel mégnagyobra növelte volna a hírnevét.

2009. Március 01, 06:09
Válasz #7

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Nekem többek között az a legelképesztőbb dolog, hogy az első körben mindenkinél gyorsabb tudott lenni. No meg az a hihetetlen műszaki érzéke, elképesztő, akárcsak egy mérnök. Csak sajnálni tudom hogy 1996-ban kezdtem el F1-et nézni...

2009. Február 28, 22:30
Válasz #6

fish

  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 53
    • Profil megtekintése
Senna volt a leggyorsabb a legelszántabb és legnépszerűbb, ezeket a dolgokat senki se tagadhatja.Ayrton 82-ben az év végén futota az első f3-as versenyé és megszerezte a polt, megfutota a leggyorsabbkört és a versenyt is megnyerte.83-ban pedig folytata továb és az első 9 f3 versenyén megszerezte a polt, megfutota a leggyorsabbkört és a versenyt is megnyerte.Ez abszolult rekord volt abban a kategoriában és ezt úgy csinálta Ayrton, hogy mindenkialat ugyanolyanautóvolt.Senna 83-ban tesztelt elöször f1 autót és ha jólemlékszem azon az első f1-es tesztjén megfutota a pájacsúcsot.Senna 10 év alat szerzet 65 pole positiont és 10 év alat senki még meg se közelítete ezt az eredményt.Ayrton amikor az 1. helyről indult ami sűrünvolt, akkor az 1. körben olyanbrutáliskörtment amivel sokkolta a mezőnyt, majd a 2. körtölkezdvel kimélte az autót és tartota az 1. körben kialakítot távot.A f1 történetében senki se tudta olyanmegsemisítően legyőzni  a csapatársait mint ő.Prost kivételével minden csapatársánsk képesvolt akár 1mp-et adni körönként ha a határon ment.Sőt nagyritkán még le is körözta a csapatársait, hogyha egészvégig a határon ment.Senna verhetetlen volt esőben nagyonjol mutasa ezt az első győzelma amikor a 2. helyezet Alboretonak majdnem 1 kőrt adot.Vagy a legendás Doninktoni versenye amikor az 1. kőrben 1perc alat megelőzte Schumachert,Wendlinger,Hillt és Prostot.A futam végére pedig a 2. helyezet Hillnek majdnem 1 kört adot pdig nem Senna ült a legjobb autóban.Ayrton akár évekre viszamenőleg eltudte mondani, hogy egy tesztkörön a pálya mindenegyes pontján hogyan viselkedet az autó és senki se tudot olyan részletes és plasztikus beszámolót tartani 1 tesztköröl mint ő.Ha a kocsi beállitásain pl. a szárnydőlésszögön aprót állítotak akkor Ayrton megtudta mondani, hogy az a apró dolog miben befolyásolta az autó irányíthatóságát.Senna minden pályán emlékezet az autó beállításaira és a motor hangjának apró megváltozásábol előb tudta, hogy mi a baj mint a monitor előt ülő japánok.megvált 

2008. November 24, 08:29
Válasz #5

bagoly701

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 544
    • Profil megtekintése
Senna nekem az örök kedvenc és ma sem értem miért kellett meghalnia. Egy csomó videót nézek róla mindig, meg mindent elolvasok amit csak találok. ő is bírt menni esőben rendesen, amikor más már nem boldogult. Különleges személyiség volt, az biztos.

2008. November 23, 20:52
Válasz #4

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Hát igen, ez így van ahogy mondod :good: Épp a minap néztem meg Senna tragikus balesetének a videóját, meghökkentő!! :'(

2008. November 23, 20:27
Válasz #3

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Sajnos nem néztem még az F1-et amikor Senna még élt. De tudom hogy Hamiltonok, Raikönnenek jönnek-mennek (ezzel senkinek a kedvencét nem akarom bántani), de amit ez az ember véghezvitt az utánozhatatlan, és egyedülálló. Félelmetes miket művelt a versenypályán. Egy irgalmatlan tehetséget veszítettünk el személyében.

SENNA FOREVER!!!  REST IN PEACE  :'(


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dw9Zio4IkKc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dw9Zio4IkKc</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MAAbvJGa5mg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MAAbvJGa5mg</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pcVvOI4ccko" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=pcVvOI4ccko</a>


















































PURE GENIUS


« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 21, 18:43 írta F1Andris »

2007. Szeptember 01, 21:06
Válasz #2

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Ha rá klikkelsz mindent megtudhatsz Senna-ról: http://hu.wikipedia.org/wiki/Ayrton_Senna


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Augusztus 16, 23:07
Válasz #1

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Ayrton Senna

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek