Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Kiss Pál Tamás megnyerte a barcelonai második futamot!!!  (Megtekintve 6479 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Május 26, 22:15
Válasz #2

DannyBug

  • F1 Bug Team
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 662
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Lotus, Sauber
  • Kedvenc pilótád: Kimi Raikkönen, Robert Kubica, Kamui Kobayashi,


2011. Május 25, 14:42
Válasz #1

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
Már biztosan a magyarok számára is emlékezetes lesz a barcelonai autósport-hétvége: a GP3-as sorozatban szereplő Kiss Pál Tamás ugyanis megnyerte a vasárnap délelőtti második futamot.





Mint ismert, a magyar versenyző a biztató pénteki tesztnap után az időmérőn a hetedik rajtkockát szerzete meg, majd a szombat esti futamon a pontszerző nyolcadik pozícióban ért célba. A szabályok értelmében így az első helyről indulhatott a vasárnapi második futamon.

A rajt után rögtön be kellett küldeni a biztonsági autót, mivel az egyik pilóta lefulladt a rajtrácson, és a mögötte érkezők beleszaladtak. Az újraindítás után Kiss Pál jól kapta el a ritmust, és végig magabiztosan őrizte előnyét Nigel Melkerrel szemben.

A holland pilóta egyszer sem tudott igazán előzési pozícióba kerülni, a verseny vége fele pedig látszott, hogy nem is igazán akar kockáztatni. Így végül Kiss Pál Tamás érett versenyzést bemutatva megnyerte a barcelonai versenyt, első futamgyőzelmét aratva a sorozatban.

?Tény és való, izgalmasabb futam volt, mint tegnapi ? mondta az első versenyt a 8. helyen záró Kiss Pál Tamás. ? A felvezető körben próbáltam a gumikra vigyázni. Jól tudtam a biztonsági autó mögött menni, és sikerült jól elkapnom az újraindítást is. Ezután végig vigyáztam a gumikra, próbáltam minimálisan csúszkálni. Amikor nagyon közeledett Merkel, próbáltam a határon autózni, amennyire csak lehetett. Köszönöm a szponzoraimnak és mindenkinek, aki szurkolt nekem, fantasztikus volt számomra ez a verseny, kirázott a hideg a célba érés pillanatában."

Végeredmény:
1. Kiss Pál Tamás (magyar, Tech 1)
 31:08.280
 2. Nigel Melker (holland, Mücke)
 1.294 mp h.
 3. Dean Smith (brit, Addax)
 2.657 mp h.
 4. Andrea Caldarelli (olasz, Tech 1)
 4.055 mp h.
 5. Mitch Evans (új-zélandi, MW Arden)
 5.671 mp h.
 6. Valtteri Bottas (finn, Lotus ART)
 9.341 mp h.
 A pontverseny állása: 1. Melker 22 pont, 2. Caldarelli 20, 3. Evans 17, ?7. Kiss 7
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 25, 14:45 írta Ivancia »
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek