Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Súlyos balesetet szenvedett Robert Kubica  (Megtekintve 6259 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Február 09, 13:28
Válasz #29

Forma1 Girl

  • Michael Schumacher
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 912
  • Kockás Zászló
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mercedes Gp Petronas
  • Kedvenc pilótád: Michael Schumacher, Kamui Kobayashi, Robert Kubica, Felipe Massa, Vitalij Petrov, Karun Chandhok
Teljes mértékben egyet értek! A tesztpilóta feladata többek közt ez is, ha úgy adódik helyettesítenie kell... jobb csapatoknál ez így működik (kivéve a Ferrarinál és most jelen esetben a LR-is...) Ez a szemtelenség tetőfoka...
És akkor már tegnap az ostobája (Gyulám) már "halkan jegyezte meg" hogy Kimi neve is szerepel a beugrók táborában!
Hát én meg halkan jegyzem meg h Ice One Racing...

Én is 1etértek Veletek. Akkor miért tartanak tesztpilótkat? Szimulátorozni?? Azt a riportot én is láttam a Fókuszban. Végig hallgattam Gyula okoskodásait. Hát kár volt.
"Hogy jó győztes légy, még jobb vesztesnek kell lenned." Michael Schumacher
"Mindannyiunk célja legjobbnak lenni a legjobbak között." Michael Shumacher
"Vannak kellemesebb dolgok is, mint 120-szal fék nélkül egy gumifal felé száguldani." Michael Schumacher

2011. Február 08, 09:19
Válasz #28

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Röviden: Rohadjanak meg! Arra persze jó a négy tartalékversenyző, hogy tejeljen nekik, de hogy esetleg vészhelyzetben kocsiba ülhessen valamelyik, arra nem... Szélhamos banda, remélem, mire Robert visszatér, a Proton már csődbemegy és olyan gyorsan eltűnik az F1-ből, ahogy idejött ellopni egy olyan nevet, amit egy másik csapat hozott vissza...

Teljes mértékben egyet értek! A tesztpilóta feladata többek közt ez is, ha úgy adódik helyettesítenie kell... jobb csapatoknál ez így működik (kivéve a Ferrarinál és most jelen esetben a LR-is...) Ez a szemtelenség tetőfoka...
És akkor már tegnap az ostobája (Gyulám) már "halkan jegyezte meg" hogy Kimi neve is szerepel a beugrók táborában!
Hát én meg halkan jegyzem meg h Ice One Racing...

2011. Február 07, 21:29
Válasz #27

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
„Biztosan ki fog hagyni pár hónapit. Egyelőre azonban nem tudni, hogy mennyi időre lesz szüksége a teljes felépüléshez. Már elkezdtünk gondolkozni és dolgozni a készenléti tervünkön. Nem tudjuk, hogy mennyi időt vesz igénybe Robert felépülése. Rövid távon ott vannak a tartalékversenyzőink, de ha hosszabb időről van szó, akkor különböző lehetőségeket is megvizsgálunk.”

Most akár Moilanen szövegét is bemásolhatnám....  :)
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2011. Február 07, 15:52
Válasz #26

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Röviden: Rohadjanak meg! Arra persze jó a négy tartalékversenyző, hogy tejeljen nekik, de hogy esetleg vészhelyzetben kocsiba ülhessen valamelyik, arra nem... Szélhamos banda, remélem, mire Robert visszatér, a Proton már csődbemegy és olyan gyorsan eltűnik az F1-ből, ahogy idejött ellopni egy olyan nevet, amit egy másik csapat hozott vissza...

Azért várjuk ki a végét.  :)

2011. Február 07, 15:42
Válasz #25

Moilanen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma 3000 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 163
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Team Lotus (az igazi :P)
  • Kedvenc pilótád: Heikki Kovalainen
A Lotus Renault GP Team főnöke, Eric Boullier úgy nyilatkozott a BBC-nek, hogy szükségük lehet egy új versenyzőre Robert Kubica helyettesítésére.

Boullier nem számol a teszt-és tartalékpilótákkal, így Romain Grosjean, és Bruno Senna sem kap lehetőséget az R31-es volánja mögött a szezonban.

Röviden: Rohadjanak meg! Arra persze jó a négy tartalékversenyző, hogy tejeljen nekik, de hogy esetleg vészhelyzetben kocsiba ülhessen valamelyik, arra nem... Szélhamos banda, remélem, mire Robert visszatér, a Proton már csődbemegy és olyan gyorsan eltűnik az F1-ből, ahogy idejött ellopni egy olyan nevet, amit egy másik csapat hozott vissza...

2011. Február 07, 12:26
Válasz #24

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
A Lotus Renault GP Team főnöke, Eric Boullier úgy nyilatkozott a BBC-nek, hogy szükségük lehet egy új versenyzőre Robert Kubica helyettesítésére.

Boullier nem számol a teszt-és tartalékpilótákkal, így Romain Grosjean, és Bruno Senna sem kap lehetőséget az R31-es volánja mögött a szezonban.


A lehetőségek között szerepel Nick Heidfeld, Pedro de la Rosa, Adrian Sutil, Nicolas Hülkenberg és Kimi Räikkönen is.

A Lotus Renault GP Team egyelőre nem döntött arról, hogy kit szerződtet ideiglenesen az orosz Vitaly Petrov mellé. Robert Kubica várhatóan kihagyja a teljes szezont a súlyos sérülése miatt.
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2011. Február 07, 12:19
Válasz #23

Alexxa15

  • ♥♫♥♪
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 912
    • Profil megtekintése
Tegnap nagyon megijedtem mikor hallotam a hireket.Főleg hogy olyan hireket is olvastam hogy lehet amputálni kell e kezét...szerencsére ez nem következet be.
Kicsit sulyosabb lett a dolog mint én azt elsőre hittem..főleg hogy mostmár ugyebár biztos hogy ebben az évben már nem versenyzik..  :-\
Nagyon sajnálom.Eléggé balszerencsés.
Remélem a keze majd rendbe jön és minnél hamarabb versenyezni fog.


2011. Február 07, 06:59
Válasz #22

levi98

  • Fernando Alonso 5
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1545
  • Fernando Alonso 5
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Ferrari,Lotus Renault,Hispania Racing Team
  • Kedvenc pilótád: Fernando Alonso,Karun Chandhok, Robert Kubica, Heikki Kovalainen,Felipe Massa, Kamikaze Kamui Kobayashi :)
remélem kubica lehető leghamarabb felépül és majd tudja használni rendesen a karját!  :-\ :no_1:
Go Fernando!

2011. Február 07, 00:18
Válasz #21

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Igen, sajnos. Én is nagyon sajnálom.  :-\

2011. Február 06, 23:59
Válasz #20

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Az igen, 90 perc a kocsiban, sérülten. Jó pár rendezőt le fognak csukni ott, úgy érzem.
: 2011. február 06. - 23:20:41
Szerencsétlen Kubicának nincs szerencséje.  :-\

2003-ban, amikor még F3-as versenyző volt, akkor is műtötték a kezét, akkor éppen el volt törve, s Macauban például úgy nyert, hogy végig fél kézzel versenyzett, mert az egyik kezét nem bírta használni. 2007-ben akkorát esett közel 280 km/h-ás sebességnél, hogy csoda, hogy túlélte. De talpra állt, s 2008-ban nem sok kellett a VB címhez. Erre fel megint itt lenne a nagy esély előtte, és tessék... rájár a rúd erre az emberre sajnos, de nagyon.  :'(

2011. Február 06, 22:18
Válasz #19

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
Az orvosi stáb hivatalos tájékoztatása szerint legjobb esetben is egy évet vesz igénybe Robert Kubica felépülése.

Az orvosi stáb több min 7 órán át műtötte a súlyos rali-balesetet szenvedő pilótát.


Robert Kubica ezen a hétvégén az Andorra ralin indult egy Skoda Fabiával. A Lotus Renault GP Team lengyel versenyzője vasárnap a reggeli órákban súlyos sérülést szenvedett, miután a speciális szakaszon hatalmasat bukott.

Kubica autóját a szalagkorlát átszúrta, ami súlyosan megsebesesítette a pilótát. Robert a jobb karján és a lábán sérült meg. 90 percen át a lengyel versenyző az autójában várakozott, mire a mentősök biztonságosan ki tudták vágni a rommá tört gépből.

Kubica rendkívül sok vért vesztett a jobb karján, amit csak egy több mint 7 órás műtét során tudtak megmenteni.

Az operációt vezető Dr. Igor Rossello elmondta: „Ha rendben ment az operáció, akkor egy évet vesz igénybe majd a rehabilitáció.”

Kubicát két orvosi stáb műtötte, melynek elsődleges feladata az volt, hogy elállítsa a pilóta belső vérzését.

Pontosabb diagnózist a következő hét végén tud adni az orvosi stáb.

Az orvosok később tartanak részletes tájékoztatást az operációról. Kubica első éjszakája kritikus lesz, 24 órás megfigyelés alatt tartják.

Kubica a következő 5-7 napban, vagy tovább, intenzív gondozásban marad!

Az orvosi stáb szerint 7-10 nap elteltével lehet majd tudni, Robert mennyire lesz majd képes használni a karját!
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2011. Február 06, 22:10
Válasz #18

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Ez olyan hülyeség, hogy minek ment rallyzni. Mert ha kilép a zebrára, s valami idióta elüti vagy 50-nel, akkor is kórházba került volna súlyos sérülésekkel, mint ahogy most.
Nem azt mondtam, hogy ne menjen, erről szó sincs, csak ez most nagy vesztesség a Lotus Renault-nak is és nekünk is. :)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 06, 22:17 írta Cole »

2011. Február 06, 21:44
Válasz #17

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Ez olyan hülyeség, hogy minek ment rallyzni. Mert ha kilép a zebrára, s valami idióta elüti vagy 50-nel, akkor is kórházba került volna súlyos sérülésekkel, mint ahogy most.

2011. Február 06, 21:34
Válasz #16

Ivancia

  • F1 Challenge Fan
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2509
  • KC23!
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Ferrari
  • Kedvenc pilótád: Karun Chandhok
20:40 ó.: A Mediaset arról számolt be, hogy a kétszeres világbajnok Fernando Alonso is a Robert Kubicát ápoló kórházba érkezett. A Ferrari ásza első kézből szeretne információkat szerezni jó barátja állapotáról.

20:35 ó.: AZ OLASZ ANSA SZERINT MÁR HELYRERAKTÁK AZ ORVOSOK A TÖRÖTT CSONTOKAT ÉS A VÉRKERINGÉST IS HELYREÁLLÍTOTTÁK KUBICA JOBB KARJÁBAN!

20:25 ó.: A MOTO.PL NEVű HONLAP SZERINT NEM KÁROSODOTT MARADANDÓAN ROBERT KUBICA JOBB KARJA ÉS KÉZFEJE, EZ REMÉNYT AD ARRA, HOGY VISSZATÉRHET AZ AUTÓVERSENYZÉS VILÁGÁBA!

: február 06, 2011, 08:48:18 pm
21:35 ó.: Dr. Igor Rossello, az egyik orvosi csoport vezetője szerint kedvező esetben is legalább egy évig tarthat Robert Kubica teljes rehabilitációja.

21:30 ó.: A Mediaset jelentése szerint befejeződött a hét órás (!!!) műtét. Két orvosi csoport végezte a bonyolult beavatkozást. Az egyik team a jobb karral, míg a másik a sérült jobb lábbal foglalkozott. Végső diagnózist 5-7 napon belül állítanak fel, akkor derülhet ki, milyen kilátásai vannak az F1-es versenyzőnek.
 

21:25 ó: Befejezéséhez közeledik a műtét, nincs még friss információ. A Gazeta Wyborcza azonban azt írta, tévesek voltak azok a délutáni hírek, hogy súlyos belső vérzése lett volna Robert Kubicának. Így az sem igaz, hogy életveszélyes lett volna az állapota.
?Minden tiszteletem Chandhok-é, egy kedves srác. Látok annyit benne, ami elég egy világbajnoki címhez? Nos, ezt majd az idő eldönti. Ennek a történetnek még jó vége is lehet, de egyelőre nem tud autóhoz jutni.?
Eddie Jordan

2011. Február 06, 20:04
Válasz #15

Sungirl

  • Kimi fanatic
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • GP2 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 445
  • Eccleston ükje
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Fernando Alonso, Sebastian Vettel
Tele van ezzel most minden F1-es oldal. Szörnyű volt látni a képeket, nagyon megijedtem. A borzongás kerülget már... Szörnyű belegondolni. Olyan veszélyes a Rally mennyiszer hallani hogy mennyien összetörik magukat. Meg a templom... Védeni kellene ezeket a pályától!!! Na de remélem felépül, és meggyógyul a jobb keze is.  :-\
: 2011. február 06. - 20:00:19
Tele van ezzel most minden F1-es oldal. Szörnyű volt látni a képeket, nagyon megijedtem. A borzongás kerülget már... Szörnyű belegondolni. Olyan veszélyes a Rally mennyiszer hallani hogy mennyien összetörik magukat. Meg a templom... Védeni kellene ezeket a pályától!!! Na de remélem felépül, és meggyógyul a jobb keze is.  :-\

És egyrészben haragszom is rá most. Miért kell rallizni ha már tesztelnek?  :-\

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek