Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Kína, Shanghai 2010-04-18  (Megtekintve 28041 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2011. Szeptember 29, 17:58
Válasz #85

BagiRa88

  • Forma 1 Világbajnok
  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 71
  • Jenson Button Menedzsere
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Vodafone McLaren Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Jenson Button , Lewis Hamilton
A kedvenc futamom amióta nézem az Forma-1 et. Rengeteg előzés , Sok box kiállás tréfás eső.
Hamilton és Vettel munkája a futamon kitűnő volt rengeteget előztek mind 2 en.
"Azért vagyok itt, hogy győzzek. Semmi örömet nem okoz az ötödik vagy a hatodik helyért való csatározás."
Lewis Hamilton

2010. Május 02, 00:55
Válasz #84

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése

2010. április 23, 15:48
Válasz #83

nick

  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Hozzászólások: 586
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: Cuki Kimi
  • Kedvenc pilótád: Kimi Raikkonen
Schumacher: Nem elég jó nekem és nem elég jó tőlem
Michael Schumacher, a Mercedes GP hétszeres világbajnok versenyzője a lehető leghamarabb el akarja felejteni a kínai versenyhétvégét.

Schumacher boldog, hogy Nico Rosberg rendszeresen jó eredményt tud elérni a versenyeken.

A német legendának a kínai versenyhétvége sem sikerült igazán. Már a szabadedzéseken sejteni lehetett, hogy nem vár könnyű futam a rekorderre.

A versenyen sokat szenvedett a gumikkal, valamint a szerencse sem állt mellé. Michael végül a tizedik helyen ért célba, míg csapattársa harmadik lett.

Michael Schumacher

A kínai futam egyike volt azoknak a futamoknak, amelyet gyorsan el szeretnénk felejteni és ez érvényes az egész hétvégére. Az eredmény nem elég jó nekem és nem elég jó tőlem. Úgy fogom fel, mint egy újabb tapasztalatot. A versenystratégiám nem volt valami meggyőző, ami miatt az utolsó 10 körben mintha slick-eken mentem volna, nem pedig intermediate-en.

Az elsők között hajtottam végre az utolsó kerékcserét, lehetett volna más, sikeresebb döntést is hozni. Mindezek ellenére részt vettem néhány élvezetes küzdelemben, de az utolsó bokszkiállásom egyszerűen túl korai volt és a futam végére már vesztett pozíciókban harcoltam. Nico pódiumos helyezésének köszönhetően legalább egyikünk rendszeresen pontot szerez.
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 23, 15:53 írta nick »
"Inkább minden nap 1 vodka, mint még 1 Forma-1 VB-cím!" Kimi Raikkonen
"Kimi alá inkább tank való mint F-1-es kocsi, mert azt nem tudja széthajtani." Mario Ilien
"...Kimi azonban egy kicsit lusta. Szeret bulizni és inni is." Alain Prost

2010. április 21, 21:33
Válasz #82

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Jó csak tudod, hányinger kerülget ettől, h még a végén kiderül Alonso "csapatutasításra" tette, mivel őt várták!És nem képesek azt mondani, h tévedtünk, röhejessé téve ezzel Massat is és Alonsot is!

Mondjuk mióta elment Ross the Boss meg Mickey Mouse, azóta vicc lett az egész Ferrari, kb. mint amilyen volt a Schumi éra előtt.

2010. április 21, 21:24
Válasz #81

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Ilyen példáért nem kell messzire menni, találunk országhatáron belül is jó néhány ilyet. :D :D  ;D

Jó csak tudod, hányinger kerülget ettől, h még a végén kiderül Alonso "csapatutasításra" tette, mivel őt várták!És nem képesek azt mondani, h tévedtünk, röhejessé téve ezzel Massat is és Alonsot is!

2010. április 21, 21:18
Válasz #80

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Akkor Domesz azért nyilatkozott úgy ahogy!
Bevallani h tévedtünk, azt nem ismerik! Hát minden elismerésem!

Ilyen példáért nem kell messzire menni, találunk országhatáron belül is jó néhány ilyet. :D :D  ;D

2010. április 21, 20:49
Válasz #79

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Amit kiemeltél Márti, azt már én is olvastam máshol!
Bevallom olyan gyorsan történtek az események, h én akkor ezt nem vettem észre, de így utólag jogos a kérdés!

Akkor Domesz azért nyilatkozott úgy ahogy!
Bevallani h tévedtünk, azt nem ismerik! Hát minden elismerésem!

2010. április 21, 20:40
Válasz #78

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Brundle három versenyzőt is megbüntetett volna Kínában

Az FIA 2010-től stratégiát váltott a Formula-1-es futamok felügyeletét illetően, és a három főből álló versenybíróság mellé, vagy egy volt F1-es pilótát rendelnek, vagy egy más sorozat aktív résztvevőjét. Ennek köszönhetően idén még senki sem kapott büntetést 'sportszerűtlen manőver' miatt, mindössze figyelmeztetéseket osztottak ki. A korábbi pilóta, Martin Brundle szerint Kínában a versenybíróság túl kegyes volt, és ha rajta múlt volna, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel és Jenson Button is büntetésben részesült volna.

A brit szakember szerint Hamilton és Vettel boxutcai viaskodása veszélyes volt, és nem lett volna szabad megúszniuk egy-egy figyelmeztetéssel. "Vettel a levegőpisztoly és a szerelő irányába szorította Lewist, ugyanakkor Hamiltonnak is vissza kellett volna vennie egy kicsit. Mit ér az, hogy mindketten csak figyelmeztetést kaptak?"

"Meddig tart a figyelmeztetés érvényessége, és mennyit lehet begyűjteni belőle, amíg valakit meg is büntetnek? Nagy szerencséjük van, hogy a hétvégén nem én voltam a bírósegéd (hanem Alexander Wurz). Biztosan gondoskodtam volna arról, hogy Barcelonában néhány hellyel hátrábbra sorolják őket." – folytatta az értékelést a BBC szakembere.

"A döntés precedens értékű lett volna. Jelenleg túl kíméletes a versenybíróság. Ami az egymás mellett történő boxutcai behajtásokat (Hamilton kontra Vettel, Alonso kontra Massa) illeti, az meglátásom szerint nem olyan vészes, mert ott nincs se személyzet, se felszerelés. Viszont tudtommal szabályellenes." – folytatta Brundle, aki ettől függetlenül furcsállja Fernando Alonso Felipe Massa elleni manőverét, és az ezt követő kerékcserét.

"Alonso egy bátor manőverrel megelőzte Massát a box bejáratánál. Nem értem, hogy a Ferrari miből jött rá ilyen gyorsan, hogy a Massa számára készenlétben lévő gumikat ki kell cserélni Fernando abroncsaira." – jegyezte meg a szakember.

Míg az Alonso-Massa ügyben Brundle sem szankcionált volna, a honfitársát, Jenson Buttont szívesen megdorgálta volna Sanghajban. "Amikor a biztonsági autó elhagyta a pályát, Button szinte megállásra kényszeríttette a teljes mezőnyt. Ez esetben egy figyelmeztetést vagy egy áthajtásos büntetést adtam volna. Ennek semmi értelme nem volt, és ellenkezik a szabályokkal is, kivéve, ha be tudja bizonyítani, hogy a biztonsági autó szokatlanul lassan hajtott a boxba."

"Biztos, hogy nem lennék túl népszerű versenybíró, különösen nem a volt csapatom, a McLaren köreiben, de ez nem szimpátia kérdése. A bírók szerepe nem erről szól." – tette hozzá az 50 esztendős szakember.

motorsportal.hu
: 2010. április 21. - 20:25:07
Amit kijelöltem kékkel, hát én is ezt kérdeztem. De gondoltam nem mondom, mert mivel le leszek hülyézve hogy a Ferrari vezetősége nem tehet róla, mert ők szentek, itt csak a csúnya Alonso. Nem akarom védeni őt, de én mikor láttam a manővert hány könyörgöm, ezt mondtam Massa nagyon lelassított, de a Massa drukkerek mert a kocsog Alonso, nem, ennyi a kedves csapat, ezt az utasítást adta, ennyi, mert olvashattátok milyen Pr szöveget nyomott le a Ferrari, ők leszarják az egyéni címet, nekik csak  a csapat és az a legfontosabb, hát nekem a gyomrom nem veszi be ezt már mióta de ugye le lettem cseszve hogy sértődött, megkeseredett Kimi drukker azért mond ilyeneket, hát tessék.

Még mindig tartom azt, hogy ez a Forma1 nagyon el lett cseszve!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2010. április 21, 20:02
Válasz #77

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Mondtuk is ezt egy szóval neked? :) 2007-ben ezt Hamilton is megcsinálta, akkor ment bele Vettel Webber-be.

Nem konkrétan Rátok értettem. Nagyon sok olyan ismerősöm van, akinek ezt mondtam, s teljesen hülyének néztek.  ???
: 2010. április 21. - 20:00:30
...dőljön el a pályán oké, de sportszerűen!

Jaja, egy szavam nem lenne akkor se Hamilton, se Buttonra, se McLarenre, ha tisztán nyernének. Akkor még azt mondanám, hogy meg is érdemelnék. :) Na de így, mint Kínába...

2010. április 21, 16:58
Válasz #76

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
"Brundle azonban hozzátette, hogy ha rajta múlik, a győztes Jenson Button sem ússza meg szárazon. "Én javasoltam volna legalább egy megrovást, sőt, akár egy áthajtásos büntetést is Buttonnak, amiért ok nélkül lelassította a mezőnyt a Safety Car-os újraindítás után" - mondta. - "Ezzel ugyanis egyértelműen megszegte a szabályt, hacsak nem tudta volna bizonyítani, hogy a Safety Car túl lassan hajtott ki a boxba." "

Mióta mondom ezt, hogy ez nem fair dolog, de eddig mindenki lehurrogott engem...

És én egyet is értettem!
Am még azt is mondta Brundle, h Buttont , Hamiltont, és Vettelt is egyaránt megbüntettem volna! Bár utóbbival vitatkoznék, de ám legyen, de a fehér vonalas manőverek, régen mikor voltak kérdésesek?  ???
Számomra hihetetlen még mindíg hogy tudtak e-felett elsiklani!
Na mind egy , legalább bebizonyosodik h nem csak mi gondoltuk így!
Remélem a következő futamokon ott ül már a bírák között, és nem csak "feketepontokat" osztogatnak majd!
Wurz most "fújt" a McLarennek, és nagyon nem örülnék, ha a továbbiakban is így lenne, dőljön el a pályán oké, de sportszerűen!

2010. április 21, 15:48
Válasz #75

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum


Mióta mondom ezt, hogy ez nem fair dolog, de eddig mindenki lehurrogott engem...

Mondtuk is ezt egy szóval neked? :) 2007-ben ezt Hamilton is megcsinálta, akkor ment bele Vettel Webber-be.

2010. április 21, 13:53
Válasz #74

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
"Brundle azonban hozzátette, hogy ha rajta múlik, a győztes Jenson Button sem ússza meg szárazon. "Én javasoltam volna legalább egy megrovást, sőt, akár egy áthajtásos büntetést is Buttonnak, amiért ok nélkül lelassította a mezőnyt a Safety Car-os újraindítás után" - mondta. - "Ezzel ugyanis egyértelműen megszegte a szabályt, hacsak nem tudta volna bizonyítani, hogy a Safety Car túl lassan hajtott ki a boxba." "

Mióta mondom ezt, hogy ez nem fair dolog, de eddig mindenki lehurrogott engem...

2010. április 19, 15:20
Válasz #73

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Kínai Nagydíj: Nemzetközi sajtóvisszhang

Anglia

Daily Telegraph: "Jenson Button vezényletével a McLaren-Mercedes kettős győzelmet szerzett egy kaotikus versenyen. A visszaút körülményes lesz, de Kína megérte az utazást."

The Times: "Jenson Button hidegfejjel versenyzett, és átvetette a vezetést az összesítésben. A címvédőben továbbra is sokan kételkednek, Kínában azonban a riválisai bottal üthették a nyomát."

The Guardian: "Jenson Button nyert Kínában Lewis Hamilton előtt. Az erős Red Bull Racinget azonban még nem sikerül legyőzni. A McLaren duója viszont kihasználta a vetélytársak gyengélkedését."

The Independent:
"A címvédő mindent helyesen csinált, mindenkit maga mégé utasított a versenyen és átvette a vezetést az összesítésben."

The Sun:
"Button élete győzelmét ünnepelhette Sanghajban."

Daily Mail: "Jenson Button újabb győzelmet szerzett, és megmutatta, hogy a McLaren csillaga neki ragyog, és nem Lewis Hamiltonnak."

Olaszország

La Gazzetta dello Sport: "A Ferrari pazarolt, Alonso egy biztos győzelmet dobott el magától. A Ferrari elvesztette a vezetést a bajnoki összesítésben. Schumi vereséget szenvedett, és nem is keres kifogásokat."

Corriere dello Sport: "Alonso vállalja a felelősséget a negyedik helyért."

Tuttosport: "Alonso bocsánatot kért: 'Az én hibám volt."

Spanyolország

El Pais: "Az esőnek köszönhetően izgalmas volt a Kínai Nagydíj. Most már senki sem állíthatja, hogy a Formula-1 unalmas sport."

El Mundo: "Fernando Alonso a rajtnál olyan hibát követett el, amely általában csak egy újonccal fordul elő."

Marca: "Button nyert a káoszban, mert ő volt a legokosabb, és így jogosan vette át a vezetést a bajnoki összesítésben."

Sport: "Alonso nagy árat fizetett a hibájáért, de remekül felzárkózott."

Németország


Süddeutsche Zeitung: "Schumacher tanácstalan volt az esőben."

Express: "Csiga-Schumi. Még soha nem volt ilyen rossz. Négy verseny alatt lerombolta, amit addig felépített."

Hamburger Abendblatt: "Schumi, mint tanulóvezető."
 

2010. április 18, 22:03
Válasz #72

Chidori

  • ***
  • Információ Nem elérhető
  • Forma 3000 versenyző
  • Hozzászólások: 199
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Nem láttam a mai futamot, mert csak késő délután értem haza. Az eredményekről és bizonyos körülményekről értesültem. Vettelnek nem örültem, az lett volna a legjobb ha a tegnapi pole után győz. Schumachertol senki nem vár újabb VB címet, de azért Rosberg eddig keményen adja neki a "köröket" és Michaelnek is kéne már valamit mutatnia. Nem azért mert kötelező, hanem mert akkor nem értem minek jött vissza. Ezt bármelyik pilóta lehozza. Button eddig számomra kellemes meglepetés, habár ha minden igaz, a mai futamon is mákja volt. A többieknek grat. Remélem jó futam volt és ti élveztétek.  :)

2010. április 18, 21:50
Válasz #71

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
De várom azt a percet, amikor összejön a Dream Team a Ferrari-nál esetleg, s Vettel Hülkenberggel együtt oda-vissza fog hülyét csinálni a komplett mezőnyből. Remélem, már nem sokat kell rá várni. :D :D :D

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek