Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: A Ferrari kész elhagyni a Forma-1-et!  (Megtekintve 2156 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Május 13, 21:45
Válasz #9

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Szerinted mennyi idő kellene ahhoz, hogy ez a három is térden csúszva könyörögjön, hogy csatlakozhasson a Ferrari, a Mercedes, a Renault, a Toyota és a BMW által alapított új sportághoz?
Ha pedig mégsem, akkor fulladjanak meg. A rajongók 95%-a amúgy sem rájuk kiváncsi, hanem az előbb említettekre.

Itt egy cikk, ami szintén felveti a lehetőséget:
http://sportgeza.hu/forma1/2009/05/13/tenyleg_lesz_f1_es_ellen-f1_jovore/

Szerintem ennél jobb pilanat egy jó darabig nem lesz, így most kéne lépniük.
A rajongók úgyis támogatnák őket, a nagy öregek meg kapnának egy oltári nagy pofont végre. Mindegyik megérdemelné. Felháborítóan el vannak szállva maguktól.

Szerintem nem sokáig, de szép lenne, ha tényleg megalakítanák, mert Bernie és Mosely már nem tudja kézben tartani ezt a helyzetet. Nem kívánom ezt az F1-nek, de ha meg is egyeznek, akkor is lesz minimum 1 távozó csapat...

2009. Május 13, 21:08
Válasz #8

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Most kéne meglépniük ezt a lépést, hogy kiszállnak jövőre, és alapítanának egy másik sportágat. Félek hogy nem elég bátrak! Az Fia szerintem ki fogja őket cselezni valami szarral és meg fognak állapodni a csapatokkal. Már most tudom hogy ez a no tankolás story mekkora elcseszett sz*r lesz, és tiszta uncsiak leszenk a futamok, hát már idénre ezt ígérte az Fia, Bernie hogy izgalmasabb futamok, több előzés, aha már eltelt 5 futam és nem izgultam szét a fejem. Semmi extrát nem láttam. Szóval Hajrá Ferrari, Merci, Toyota, renault, red bull, Bmw csináljátok ki az FIA-t!!!!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Május 13, 20:50
Válasz #7

Freedom

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • GP2 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 320
    • Profil megtekintése
Csak az a baj, hogy nem egységes a FOTA, mert a Brawn, Williams, Force India(nem értem őket) már beadták a nevezésüket.
Szerinted mennyi idő kellene ahhoz, hogy ez a három is térden csúszva könyörögjön, hogy csatlakozhasson a Ferrari, a Mercedes, a Renault, a Toyota és a BMW által alapított új sportághoz?
Ha pedig mégsem, akkor fulladjanak meg. A rajongók 95%-a amúgy sem rájuk kiváncsi, hanem az előbb említettekre.

Itt egy cikk, ami szintén felveti a lehetőséget:
http://sportgeza.hu/forma1/2009/05/13/tenyleg_lesz_f1_es_ellen-f1_jovore/

Szerintem ennél jobb pilanat egy jó darabig nem lesz, így most kéne lépniük.
A rajongók úgyis támogatnák őket, a nagy öregek meg kapnának egy oltári nagy pofont végre. Mindegyik megérdemelné. Felháborítóan el vannak szállva maguktól.

A valaha élt legjobb Forma 1-es pilóta!

2009. Május 13, 20:24
Válasz #6

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
A Ferrari felhívta a Nemzetközi Automobil Szövetség figyelmét arra, hogy ha nem változtat a Motorsport Világtanács által hozott döntéseken, az elkövetkezendő esztendőben nem vesznek részt a Formula-1-es bajnokságban. Luca di Montezemolo megígérte a rajongóknak, hogy a Scuderia továbbra is versenyezni fog - ha nem a Formula-1-ben, majd máshol.
A sajtó szerint három lehetősége van a csapatnak: Amerika, Le Mans vagy egy saját versenysorozat az A1GP-re alapozva.

Egyesek szerint a Ferrari csak fenyegetőzik, Montezemolo azonban hangsúlyozta, hogy ha az FIA nem tesz eleget a kérésnek, és nem lesz azonos szabályrendszer, kiszállnak. A pénteki FIA-FOTA találkozó előtt a Ferrari elnöke nyomatékosította csapata szándékát.

Luca di Montezemolo: "Örömömre szolgál, hogy számíthatunk a rajongók támogatására, és szeretnék köszönetet mondani, a világ minden tájáról érkező levelekért és a honlapunkra írt üzenetekért. Örülök, hogy számíthatunk a rajongók támogatására, akik megértik, hogy miért hoztuk meg ezt a döntést. Ha arra kényszerítenek, hogy elhagyjuk a bajnokságot, amelynek már hatvan éve a szereplői vagyunk, és ahol számos rekordot döntöttünk a győzelmeket illetően, akkor ennek csak az lesz az oka, hogy meg akarják változtatni a sport alapelveit. Ha valóban arra kerül sor, hogy elhagyjuk a Formula-1-et, akkor más versenyeken fogunk részt venni, ahol ismét örömet okozhatunk a szenvedélyes és elszánt rajongóknak. Az autósport a Ferrari egyik alapvető tevékenysége. Ezen semmi sem fog változtatni."

Felipe Massa: "Meg tudom érteni a csapat okait, hogy így döntött. Az ötlet, hogy egy bajnokságban két szabályt alkalmazzanak, és olyan autók vehessenek részt, amelyek hátsó légterelője állítható és a fordulatszám sem korlátozott, abszurdum. Az idei esztendőben is láthattuk, hogy a bizonytalan szabályzat zavart okoz, különösen a rajongók körében. Csak gondoljanak bele mi történne, ha minden maradna úgy, ahogy az FIA előírta. Minden pilóta álma, hogy a Ferrarinál versenyezhessen a Formula-1-ben. Az én álmom valóra vált. A Ferrari gyermekkorom óta egyet jelent az autósporttal. Biztos vagyok abban, hogy van más versenysorozat is, ahol az emberek szívesen látnák a Ferrarit, ha arra kerül a sor, hogy elhagyják a Formula-1-et."

Kimi Räikkönen: "Nehéz elképzelni a Formula-1-et Ferrari nélkül. Amikor a McLaren-Mercedesnél versenyeztem, a Scuderia volt mérce, az a csapat, amelyhez minket is hasonlítgattak. Amióta idejöttem tudom, hogy a Ferrari több mint egy csapat, a Ferrari egy legenda. Mindig nagy szenvedéllyel voltam minden iránt, aminek motorja van, de a Formula-1-et mindig is a királykategóriának tartottam, a technológiát és versengést illetően. Ha valóban azok a szabályok lesznek érvényben, amelyekről nemrég döntött az FIA, nehéz lesz úgy tekinteni a Formula-1-es bajnokságra, mint eddig. Nem hiszem, hogy a versenyzők szívesen harcolnának a többiekkel különböző szabályok esetén, mert ez sem a sportnak, sem a rajongóknak nem kedvezne. Megértem, hogy a Ferrari ez esetben más versenyeken akar szerepelni."

(Forrás: formula.hu)

2009. Május 12, 22:39
Válasz #5

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Nem kedvelem a  Ferrarit, de örülök, hogy a sportot nézik!  És bízok benne, hogy haamrosan olyan híreket hallunk, hogy átbeszélik ezeket a dolgokat, és mindenki maard a helyén. Azt nem kívánom, hogy kilépjenek. :) Mclaren is maradjon.

Freedom én is ezt mondom, hogy kikéne lépni mindenkinek és egy új bajnokságot kéne indítaniuk, és ehhez mindenük megvan... Csak az a baj, hogy nem egységes a FOTA, mert a Brawn, Williams, Force India(nem értem őket) már beadták a nevezésüket.

2009. Május 12, 21:40
Válasz #4

Freedom

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • GP2 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 320
    • Profil megtekintése
Szerintem mostanság érett meg az a gondolat, hogy új sportágat alapítsanak a csapatok.

Már van egy pár húzónév, akik nélkül a Forma1 megszűnik létezni. Tökéletesen igaza van Briatore-nak.
Egyszerűen komolytalanná válna az egész ha 3-4 top csapat lelépne. Babazsúr maradna hátra 1-1 nagyágyúval. Mégis ki nézné ezt?

Egy szűk zsákutcába futott a FIA és most kéne jól seggberúgni.

A Ferrari nélkül nyílvánvalóan nem nézem tovább a Forma1-et és ezzel nem hiszem, hogy egyedül vagyok. Akárki akármit mond, a Ferrarinak van a legnagyobb tábora és komoly hiba lenne, ha elengednék őket.
De ha szerencsénk van, akkor mint a legelején írtam megelégelik a csapatok és kiszállnak ebből a cirkuszból.

A valaha élt legjobb Forma 1-es pilóta!

2009. Május 12, 20:47
Válasz #3

moniii

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • GP2 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 484
    • Profil megtekintése
moniii:)

2009. Május 12, 20:44
Válasz #2

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
"Vonzzuk a csapatokat", ezzel? kérdezem én???
Félhetne már pedig a FIA,mert most 3-man mondják, de ez nőni fog szerintem,túl magabiztos a FIA, ne hogy ez legyen a vesztük, mert ha a Ferrari vagy ha a Red-Bull,Williams kiszáll, azzal nem csak 1 csapatot veszítenek el, hanem rengeteg szurkolót is, és az nem lenne jó nekik..

2009. Május 12, 19:31
Válasz #1

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Az olasz istálló közleményben tudatta, hogy ha a költségvetési sapka nem fog változni, akkor nem adja le a nevezését a jövő évi, azaz a 2010-es világbajnokságra.

A Ferrari ma rendkívüli ülést tartott, ahol megerősítették, hogy az olasz istálló nem adja le a nevezését a 2010-es idényre, ha a költségvetési sapkán nem változtatnak.

„Azonos és stabil szabályokat az összes csapatnak. A FOTA folytonos kísérlete a költségek csökkentése és a Forma-1 kormányzása a fő a jövő szempontjából.”

„Ha ezek az alapvető dolgok, illetve a szabályok a 2010-es szezonra nem változnak, akkor a Ferrari nem szándékozik autókat indítani a következő évben a Forma-1-es világbajnokságban.” – állt a csapat közleményében.

Az olasz istálló az egyetlen, amelyik a világbajnokságok kezdetétől, 1950-től jelen van a sportágban. A 2010-es szezonra a nevezési határidő május 29. Eddig két csapat, a Toyota és a Red Bull „fenyegette” a FIA-t azzal, hogy nem neveznek a következő szezonra.

Most már háromra nőtt a lista, a FIA pedig komolyan aggódni kezdhet, ám ma délután még magabiztosak voltak, hogy lesz megoldás.

„Optimista vagyok. Eddig bármikor próbáltunk változtatni valamin, a csapatok mindig Armageddont kiáltottak. A motorok befagyasztása, a V8-as motorokra áttérés, a KERS, csak hogy pár példát mondjak. Mindegyik alkalommal azt mondták, hogy a Forma-1 szét fog esni. Ezek a tapasztalatok ellenállóbbá tették a FIA-t az ilyen hisztériákkal szemben. Az emberek nem szeretik a változást.” – mondta nem is oly rég Tony Purnell, a FIA technikai tanácsadója

„Szeretnénk új csapatokat vonzani és szerintem, ha tovább emelnék limitet, amit már így is 30 millió fontról 40-re emeltünk, akkor sok érdeklődőt elveszítenénk. A fő feladat, hogy vonzzuk az új csapatokat. Ezt nem szabad szem elől veszíteni.” – folytatta Purnell.

„A másik oldalon pedig ott vannak a nagy gyártók, akiknek több pénz kell. A FIA hozza a szabályokat, de közben nem árt egy pillantást vetni a teljes képre. Ha tanulmányozzuk a Forma-1-es csapatokat birtokló autógyárakat, akkor észrevehetjük, hogy komoly válságban vannak.”

„Nehéz időszak ez a döntések meghozatalára. A rivaldafényben ülés nem fog segíteni. A nagy csapatok komoly kihívásokkal állnak szemben. Bármit teszünk, kockázatos. Nem tenni semmit viszont megengedhetetlenül kockázatos.”

„Az átmenet az igazi kérdés. A médiában és a boxutcában is sok olyan ember van, aki azt mondja, nagyon jó amit el szeretnétek érni. De el fogtok jutni A-ból B-be? Közepes és hosszú távon arra számítunk, hogy a dolgok konvergálni fognak.”

„Közben ha a FOTA tagjai úgy gondolják, hogy a "dupla szabályrendszer" nem megfelelő, akkor átállunk az egyre. A probléma megoldódik.”

„Szerintünk, amit tenni próbálunk az a helyes út. A FIA nem adhatja fel a céljait. Bármit is teszünk bátran és határozottan kell, vagy megengedjük magunknak a kompromisszumokat, ameddig teljesen felhígulnak a célok.”

„A cél, hogy az említett átállás a lehető legelfogadhatóbb legyen mindenkinek.” – zárta le a FIA technikai tanácsadója.

Korábban többen is elmondták, hogy a Forma-1 nem teljes a nagy nevek nélkül, és itt nyugodtan belevehetjük a Ferrarit is, ami a sportág legsikeresebb istállója.

„Olyan lenne, mintha a diszkontáruházak hirtelen alapítanának egy elit vásárló utcát. A fontos nevek nélkül, amik közül az egyik a Ferrari, a Forma-1 sokkal kevesebbet ér.”  – így Flavio Briatore.



 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek