Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Coulthard: "Én nem vagyok normális vagy ők?"  (Megtekintve 2429 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Szeptember 12, 15:24
Válasz #5

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Valószínűleg el fog csodálkozni majd ha nem a legjobb technikában ül,hanem kap egy középszerű Mclarent vagy mondjuk egy idei színvonalú Hondát a feneke alá. Na majd ha azokkal az autókkal is az első helyért küzd akkor azt mondom hogy kivételes tehetség. De az idei Mclaren-el szerintem a mezőny fele tudja Hamilton tempóját. Az az autó egyszerűen csúcs.

2007. Szeptember 12, 14:52
Válasz #4

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Szerintem is! Ezzel azt fogja elérni, hogy senkinek nem kell majd, mert nem tudják megfizetni! Szerintem a média tehet róla, mert csak róla szólt minden , még a csapból is ő folyik! Meg a balesetét is hogy felturbozták! Hát ő ilyen tipus, akinek a sikerek elveszik az eszét, és nagyképűvé válik! Kapott rögtön a segge alá egy versenyképes, Vb nyerő kocsit! És azt elfelejti, hogy akik ideáig bekerültek a forma1-be, azok mind sz*r kocsival kezdték. És így fedezték fel őket, hogy milyen jó versenyzők, hogy még a szarból is a maximumot tudták kihozni! Nagyon kiváncsi lennék, hogy mit kezdene egy sz*r kocsival, és hogy tudná feldolgozni a kudarcokat! Hamilton egyszer nagyot fog koppani!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Szeptember 12, 14:22
Válasz #3

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Ha tényleg a pénzért versenyzik,akkor nem lesz hosszú, és sikeres pályafutása. De jobb is mert nekem nem szimpi. ::)

2007. Szeptember 12, 14:11
Válasz #2

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Mi az, hogy nem kap elég pénzt! Amikor olvastam ezt a részt, még jobban unszimpatikussá vált Hamilton!

Coulthard nyíltan kimondja, hogy eltúlzottnak tartja a Lewis Hamilton körüli felhajtást: „Lewis elmondta nekem, hogy nemsokára megjelenik a könyve és azt mondta: 'Nagyon szoros a határidő.' Én erre azt válaszoltam neki: 'Hé, de hát csak egy szezont kell benne átfognod.' Azt is megmondtam neki, hogy nagyon meglep, hogy Ron Dennis hagyja neki, hogy könyvet adjon ki, mert amíg én ott voltam nem szerette, ha a versenyzői könyvet jelentetnek meg. Lewis azt mondta: 'Igen, de nem fizet nekem eleget. Valahol máshol kell megkeresnem a pénzemet.'"

Újonc létére ilyet mondd! Mit képzel ez magáról, ő az atya úristen!  :mad1:
Coultharddal teljesen egyetértek, örüljön hogy versenyezhet a Forma1-be!
Most már eldöntöttem, inkább Alonso nyerje meg a Vb címet! Ha megnyerné Hamike, akkor már teljesen elszállna magától! Ahová megy majd, meg fogja követelni, hogy piros szönyeget terítsenek alá, és rózsa szirmokat dobáljanak elé! Ja, és autogrammot is csak pénzért ad!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Szeptember 12, 13:17
Válasz #1

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
David Coulthard 35 évével a jelenlegi mezőny legidősebb versenyzője, s már 14 éves pályafutásra tekinthet vissza a Forma-1-ben. A skót versenyző nemrég jelenttette meg önéletrajzát, most pedig egy interjúban mondta el véleményét múltról és jelenről a Guardian című brit lapnak.

„Amíg úton voltam idefelé, az autóban elgondolkodtam az elmúlt 14 évről. Nagyszerű volt, de nagyon furcsa is. Ha összehasonlítom magam Schumacherrel, Häkkinennel, Ron Dennisszel vagy éppen Lewis-zal, azt gondolom: 'Most én vagyok a nem normális vagy ők?'" - kezdte nem éppen szokványos módon a Red Bull Racing versenyzője.

"Emlékszem egyszer megkérdeztem Schumachert az egyik nézeteltérésünk során gondolt-e már arra, hogy esetleg neki nincs igaza, ő pedig nyugodtan így felelt: 'Nem emlékszem rá.'"

„És Mika, ő sosem bízott senkiben, pedig csapattársak voltunk. Egyszer megkérdeztem tőle: 'Legalább a feleségedben megbízol?' Megrázta a fejét: 'Senkiben sem bízom.' Ez számomra nagyon furcsának tűnt. Nekem is megvannak a magam ellentmondásos tulajdonságai, de én megpróbálok a valóságban maradni."

Coulthard nyíltan kimondja, hogy eltúlzottnak tartja a Lewis Hamilton körüli felhajtást: „Lewis elmondta nekem, hogy nemsokára megjelenik a könyve és azt mondta: 'Nagyon szoros a határidő.' Én erre azt válaszoltam neki: 'Hé, de hát csak egy szezont kell benne átfognod.' Azt is megmondtam neki, hogy nagyon meglep, hogy Ron Dennis hagyja neki, hogy könyvet adjon ki, mert amíg én ott voltam nem szerette, ha a versenyzői könyvet jelentetnek meg. Lewis azt mondta: 'Igen, de nem fizet nekem eleget. Valahol máshol kell megkeresnem a pénzemet.'"

„Amikor én a Forma-1-be jöttem, örültem, hogy versenyezhetek. A pénz sosem számított. Évekbe telt, míg rájöttem, hogy ebben a sportban az értékedet a fizetéseddel határozzák meg. Lewis ennek kezdettől fogva tudatában volt, de érdekes lesz látni, hogy mostantól hogy fogja kezelni a dolgokat. Most abban a fiatal korban van, amikor minden természetesnek tűnik számára. De három év múlva le fog esni a húszfillér és azt fogja mondani: 'Istenem, nem is vettem észre mennyire könnyű volt a dolgom abban az első szezonban!' Addigra ugyanis lesz egy saját lakása Monacóban és túl lesz az ötödik szupermodell barátnőjén is, de ez mind-mind olyan dolog lesz, ami el fogja vonni a figyelmét. A sikerhez az lesz a kulcs, hogy hogyan reagál mindezekre a figyelemelterelő dolgokra és a nehézségekre."

„Néhány versennyel ezelőtt Lewis azt mondta nekem: 'Hú, ez kemény, nagyon intenzív' és most azt mondja, hogy a sportban jelenlévő politika és ahogy a McLaren-Ferrari történetet kezelik, csalódottá teszi. De ezzel együtt kell élnie."

Coulthard szerint a médiának vissza kellene fognia magát a szuperlatívuszokkal Hamiltont illetően. Ugyan ő lehet a Forma-1- történetének első újonc-világbajnoka, de ez nem jelenti azt, hogy jobb lenne más tehetséges versenyzőknél - véli a skót - csupán a körülmények szerencsés együttállása kedvez neki: „Kétségtelenül tehetséges, de nem jobban, mint Schumacher, Häkkinen vagy Alonso. ő csak egy újabb nagyon tehetséges versenyző. Ki nem állhatom, amikor Lewist vagy más versenyzőt istenítenek. Mindnyájunknak megvannak a tehetségeink és a hibáink és nagyon sok függ az autódtól. Ha Lewis a Red Bullnál versenyezne biztos vagyok benne, hogy ott is nagyon jó lenne, de azért küzdene, hogy pontszerző helyen érjen célba."

Az ilyen kritikára sokaknak talán az a válasza, hogy csak az irigység beszél Coulthardból, de ő ezt tagadja: „Amikor azt mondják, hogy Lewis lehet az első százmillió fontos fizetést kapó versenyző, olyankor tényleg elgondolkodom: 'Hmmm...'. De nem vagyok rá féltékeny versenyzőként. Jensonnak sokkal nehezebb dolga van. Ha a pontversenyt nézzük, akkor a britek közül Lewis van az élen, aztán jövök én és aztán Jenson. Jenson számára bizonyára nagyon kellemetlen, hogy a mezőny legidősebb versenyzője mögött áll."

A skót úgy véli Hamilton számára az lesz az igazi próba, amikor nem alatta lesz a mezőny legjobb autója: „Lewisról beszélgetünk, de ez egy vicces dolog. Amikor Törökországból repültünk haza azt mondtam Jensonnak: 'Úgy látom Lewis most még több főcímet kap.' Jenson azt válaszolta: 'Igen, igen, de érdekes lesz látni hogyan reagál, amikor esetleg nem fog ennyire jó autóban ülni.' Jenson most abban a periódusban van, amikor egy kicsit visszanéz a saját pályájára és tudja, hogy Lewisnak is lesznek nehézségei."

Ezzel együtt DC szerint Hamilton megnyerheti az idei világbajnokságot: „Nem látok arra okot, hogy miért ne nyerhetne Lewis, hiszen már régóta vezeti a világbajnokságot és mi lehet másképp az utolsó öt versenyen? Nem triatlonról beszélünk, ahol megnyerte az úszást és a kerékpározást, de még nem tudhatjuk milyen a maratonban. Ismerős számára a terep és nyerhet - ha semmi nem vonja el a figyelmét."

A pályán történtek mellett jelenleg a kémbotrány tartja izgalomban a Forma-1-et. Coulthard véleménye: „Világos, hogy ez az egész történet mélyebben gyökerezik, mint ahogy eleinte megpróbálták beadni. Akkor el akarták hitetni az emberekkel, hogy csak néhány ember tudott róla a McLarennél. De egy olyan szervezetnél, mint a McLaren a hírek gyorsan terjednek, úgyhogy szerintem tudnia kellett róla az embereknek. Nem tudom mennyire terjedt el ez az információ, de biztos vagyok benne, hogy hamarosan több dolog is a nyilvánosság elé fog kerülni. A pletykák szerint el fogják venni a konstruktőri pontjaikat, de a versenyzők világbajnokságában megtarthatják őket."

A 2007-es szezonon végighúzódó másik történet az volt, hogy Fernando Alonso többször panaszkodott arra, hogy nem becsülik meg a McLarennél. Coulthard mindkét oldalról - Hamiltonéról és Alonsóéról is - látja a történetet:

„Amikor a Forma-1-be érkeztem a csapattársam Damon Hill volt és ő is nehéznek találta, hogy egy újonc ellen küzdjön. Úgyhogy tudom, hogy min megy keresztül Lewis, amikor Alonso szurkálódik. De megértem Alonsót is."

„Amikor én a McLarennél voltam pofátlanul kivételeztek Häkkinennel. Volt olyan, hogy úgy tűnt enyém lesz a pole, de Häkkinen megvert az utolsó pillanatokban. Ron és a többiek ünneplése nagyon lehangoló volt számomra. Olyan volt, mintha Häkkinen a legnagyobb ellenfelüket verte volna meg, nem a másik versenyzőjüket. Amikor megpróbáltam erről beszélni az úgy hangzott, mint amikor egy kisgyerek panaszkodik: 'Ez nem igazság!', mintha valaki egy nagyobb szelet csokit kapott volna. De ezt a sérelmet magad elől nem tudod elrejteni. De talán csak túl érzékeny vagyok."

„Nehéz lenne érvelnem az ellen, hogy ez gyerekes viselkedésnek tűnik. De amikor azért ünnepelték a csapattársamat, mert megvert engem, az nekem nagyon rosszulesett. Ron mindig azt mondja: 'Csak a győzelem a fontos', de én nem így gondolkodom."

„Ennek ellenére tisztelem Ront. Még amikor rosszul megy is a csapatnak hisz abban, hogy a McLaren a legjobb. És ez mindenkire átragad. Azok, akik vele dolgoznak, mindig piszkálják, de ugyanezek az emberek mégis vele maradnak évek óta. Egy furcsa lojalitást tud maga körül kialakítani, mivel mindig elit környezetet hoz létre. De néha a McLarennél nem látják a fától az erdőt."

Önéletrajzi könyvében Coulthard beszélt ifjúkori étkezési zavarairól is. S erre az interjúban is kitért: „Körülbelül két évig, 14 és 16 éves korom között bulímiás voltam. A gokartban olyan vagy, mint egy zsoké és nem szabad sokat nyomnod. Ha egy kilóval is többet nyomtam, akkor kihánytam a vacsorámat. A szüleimet sokkolta a dolog, amikor néhány hónappal ezelőtt elmondtam nekik. Apa azt mondta: 'Sosem vettem észre, fiam', mire én: 'De hát apa, mindig te mondtad nekem, hogy tartsam alacsonyan a súlyomat!' De nem akadunk fenn ezen, mivel ez csupán egy furcsa epizód volt egy furcsa életből."

Annak ellenére, hogy sosem sikerült világbajnokságot nyernie, David elégedetten tekint vissza pályafutására: „Ugyan még mindig versenyzek, de egy kicsit vissza tudok tekinteni. Senna autójába ültem bele és Schumachertől Hamiltonig mindenkivel versenyeztem. Megnyertem és elvesztettem jópár versenyt. Megindító, hogy az európai versenyeken a motorhome-om Bruno Sennáé mellett van - Ayrton unokaöccse, aki a GP2-ben versenyez. Tudom, hogy Ayrton azt akarta, hogy én vegyem át a helyét, ha valami történik vele és ugyan Brunóval nem szoktunk róla beszélni, mégis furcsa, hogy a karrierem kettejük karrierje közé ékelődik be. Hosszú és szürreális utazás volt, de most mindennek egyszerre értelme lett. A kör csaknem bezárult."

forrás: Formula.hu


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek