Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Olaszország, Monza 2009-09-13  (Megtekintve 33078 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Szeptember 14, 14:54
Válasz #137

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Olasz Nagydíj: Nemzetközi sajtóvisszhang


Olaszország

La Repubblica: "Szuper Barrichello az első. A nagypapák általában bölcsek, míg a Formula-1 legidősebb versenyzője, Rubens papa megnyerte a versenyt. Időállóbb, mint Schumacher nyaka. Barrichello, a fiatal öregúr boldog."

Gazzetta dello Sport: "A bajnoki csata a Brawn házi bajnoksága lesz. Barrichello két ponttal csökkentette a lemaradását. A Ferrari elégedett Räikkönen harmadik helyével, Fisichella keményen dolgozott, hogy célba érjen. A teljesítmény csak a körülmények tekintetében elfogadható. Sokszor kérdezik, hogy miért pártolnak el a nézők a Formula-1-től. Az Olasz Nagydíj megadja a választ, ahol a stratégia és a technika megölte az izgalmat. A rajongók így a második körben elalszanak. Minden a rajtnál dől el."

Corriere dello Sport: "Kimi Räikkönen megszerezte a harmadik helyet, amivel zavarba ejti a Ferrarit. A Ferrari pontokat szerez, és így nehéz lesz megszabadulniuk a finn versenyzőtől, akinek a szerződése a 2010-es év végén jár le. Räikkönen, aki sorozatban a dobogós helyeken áll, kellemetlen helyzetbe hozza a Ferrarit. A csapatnak pontokra van  szüksége, de egyre nehezebb lesz felbontani Kimi szerződését, hogy helyet csináljanak Alonsónak."

Tuttosport: "Räikkönen mindent kihozott az autóból és egyre jobban teljesít. Kimi rájött, hogy mennyire jó egy Ferrarit vezetni, különösen az olasz rajongók jelenlétében. Most jött csak rá, hogy milyen kellemes helyet veszíthet el a Ferrarinál."

Spanyolország


Marca: "Sebastian Vettel nyolcadik helyezése és Mark Webber kiesése után tovább csökkent a bajnoki esélyesek száma. Igazából soha nem jelentettek nagy veszélyt a Brawnra. Buttonnak minden esélye megvan a címre."

El Pais: "Barrichello szorosabbá teszi a harcot és már csak tizennégy pontra van lemaradva Buttontól."


Anglia

Times: "Jenson Buttonnak már csak a mezőny legidősebb emberét, Rubens Barrichellót kell megvernie, hogy bajnoki címet szerezzen. A brazilt kifutómodellnek és örökös másodiknak csúfolták, míg Button Anglia playboya volt. Most eljött az elszámolás ideje."

Sun: "Jenson Button bajnoki álmáért a barátjával, Barrichellóval harcol. Vettel és Webber nincsen versenyben."

Mirror: "Rubens Barrichello a bajnoki címhez hajszolja Jenson Buttont. A Red Bull nem jelentett nagy veszélyt."


Daily Telegraph: "Rubens Barichello, aki hat évig volt Michael Schumacher hátvédje, most Jenson Buttonnal harcolhat a bajnoki címért."

2009. Szeptember 13, 20:14
Válasz #136

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Jajj, persze, igen hibáztam csak bezavart ez a tized dolog,meg már fáradt vagyok ilyenkor előfodul, hogy hülyeségeket írok, na amúgy azt akartam, ebből kihozni, hogy Fisico sokkal jobb. Legalábbis szerintem.
Amúgy köszi speci hogy szóltál! O0


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Szeptember 13, 20:06
Válasz #135

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Lewisnak felesleges volt ennyire agresszívan vezetnie...inkább borítékolta volna a 3helyet!
Buta volt...tényleg amatőr hiba!
Ennek mi mondjuk csak örülhettünk...
Majd tanul egyszer belőle...habár neki voltak már többször ilyen agresziv vezetési hibából adódó bakiai!
De biztos nagyon rossz érzés volt neki...mekkorát kapott a feje is..én azt néztem!:S
Ilyen volt már mindenkinél..vagyis hasonló!
Bosszantó tud lenni...Mi Kimisek már csak tudjuk...

2009. Szeptember 13, 19:56
Válasz #134

speci

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1032
    • Profil megtekintése
"Badoer századokkal maradt el Kimitől, ő meg tízedekkel."
izé, Márti, a század jobb, mint a tized.  :)
de tény, hogy Fisi jobban ment, bár igazából majd a következő versenyen válik el a dolog.

2009. Szeptember 13, 19:51
Válasz #133

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Idézet
G.F: Kimi (Räikkönen) egy rendes fickó. Jót nevetgéltem vele, mert mondtam neki, hogy csak az autóról és a csapatról lehet vele róla beszélni. De ez nem baj, ő egy ilyen figura. Más, mint a többiek.

G.F: Örülök, hogy egy ilyen erős csapattársam van, mert ez motivál engem, és jobb teljesítményre ösztönöz. A versenyen csak néhány tizeddel voltam lassabb nála, ami nem is olyan rossz dolog.

Amúgy Fisico is egy rendes ember, és én nem is tudnák rá rosszat mondani, mert nem adott rá soha okot. Mai teljesítménye nem volt olyan rossz, szerintem szingapurban már potot szerez, nem könnyű egy ferrarit vezetnie, főleg még kers is van benne, hát még nem tapasztalta ki, hogy hol használja és mennyit, hogy ossza be, stb. És Badoernél sokkal jobb szóval nem lehet rá panasz, Badoer századokkal maradt el Kimitől, ő meg tízedekkel.
Meg Kimi is hasonlókat mondott róla, szerintem jól el lesznek, Kimi mindig is kijött a csapattársakkal, ő ilyen és így kell elfogadni. Egy emberkét tudnák talán mondani akivel talán jobban elbeszélget az Kovi.
Amúgy poénkodás, és jó nevetgélés az meglesz, mert Kimi annak mestere.  :D 


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Szeptember 13, 19:36
Válasz #132

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Fisichella: Nem voltam messze Räikkönen-től

A Ferrari olasz pilótája állítja csak néhány tizedre volt Kimi Räikkönen versenytempójától, ami szerinte nem is olyan rossz.

Giancarlo Fisichella eseménydús hétvégén van túl. Élete első ferraris hétvégéjén majdnem sikerült pontot szereznie.

„Fisico” a 14. helyről rajtolva egészen a 9. pozícióig zárkózott fel, majd ott is fejezte be a futamot.

Giancarlo Fisichella:  Ma elég közel kerültünk ahhoz, hogy pontot szerezzünk. A fő problémát az jelentette, hogy nem volt jó a rajtom. Nagyon nehéz végig a középmezőnyben vezetni, ahol általában mindig nagy a forgalom. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne élveztem volna  a versenyzést.

G.F: Annak ellenére, hogy versenyeztem, ismerkedtem az autóval, hiszen ez volt életem első fellépése a Ferrarival.

G.F: A következő versenyen minden tőlem telhetőt meg fogok tenni, hogy pontokat szerezzek. Szingapúrban sokkal koncentráltabb leszek, és eredményesebb munkát fogok végezni. Ebben teljesen biztos vagyok.

G.F: Kimi (Räikkönen) egy rendes fickó. Jót nevetgéltem vele, mert mondtam neki, hogy csak az autóról és a csapatról lehet vele róla beszélni. De ez nem baj, ő egy ilyen figura. Más, mint a többiek.

G.F: Örülök, hogy egy ilyen erős csapattársam van, mert ez motivál engem, és jobb teljesítményre ösztönöz. A versenyen csak néhány tizeddel voltam lassabb nála, ami nem is olyan rossz dolog.



2009. Szeptember 13, 19:22
Válasz #131

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
szerintem nem is akartak neki szólni, hagyták, hogy csinálja azt,amit jónak lát, veszíteni valója nem sok van, pár pont, jó így, 0-ott, de sztem nem akartak beleszólni a csapatnál..

2009. Szeptember 13, 19:12
Válasz #130

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Előfordul, bár a csapatnak is látnia kellett volna, hogy fölösleges ilyen keményen nyomni, ráadásul utolsó körben, kopott gumival. Ennyiből viszont gáz a McLarennek, hogy még nincs ott Ron Dennis, ő biztos addig motyogott volna Hamiltonnak, amíg vissza nem vesz a tempóból. :)

2009. Szeptember 13, 19:08
Válasz #129

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Ez a futam nem volt valami érdekes.A Brawnok jól mentek...és örülök,hogy Barrichello nyert Button előtt.
A Force India valami hihetetlen...hogy lehet 2 futam alatt ilyen ütőképes autót csinálni nem is értem.Liuzzi ügyes vol amíg az autója be nem döglött.Sutil simán megelőzte volna Kimit ha nincs KERS.
A Red Bull elég gyengén teljesít az utóbbi futamokban.Nem hiszem,hogy Vettel vagy Webber esélyes lehetne a VB címre...hacsak a Brawn nem hibázik egy nagyot.
Amikor megláttam,hogy Lewis nekicsapódott a falnak...fel tudtam volna robbanni.Körökön keresztül ugyan úgy ment át a sikánon és az utolsó körben belement a falba.Nem tudom elhinni,hogy egy ilyen hiba miatt esett ki,ráadásul az utolsó körben.Elhiszem,hogy az utolsó pillanatokig harcolt a második helyért de,így elveszítette azt a 6 pontot is amit nyerhetett volna.Remélem ezek után tanul a hibájából.Mind egy lesz ez még jobb is.Más is követett már el ilyen hibát. ;) Az egész futamot egybevéve jól ment.Az elején jól nyomta,de nem sikerült neki elég előnyre szert tennie.Örülök neki ,hogy a Mercedes motorok ennyire jól mennek.Remélem,hogy sokáig lesznek a Mclaren motorszállítói.


2009. Szeptember 13, 18:46
Válasz #128

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Idézet
Ezért meg fogtok kövezni, de ez elég nagy amatőr hiba volt, kb. olyan mint Massa 2008-as ausztrál első kanyarja. Nem értem, hogy minek kellett erőltetni, főleg utolsó körben, mert még azt se lehetett elmondani abban a szituációban, hogy 1-2 mp-et hozott Button-on körönként, mert ha így lett volna, akkor valamelyest érhető is lett volna, de így, hogy utolsó 3-5 körben szinte konstans volt a különbség köztük...
Én aztán nem! Teljesen egyetértek! Ezt benézte de nagyon, meg a csapat. Amúgy nem is értettem mit erőlködik az utolsó körben?


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Szeptember 13, 18:45
Válasz #127

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Szerintem is amatőr hiba volt, de hát ezekből tanul az ember.  :)

2009. Szeptember 13, 18:34
Válasz #126

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Ezért meg fogtok kövezni, de ez elég nagy amatőr hiba volt, kb. olyan mint Massa 2008-as ausztrál első kanyarja. Nem értem, hogy minek kellett erőltetni, főleg utolsó körben, mert még azt se lehetett elmondani abban a szituációban, hogy 1-2 mp-et hozott Button-on körönként, mert ha így lett volna, akkor valamelyest érhető is lett volna, de így, hogy utolsó 3-5 körben szinte konstans volt a különbség köztük...

2009. Szeptember 13, 18:15
Válasz #125

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Tudom, hogy semmi extra, de azért jó újra nézni. :)

2009. Szeptember 13, 18:12
Válasz #124

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Semmi extra dolog nem történt, alulkormányzott volt az autója a kanyar közepén, kisodródott és utána túl agresszíven gyorsított ki, ráment a rázókőre és egy kicsit el volt fordítva a kormány is + a gumik sem tapadtak már annyira...

2009. Szeptember 13, 17:25
Válasz #123

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Hamilton a falban.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=k_D50TYy1lY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=k_D50TYy1lY</a>

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek