Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Belgium, Spa Francorchamps 2009-08-30  (Megtekintve 39156 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Szeptember 03, 08:12
Válasz #151

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D
Hehe :D
Ez tök jó!Köszönjük szépen!Hát én sem tudok angolul!
Belga Gp után is milyen jót mosolyogtam rajta a riportszobában...csak mormogást értettem :mml:
Aranyos ez a riport! :cheerful_h4h:

2009. Szeptember 03, 05:13
Válasz #150

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Andris ezer hála! Nem is tudtam hogy három kutyája van, csak kettőről tudtam, és hogy kicsi korában focit nézett. Nahát mi mindent megtudtam róla, meg hogy tollaslabdázik Vettel-lel. nahát.. tök jó. Andris nagyon szépen köszönöm!  O0 :friends:



Ugyanmár nincs mit! :)

2009. Szeptember 02, 22:25
Válasz #149

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Ja, mert volt kedve beszélgetni, és nem hülyeségeket kérdeztek tőle! Tényleg attól függ nála milyen a kedve.
Amúgy nagyon kell koncentrálni mit mondd, az igaz, főleg aki nem tud annyira angolul.
Neked is köszi Adam a kiegészítést! O0


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Szeptember 02, 22:11
Válasz #148

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Egy kis kiegészítés :) :

-Ha felkér 2011 környékén egy WRC csapat akkor elfogadnád a meghívást?
- Bármi megtörténhet, akár még az is, hogy a rallyban kötök ki. Nagyon érdekel a sportág, s szeretném is egyszer magam hosszabb távon kipróbálni, de jelenleg itt az F1, amire koncentrálok. Meglátjuk, hogy alakul a jövőben a teljesítményem, s majd annak függvényében döntök majd, de még most így előre nem tudom. Majd meglátjuk a jövőben.


Amúgy nem irigylem azokat, akik megpróbálják Kimi motyorgását lefordítani. Nagy tisztelet nekik. :D (Egyébként most mi volt nála ez a bőbeszédűség? :D )

2009. Szeptember 02, 21:42
Válasz #147

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Köszi Andris! Én ugyan kihámoztam belőle pár dolgot, de teljesen mást,mint amit te leírtál, hát még jó hogy lefordítottad nekünk.. ;)

2009. Szeptember 02, 21:38
Válasz #146

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Andris ezer hála! Nem is tudtam hogy három kutyája van, csak kettőről tudtam, és hogy kicsi korában focit nézett. Nahát mi mindent megtudtam róla, meg hogy tollaslabdázik Vettel-lel. nahát.. tök jó. Andris nagyon szépen köszönöm!  O0 :friends:


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Szeptember 02, 21:10
Válasz #145

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Márti nagyjából ez van benne:

- Tetszik az Eau Rouge, és a Belga pálya?
- Igen jó kis kanyar, bár manapság már nem jelent akkora kihívást hisz padlógázzal vesszük, lényegében egyfajta egyenesnek tekintehtő. Maga pálya elrendezés nagyon tetszik, jó móka vezetni rajta. Mindig jó versenyek vannak itt.

- Melyik volt a legjobb F1-es autó amivel itt vezettél?
- A 2007-es Ferrari is nagyon jól ment itt, de a legjobb a 2005-ös Mclaren volt!

- Te vagy a finnek jelenlegi világbajnoka, ki lesz a következő finn? Kovalainen, vagy Te?
- Erre nem tudok válaszoni, szerencse és nagyon sok összetevő kell a bajnoki címhez. Persze egy szép napon újra F1-es bajnok lehet belőlem. A lényeg hogy az ember top csapatnál versenyezzen.

- Mindenki, Montezemolo, Massa, és a többiek azt mondják hogy te teljes mértékben különbözöl a többi versenyzőtől, versenyeznél mondjuk a 80-as években ahol kissebb volt még a felhajtás?
- Igen, nagyon tetszene az a korszak! Soakkal nyugodtabb volt a légkör, nyitottabb emberek, de ez a korszak már lezárult, soha nem tér vissza. Ez már kökeményen  a szponzorokról és a pénzről szól! Nem érdekel hogy mások mit mondanak dolgaimrol, teszem ami nekem tetszik! Én így érzem magam jól!

- Mi a helyzet a finnekkel a Rallyban?
- A finnek alapvetően nagyon jók az autóversenyzésben, persze a legnépszerűbb az F1 és a Rally. Finnországban sok lehetőség van rá hogy versenyezz, Rally versenyeken indulj. Vidéken sok nagyon jó útszakasz van ahol kipróbálhatod magad, és gyakorolhatsz.

-Ha felkér 2011 környékén egy WRC csapat akkor elfogadnád a meghívást?
- Minden megtörténhet, nagyon érdekel a Rally, elképzelhető hogy részt fogok venni a Rally vb-n!

-Úgy tudom van egy kutyád Ajax?
- Igazából három kutyám van, igen az egyiket Ajaxnak hívják! Engem is Ajaxnak hívtak régebben innen jött a név. Egyébként nem vagyok Ajax drukker... Amúgy gyerekkoromban sokat néztem focit..

- Úgy hallottam Vettel megver tollaslabdában (asszem :))?
- Igazából hagyom hadd nyerjen! :)

- Idén nyersz Spa-ban?
- Nehéz lesz de megpróbáljuk! :)

Köszönöm szépen!

2009. Szeptember 02, 20:42
Válasz #144

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Jó ez az interjú, köszi hogy beraktad. O0 csak annyit kérhetek esetleg nagyjából leírod miről beszélgetnek, sajnos csak nagyon kicsit tudok angolul, nagyon kicsit értettem belőle.  :)


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Szeptember 02, 20:10
Válasz #143

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lK52SetqHWg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lK52SetqHWg</a>

Kimi azt mondta hogy a 2005-ös Mclaren volt a legjobb autó amivel ezen a pályán nyert... De a Ferrari sem rossz! ;D

2009. Augusztus 31, 16:55
Válasz #142

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Belga Nagydíj: Nemzetközi sajtóvisszhang


Olaszország

Gazzetta dello Sport: "Ferrari, végre! Räikkönen megajándékozta a Scuderiát az idei első győzelemmel. Badoer újra az utolsó, de a héten már új versenyzővel helyettesíthetik. A finn pilóta sikere véget vet a kellemetlen nélkülözésnek. Kimi nem is tudott volna jobb ajándékkal szolgálni Luca di Montezemolo 62. születésnapjára."

Corriere dello Sport: "Räikkönen és Fisichella, az álompár. Kimi nyert a Ferrarival, a legjobb teljesítményt mégis Fisichella nyújtotta, akit a rajongók a Ferrari volánja mögött akarnak látni. Három napon belül döntenek Luca Badoer sorsáról, aki bízik egy újabb bizonyítási lehetőségben. Räikkönen sikere egyedüli marad az idén, mert Maranellóban már a jövő évre készül a csapat."

Tuttosport: "Spában Räikkönen nyert a zseniális Fisichella előtt, aki Monzában a Ferrarit vezetheti. Domenicali szerda és csütörtök magasságában fontos bejelentést ígér. Sok múlik Felipe Massa amerikai orvosi tesztjén. Ha hamarosan visszatérhet, Badoer maradhat."

La Repubblica: "A Ferrari magára talált és Fisichellában bízik. A Ferrari Spában megszerezte az idei első győzelmét Fisichella előtt. A sikert Montezemolónak ajánlották, aki 62 esztendős lett. Badoer búcsúzni fog a Formula-1-től. A Ferrari Alonsóval is tárgyal 2010-re."

Corriere della Sera: "Räikkönen, Spa királya. A Ferrari újra sikeres. Kimi megmutatta mit tud. Az egyetlen remény arra, hogy Kimi maradjon, Massa gyógyulása. Az valószínűtlen, hogy a brazil pilóta hamarosan visszatérhet."

Anglia


Daily Telegraph: "Kimi Räikkönen megnyerte a Belga Nagydíjat, míg Jenson Button bajnoki esélyei halványodnak."

The Sun: "Kimi Räikkönen a drámai verseny győztese. Jenson Button és Lewis Hamilton az első körben kiütéses vereséget szenvedett."

The Times: "A címvédő Hamilton és bajnoki tabellát vezető Button sem számolt azzal, hogy az első körben véget ér a versenyük."

Daily Mail: "Kimi Räikkönen, Spa bajnoka. A Red Bull nem büntette meg Buttont a kiesésért."

India

The Telegraph: "Force India a dobogóra állt. Fisichella sikere felébresztheti India érdeklődését a 2011-es verseny iránt."

DNA: "A Formula-1 a legnépszerűbb Indiában Mallya csapatának második helye után. Senki nem számolt ezzel a brigáddal, és sokan csak sereghajtónak tekintették őket."

The Times of India: "Fisichella ereje. Talán az a nyúl hozott szerencsét, amelyet a szombati edzésen ütött el."

Hindustan Times: "Egy olasz versenyző dobogós helyet adott a Force Indiának. Giancarlo Fisichella a határozott száguldásával Räikkönen győzelmét is veszélyeztette."

Mid Day: "India beírta magát a Formula-1-es történelemkönyvekbe. A sikerhez az autóra is szükség volt. Fisichella elismerést érdemel, hogy a mezőny végéről az élre állította a Force Indiát."

Spanyolország

El Pais: "A Ferrari Kimi Räikkönent kritizálja, és le akarják cserélni Fernando Alonsóra. A finn most megmutatta, hogy ő is tud nyerni."

El Periodico: "Fisichella keményen harcolt Raikkönennel és ezzel leválthatja Badoert."

Diario AS: "A Ferrari támadásba lendült, hogy már Monzában Fernando Alonso ülhessen Massa helyén. A Renault azonban nem fogja elengedni."

Franciaország

L'Équipe: «Forza India! A Ferrari és a Force India tette fel a pontot az i-re Belgiumban. A Ferrari és Räikkönen magára talált. A Force India a Renault mögött áll a konstruktőrök versenyében."

Le Parisien: «Räikkönen megnyugtatta a Ferrarit."

2009. Augusztus 30, 20:59
Válasz #141

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Értem Replica, akkor ha nem hagyja el a pályát, akkor is megelőzte volna őket, nem?  ;)
Fisicot nem tudta volan megelőzni, ahogy most Fisico sem tudta őt. ;)
: 2009. augusztus 30. - 20:51:54
Amúgy élvezed Kimi csesztetését? Mindenbe belekötsz, és sajnálod Kimitól ezt a győzelmet, könyörgöm, Kiminek hányszor vették el a győzelmét, más pilóta is csinált ilyeneket, és az nem lett ennyire felfújva. Te is úgyan így csináltad volna, mert a győzelem van a szemed előtt, és azt nézed hogyan tudodo őtminnél előbb megelőzni, nézed a réseket. Nem étem mi a szartkellett volna csinálni, elengedni a fél mezőnyt, akkor meg azért cseszteted met milyen motiválatlan bna volt. Nem veszed észre hogy eléggé Kimire szálltál Mondd hogy utálod mint a szart, és akkor mnegértem miért írógatsz ilyeneket. Egyszerűen az ember nem élvezheti felhőtlenül a kedvence győzelmét, a nagy magyar szakértők is amit a végén mondtak róla. Hát én akkor is örülök neki és már rohadtul leszarom mi a sz*rért nem neki kellett volna győzni, hála istennek ő nyert,és ezt nem tudod megváltozatni hiába itt büntetésről regélsz. És ez ami számít, Kimi megnyerte, megérdemelten. A többi megmár nem édekel, mert étrelme nincsen. Majd ha Massa visszajön, és csinál majd hasonlókat akkor majd kíváncsian várom mit mondasz akkor. Ja amúgy tudod hogy Ferraris Massa úgye? Azért sem értem a bünti dolgot.
Nekem semmi problémám ninss azzal, ha Kimi nyer. Nekem azzal van problémám, ha igazságtalanság történik. Most nem véletlenül kérdőjelezik meg a győzelmét. Tavaly Hamilton büntetésénél, gondolom nem lázadtatok, hogy helytelen volt? Mert most is ez a helyzet, csak ugye itt nem büntettek. Te is áthatod, hogy itt nem résről volt szó, ha a rést keresi, akkor azt a pályán keresse, ne a pályán kívül! Szabályok vannak, amit illik betartani. Ezeket nem én találtam ki. Én arról beszélek, ami a futam alatt röténik, ha igazságtalan dolgot vélek felfedezni, akkor lehet Hamilton, Massa vagy bárki más, szóvá teszem. Kimi jogosultalan előnyt szerzett és így előzte meg Heidfeldet. Ez pedig büntetést érdemelt volna, ahogy tavaly Hamiltonnál.

2009. Augusztus 30, 20:51
Válasz #140

Tina

  • Kimi Raikkönen
  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3578
  • Vettelista!!! "Keep Vetteling"
    • Profil megtekintése
  • Kedvenc csapatod: nincs!!!
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Vitaly Petov :D


: 2009. augusztus 30. - 20:38:06
Hamilton leszorították a pályáról, nem ő maga ment ki rá, ráadásul nem szerzett előnyt.
Kimit senki nem szorította le, és nagy sebességet szerezett, aminek köszönhetően előzött.
[/quote]

Jól van akkor...egyébként szinte te vagy itt az eggyetlen aki ennyire drasztikusan látja a dolgokat!Főleg ha Kimiről van szó!
Nem muszály szeretni...de ez kicsitt már uncsi, h minden topikban csak utálkozol,meg off-olsz!
Én sem kedvelem Hamiltont, de azért igyekszem beismerni ha sikeres!
Sajnálom...én nem fogok leálni veled vitatkozni...mert ugylátom tök felesleges,majd a többiek esetleg ;)

2009. Augusztus 30, 20:47
Válasz #139

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Értem Replica, akkor ha nem hagyja el a pályát, akkor is megelőzte volna őket, nem?  ;)

2009. Augusztus 30, 20:44
Válasz #138

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Amúgy élvezed Kimi csesztetését? Mindenbe belekötsz, és sajnálod Kimitól ezt a győzelmet, könyörgöm, Kiminek hányszor vették el a győzelmét, más pilóta is csinált ilyeneket, és az nem lett ennyire felfújva. Te is úgyan így csináltad volna, mert a győzelem van a szemed előtt, és azt nézed hogyan tudodo őtminnél előbb megelőzni, nézed a réseket. Nem étem mi a szartkellett volna csinálni, elengedni a fél mezőnyt, akkor meg azért cseszteted met milyen motiválatlan bna volt. Nem veszed észre hogy eléggé Kimire szálltál Mondd hogy utálod mint a szart, és akkor mnegértem miért írógatsz ilyeneket. Egyszerűen az ember nem élvezheti felhőtlenül a kedvence győzelmét, a nagy magyar szakértők is amit a végén mondtak róla. Hát én akkor is örülök neki és már rohadtul leszarom mi a sz*rért nem neki kellett volna győzni, hála istennek ő nyert,és ezt nem tudod megváltozatni hiába itt büntetésről regélsz. És ez ami számít, Kimi megnyerte, megérdemelten. A többi megmár nem édekel, mert étrelme nincsen. Majd ha Massa visszajön, és csinál majd hasonlókat akkor majd kíváncsian várom mit mondasz akkor. Ja amúgy tudod hogy Ferraris Massa úgye? Azért sem értem a bünti dolgot.


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Augusztus 30, 20:39
Válasz #137

Replica

  • Felipe Massa
  • *****
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Hozzászólások: 1526
    • Profil megtekintése
Kérlek ne gyere mindig Hamiltonnal, mert mindig vele jössz, de nem tudom miért.

Heidfeld tett panaszt? vagy bárki más? Mert lett volna lehetőségük, de senki nem tett... Az tény, hogy az FIA kivételezik a Ferrarival, de ami idén történ, ez már a múlté, ezért ők is nyugodtan kiírhatták volna, hogy viszgálják, de nem tették.
Most konkrétan azért hoztam fel Hamiltont, mert ugyanaz a pálya, és közel ugyanaz az eset.

Egy kicsit részletezem:

 Az első kanyar egy nagyon érdekes, rendkívül éles visszafordító kanyar, ami stabil rajtbaleset helyszín. Itt F1 tempóhoz képest, főleg egy rajthoz képest irreálisan erősen meg kell fékezni az autót, nagyon alacsony sebességre.
Kimi szemfülesen a pálya bal széléről kezdte a kanyart az ideális íven, így jóval nagyobb kanyarsebességgel haladt, mint a többiek bent a darálóban. Egy volt a bökkenő, hogy a külső íven voltak előtte, ezért nem szarozott, azonnal kihúzta az autót a bukótérbe, hogy ne bukja el a tempókülönbséget. Itt nem számított a gyengébb tapadás, hiszen eleve lendületben volt.
Ötödikként hagyta el a pályát és harmadikként jött vissza, minderre az előnyre a fehér vonalon kívül tett szert. Ez nem megengedett előnyszerzés, egy egyszerű drive trough penalty...
Egyébként nagyot versenyzett, agresszív volt és pontos. Szerintem a pályaelhagyás nélkül maximum a 3. helyre jön föl kerssel az 5-ös kanyarig, Heidfeld mögé.

: 2009. augusztus 30. - 20:38:06
Hát én nem ugy látom h belassult volna...meg éppen Alo elé is jött vissza ha jól nézem!
Hamilton leszorították a pályáról, nem ő maga ment ki rá, ráadásul nem szerzett előnyt.
Kimit senki nem szorította le, és nagy sebességet szerezett, aminek köszönhetően előzött.

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek