Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Monaco, Monte Carlo 2009-05-24  (Megtekintve 18498 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Május 20, 06:38
Válasz #14

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Ez egy kicsit érdekes hogy ilyen pályán használják a KERS-t. Eddig azt gondoltam hogy inkább az alacsony súly a nyerő Monaco-ban... :o

2009. Május 19, 23:42
Válasz #13

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
A Ferrari használni fogja a KERS-t Monacóban

Immáron biztossá vált, hogy Felipe Massa és Kimi Räikkönen is a kinetikus rendszerrel felszerelt F60-as Ferrarival fog körözgetni Monacóban.

Már egy héttel ezelőtt, nem sokkal a Spanyol Nagydíjon után tudni lehetett, hogy a Ferrari játszik a gondolattal, és kész bevetni a hercegségben is a KERS rendszert.

Immáron biztossá vált, hogy az F60B kódszámú versenygép a több aerodinamikai frissítés mellett ismét megkapja a potom 35 kilós „cumót”.

A Renault szakembere, Pat Symonds szerint egyenesen badarság a kinetikus „turbót” bevetni Monacóban, hiszen az csak hátrányt jelentene.

Nos, nagyon úgy tűnik, hogy az olasz istálló mégis előnyt kovácsolhat belőle. Ez persze a csütörtöki szabadedzéseken ki fog derülni. A legfrissebb információk szerint az eddig megszokottaktól eltérően a Ferrari KERS-e megbízhatóbb lesz.


A Scuderia mellett az örök rivális, a McLaren-Mercedes is használni fogja a plusz 82 lóerőt jelentő szerkezetet.

F1-live.hu

2009. Május 19, 21:10
Válasz #12

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Hát érdekes lesz ez a futam. Most olvasom hogy Kimi és Massa szeretne legalább itt Monacóban dobogóra jutni. Optimistának tűnnek, de mégsem, mindig ott van hogy szeretnének, és javulni kell még. Remélem ők tudnak valamit és végre dobogón végeznek!

Most néztem a spanyol előkészületek képeit, és spanyolban a boxutcában osztogattak autógrammot a pilóták! És kérdem szerintetek akkor nálunk is, vagyis tuti, mert nincs hely hogy máshol adjanak. És akkor csütörtökön mert úgy fair nem a pénteki nap mikor csak a vipes jegyekkel lehet bemenni a boxba. Máshogy nem tudnák megoldani. Pedig tavaly kiakadtam hogy többet nem megyek csütörtökön, mert nem éri meg, de most menni fogok, bár fel kell készülni rendesen mert úgy fogunk állni ott mint a heringek, és egymást lökdössük, beszólógatások is lesznek, mindenhol folyik rólunk az izzadság, a levegőért kapkodunk , szét nyújtozkodjuk magunkat, és ájulásig csak várunk a kedvencünkre. Szerintetek megéri? Most ahogy belegondolok?, és lehet hogy nem is kapsz autogrammot, mert elnyomnak, meg nem is férközül olyan közel hozzá, akkor már nem annyira éri meg. De viszont az hogy egyszerre kijönnek és esélyed van arra , majdnem mindenkitől szerezzél?? Talán megéri!! Bocsi a nem ide szóló témához! :sorry:

Már izgulok a futam miatt, nagyon kíváncsi vagyok hogyan fog szerepelni a ferka, szerencsére csütörtökön látni fogom a szabadedzést de az időmérőt, és a futamot már megint nem.  :crybaby:


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Május 18, 23:27
Válasz #11

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Én is kedvelem a pályát, és remélem izgalmas versenyt láthatunk... :)

Sajnos félő, hogy tényleg esős futam várható, bár még sok idő van...

2009. Május 18, 20:07
Válasz #10

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Hát ezen a pályán bizony voltak és lesznek is balesetek, mert ugyebár a versenyzők sem számítógépek, és néha hibáznak. De még így is egészen hátborzongató amikor 250-300 körüli tempóval száguldoznak a korlátok között. Ahhoz hogy itt valaki versenytempóban körbemenjen szerintem nem mindennapi, kivételes tehetség szükséges...
Elképesztő mire képesek ezek a sportemberek!!! :good:


2009. Május 18, 19:49
Válasz #9

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=iI6DhzSszUk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=iI6DhzSszUk</a>
Monaco: Autótörések, kicsúszások, érdekes jelenetek


2009. Május 16, 19:40
Válasz #8

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-0WxArgUGLg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-0WxArgUGLg</a>

Ayrton Senna monaco 1986 on boar lap
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 17, 19:36 írta Márti »


2009. Május 14, 20:38
Válasz #7

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Én is száraz időt szeretnék, mert nem fair az eső, és egyáltalán nem poénos mikor futam közben kezd el esni, főleg mikor 4 kör van hátra. A belga futam az isteni volt, na akkor legszívesebben én is falba rohantam volna, ó és ne feljtsük el barzíliát, szóval csak ne essen futam közben. Persze néha van jó oldala is, amikor esélytelenből esélyesé válik az ember, vagy olyan futam mint például a  Maláj azt bírtam az tetszett. De az  aki vezetett az megszívta az eső miatt általában!
Andris most csalódtam, mi az hogy Massaból simán kinézed, hogy tarolni fog, Kimiben meg kételkedsz! Persze Massa előnyben van hogy 60 kiló, és plusz neki is könyített szériája lesz. Szóval ez az egész is mint a rohadt FIA barom szabályai miatt alakult ki, ez a heylzet, nevetséges hogy fogyóznak a pilóták, mintha valami szépségkirálynő versenyre készülnének, tiszta röhej!!
Végülis tök mindegy mit csinálnak a pilóták, mert úgy is elcsesz valamit a csapat. Szóval tele reménnyekkel várom ezt a futamot!  :D
Kimihez még visszatérve, látni fogjuk majd olyan Kimisen menni (Bahrein-ben már látszodott, meg spanyolban is, hogy ki nyomja a verda lelkét), és már akarok látni tőle egy leggyorsabb kört, már hiányolom hogy nem az ő nevét látom az első heylen a leggygorsabbak között. sz*r ez a ferka még egy leggyorsabb kört sem tud menni. Tavaly alázta a mezönyt a gyorsköreivel, mostmeg no komment. Basszus ez nagyon nem jó így, már ez sincs, már a győzelem is olyan távolinak tűnik, így hogy  aBrawn megállíthatatlan, és a ferka meg öngólokat rúg! Miért van ez így!! Kimi már eleget szenvedet a sz*r autók miatt, meg a rajongói is!! Szóval már elég, meg Massa is megkapta a nagy pofont, szóval nem fair!!!  :'(


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. Május 14, 17:24
Válasz #6

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Legyen csak száraz versenyünk! O0
Szerintem a Ferrari erős lesz a könnyített vázzal. Massából kinézem hogy tarolni fog, bár Raikönnentől is szeretnék végre látni egy olyan igazi Kimiset! ::-)

2009. Május 14, 08:56
Válasz #5

gery555

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 19
    • Profil megtekintése
    • gTutorial
    • E-mail
én azt szeretem, amikor elindulnak száraz időben, majd hirtelen esőt jósolnak 5 percen belül és megjön az eső kb. 15 perc múlva... Jól elárasztja a pályát, majd felszárad...  :D Erre találjon valaki taktikát

2009. Május 13, 21:49
Válasz #4

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Ugyan már 2héttel a futam előtt még Mo. időjárását se tudják előre megmondani. :D Szóval nem hiszem, hogy lesz valami. Spanyolra is mondták, hogy eső lesz, de semmi nem volt... Szóval várjunk jövő hétig, amikor már pontosabb előrejelzést fognak mondani.

2009. Május 13, 20:30
Válasz #3

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
A versenyzőket esős idő várja Monacoban
Az előzetes időjárás jelentések sok jóval nem kecsegtetnek. A Formula-1 mezőnye még nagyon megázhat a hercegségben.

Monacóban egy hete folyamatosan esik az eső.

A legfrissebb előrejelzések szerint az időjárás cseppet sem fog változni, és a királykategória versenyzői jövő hét csütörtökön az első két szabadedzésen esőben fognak úszni.

Biztosat csak jövő hét elején lehet majd mondani az időjárással kapcsolatban, de egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy egy igazán izgalmas, és érdekes Monacói Nagydíjban lesz részünk.


Ha esni fog, akkor még inkább kijöhet a versenyzők közti különbség. :-\

2009. Május 10, 21:25
Válasz #2

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
2 hét múlva Moncaban vált zöldre a lámpa. Szerintem ez egy jó pálya.





« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 11, 13:34 írta Cole »

2008. December 04, 16:53
Válasz #1

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése


Körök száma: 78
Pálya hossza: 3,340 km
Versenytáv: 260,520 km
Leggyorsabb kör 2008: Kimi Räikkönen (Ferrari) 1:16.689
Verseny végeredménye 2008: 1 Lewis Hamilton (McLaren) 2:00:42.272
                           2 Robert Kubica (BMW-Sauber) + 3.069
                           3 Felipe Massa (Ferrari) + 4.811


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek