Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Kína, Shanghaj 2009-04-19  (Megtekintve 17269 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. április 20, 18:28
Válasz #57

Laszmen

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 2527
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc pilótád: Kimi Räikkönen
Nemzetközi sajtóvisszhang!


Sebastian Vettel Kínában megtörte Jenson Button egyeduralmát. A Red Bull Racing versenyzője esőben rajt-cél győzelmet szerzett amivel kivívta a nemzetközi sajtó elismerését.

Anglia

Daily Express: "Vettel ellubickolt a győzelemig. Felhúzta a karúszóját és megszerezte a Red Bull Racing első győzelmét."

Daily Telegraph: "Vettel belevaló versenyző. A futam előtt még a riporterekkel viccelődött."

The Times: "Az új Michael Schumacher. Sebastian Vettel megnyerte a Kínai Nagydíjat. Lehet, hogy nem Jenson Button visz mindent az idén."

The Sun: "A kínai medencében nem sikerült a bravúr Jenson Buttonnak."

Daily Mail: "Nem sikerült a bravúr Jensonnak, aki Damon Hill 1996-os sikere óta az elő olyan brit versenyző lett volna, aki sorozatban háromszor nyer az év elején."


Olaszország

Tuttosport: "A Ferrari egy nulla. Vettel-Red-Bull- Show."

Corriere dello Sport: "Ferrari: három verseny, három kudarc. A Red Bull elvarázsolta Kínát."

La Gazzetta dello Sport: "Vettel az új sztár. Újabb esőmenő. Azt mondják, hogy az ő az új Schumacher, de inkább Stewartra vagy Laudára hasonlít. A Ferrari újabb kiütéses veresége."

Corriere della Sera: "A Red Bull szárnyal, a Ferrarinál krízishelyzet van: újabb nulla pont."

Il Secolo XIX: "Vettel az esőkirály. A Ferrari 1981 óta nem szerepelt ilyen rosszul."

La Repubblica: "Hova tűntek a bajnokok? Mi van a Ferrarival? Kína is borzalmas volt."


Ausztria

Kurier: "A szellem előbújt a palackból. A fiatal versenyző megvalósította Mateschitz álmát."

Der Standard: "A Red Bull megérkezett."


Spanyolország

El País: "Vettel megmutatta mire képes. A Ferrari legrosszabb rajtja 1981 óta."

Marca: "Vettelnek köszönhetően a Red Bull a bajnoki címről álmodhat. A versenyző tehetséges, az autó tökéletes."

Diario As: "Vettel tökéletes versenyt teljesít."

Sport: "Kínában Sebastian Vettel oktatta a mezőnyt."

2009. április 20, 18:23
Válasz #56

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Kínai Nagydíj:
Csúcssebességek a futamon:   Pilóta   Csapat   Végsebesség   Hátrány   Különbség
az előzőhöz
1   F. Alonso   Renault   295,3      
2   S. Buemi   Toro Rosso   294,1   -1,2   -1,2
3   S. Bourdais   Toro Rosso   294   -1,3   -0,1
4   A. Sutil   Force India   293,3   -2   -0,7
5   N. Piquet   Renault   292,7   -2,6   -0,6
6   G. Fisichella   Force India   292,5   -2,8   -0,2
7   R. Kubica   BMW   289,6   -5,7   -2,9
8   K. Räikkönen   Ferrari   289,3   -6   -0,3
=   S. Vettel   Red Bull   289,3   -6   -
10   T. Glock   Toyota   289   -6,3   -0,3
11   N. Heidfeld   BMW   288,9   -6,4   -0,1
12   H. Kovalainen   McLaren   288,5   -6,8   -0,4
13   K. Nakadzsima   Williams   288   -7,3   -0,5
14   N. Rosberg   Williams   287,4   -7,9   -0,6
15   L. Hamilton   McLaren   283,7   -11,6   -3,7
16   R. Barrichello   Brawn   283,4   -11,9   -0,3
17   M. Webber   Red Bull   283,2   -12,1   -0,2
18   J. Trulli   Toyota   281,6   -13,7   -1,6
19   J. Button   Brawn   281   -14,3   -0,6
20   F. Massa   Ferrari   280,1   -15,2   -0,9

2009. április 19, 15:32
Válasz #55

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Vasárnapi pillanatok
















2009. április 19, 15:25
Válasz #54

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Akkor jó az esőfutam amikor egész szezonban minden változatlan, és kvázi unalmasak a futamok, de az új szabályok miatt ezt idén nem lehet elmondani... Remélem idén nem lesz több esős futam! :-\

2009. április 19, 13:48
Válasz #53

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Én soha nem szerettem az esőt, de néhányan annyira imádják hogy nem is értem. Hát én se láttam normálisan az autókat, akkor a pilóták mit láttak, semmit! Az összes pilóta előtt le a kalappal, mert amiket művelnek esőben az  nem semmi. És az is nagy hülyeség hogy állandóan azt mondogatják x pilóta nem tud esőben menni, az y meg igen! Itt mindenki tud esőben menni, még a kis Piquet is, hiába amortizálta le az autóját kétszer de ő is tud menni. Hát azt hittem végre Sutil pontot szerez, de megint történt valami ami miatt kiesett! Pedig aztán ő állandóan esőért imádkozik, mert akkor van csak esélye pontot szerezni. Sajnáltam!
Vettelnek, Webbernek és Buttonnak gratulálok jól mentek, főleg Vettel, és az hogy a red bull ilyen gyors az igen! Legalább már ketten harcolnak a vb címért, ez már valami!
Amit a Ferrarit illeti az komolyan mondom, ennyire lassúnak talán soha nem láttam, meg arra sem emlékszem hogy háromszor zsinorban nulláznak! Nekik is gratulálok ez szép tejesítmény volt! Végülis még van esélyük a vb cím megszerzésére... Bár ha még 2-szer nulláznak akkor búcsú van! Alonso hát őt is sajnálom, amennyit szenved a renaultban, tegnap elég nyúzott volt  a feje, meg tiszta öregnek látszott, annyira kinlódik hogy ez már nekem is fáj! És nem is beszélve a Ferari srácokról! Ezt is megértük hogy a három világbajnoknak beleszólása sincs a futamon, még dobogó közelben sem voltak. 2007-ben csak ők voltak szinte a dobogón. Hát én ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen megtörténik, hogy nincsenek sehol.




"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. április 19, 12:54
Válasz #52

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Igen jó ez a Red Bull Racing, minden dicséretet megérdemelnek. :) Sztem Vettel majd hagyja Webbert nyerni az évad során. :) ő is tisztában van vele, hogy sokat köszönhet neki ezért a győzelemért.

2009. április 19, 12:37
Válasz #51

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Hamilton sincs sehol a Mercivel nagyon, csak az esőnek köszönheti, hogy a 6. helyen végzett.Ja és nagy szerencséje volt.!

2009. április 19, 12:34
Válasz #50

Annamari

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1222
    • Profil megtekintése
    • Autó
    • E-mail


Vettel nagyon ügyesen ment egész végig. :clap7: . Látszik, hogy jó a Red BUll!
Ahogy megszerezték az első 2 helyet. Aztán jönnek csak a Brawn Gp-sek, és mögöttük végre a McLaren is mutatott vmit!!

És a Ferka még mindig nincs sehol, se Alo, az ő csodálatos Renaultjával! :beee:
*~!Hajrá Hamilton!~*      (/ http://annamariauto.eoldal.hu/)

2009. április 19, 12:25
Válasz #49

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Majd még jön Japán.

Grat a Red Bullnak, de szerintem szárazon Button ott lett volna, amúúgy a verseny jó is lehetett volna, ha Alonso pontszerző helyre jön be. :D Amúgy nekik rosszul jött ki az egész könnyű tankos rész, bár a végén a 2. boutcai kiállás során visszatért a 9. helyre, és ha nem agresszív, akkor most 6. helyen végzett volna. Sajnálom, mert szépen feljött a végérőé. Amúgy azt lehet látni, hogy a renault fejlődik, de a Ferrari nem. Még a Mclaren is jobban halad. BMW-nél is gondok vanak, de Brawn se dőlhet hátra.

Következő pálya a Ferrari-nak a BMW-nek és a Toyota-nak fog kedvezni, de majd meglátjuk, hogy mennyire.

2009. április 19, 12:19
Válasz #48

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Nem tudom hogy vagytok vele, de nekem elegem van az esőből ,és a távolkeleti helyszínekből.

Amúgy Vettel ma verhetetlen volt, hiba nélkül ment és elvert mindenkit. Jah és Webber is megérdemel minden dícséretet, megérdemelték a kettős győzelmet. Hála Isten nem a Brawn és Button nyert... :yes:

2009. április 19, 11:51
Válasz #47

Cole

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Tulajdonos
  • Hozzászólások: 6964
    • Profil megtekintése
    • F1 Fórum
Kínai Nagydíj, verseny:
 1.  Vettel        Red Bull-Renault      (B)  1h57:43.485
 2.  Webber        Red Bull-Renault      (B)  +    10.970
 3.  Button        Brawn GP-Mercedes     (B)  +    44.975
 4.  Barrichello   Brawn GP-Mercedes     (B)  +  1:03.704
 5.  Kovalainen    McLaren-Mercedes      (B)  +  1:05.102
 6.  Hamilton      McLaren-Mercedes      (B)  +  1:11.866
 7.  Glock         Toyota                (B)  +  1:14.476
 8.  Buemi         Toro Rosso-Ferrari    (B)  +  1:16.439
 9.  Alonso        Renault               (B)  +  1:24.309
10.  Heidfeld      BMW Sauber            (B)  +  1:31.750
11.  Bourdais      Toro Rosso-Ferrari    (B)  +  1:34.156
12.  Raikkonen     Ferrari               (B)  +  1:35.834
13.  Kubica        BMW Sauber            (B)  +  1:46.853
14.  Fisichella    Force India-Mercedes  (B)  +     1 kör
15.  Rosberg       Williams-Toyota       (B)  +     1 kör
16.  Piquet        Renault               (B)  +     2 kör

Leggyorsabb kör: Barrichello, 1:52.592

Kiesők:

Sutil         Force India-Mercedes  (B)    51
Nakajima      Williams-Toyota       (B)    44
Massa         Ferrari               (B)    23
Trulli        Toyota                (B)    19

2009. április 19, 07:35
Válasz #46

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Vettel szombati Pole pozíciós köre:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=F9ZV7VEUBFQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=F9ZV7VEUBFQ</a>

2009. április 18, 22:46
Válasz #45

fish

  • **
  • Információ Nem elérhető
  • Gokart versenyző
  • Hozzászólások: 53
    • Profil megtekintése
Most hogy a ferrari nemnagyon jut továb a 3. etapba, most nem tudják Massát könyebre tankolni Kimihez képest.Most hogy Kimi és Massa mindketen ugyanugy minimumsulyal maxon mennek az 1. két etapban, mert nembiztos, hogy továbjutnak,most Kimi jobb mint Massa.Webber 2006-ban általában gyorsabb volt mint Rosberg, akit olyan tehetségesnek tartanak mint Hamilton és ugyanolyan szenzációsan nyerte meg a GP2-es vb címet, mint Hamilton.Ez jolmutassa, hogy Webber nagyongyors, de a Red Bull Vettelt támogatja mert népszerű és ez engem nemhagy nyugodni. 

2009. április 18, 19:47
Válasz #44

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
A rádióban mondták, hogy bombameglepetés lett az időmérőn. na mondom ki nyerhette meg Sutil vagy nakajima?, na és amikor mondták Vettel, hát ez bombameglepetés? Oké az igaz hogy brutálisan csinálta az időmérőt, ehhez nagy grat, meg Alonak is , azon viszont meglepődtem, neki is grat meg Webbernek! És az vicces volt, hogy Button csalódott volt, mert azt hitte, hogy megint pole lesz! Kicsi túloptimista lett, a hév teszi, megértem! Annak örülök hogy Kimi megint jobb volt Massanál, aztán ennyi. Szerintem a Ferari megint el fogja szúrni ezt a versenyt is, valahogy az az érzésem, hogy megint a gumi lesz a próbléma. Ha esni fog esküszöm nektek, most túl későn fogják felrakni! Komolyan már várom hogy mit csesznek el megint.
Most viszont meg hiányolják a Kerst? jaj istenem hát ha benne van akkor kicsivel gyorsak de valami meghibásodát okoz és annyi, de ha nincs akkor még lassúbbak. akkor most mi a jó, ha benne van vagy ha nincs? Na ezt old meg Domika! O0


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2009. április 18, 19:35
Válasz #43

Pepee

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1325
    • Profil megtekintése
    • E-mail
  • Kedvenc csapatod: Mclaren-Mercedes
  • Kedvenc pilótád: Lewis Hamilton
Bár nem vagyok egy Alonso rajongó,de azt elismerem hogy ügyes volt.Vettel rettentően tehetséges,de a pole pozícióhoz egy jó autó is kell.Massánk nincs szerencséje,míg Kimi nagyjából simán bent volt a Q3-ban addig Massa simán kiesett.Lewisnál pedig az már nagy szó hogy bejutott a Q3-ba.
A Forma 1 most teljesen felkavarodott.A Brawn GP mint égből pottyant csapat meg akarja váltam az F1-et.


 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek