Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Szerző Téma: Hungaroring  (Megtekintve 81328 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. December 26, 17:08
Válasz #13

Emyke

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Újonc
  • Hozzászólások: 11
    • Profil megtekintése
Sziasztok! Még új vagyok erre,sőt kaptam már hideget is a opszterezésem miatt, de most más ügyben lenne kérésem. Évek óta motoszkál a fejemben, hogy könyvet akarok írni(révén szakmám szerint újságíró vagyok)s ez nem szólna másról, mint a Hungaroringről. A fejemben már ki vannak dolgozva a témák, a fejezetek, és lesz benne egy olyan rész,sőt javarészt arról szólna, hogyan rajongunk,hogyan éltük át a versenyeinket, stb.
Mit gondoltok, érdemes belefognom?Ha igen, segítenétek nekem néhány élménybeszámolóval?
Tényleg szeretném ha összejönne. :yes:

2008. Október 20, 14:27
Válasz #12

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése

Elcsíptem Domenicalit a ringen. Ó hogy Kiminél és Massanál nem tudtam ilyen képet csinálni, mert lemerült a gép! És ráadásul Kimi meg is állt melettem, és milyen jó kis kép lészülhetett volna.  :cray_: De nem baj, van 2 évem hogy bepótoljam!


Sikerült sok próbálkozás után lefotóznom Kimit, és Alonsot. Nehéz volt!




"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. December 08, 13:19
Válasz #11

Adam Jonas

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 1036
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Nem fogják kivenni a versenynaptárból a Ringet, már csak azért sem, mert a magyar pályát maga Bernie tervezte és építtette. :p :D

2007. December 07, 07:42
Válasz #10

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Remélem nem veszik ki a Ringet, ez egy nagyon jó kis pálya. Gondolom  Tilke-vel terveztetnének valami béna pályát mint a Török, vagy a Maláj...na nee.... :uglystupid2: Szerintem amúgy szívesen jönnek ide a srácok versenyezni. Remélem marad a versenynaptárban.

2007. December 06, 20:13
Válasz #9

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Képzeljétek el, ma olvastam az egyik újságban, hogy  veszélyben van a Hungaroringen megrendezet f1 futamok! A lengyelek is, és a szerbek is versenyt akarnak rendezni, és ezért veszélybe kerül a magyar nagydíj 2012-ben! Remélem nem akarja Bernie levenni a versenynaptárból, mert ha megteszi én beleörülök!!!! minden évben nagyon várom mikor érkeznek meg hazánkba, és láthatom őket élőben! :zizi: :zizi: :zizi:
Szerencsére van egy Frank Tamásunk, aki majd elintézi a dolgokat, mert Bernievel nagyon jó a kapcsolatuk! Zsoltit is ő jutatta be az f1-be!!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Október 15, 11:09
Válasz #8

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Nagyon szívesen!  :)


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Október 15, 10:32
Válasz #7

tapaty

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 versenyző
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 554
  • f?szakács
    • Profil megtekintése
    • E-mail
Nagyon köszönöm a leírást Márti. Sok jó tanácsot megfogadok, mert eldöntöttem, hogy jövőre én is megyek. A pályán már voltam egyébként, az idén nyáron a WSR Renault eseményén, ami ingyenes volt és igazán szuper. Akkor igazán közel engedtek bennünket mindenhová. A boxutcában szerelést is nézhettünk, beengedtek az egyik autó mellé és lefényképezkedhettem vele. Ki mehettünk a pályára is. Leültem a célegyenes-ráfordító rázókövére és ott vagyok lefényképezve, gumikat lehetett hazavinni, ki voltak téve a motorok, és egyéb alkatrészek amiket megtapogathattunk szóval szuper volt. Persze nem F-1-es autók, de a GP2-es hangja sem volt piskóta. A szuper gold tribün aljához mentünk egészen a kerítéshez az indulásukkor. Hát a légnyomás meg a hangorkán majdnem levitte a fejemet. Mégegyszer köszi a leírást és jövőre hátha még találkozunk is.
Hungarian Rubens Barrichello Fansite
http://www.barrichello.eu

2007. Október 14, 16:55
Válasz #6

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Csak nekem úgy jött le, hogy ezt nekem írod! :sorry: Az tény, hogy elképesztő mennyi fanatikus van, akik mindent megtesznek egy aláírásért!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Október 14, 09:44
Válasz #5

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Nem vagy ám szenya, nem rád gondoltam, hanem egy-két idiótára a ringen :),  és megértem hogy találkozni akarsz a kedvenceddel, és remélem hogy egyszer össze is fog jönni neked!  O0

2007. Október 13, 20:12
Válasz #4

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Nekem eszem ágában sincs ezért bántani őket, meg én is megértem, hogy már elegük lehet a sok aláírásokból! Nem tudom, hogy leírtam-e, de nekem elég lett volna, ha csak éppen kidugja az orrát és kiinteget! Ezt most tök öszintén mondom, mert én nem vagyok olyan fanatikus mint egyesek! Én ezzel is beértem volna, ha látom 1 másodpercre élőben! Én is teljesen egyetértek azzal, hogy mennyire fárasztó ez nekik, hogy minden hová ráncigálják őket!
Ez most úgy jött le, hogy milyen kis szenya vagyok! Pedig aztán én tényleg nem vagyok, olyan, hogy most mindenáron átgázolok másokon, hogy kapjak autogrammot! Liuzzinál se nyávogtam, hogy please Liuzzi! Kivártam, még arra jött!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Október 12, 15:08
Válasz #3

F1Andris

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Törzstag
  • Hozzászólások: 3581
  • "Be on the edge"
    • Profil megtekintése
    • f1gp.hu
Mondjuk az tény hogy nagyon nehéz a boxban aláírást szerezni a versenyzőktől. De nem lehet őket hibáztatni hogy nem adnak minden emberkének aláírást, mert képzeld csak bele magad az ő helyzetükbe...Nagyon feszültek a verseny miatt, és ezért nem várható el tőlük hogy szó szerint több száz aláírást kiosszanak egy nap, és ha valamelyik versenyző nem ad aláírást az még nem azt jelenti hogy nem jófej, hanem lehet hogy már aznap kiosztott 200-at és elege van az egészből. Főleg ha egy nagyobb csoport rohamozza le akkor el is hiszem hogy nem nyagyon akar megállni (én sem tenném). Én utoljára 2003-ban voltam a ring-en, és Villeneuve-el és Coulthard-al is találkoztam személyesen, mert kiderítettem hogy hol szállnak meg a versenyhétvége alatt. ők ketten a "különcök" a pálya mellet lakóbuszokban laktak. Így sikerült egy Vill aláírást begyűjtenem. Sokan mondták, hogy meg se próbáljam Vill-től mert olyan nagyképű, és megközelíthetetlen sztár, de ez a valóságban teljesen máshogy volt. Nagyon szerényen viselkedett, és egyáltalán nem "sztárkodott". Amikor jött ki a lakóbuszából a testőre egyből el akart küldeni engem a pi***ba, és Vill leállította és odajött hozzám kezet rázott, és adott egy aláírást. Szal a pilóták teljesen mások mint ahogyan a médiában beállítják öket...

2007. Október 12, 13:45
Válasz #2

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Akkor elmesélem, hogyan zajlik egy ilyen f1 hétvége:
Csütörtök
Boxutca látogatás 16:00 - 19:00
Már alig vártam, hogy a száguldó cirkusz kis hazánkba érkezzen. ilyenkor sajnos nem indul külön busz ki a hungaroringre, így 2 és fél órát utaztam Mogyoródra. Hévvel mentem és a Szilasligeti megállónál kell leszállni, onnan még, ha jó tempót diktálsz 50 percnyi gyaloglás. Ha még nem jártál kint és nem tudod merre kell menni semmi gond mert Szilasligeten egy csomóan szállnak le, és csak követned kell őket. Ráadásul az 50 percnyi gyaloglás hegymászásnak felel meg. Ilyenkor csak a 8-as kapunál lehet bemenni. én épp, hogy oda értem 16:00-re. Már rengetegen voltak és csak a második kapunyításnál tudtam bemenni. Szerencsére jó idő volt. Meglepődtem mennyien vannak, mert tavaly nem voltak ennyien. Biztos azért, mert tavaly rossz idő volt, borús, esős. Amikor beengednek látni fogod, hogy merre kell menni. Már a Ferrari boxnál rengetegen voltak, alig lehetett átjutni, hogy tovább haladhas. Nagyobb forgalmi dugó alakult ki az élcsapatoknál. Ha látni akarsz valamit, akkor erőszakosnak kell lenned, szóval be kell fúrakodni előre, hogy lássál valamit. Álítólag Massa és Hamilton kijöttek és autogrammot osztogattak kb. 2 percig. sajnos nem láttam őket, mert akkor még nagyon hátul voltam, és csak azt lehetett észrevenni, hogy újonganak az emberek, na mondom valaki kijött.
Valahogy sikerült befúrakodnom a Ferrari boxjánál, így láttam valamit. Akik elől voltak, azok nem mozdultak, mert várták Kimit, még skandáltuk a nevét, hogy jöjjön ki, de nem jött! Voltak beszólogatások az elölieknek, hogy húzzanak már el onnan, mert mi is szeretnénk látni valamit, de ők mintha meg sem hallották volna.  Én is vártam egy kicsit, hogy hátha láthatom Kimit, de aztán elmentem, mert ha akkor nem jött ki , már nem is fog, ezért tovább haladtam. Aztán végig jártam a boxutcát és megálltam a legvégén a korlátnál, a Spyker boxjánál. Hát igen, itt nem tűlekedtek a korlátnál. Ott álldogálltam és eszembe jutott, hogyy tavaly itt a Toro Rosso volt. És hogy Liuzzi kijött és adott pár autogrammot. kb. 50 méterrel volt tőlem, csak sajna nem adott autogrammot, mert mondta, hogy sietnie kell. De mit ad Isten?! Látom, hogy jön ki a Toro Rosso boxjából és autogrammokat osztogat. Oda mentem, és pár percet kellett várnom, amikor felém közeledett, én pedig odanyújtottam a kis jegyzetfüzetemet, és ő aláírta. Én erre megköszöntem, ő rámnézett és mosolygott. Azért látszott Liuzzin, hogy nem olyan felszabadult volt mint tavaly. Sajnálom, hogy jövőre nem fog a Toro Rossonál versenyezni, meg lehet, hogy a f1-ben sem. Mert ő legalább kijön, és dedikálgat, nem úgy mint a többiek! Ilyen közel még nem kerültem forma1-es pilótához! Végülis ha valaki akkar velük talizni, akkor ez a csütörtöki boxutcai látogatáson van esély! Képzeljétek, hogy Szujó Zoli is végig ment a boxutcán, és osztogatott autogrammokat. Mindenkivel leállt trécselni egy kicsit, aztán ment tovább. Ez egy felejthetetlen nap volt!
Én mindig megvárom a 19:00 órát és elindulok hazafelé. Úgyan úgy megyek, ahogy jöttem, kisétálok a hévhez.

Péntek
Szabadedzések
Reggel 6-kor keltem, hogy elérjem a 7:30-as buszt, ami ki visz minket Mogyoródra. Ez egy nagyon jó ötlet volt Hungaroring buszokat indítani, mert így az utazás rövidebb lett, és egyszerűbb. Ahogy mentünk az M3-on a búszról láttunk Forma1-es emberkéket, akik gondolom a szerelő brigád volt vagy ilyesmi. Saját autójuk volt, 9 személyesek vagy lehet hogy több! Például a Ferrarisok itt béreltek ilyen autókat, mert magyar rendszámúak voltak, és nem voltak fellogózva. Tökre figyeletem, hogy nem-e láttok  f1 versenyzőt! Sajna nem!
Amikor megérkeztünk Mogyoródra, akkor kb. 15 percnyit kellet gyalogolnunk a 8-as kapuig, mert én ott mentem be. Közben amikor átmész a zebrán ott a Hungaroring főbejáratánál, úgye ott haladnak el előtted kocsival a versenyzők, szerelők, szóval az összes forma1-es ember. Ezért Heikkit láttam elhaladni autóval, de a következő napokban sajna senki ismerőst nem! Végre bementünk, elöszőr körülnéztünk, mert ki vannak állítva pár csapat dolgai, meg lehet vásárólni sapkákat, polókat, tényleg mindent ami f1, azt megkaphatod! Csak ez nem a szegények vására! Nagyon drága minden, de még az inni-ennivalók is rohadt drágák! Egy kolbász 1200 Ft-ba került, fél literes cola 500Ft-ba míg az nestea 600Ft volt. Ezért vigyetek magatokkal kaját és ennivalót!
Én állóhelyes jegyet vettem, ezért én még tavaly kinéztem egy tök jó kis domboldalt, ahol tök jól lehet látni mindent, ráadásul a kivetitővel szemben van. Már reggel 8-kor sokan voltak a dombon, ezért gyorsan elfoglaltam a helyecskémet. Aki állóhelyes jegye van, az vigyen magával plédet vagy törülközöt vagy űlőpárnát, mert így kényelmesebb lesz, és nem leszel tiszta kosz! Mert úgye ezeken a domboldalakon nincs sok fű, meg ráadásul ki vannak száradva, és szúrnak. Ezen a napon is nagyon jó idő volt, egész nap sütöt a nap, szerencse, hogy volt egy kis széljárás. A legfontosabb dolog, hogy valami sapkát vagy valamit, ami véd a naptól vigyél magaddal, mert nincs árnyék ezeken a helyeken, és könnyen napszúrást lehet kapni. És a naptej sem elhagyagolható dolog. Én is tökre lesültem! Elkezdődtek a programok. Elöszőr a történelmi F1 szabadedzése, utána a Gp2 szabadedzése volt. És végre a várva várt F1 szabadedzés kezdődött 10:00-kor és 11:30-ig tartott. sok lengyel szurkoló jött ki. Volt egy kisebb lengyel társulat, akkik jó kis hangulatot csináltak, és a sapijukba egy kis finn zászlócska volt, tudjátok ilyen kis fokpiszkálon. Mert úgye ők azért a Kiminek is szurkoltak, ha úgy adodott a dolog. Amikor Kubica első lett a szabadedzésen kicsattantak a boldogságtól! Sajnos a Ferrari gyengén szerepeltek. A második szabadedzés végén hazaindultunk. Busszal mentünk vissza, de a bkv hozta a formáját, és késett, ezért úgy mentünk haza mint a heringek egy dobozban.

Szombat
Szabadedzés, Időmérő
Elfoglaltam a helyemet, de már többen voltak mint pénteken. Ez a domboldal pont a célegyenessel van szemben. A sok fanatikus rajongó, már kora reggel elfoglalják a jó kis helyeket. Elkezdődött az időmérő. Nagyon jó kis hangulat volt kint. Egy emberke kitűnt a tömeg közül, mert csak ő volt aki Ralfnak drukkolt. Csak úgy skandálta a nevét, néhányan poénból csatlakoztak hozzá. Amikor elhaladttak előttünk a Ferrarik akkor dudáltak tapsoltak, hogy gyerünk nyomjátok srácok. meglepődtem mikor Alonsot mutatták a kivetitőn, egy csomóan elkezdtek fújjolni, az alonso drukkerek éljenzését teljesen elnyomta a fújjolás! Ilyen tavaly még nem volt! Sajnos akkor még nem tudták, hogy nem Alonsot kell ki fújjolni, hanem a csapattársát! Amikor megnyerte Alonso az időmérőt, a sok Ferraris csalódott volt, és néhányan skandálták, hogy mocskos csaló mclaren! Volt egy kis csaj előttem, és spanyol zászlót lebegtetett, néha nem láttam tőle semmit, és úgy örült, hogy Kimi csak a negyedik lett. Mondom magamba örülj csak! A végén is jó a hangulat, ahogy haza mennek az emberek.

Vasárnap
Futam
Eljött a futam napja. Kicsit szomorú voltam, hogy ez az utolsó nap! Megint úgyan úgy érkeztem 8-ra, de már a szokásos domboldalon rengetegen volta, vagyis dugig volt. annyira ideges lettem, hogy most nem fogok látni semmit. Aztán föntebb találtam viszonylag jó helyet, a kivetitővel szemben, de nem láttam rá a célegyenesre szabd szemmel. Tiszta ideg voltam, mert nem látom majd ahogyan felállnak a rajtra, meg a parádét! Az titi, hogy nagyon sokan nem mentek haza szombaton, hanem a kapunál dekkoltak reggel 6-ig, amikor bemehetnek. Az emberek egymás hegyén hátán ültek feküdtek, aludtak. Külöben ezért gondolom, hogy nem mentek haza, mert szó szerint a pokrocokon aludtak. Volt a kamionos felvonulás, nem láttam belölük semmit, csak a kivetitőn figyeltem őket. 2 centisek voltak, amit én láttam belölük! Ha Kimi volta a kivetitőn újongás, dudálás, tapsolás volt, persze én is csatlakoztam! De Kubicánál is ez volt, Massanál, Alonsonál még mindig a fújjolást lehetett jobban hallani. Ja és én akkor tudtam meg reggel, hogy büntit kap a csapat és Alonso. Reggel bemondták hangosbemondon, és csak úgy újongtak az emberek. Már a versenyzők felálltak a rajthelyükre, és amikor felbőgtek a motorok, az a hanghatás leírhatatlan. Ott kell lenni, mert ezt nem lehet leírni milyen érzés, amikor egyszerre felbőgnek a motorok, persze a tévén keresztül ez nem jö át. Kimi lerajtolt Heidfeldet, mindenki újjongot, én is! Én csak a ferrarit néztem, hogy mikor előzi már meg Hamiltont. Úgye, amikor Kimi tovább maradt kint, mint Hami, és amikor Kimi bejött a boxba, akkor nem lehetett tudni, hogy most megelőzi-e Hamit. És úgye én láttam élőben, hogy hami éppen akkor kanyarodik rá a célegyenesbe, de még ezt nem közvetitették, mert Kimit vették a boxnál, és sajnos már akkor láttam, hogy nem fogja megelőzni! A végén amikor már minden autó bent állt, akkor két irányból beengedték a nézőket a pályára, hogy a pilótákkal ünnepelhessenek. Én nem mentem, de meg is bántam, mert lehet, hogy többet láttam volna, később akartam bemenni a pályára, de már nem engedtek be minket. Örültünk a második helyezésének, de azért jobb lett volna ha első lesz! A legvégén mindenki ballagott hazafelé, kisebb dugók alakultak ki.
Az egész hétvége nagyon jó volt, fatasztikus volt a hangulat, jó volt látni, hogy ilyenkor az emberek beöltöznek a kedvenc csapatuk színeibe! Rengeteg zászlót lengetnek és hangosan skandálják a kedvecük nevét. Olyan jó érzés látni ezt a sok embert, hogy így szeretik a forma1-et! Ez is egy feljethetetlen hétvége volt, és jövőre is megyek az tuti! Már alig várom!  :zizi:


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

2007. Augusztus 21, 15:33
Válasz #1

Marti

  • *
  • Információ Nem elérhető
  • Forma-1 Világbajnok
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 2650
    • Profil megtekintése
Én, voltam kint, és nagyon jól éreztem magam! Leirhatatlan mennyire jó ott kint a hangulat! :mml: Tuti, hogy jövöre is megyek!
Csak azt nem értem, hogy miért nem tudják egy kicsit kívülről és belülről felújítani. Például ilyenekre gondolok, hogy lefesteni, újra asztfaltozni, befüvesíteni stb...
Egy kicsit szebbé tenni a környezetet. Olyan EU szintű legyen! Mint máshol!
Meg az is felidegesített, hogy sztrájkoltak vasárnap a Feri hegyen, és nem tudtak haza menni!! Hát mondom, ez is csak nálunk fordulhat elő! Ezzel azt fogjuk elérni, hogy nem jönnek ide többet, és Bernie felbontja a szerződést!


"Nem azoké a siker akik sohasem buknak el, hanem azoké,akik elbuktak,és ismét felálltak belőle" Kimi

 


Weblap Olcsón! PC Szaki Most! specitool.hu
Finom17.com
mora, sopron, biorezonancia, homeopatia, colon, akupuntura
starbug -
Tudomány, sztárok, érdekességek