Csatlakozz hozzánk Facebook-on!!!

Üdvözöllek a fórumon!
Ahhoz, hogy hozzá tudjál szólni a témákhoz, regisztrálni kell ITT, ez 1percbe telik, és nincs aktiváló e-mail.

Üzenetek megjelenítése

Ez a szekció lehetővé teszi a felhasználó által írt összes hozzászólás megtekintését. Vedd figyelembe, hogy csak azokba a fórumokba írt hozzászólásokat látod, amelyekhez hozzáférésed van.

« Dátum: 2010. Március 14, 19:46 »
A 2010-es Forma-1-es szezonnyitó verseny nagy részében a pole pozícióból rajtoló Sebastian Vettel vezetett, de Red Bullja meghibásodása miatt végül még a dobogóról is lemaradt. A győzelmet első ferraris futamán Fernando Alonso szerezte meg, mögötte csapattársa, Felipe Massa ért célba Lewis Hamilton előtt. Michael Schumacher hatodik lett.

Az idény első rajtja nem zajlott le zökkenőmentesen. Az élről induló Sebastian Vettel  könnyedén megőrizte első helyét, mögötte a két Ferrari viszont helyet cserélt: Fernando Alonso külső íven érkezett az első kanyarba, de mivel a második elfordítóban már ő volt belül, el tudott menni Felipe Massa mellett.

Néhány méterrel mögöttük a mercedeses Nico Rosberg megelőzte a McLarennel száguldó Lewis Hamiltont, és a másik Mercedesszel Michael Schumacher is előrébb lépett egy helyet, Mark Webber (Red Bull Racing) kárára.

Webber autójából a célegyenes utáni kanyarkombinációban egyébként sűrű fehér füst csapott ki, ami jelentősen rontotta a látási viszonyokat, a füstfelhőn átrohanva Robert Kubica és Adrian Sutil össze is akadt, mindketten a mezőny végére estek vissza. Emlékezhetünk, a Renault és a Force India versenyezői a top10-ből kezdték a versenyt, de ezúttal nem volt szerencséjük.

Vettel az első két körben elszakadt üldözőitől, de később nem tudta ugyanebben a tempóban növelni előnyét, a 2-3 másodperces fórja állandósulni látszott Alonsóék előtt.

A Hispania Racing mindkét versenyzőjét a bokszból indította útnak, a spanyolok lényegében tesztnek szánták a mai versenyt, hiszen a télen nem sikerült tesztelniük, Karun Chandhok pedig Bahreinben is kihagyta az első három szabadedzést. Az indiainak túl sok vezetési lehetőség vasárnap sem adatott meg, már a második körben a bukótérben kellett leparkolnia, a technika megadta magát. Chandhok első Forma-1-es hétvégéjén kilenc kört sem tudott teljesíteni.

A harmadik körben egy másik újonc, Lucas di Grassi is félreállt, a Virgin Racing autója sem bírta tovább. A két újonc istálló így már csak egy-egy autóval képviseltette magát, de ezt is csak a 19. körig: akkor Bruno Senna állt ki a HRT-vel, és mivel egy körrel korábban Timo Glock is befejezte a versenyt a Virginnel, a két kezdő csapat már csomagolhatott is.

A harmadik újonc istálló, a Lotus viszont továbbra is tartotta magát, igaz, Jarno Trulli és Heikki Kovalainen a mezőny leglassabb párosát alkotta. Amíg Glock nem esett ki, addig a német egyébként a Lotusok előtt haladt, tehát tempóban fel tudják venni velük a versenyt, de a megbízhatóság terén még rengeteget kell javulniuk.

Ekkor már Kobajasi Kamui (BMW Sauber) sem volt versenyben, és a bokszkiállása után Vitalij Petrovot sem engedték vissza szerelői, mivel a Renault jobb első felfüggesztésének egyik lengőkarja eltört. A 29. körben Pedro de la Rosa is csatlakozott a kiesőkhöz, így harmadik csapatként a Sauber is kettős kieséssel zárta a szezonnyitót.

A verseny elején Nico Hülkenberg ijesztett rá csapatára és a közvetlen közelében tartózkodó riválisaira, ugyanis elvesztette uralmát az autó felett, és a bukótérbe sodródott. Az újonc német onnan még vissza tudott állni a versenybe, és a mezőny végéről remek versenyzéssel elkezdett felzárkózni.

A kerékcseréket a többség a 18-20. körre időzítette, nagyobb probléma nélkül mindenki letudta a rövid szervizelést, tankolni ugyebár verseny közben az idei évtől kezdve már nem lehet. Hamilton a jól időzített bokszlátogatásával tudta maga mögé utasítani Nico Rosberget, egyébként a sorrendre nem volt különösebb hatása a kerékcseréknek.

A versenyben magabiztosan vezető Sebastian Vettelnek 20 körrel a leintés előtt intenzíven a visszapillantó tükröt kellett fürkésznie, Alonso ugyanis egyre közelebb került hozzá. Ennek ekkor még az volt az oka, hogy a spanyol odalépett a Ferrarinak, viszont gumijai hamar túlmelegedtek, így vissza kellett vennie a tempóból. Vettelnek ezt követően saját autója tett keresztbe, a pilóta a rádión erővesztésre panaszkodott. Ez ekkor már szemmel látható visszaesést okozott, a 35. körben Alonso és Massa is megelőzte a Red Bull versenyzőjét. Rövidesen az addig negyedik helyen autózó Lewis Hamilton is megérkezett mögé, és ő is könnyedén átlépett Vettelen. A fiatal német ekkor már 4-5 másodperccel is gyengébb köröket autózott, mint az élmezőny tagjai, így várható volt, hogy a leintésig még többen is megelőzik.

A Vettelre felzárkózni igyekvő Rosberg mögött a Schumacher, Button, Webber trió nagyon egymásra talált, hosszú körökön keresztül vonatoztak egymás mögött. A verseny utolsó körei azonban már meglehetősen unalmasra sikeredtek. Alonso ekkor már egyértelműen a mezőny leggyorsabb tagja volt, 10 másodperc fölé növelte előnyét Massával szemben, aki könnyedén tartotta második helyét Hamilton előtt.

A leintésig a dobogósok sorrendje már nem változott, így Fernando Alonso rögtön pályafutása első ferraris versenyét megnyerte (2007-ben a ma már raliban próbálkozó Kimi Räikkönen is hasonlóan debütált a vörösöknél, a finn akkor bajnok is lett év végén). Az olasz csapat fantasztikus hétvégéjét Massa második helye tette teljessé. A dobogó harmadik fokán Lewis Hamilton locsolhatott pezsgőt.

óóó :/
jólvan akkor Hamilton, Schumi, Vettel:) talán  ::-)

7
F1 Hírek / Re: Szabálytalan a McLaren hátsó légterelője?
« Dátum: 2010. Március 11, 20:17 »
Szerintem semmi szabálytalan nincs a Mclaren légterelőjébe...csak egyesek nem képesek elviselni ha mások kitalálnak valami okosat....

így igaz;)
Hajráá Hami:)!! :clap1: :clap1:

8
« Dátum: 2010. Március 11, 20:15 »
Suliba osztálytársakkal fogadunk:D
de reggel 8-ig le kell adnom a szavazatom, ezért kérdezlek titeket hátha átlátjátok ti tapasztaltabbak vagytok mint én:P

9
« Dátum: 2010. Március 11, 20:04 »
Hali:)
Tudnátok tanácsot adni kire fogadjak? Holnap le kéne adnom a szavazatom az első 3 helyezettre de nem igazán látom át a helyzetet, h ki mennyire jó:S
Első helyre Hamit írom be az alap, de a többire nem tom...

10
« Dátum: 2010. Március 10, 12:27 »
sziasztok:)
mizu? lehet majd megint szakítok időt a fórumra, majd meglátom...
Na de most mennem kell mert 1-est ígért a tanárnő xD

11
« Dátum: 2009. Október 19, 20:46 »

Ennek a pletykának van alapja? Kérlek,ha vki tud vmi komolyat rja meg:)
-Egyre biztosabb, hogy nem lesz jövőre vagy azután Vodafone McLaren-Mercedes   :disgust:

12
2009 / Re: Brazília, Interlagos 2009-10-18
« Dátum: 2009. Október 19, 20:08 »
Ez volt idén az eggyik legjobb futam!!!
Szerintem nagyon jó volt, habár Rubensnek szurkoltam (nameg Hamiltonnak) Button is jól vezetett és megérdemelten lett vb! O0
De azért meg kell hagyni Hamilton nagyon a 17.-heléyről a 3-on végezni nem semmi dolog!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAGYON JÓL MENT!  :clap1:
És amikor Trulli meg Sutil vitatkoztak -az kész volt:)...
Lehetne minden futam ilyen izgalmas! Nemcsak a kocsikban azokon kívül is folyt a harc... :cheerful_h4h: